Jump to content

Moto Zajednica

Problem sa motorom, molim za pomoc.

Recommended Posts

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Prnjavor
  • Motocikl: Sym Husky 125

Imam copera Sym Husky 125 4t, bila mi je pukla jedna klackalica i ostetilo bregastu. Zamjenuo sam bregastu i klackalice, trenutno motor nece da upali, tj motor upali ali kada mu ja navucem goriva u karburator i radi dok ima goriva u karburatoru, poslije toga nece nikako samo vergla, ocistio sam karburator i opet se isto desava. Kada ga upalim i dam gas do kraja, onda zaglavi gas zatusi ga i ugasi se, nakon toga tesko ga je upaliti, tj dok mu ja ponovo ne navucem goriva..Ne znam sta mu je. Ako neko zna neka pise. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kao sto je Golub napisao, zakaci karburatore na "infuziju" i onda ces znati jel do slavine u rezervoaru ili do karbova! Umeju i karburatori da zezaju, pa da tako glavi na odredjenim obrtajima i da tesko pali. Drugar je imao Suzuki GS 500, koji je tesko palio a glavio obrtaje i samarao kako on hoce dok nismo oprali karburatore u ultrazvucnoj kadici. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 6 postova
  • Lokacija: Prnjavor
  • Motocikl: Sym Husky 125

Kao sto je Golub napisao, zakaci karburatore na "infuziju" i onda ces znati jel do slavine u rezervoaru ili do karbova! Umeju i karburatori da zezaju, pa da tako glavi na odredjenim obrtajima i da tesko pali. Drugar je imao Suzuki GS 500, koji je tesko palio a glavio obrtaje i samarao kako on hoce dok nismo oprali karburatore u ultrazvucnoj kadici. 

Jedan je karburator kod mene, motor je prije radio normalno. Sada kada nauvucem goriva upalim ga i odmah ugasim, i upalim ga na taster, onda normalno radi i odjednom pocne dizati obrtaje i ugasi se jer nestane goriva.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

 

Kao sto je Golub napisao, zakaci karburatore na "infuziju" i onda ces znati jel do slavine u rezervoaru ili do karbova! Umeju i karburatori da zezaju, pa da tako glavi na odredjenim obrtajima i da tesko pali. Drugar je imao Suzuki GS 500, koji je tesko palio a glavio obrtaje i samarao kako on hoce dok nismo oprali karburatore u ultrazvucnoj kadici. 

Jedan je karburator kod mene, motor je prije radio normalno. Sada kada nauvucem goriva upalim ga i odmah ugasim, i upalim ga na taster, onda normalno radi i odjednom pocne dizati obrtaje i ugasi se jer nestane goriva.

 

Onda kreni od dotoka goriva, proveri filtere goriva (ukoliko ih imas), membranu, slavinu itd.... Srecno! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ER5, Lyberty125, Typhoon 50...

Za pocetak ako ima filter skini ga, ima on u rezervoaru sito, proveri rad vakum slavine jedno crevo ide sa usisa na slavinu a jedno sa karburatora, oba skini (sa karburatora i usisa) to sto ide sa usisa ustima napravi vakum na drugom crevu koje ide na karb treba da curi benzin ukoliko ne ide menjaj vakum slavinu. Ako je ona ok rasturi karburator i proveri plovak radi li lepo treba da se bez otpora dize i spusta, proveri i iglicu koju plovak regulise da li lepo zatvara tj otvara oce da zapadne prljvstina pa nece da zatvori dovod goriva pa karb preliva ili zatvori i ne puni lonce.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja