Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Matori prdonja dobio 15 godina robije jer je namerno srušio motociklistu ( pokušao da ga ubije ) :

 

   

 

  Na sudu se branio - kao ujeo ga pauk, a na snimku se lepo vidi da jedini problem ima sa gaćama koje su mu se uvukle u guzicu, a on bezuspešno pokušava da ih izvadi. 

 

   

 

   http://auto.blog.rs/blog/auto/vesti/2017/04/04/video-vozac-koji-je-namerno-srusio-motociklistu-dobio-15-godina-zatvora

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1079 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki V Strom 650 2020'

Jebem li mu mamu u pičku! (nema mi oprosti admin da ovim rečima).

Mogli su oboje poginuti ili ostati u invalidskim kolicima, ovo je dno dna ne znam šta ovaj čovek zaslužuje da mu se uradi!

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Dobar je ovaj lik sto je snimao kako je miran. Odma mu olupati glavu kacigom.

A njihovi zakoni su prava stvar. Odma u zatvor i nema te vise. Njemu je to kao dozivotna robija. Glupo je uopste porediti kako (ne) bi kod nas bilo sudjenje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Eto,toliko smo ranjivi. :( moz' svaki idiot da nas ubije.

Mada je realno trebalo da ga odvale od batina na licu mesta,za svaki slucaj. A posle pozovu policiju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 223 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Kymco Xciting 250

Kakav idiot ! Nisam odgledao drugi snimak ali ako nije namerno onda je pomerio auto u stranu

 dok je vadio gace iz dupeta . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Motocikl: Suzuki GZ250 Marauder

Malo je 15 godina za ovo. Neverovatna hladnokrvnost psihičkog bolesnika i uverenost da čini ispravnu stvar pokušajem ubistva, samo zato što ga neko pretiče na mestu koje nije za to predviđeno. 

 

Situacija me inače pomalo podseća na kraj filma Easy rider. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 443 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: BMW S1000R '15

Odavno sam gledao ovaj snimak i bio sam ubedjen da je vozac belog automobila posao da skrene levo. Sada tek vidim da je kontakt iza sektora raskrsnice i da je zapravo to namerno uradio. Neka istrune u zatvoru gov*no poremeceno i bolesno. Najezim se kada vidim ovu devojku, bez ikakve opreme ona mislim da je najgore prosla. Inace je ova dupla žuta znaci isto sto i kod nas dupla puna?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Najviše bi trebali da se zamislimo nad činjenicom da bi 90% nas ovde skočilo  (posle onoga I don't care) da bolidu čupa srce golim rukama. Posledica duge izloženosti radijaciji životnog okruženja. A može i drugačije. Negde drugde.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Najviše bi trebali da se zamislimo nad činjenicom da bi 90% nas ovde skočilo (posle onoga I don't care) da bolidu čupa srce golim rukama. Posledica duge izloženosti radijaciji životnog okruženja. A može i drugačije. Negde drugde.

Ubode srz! Mi smo istrenirani,na balkanu uvek spremni,zapeti..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Najviše bi trebali da se zamislimo nad činjenicom da bi 90% nas ovde skočilo  (posle onoga I don't care) da bolidu čupa srce golim rukama. Posledica duge izloženosti radijaciji životnog okruženja. A može i drugačije. Negde drugde.

Zato sto bi kod nas za isto delo mozda dobio uslovnu kaznu, a tamo ga je zakon zestoko kaznio.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Zato sto bi kod nas vozac motocikla bio kaznjen zato sto nije prilagodio brzinu voznje uslovima na putu, zato sto je obilazio na punoj, a starom bi se usvojile najnebuloznije lazi kao odbrana, obilazio rupu, ujeo ga pauk, mnogo brzo naisao bajker pa ga nije video u retrovizoru, i uz to bi se pojavilo jos bar 20 bajkera koji bi podrzali matorog. E zbog toga se ovde prvo dobro olupa, za svaki slucaj, pa posle procedure.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Vozač motocikla i treba da bude kažnjen za preticanje preko pune linije, bez obzira na to u kojoj je to zemlji, odnosno da li je to 'kod nas' ili 'tamo'. To je slučaj i sa ovim likom sa snimka, on je dobio dve kazne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Meni nije jasno zašto taj matorac nije jednostavno dao gas i pobegao sa lica mesta kada je već sa namerom pokušao da ubije motociklistu...

 

Da sam na mestu ovog tipa što je snimao, bojim se da bih zaglavio debelu robiju jer bih posle prvog "I don't care" komentara skinuo kacigu i lupao mu facu dok mu ne zalepim lobanju za asfalt...  :-/

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Naravno da bi mu grkljan iscupao kad se kod nas ni snimak sa kamere ne podrazumeva kao dokaz, sta vise i ne sme biti uzet kao dokaz ako kamera nije prijavljena MUPu i ne ispunjava dodatne uslove kao sto su vreme i datum na snimku.. Bila je skoro vest kako je neki lik snimio iz kola kako vozac kamiona pretice preko pune njemu u susret i ne sklanja se, a panduri su mu na to odgovorili da ne pokrece nista jer vozac kamiona moze da ga tuzi za ugrozavanje privatnosti blablabla.. I ne bi nista..

 

Sent from my HUAWEI P7-L10 using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drumski ratnik, 158 postova
  • Lokacija: Beograd - Zemun
  • Motocikl: Africa Twin DCT 2020

Zato sto bi kod nas vozac motocikla bio kaznjen zato sto nije prilagodio brzinu voznje uslovima na putu, zato sto je obilazio na punoj, a starom bi se usvojile najnebuloznije lazi kao odbrana, obilazio rupu, ujeo ga pauk, mnogo brzo naisao bajker pa ga nije video u retrovizoru, i uz to bi se pojavilo jos bar 20 bajkera koji bi podrzali matorog. E zbog toga se ovde prvo dobro olupa, za svaki slucaj, pa posle procedure.

 

 

Vozač motocikla i treba da bude kažnjen za preticanje preko pune linije, bez obzira na to u kojoj je to zemlji, odnosno da li je to 'kod nas' ili 'tamo'. To je slučaj i sa ovim likom sa snimka, on je dobio dve kazne.

 

Momci, niste u pravu. Član 55 stav 5 ZOBS-a, vezano za stav 3 tačka 15 i stav 1 pomenutog člana.

 

Ili u prevodu: ja tako obilazim kolonu lagano preko pune, kad odjednom policajac na motoru iza mene, obilazi i on, stignemo na početak kolone na semafor i stanemo jedan pored drugo, klimnemo glavama, upali se zeleno i svako ode svojim putem.  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Preticanje preko pune motorom je dozvoljeno. Nije dozvoljeno samo na duploj punoj.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Moram da vam priznam, ja za ovo prvi put čujem. Pogledao sam član ZOBS-a koji pominje DonMarkoni i, barem koliko ja to tumačim, zaista ispada tako da je dozvoljeno preticanje preko pune linije. Ali ako se detaljiše...to važi samo u sledećem slučaju (član 55, stav 3, tačka 15): "...na način da prelazi vozilom preko neisprekidane uzdužne linije pri čemu koristi saobraćajnu traku namenjenu za kretanje vozila iz suprotnog smera". Ovo praktično može da se protumači tako da je preticanje kolone levom trakom istog smera (ili prolaženje između dve kolone) zabranjeno jer se ne koristi saobraćajna traka namenjena za kretanje vozila iz suprotnog smera (a i neposredno pre raskrsnice je uvek puna linija kada ima više traka u istom smeru). Ova dva nikako ne idu zajedno jedno sa drugim, pa verujem da razumete dilemu. :)

 

Što se tiče ovoga što kaže Totomoto, ni to mi nije poznato. Otkud to da za motocikle važe nešto drugačija pravila saobraćaja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Koliko je meni poznato preko pune linije (jednostruke) dozvoljeno je samo obilaženje, a ne i preticanje.

Normalno da to ne znači da neko ima pravo da izvrši smrtnu kaznu nad onim koji je napravio prekršaj (preticanje na punoj), pa je sasvim u redu što su ovom dodelili 15 godina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Meni se cini da sam negde procitao da je dozvoljeno preticanje gde je puna linija,ali samo u slucaju kada se ne ulazi u suprotan smer i kada znakom nije zabranjeno. Znaci ,ako je put dovoljno sirok da se pretekne auto bez ulaska u suprotni smer ili gazenja linije to je dozvoljeno. Vidjao sam da postoje mesta gde je puna linija ,a nema znaka za zabranu preticanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Preticanje na punoj motorom se racuna i kada ostajes u svojo traci,tj ne prelazis belu liniju.Verovatno su i na to mislili.

Tada je obilazenje dozvoljeno.

Oni stoji a ti prolazis pored kolone a sve do bele ne ulazeci u suprotnu traku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja