Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 241 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: Suzuki GSXR

Puna linija ne znaci zabranjeno preticanje, za to poszoji drugi znak, puna linija znaci da je zabranjeno njeno gazenje i prelazenje. Ne razumem gde su ovi ljudi sto lupetaju polagali vozacki ispit?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

A na znaku lepo dva automobila, jedan crveni drugi crni... Polagao sam po starom ali bar tri pitanja su bila sa motociklom koji pretiče preko pune tako da bi sigurno pao da nije dozvoljeno :)

 

Znači motor može preko pune tamo gde je zabranjeno za automobile. Za male skutere tj. bicikle sa motorom ovo pravilo ne važi.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Svima koji su zaboravili, a naročiko tebi Vaso.93, sve što nije zabranjeno - dozvoljeno je, osnovno pravilo ZOBS-a, svakog drugog Zakona, pa i života.

 

Zamislite kad bi živeli na svetu gde je sve zabranjeno, osim onoga što je zakonima dozvoljeno.  :lud:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1696 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

Koliko se secam po starom zakonu na regionalnom putu je bilo dozvoljeno preticanje vozila koja se krecu manje od 30 km/h na punoj liniji.Preticanje kolone vozila je zabranjeno a postoji definicija sta je kolona vozila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Ne sme da se gazi ni prelazi puna linija jbt, sta tu nije jasno? Uopste nije bitno da li je to motocikl, auto, traktor...

 

Ja ne znam šta tebi druže moj nije jasno, ali neću da te ubeđujem. :)  Lepo sam napisao na prethodnoj strani, teoriju i praksu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Sad sam iscitao ZOBS i konkretno clan 55 stav 3 tacku 15 i lepo pise da je zabranjeno preticanje i obilazenje preko pune linije ako se prelazi u suprotan smer.. Dakle ne znam za preticanje ili obilazenje u svojoj traci ali ako se gazi puna linija ovde je sve jasno, nema ni govora o tome.

Naravno u praksi je verovatno druga prica i moguce da policija ne bi zaustavljala za to ali eto, to pise u zakonu..

I naravno ovo nema nikakve veze sa snimkom na pocetku teme, vec sam napisao sta bi radio sa onim matorim, ali cisto da ne bude zabune oko preticanja po punoj :)

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Sad sam iscitao ZOBS i konkretno clan 55 stav 3 tacku 15 i lepo pise da je zabranjeno preticanje i obilazenje preko pune linije ako se prelazi u suprotan smer.. Dakle ne znam za preticanje ili obilazenje u svojoj traci ali ako se gazi puna linija ovde je sve jasno, nema ni govora o tome.

Naravno u praksi je verovatno druga prica i moguce da policija ne bi zaustavljala za to ali eto, to pise u zakonu..

I naravno ovo nema nikakve veze sa snimkom na pocetku teme, vec sam napisao sta bi radio sa onim matorim, ali cisto da ne bude zabune oko preticanja po punoj :)

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

 

A jesi pročitao šta kaže stav 5 pomenutog člana?  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

 

Sad sam iscitao ZOBS i konkretno clan 55 stav 3 tacku 15 i lepo pise da je zabranjeno preticanje i obilazenje preko pune linije ako se prelazi u suprotan smer.. Dakle ne znam za preticanje ili obilazenje u svojoj traci ali ako se gazi puna linija ovde je sve jasno, nema ni govora o tome.

Naravno u praksi je verovatno druga prica i moguce da policija ne bi zaustavljala za to ali eto, to pise u zakonu..

I naravno ovo nema nikakve veze sa snimkom na pocetku teme, vec sam napisao sta bi radio sa onim matorim, ali cisto da ne bude zabune oko preticanja po punoj :)

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

A jesi pročitao šta kaže stav 5 pomenutog člana? ;)

Da da, procitao sam ali u stavu 5 pise obilazenje, a ne preticanje :)

Dakle koliko shvatam, preko pune mozes da obidjes (koliko znam to znaci zaustavljeno vozilo), a ne da pretices, i to samo u slucaju da se time ne ugrozavaju vozaci ni iz suprotnog ni iz smera kojim se kreces (to je ono na sta se pozivaju u stavu 1).

Ja sam prosle godine u junu polozio pa mi je sve ovo koliko toliko i sveze pa sam se zato i ukljucio u konverzaciju jer sam bio sokiran informacijom da sme da se pretice (dakle zaobilazis sa leve strane vozilo u kretanju) preko pune u bilo kojoj varijanti. Za preticanje u okviru svoje trake bez gazenja pune stvarno nemam pojma :)

 

Naravno nista licno druze samo da neko ne zakaci kaznu i opet ponavljam, praksa moze da bude nesto sasvim drugo :)

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020
Da da, procitao sam ali u stavu 5 pise obilazenje, a ne preticanje :)

Dakle koliko shvatam, preko pune mozes da obidjes (koliko znam to znaci zaustavljeno vozilo), a ne da pretices, i to samo u slucaju da se time ne ugrozavaju vozaci ni iz suprotnog ni iz smera kojim se kreces (to je ono na sta se pozivaju u stavu 1).

Ja sam prosle godine u junu polozio pa mi je sve ovo koliko toliko i sveze pa sam se zato i ukljucio u konverzaciju jer sam bio sokiran informacijom da sme da se pretice (dakle zaobilazis sa leve strane vozilo u kretanju) preko pune u bilo kojoj varijanti. Za preticanje u okviru svoje trake bez gazenja pune stvarno nemam pojma :)

 

Naravno nista licno druze samo da neko ne zakaci kaznu i opet ponavljam, praksa moze da bude nesto sasvim drugo :)

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

 

 

U pravu si. :)  To što ja radim stalno i jeste obilaženje zaustavljene kolone, ili koja se jedva kreće (moglo bi se reći da stoji ;)  ), znaš već kakve su gužve u Beogradu.

 

Dokle god se saobraćaj kreće normalno, nema ni potrebe da se pretiču vozila, a kad nastupe gužve, tu mi na motorima dominiramo.  :)

 

Dodao bih samo još nešto, mada to već svi znaju, al' ajde... Dokle god se na motorima ponašamo normalno, što uključuje obilaženje ili preticanje preko pune, ali polako i oprezno, vožnju između traka, ali polako i oprezno, neće nas dirati policija. Sve to govorim iz iskustva. Za prethodnih tri i frtalj godina, od kad sam promenio lokaciju, svaki dan radim obe navadene radnje bez posledica, mada sam se susreo sa policijom mnogo puta. U pomenutom periodu su me samo tri puta zaustavili, ne vezano za "sive radnje u sobraćaju", proverili da li sam registrovan i zdravo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja