Jump to content

Moto Zajednica

ls2 filpup vs probiker flipup

LS2 flipup vs Probiker flipup  

18 članova je glasalo

  1. 1. po kvalitetu koju bi uzeli?

    • ls2
      15
    • probiker
      3


Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Gledam ovih dana nesto oglase za flipup kacige i videh da su obe po ceni iste (100e). Interesuje me vase misljenje i iskustva ove dve vrste kaciga.

Ps : uzmite u obzir samo ove od po 100e, a ne i skuplje modele.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Jeftine flipup kacige su bucne i duvaju na spojevima,imao sam jednu i rekao nikad vise.. Bila je probiker i pri udaru odozdo u bradu ,otkopcavala se jedna bravica,sacuvaj boze,vratio je u prodavnicu uzeo svoje pare i otiso i kupio full face kacigu renomiranog proizvodjaca. Ovo nikad vise. Ni na poklon.

Za 100e bolje kupi neku pismenu Hjc ili Caberg ili Nolan model full face nego ovo sto planiras jer kod jeftinog flipup-a zastite nema.

Dobar flipup ti je 300+ evra tako da.. Bolje kupi full face za 100e i budi bezbedan,pa kad skupis 300+e za neku kvalitetnu flipup onda ces biti i bezbedan i komforan zvog te njihove funkcije.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 165 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Honda CN250 Helix, Kawasaki Versys 650

Ja imam flipup kacigu ls2 mislim da bese model ff370 easy i mogu ti reci da nisam odusevljen. Ok je sto se tice udobnosti ali je mnogo bucna. Imam podbradak i unutra ne ulazi vazduh ali je ipak bucna i ocekivao sam vise. Drugar ima neki stariji model ls2 flupup kacige i cini mi se da je manje bucna od ove moje. Kao sto rece kolega ili skupi pare za nesto bolje ili kupi fullface kacigu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

Treća kaciga probiker i zadovoljan.Te priče otvori se i slično mi malo deluju neozbiljno.

Imam i HJC stoji u torbi njegovoj nosim samo po hladnom vremenu.

Koju god uzmeš gledaj samo da ima naočare za sunce.

Sa LS2 nemam iskustva ali mislim da su ista klasa.

Da i Probiker je 70 evrića

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Treća kaciga probiker i zadovoljan.Te priče otvori se i slično mi malo deluju neozbiljno.

Imam i HJC stoji u torbi njegovoj nosim samo po hladnom vremenu.

Koju god uzmeš gledaj samo da ima naočare za sunce.

Sa LS2 nemam iskustva ali mislim da su ista klasa.

Da i Probiker je 70 evrića

Veoma sam ozbiljan kad kazem da mi se kaciga odbravila sa leve strane kad je sakom odozdo gurnem. Samo klikne i odbravi se leva strana. Vratio se u prodavnicu,trazio refundaciju. Dobio refundaciju. Mozda sam samo dobio felericnu,nije iskljuceno. Ja im vise neverujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Ja vozim viraga 500. Ne treba mi za brzinu vecu od 80-90 retko 100-110 ali jako retko.

Imao sam lazer ff i prodao jer mi ne treba a i boja mi se nije svidela. Trenutno imam mds modularnu i zadovoljan sam jedino sto me nervirasto mehanizam za naocare ne radi bas najbolje. Ali nosm obice suncane i podignut vizir.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Ja koristim airoh miro i dosta sam zadovoljan sa njom... Uzeo sam je kod Lucky Vladano za 130 e. Mislim da ih ima jos uvek.

https://www.kupujemprodajem.com/AIROH-MIRO-flip-up-vel-S-55-56-crne-mat-27437437-oglas.htm?filter_id=4072

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Integra 700

Primetio sam da ljudi teme o kacigama mnogo manje koriste za komentarisanje kaciga iz naslova a mnogo vise da bi se pohvalili sta su kupili a da pritom nema neke veze sa temom.

Ljudi, ls2 ili Probiker?

Sto se mog misljenja tice, vrlo slicne kacige, istog kvalteta i vrlo slicnih karakteristika.

Mislim da je najbolji savet da probas jednu i drugu, pa da kupis onu koja ti bolje sedne na glavu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Primetio sam da ljudi teme o kacigama mnogo manje koriste za komentarisanje kaciga iz naslova a mnogo vise da bi se pohvalili sta su kupili a da pritom nema neke veze sa temom.

Ljudi, ls2 ili Probiker?

Sto se mog misljenja tice, vrlo slicne kacige, istog kvalteta i vrlo slicnih karakteristika.

Mislim da je najbolji savet da probas jednu i drugu, pa da kupis onu koja ti bolje sedne na glavu.

Necu da komentarisem nesto sto ne znam... Decku sam dao savet u vezi kacige koju ja koristim i znam kakva je,a otprilike je u tom cenovnom rangu koji je on rekao. To sto imam kacigu od 100 i neki euro mislim da nije bas za hvaljenje...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

Da pohvalio si se sa duplo skupljom kacigom

ako je 130 e doplo vise od 100 onda nismo imali istu matematiku :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Ja bih ti isto savetovao da kupis integralnu kacigu, za te pare flip up je sve smece.

 

I batali se toga ja ne idem brzo i to... Glup nacin razmisljanja.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2818 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF 1000

 

Da pohvalio si se sa duplo skupljom kacigom

ako je 130 e doplo vise od 100 onda nismo imali istu matematiku :)

 

Ne pratiš na času Probiker je 70 ,a bude na popustu i manje.I to je modularna kaciga 

https://www.louis.eu/artikel/probiker-kx4-flip-up-helmet/215005

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: Beograd,Dušanovac
  • Motocikl: Suzuki GSF 600N BANDIT nekad,sad 400 :)

 

 

Da pohvalio si se sa duplo skupljom kacigom

ako je 130 e doplo vise od 100 onda nismo imali istu matematiku :)

 

Ne pratiš na času Probiker je 70 ,a bude na popustu i manje

https://www.louis.eu/artikel/probiker-kx4-flip-up-helmet/215005

 

Jbg,ne znam cene tih kaciga,vodio sam se sta je decko napisao u naslovu :) Necu da se raspravljam,hteo sam da pomognem,ali vidim da ispadoh ja grbav :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja bih ti isto savetovao da kupis integralnu kacigu, za te pare flip up je sve smece.

 

I batali se toga ja ne idem brzo i to... Glup nacin razmisljanja.

Slazem se sa kolegom Alekre-om, pogledaj nekoliko testova gde se uporedjuju full-face kacige sa flip-up, bice ti jasnije, ni ja nisam verovao koliko su lose te flip-up kacige dok nisam video kako se onaj prednji deo raspada pri udaru, i ostavlja nezasticenu bradu, to jest celo lice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Imam LS2 flip up.... imam i duchinni d901 full face- obe u cenovnom rangu od po 100e (ovo pišem samo zbog uporedjenja, ne da se hvalim) LS2 dosta bučna, na 90 već postaje i neprijatno, OK što se  tiče udobnosti ima integralni sunčani vizir-drop down mehanizam na jedan klik, sve to lepo, ali mi se nekako čini ~mekana~ . Za te pare duchini mnogo bolja, udobnost na istom nivou ali nema toliko buke kao LS. Ako je dilema izmedju full face i flip up onda u toj ceni definitivno full face 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 81 postova

Ja sam skoro kupio Ls2 Flip up....gajnci nov.....isto potvrdjujem da je dosta bucna....ne škripi...ne lupa... Al bogami čuje se vetar lepo....

S obzirom da više volim laganu vožnju sa otvorenom kacigom,ostaje mi da ćutim i trpim.;-)

 

Sent from my D6633 Dual using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Iskreno da kazem da sam se razmisljao izmedju jet i flipup kacige koja ce mi vise biti za leto ili kad nekog vozim pa sam zato mislio da je flipup bolja solucija od jeta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ni ja nisam verovao koliko su lose te flip-up kacige dok nisam video kako se onaj prednji deo raspada pri udaru, i ostavlja nezasticenu bradu, to jest celo lice.

 

ja sa mojom flipup tresnuo o beton i to opasno (sudar u terazijskom tunelu, ima tema), par ogrebotinica na kacigi. N102. zato sam i preporučio nolan na popustu

 

 

tačnije 126e

https://www.louis.eu/artikel/nolan-n90-louis-special-edition-flip-up-helmet/216964?list=302573722

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Pancevo
  • Motocikl: princ adams , yamaha virago 500

Mrle lepo je to ali kako ja da dodjem do te kacige i koliko bi me ona kostala zapravo. Mislim da bi bilo mnogo vise od tih 130 e

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 605 postova
  • Lokacija: Dorćol

 

ni ja nisam verovao koliko su lose te flip-up kacige dok nisam video kako se onaj prednji deo raspada pri udaru, i ostavlja nezasticenu bradu, to jest celo lice.

 

ja sa mojom flipup tresnuo o beton i to opasno (sudar u terazijskom tunelu, ima tema), par ogrebotinica na kacigi. N102. zato sam i preporučio nolan na popustu

 

 

tačnije 126e

https://www.louis.eu/artikel/nolan-n90-louis-special-edition-flip-up-helmet/216964?list=302573722

 

 

Нажалост Мрле, ово је цена "Без ПДВ-А". Луис је од скоро направио верзију сајта на енглеском језику, где су све цене "tax free", па се људи пецају да је нешто јефтиније него што објективно може да се набави. Ја често пријатељима наручим нешто из Немачке и Луиса и због овога сам већ имао непријатности, као наплатио си ми више. Ово је стварна цена у радњи: 

https://www.louis.de/artikel/nolan-n90-louis-special-edition-klapphelm/216964?list=154938656

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

+

 

nisam imao pojma.

 

@aca

imaš na forumu što donose iz Louisa po toj ceni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja