Jump to content

Moto Zajednica

Majstor za ugradnju USB punjaca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 764 postova
  • Lokacija: BEG
  • Motocikl: ER6n

Kakva komplikacija? Sprovesti dve zice po/kroz motor do adaptera (npr auto punjac klasican) koji spusta 12v na 5v  i smontirati USB na prigodno mesto? Zajebancija... Sta ce ti usb na motoru, svrha..?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja prekjuče ogolio motor, a danas planiram da montiram USB utičnicu. Svrha je punjenje telefona. :)

 

Izvinjavam se Igoru što ovako upadam, ali... Arakis, ajde kad si već tu da pitam - želim da punjač radi samo kada je motor uključen, odnosno samo kada je dat kontakt. U jednoj temi sam pročitao predlog da je u tom slučaju moguće povezivanje na poziciono svetlo, mada ne mogu sada ponovo da pronađem tu temu. Jel to dobar predlog ili postoji još neko rešenje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12231 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Mozes druze plus da povezes na poziciju ili na neki osigurac koji dobija napon kada se da konzakt. Voltmetrom ili probnom lampom proveri koji je to. Zalemi lepo zice i stavi obavezno neki osigurac na red sa plusom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Mozes druze plus da povezes na poziciju ili na neki osigurac koji dobija napon kada se da konzakt. Voltmetrom ili probnom lampom proveri koji je to. Zalemi lepo zice i stavi obavezno neki osigurac na red sa plusom.

Ili se dogovori sa Arakisom lepo da ti to uradi za minut i po.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: bg
  • Motocikl: ...Kawasaki Versys 650

 

Mozes druze plus da povezes na poziciju ili na neki osigurac koji dobija napon kada se da konzakt. Voltmetrom ili probnom lampom proveri koji je to. Zalemi lepo zice i stavi obavezno neki osigurac na red sa plusom.

Ili se dogovori sa Arakisom lepo da ti to uradi za minut i po.

 

die besten !!! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa sad... Do Arakisa i nazad mi treba mnogo, mnogo više od tih minut i po, a i taj put bi me iskoštao barem 3-4 puta više nego što vredi ovo čudo zajedno sa njegovim radom. Dakle, nije baš praktično. :)

 

Kako god, operacija uspela - punjač je uspešno montiran i sve lepo radi. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 80 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Regal Raptor 400ccm

Ja prekjuče ogolio motor, a danas planiram da montiram USB utičnicu. Svrha je punjenje telefona. :)

 

Izvinjavam se Igoru što ovako upadam, ali... Arakis, ajde kad si već tu da pitam - želim da punjač radi samo kada je motor uključen, odnosno samo kada je dat kontakt. U jednoj temi sam pročitao predlog da je u tom slučaju moguće povezivanje na poziciono svetlo, mada ne mogu sada ponovo da pronađem tu temu. Jel to dobar predlog ili postoji još neko rešenje?

Ja sam kod mene vezao direktno, naravno preko oosiguraca koji mi je na + zici. Razlog zasto direktno...telefon ces tesko puniti u toku voznje, a kad parkiras, turis ga da se puni a ti za to vreme popijes kaficu..a malko je glupo da ostavljas kontakt dok ti je motor parkiran, Moje licno misljenje, bez uvrede.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Pa dobro, ima i toga. Ja pak razmišljam drugačije - potrebno mi je bilo da telefon punim u toku vožnje, jer on stoji u futroli na kormanu, navigacija na njemu je aktivna, slušam muziku i navigaciju preko bluetooth komunikacije (ovo je još uvek samo ideja, tek treba da kupim komunikaciju) itd. :)

 

Nema mesta uvredi, bez brige.  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Pa dobro, ima i toga. Ja pak razmišljam drugačije - potrebno mi je bilo da telefon punim u toku vožnje, jer on stoji u futroli na kormanu, navigacija na njemu je aktivna, slušam muziku i navigaciju preko bluetooth komunikacije (ovo je još uvek samo ideja, tek treba da kupim komunikaciju) itd. :)

 

Nema mesta uvredi, bez brige.  :)

Vaso izvini, u brzini nisam obratio paznju da si iz Nisa, zato sam predlozio opciju minut i po.

Inace se slazem sa tobom, dobro je da se telefon puni u toku voznje. Posebno vazna opcija ako se tel. koristi kao navigacija.

Ja sam u te svrhe ugradio klasicnu "upaljac" uticnicu. koju sam koristio i za navigaciju i za tel.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ma nema problema, druže, znam da je bilo dobronamerno. :)

 

Ima još par stvari koje bih da odradim na motoru, i većinu tih stvari bih rado prepustio nekome ko ima više iskustva i ko je stručniji. Nažalost, neke sitnice moram i sam da odradim. Mada i fino dođe takva zanimacija. :)

 

Inače, kada sam se raspitivao za utičnicu mnogi si mi predlagali da kupim običnu 12V utičnicu, pa da koristim adapter za USB (a imam više takvih adaptera za auto). Međutim ipak sam se odlučio za utičnicu koja ima samo USB, i to dva priključka, jedan sa strujom od 1A i drugi sa strujom od 2A. To taman odgovara za telefon i komunikaciju. :) A takođe se povezuje i na žabice, pa vrlo lako može da se zakači nešto na 12V.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 148 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV LC

Naravno ugradjujes ono sto ti treba.

Ja sam odabrao klasicnu uticnicu upravo iz razloga sto sam sve usb adaptere vec imao za kola.

Druga korisna stvar je sto nosim mali kompresor za gume na duza putovanja.

https://www.louis.eu/artikel/airman-tour-air-compressor-inclusive-adapter/10002998

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2486 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Ja sam ugradio kombinacju upaljač + USB, ako jedno crkne ima ovo drugo.

A možda zatreba i za kompresor nekad, za sad nosim sprej za reparaciju a nameravam da ubacim set za krpljenje sa patronama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1016 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja sam kod sebe izvukao sa žicama i prekidač, tako da je nevezano da li je na kontaktu ili ne, mogu da koristim punjač .

 

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/118003-Yamaha-Majesty-250

 

Сент фром му ГТ-И9300 усинг Тапаталк

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja