Jump to content

Moto Zajednica

Ciscenje, odrzavanje motora

Recommended Posts

  • U prolazu, 42 postova
  • Lokacija: Leskovac
  • Motocikl: Yamaha Virago xv 125

Poz ljudi, hteo bi neki savet, kako da cistim motor tj. koje je najbolje sredstvo za ciscenje motora, a da se ne ocisti farba, kao npr. da li moze sredstvo za pranje prozora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Za plastike ti je dosta samo voda (za musice i insekte na prednjem delu moze moze i topla voda), i posle prebrisati sa jelenskom kozom da ne ostanu muzge,
a za ciscenje teze prljavstine od ulja i prasine oko lanca, tockova... sredstvo Akra K2,  poprskas, sacekas minut pa isperes vodom, a na teze zaprljanim mestima kao sto je lanac prvo Akra+cetkica za zube pa posle ispiranje..... ovako nekako ja radim :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Za pranje lanca koristim samo petrolej.

Kad motor nije mnogo prljav koristim ove stvarčice, super uglancaju plastike i brzo se obavi posao a štiti farbu.

Ovo koristim za sedište i osveži boju i bude kao novo sedište

Koristim i ovo od Ipone-a

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Honda Hornet the Grey

A kad cistis sa ovim, jel prvo ocistis motor od prljavsine pa onda sa ovim finaliziras ili odmah prskas i cistis sa ovim sredstvima?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Kad je motor uprljan od prašine i mušica isprskam Motul ili ovaj Ipone, uzmem mekanu krpu za poliranje i trljam dok se ne uglanca.

Posle uzmem istu takvu krpu i sa čistom još jednom prebrišem tj ispoliram finiš.

Ako me uhvatila kiša i ima blata po motoru onda ga prvo operem.

Imaš i ovo za pranje, planiram da ga uzmem ovih dana i isprobam.

Krpe kupujem u EHOM-u, žute boje i izađu malo više od 300din. pokazale se extra za ove preparate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Nakon pranja vodom, sprej za instrument tablu (osim po sedištu, jer kliza). UbiVa kako sija!

 

+1

bas to, obnovi svu matiranu boju, kao poliranje.

za najvecu stroku Akra k2.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

napraviste nauku oko pranja. Mozda i Lenor da dospete u vodu za ispiranje :)

Nije nauka nego volim da mi motor, kao i kola, budu čista i uredna.

Kao drugo ovaj vosak štiti boju i odbija kapljice vode ako krene kiša, manje se zadržava sitna prašina i posle je lakše oprati.

Dok mogu koristiću ovakve preparate. Ceo set ovih zezalica me izađe 40tak evrića a provukao sam se 4 sezone, motor + skuter.

Mislim da nije mnogo a motor lepše izgleda kad je čist, bar meni.  ;) ;)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Takodje. Uzimam neke aditive i specije itd, lickam :D ima na sajtu microninc-a dosta kozmetike za motore.

Evo nesto malo van teme ali ne mnogo. Odlican test, decko ima odlican kanal. Odgledajte, mozda nekome posluzi

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ja sam prošli put kad sam čistio motocikl, prebrisao metalne delove pamučnom krpom koju sam natopio petrolejem. Ovde mislim na agregat, felne, zadnje vile. Odlično rastvara prljavštinu. Posle prebrisao suvom krpom. Jel može petrolej da šteti površini metalnih delova?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Honda Forza 300

Uopšteno, treba izbegavati naftu, benzin, petrolej ...za čišćenje. Običan, neabrazivni, materijali rede posao dobro. Lanac ne treba čistiti naftom, benzinom jer nagriza gumice između prstenova. kupiti četku za čišćenje lanca, nije skupo.  Mušice sa plastike sam uspešno skidao običnom magičnom krpom. Natopim je vrućom vodom, ostavim da odstoji na mestu gde su mušice, i lagano skinem. Bez trljanja, jer stvaraju se ogrebotine. Isto tako se čisti i vizir od kacige. Što češće pereš, lakše je za održavanje. Značo, magična krpa, topla voda i polako:)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Svasta pise na netu a tako isto pise i da ne steti. Ja nisam slusao sta pise nego godinama perem isti sa dizelom i godinama mi lanac traje. 

Tako neko ovde pise da je kerozin dobar dok na DID sajtu pise izbegavati kerozin, a to npr. ne pise za dizel. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 26 postova
  • Lokacija: Belgrade
  • Motocikl: 2002 Suzuki V Strom DL1000

Moje iskustvo je ovako. Sva ta sredstva za ciscenje su po mom misljenju nula. Sada zavisi gde i po cemu vozis motor, ja generalno vozim po asfaltu i kad dodje do pranja motor od prasine i mrtvi musica koje su se prilepile na motor ja koristim obicnu toplu vodu sa kap ferijem za sudove :D

 

Trudim se da ne prksam vodu po elektronici, i cim sam isprao motor od ferija, ja ga prebirsem sa jelenskom kozom (ona zuta sto upija vodu) kad je motor skoro suv onda jos jednom prebrisem sa mikro fiber krpom i to je to. Kad je to gotovo premazem ga sa uljem da dobije dobar ten kad ga vozim po suncu :D To je obican sprej za interier za kola ili kozu, i to ti je cela nauka.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08
On 20.4.2017. at 10:57 AM, ZEMZEM said:

Kad je motor uprljan od prašine i mušica isprskam Motul ili ovaj Ipone, uzmem mekanu krpu za poliranje i trljam dok se ne uglanca.

Posle uzmem istu takvu krpu i sa čistom još jednom prebrišem tj ispoliram finiš.

Ako me uhvatila kiša i ima blata po motoru onda ga prvo operem.

Imaš i ovo za pranje, planiram da ga uzmem ovih dana i isprobam.

 

Krpe kupujem u EHOM-u, žute boje i izađu malo više od 300din. pokazale se extra za ove preparate.

Kupio sam danas Motul Moto Wash i prodavac mi kaže da pošto isprskam motocikl ovim sredstvom, treba da isperem vodom pod pritiskom. Meni ovo nije zgodno, jer bi trebalo da to radim u nekoj perionici, da razmišljam gde da odložim opremu, a i motopantalone me stežu oko struka pa ne mogu ni da se sagnem kad sam u njima. Zato sam mislio da kupim prskalicu za voće u poljoprivrednoj apoteci, koja ima varijantu od 5L i ima mehanizam da se napumpa vazduh u boci, pa onda može da izbacuje vodu pod određenim jačim mlazom. Ovde me samo brine da li mogu da budu neke loše posledice ako na ovaj način ne uspem da sredstvo u potpunosti sperem sa motocikla. Dal posle može da nagriza površinu sa koje nije u potpunosti otklonjen ??

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ne mogu da tvrdim ali probaj sa crevom da ispereš.

Koliko vidim on sunđerom prođe posle 2min stajanja, tako da mislim da i crevo može da spere ovo.

Nisam ovaj preparat koristio ali imam nameru da ga testiram.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08
23 minutes ago, ZEMZEM said:

Ne mogu da tvrdim ali probaj sa crevom da ispereš.

Koliko vidim on sunđerom prođe posle 2min stajanja, tako da mislim da i crevo može da spere ovo.

Nisam ovaj preparat koristio ali imam nameru da ga testiram.

Nažalost, nemam tekuću vodu, pošto motocikl perem na platou iza zgrade u komšiluku, takoreći na ulici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova
On 4/20/2017 at 3:03 PM, ZEMZEM said:

Nije nauka nego volim da mi motor, kao i kola, budu čista i uredna.

Kao drugo ovaj vosak štiti boju i odbija kapljice vode ako krene kiša, manje se zadržava sitna prašina i posle je lakše oprati.

Dok mogu koristiću ovakve preparate. Ceo set ovih zezalica me izađe 40tak evrića a provukao sam se 4 sezone, motor + skuter.

Mislim da nije mnogo a motor lepše izgleda kad je čist, bar meni.  ;);)

u kojoj prodavnici u BG kupujes sve te djakonije?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2463 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja to kupujem obično kad odem na sajam motora i kola. Tad ima dosta izlagača pa pokupujem šta mi se svidi.

A kad zafali u toku sezone tu su radnje tipa Motomanija, motoland, mass company ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 175 postova

- Sto se tice sredstva za pranje koristim K2 sampon.
- Sredstvo za poliranje G3 a tu je i turtle wax s vremena na vreme.
- Ciscenje lanca D.I.D. chain cleaner.
- Sprej za nauljivanje lanca koji koristim je Oxford lube, sa mirisom mente
- Crne plastike sa nekom motip kremom u crnoj boji
Necu navoditi sundjere, jelenske koze i mikrofiber krpe, jer se podrazumeva.
Nesto od ovih sredstava godinama koristim na kolima, poput K2, G3, turtle wax-a i zadovoljan sam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja