Jump to content

Moto Zajednica

X road 2 PEDA

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Pozdrav forumasi, moje ime je Matija.

Pazario sam sada na sajmu 2017, motor marke Fosti, brendiran od strane Pede, naked varijanta zvana x road 2, 125ccm. 

To mi je prvi licni motor sa brzinama i te kubikaze. Kada sam bio mladji vozio sam jedan mali skuter od 50 kubika, pa je ovo ozbiljan pomak. Inace imam 25g. Sve najbolje.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Pozdrav i dobro došao, u zdravlje da te služi Pedica!

Izbaci neku sliku da vidimo to čudo.

 

Послато са SM-G355HN уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Peda

Reci nam, Matija, kakvi su utisci o njegovoj voznji, za to kratko vreme, da li parira vecim brendovima, naprimer: po spilu, kocnicama, kulturi rada motora, zvuku auspuha..? Lici li to na ozbiljan motor? Trebalo bi da pazarim isti takav.. Svaki savet je dobrodosao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Nisam siguran koliko ce kolega moci da ti da merodavno poredjenje posto je napomenuo da mu je ovo prvi motor sa brzinama a pre njega je vozio skuter od 50cc.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Hvala Vam ljudi. Napomenuo sam da mi je ovo prvi motor sa brzinama posle skutera od 50ccm, ali sam vozio dosta motora raznih kubikaza od drugara i prijatelja povremeno, tako da donekle i imam iskustva ali ne smatram sebe profi bajkerom i strucnjakom. :)

Ovaj motor je korektan za pare koliko je kostao na sajmu. Cak mislim da bolje i nije moglo da se pazari.

Ne forsiram ga puno jer razradjujem masinu, ali motor bas lepo povlaci za svoju kubikazu od 125ccm i konjazu od 7.2KW, s obrzirom da je 4-takta.

U rangu je sa keeway speedom 125ccm. Nista bolje ni losije ne ide po meni, samo x road 2 ima mnogo ozbiljniji zvuk.

Cuje se kao da je makar 250-300ccm.

Lepa digitalna tabla, lep dizajn, nije mali motor. Ja imam 183 i 90kg i okej mi je. Mana za sada je ta sto je bas neudoban. Imate sve na temi https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/117704-sachs-x-road-2/?p=1954616 pa mozemo tu da pisemo o motoru. Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Do danas 70km predjeno, kocnice se razradile i dosta bolje koce, cak je i menjac legao i lepse ulazi nego na pocetku. Cekam do 200km pa da uradim prvi servis i da ga pregledamo pa da vidimo za dalje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 4TX

Pozdrav kolega. Dobro nam došao i nek je sa srećom mašina :)

 

Možda bi bilo bolje da si otvorio novu temu u recimo "Vozili smo" sekciji u kojoj bi pisao utiske, ovako mnogi neće ni videti tvoje postove jer je ovaj deo predviđen samo sa predstavljanje i ne zalaze svi ovamo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Neka ti je sa srećom novo motorče i da ga voziš bezbedno puuuunoooooo kilometara. Moj je crvene boje (na rados'). Po registraciji - posle tebe još 13 motoraša je bilo u redu na ''šalteru 2'' pa ja. ;-)  Meni i nije nešto mnogo neudoban (obzirom na moj CBF). Zvuk OK, dizajn: baš, baš!!! a jedino što mi se (za sada) ne sviđa mnogo su china pneumatici - nylonci. Zanimljivo bi bilo da se nađe nešto što lepše drži safalt a u ovim dimenzijama 90/90-17 i 110/80-17. Knjižica tehničkog uputstva odgovara nekom drugom  modelu (mopedu). Izludelo me je što ne možeš da startuješ agregat dok je na ''ćopavoj'' (kao da je neki automatik), tako da se (zbog navike sa ''velikog'') motora zaj...m skoro svaki drugi put. I pored tih stvari ovo je, po prvim utiscima i proverama, odlično motorče, posebno ako se uzme u obzir šta se za te pare može pronaći na srpskom tržištu. Doduše, mogla bi biti i povoljnija cena - na izlazu iz fabrike FOSTI u Fošanu VP cena za kontigent je oko 680 doloresa/komad !!!???.... potom stižu carine, transportni i drugi zavisni troškovi, marže uvoznika i dilera...  Zbog svega toga valjalo bi da nas posluži kako treba. Srećno i bezbedno i drugim vlasnicima ovog motocikla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Hvala puno DorcolaAC! I tebi neka je sa srecom!

 

Sto kaze Зорге imas temu za nas motor gde iznosimo iskustva itd...  

 

Gume i nisu toliko lose koliko znaju da budu na budzetnim motorima poput ovog(kod mene su Kingston, Kina logicno)

Ja cu ako ga zadrzim da stavim bolje sl.sezone i malo sire.

 

Vlada invest(UVOZNIK) je rekao da ce da uveze u novoj turi i kit za ovaj agregat od 200 ccm koliko sam ga razumeo, tako da cu to odmah da ugradim i onda ce to biti vec malo bolja prica, eventualno uz pojacanje i zamenu prednjeg diska i plocica, jer je fabricki po meni slaba prednje kocnica.

 

To bi mi bila taman mera za ono sto meni treba. Nekih 20% jaci motor, sire i bolje gume i naravno veci i bolji disk i plocice.

 

Veliki pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova

Pozdrav, zovem se Luka i tek sam dobio svoj prvi motor.

U pitanju je Peda x road 2.

Motor je stvarno lep i ponasa se dobro.

Imam samo jedno pitanje, za sta sluze oni tasteri desno?

Kao da su za neka svetla.

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
On 4/6/2017 at 4:42 PM, Matijaa said:

Pozdrav forumasi, moje ime je Matija.

Pazario sam sada na sajmu 2017, motor marke Fosti, brendiran od strane Pede, naked varijanta zvana x road 2, 125ccm. 

To mi je prvi licni motor sa brzinama i te kubikaze. Kada sam bio mladji vozio sam jedan mali skuter od 50 kubika, pa je ovo ozbiljan pomak. Inace imam 25g. Sve najbolje.

 

On 4/6/2017 at 4:59 PM, Matijaa said:

Hvala! Evo par slika.

post-41498-0-03334200-1491490646.jpg

post-41498-0-42861500-1491490656.jpg

post-41498-0-29887100-1491490666.jpg

post-41498-0-11882100-1491490676.jpg

post-41498-0-81598900-1491490686.jpg

post-41498-0-35267300-1491490696.jpg

post-41498-0-00219800-1491490705.jpg

post-41498-0-70843600-1491490715.jpg

post-41498-0-21508000-1491490728.jpg

Pozdrav Matija, da li znas za sta sluze ti tasteri za desne strane?

Kao da su za svetla, ali ne znam. 

Hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Peda x-road 2
On 15.4.2018. at 19:41, Luka Momčilov je napisao:

 

Pozdrav Matija, da li znas za sta sluze ti tasteri za desne strane?

Kao da su za svetla, ali ne znam. 

Hvala unapred.

Trebalo bi da sluze za paljenje i gasenje svetla ali nisu u funkciji jer je proizvodjac napravio da cim upalis motor upale se i svetla zbog zakona tako da nema funkciju taj de

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja