Jump to content

Moto Zajednica

Problem oko homologacije motorcikla

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Yamaha tzr50

Pozdrav svima. Zovem se Vladan Dikic, iz Svrljiga sam. Vozio sam gileru dna do prosle godine, prodao sam ga i kupio yamahu tzr 50 2011.god. uvoz iz CH, ocarinjen ali je ostala ta famozna homologacija da bi mogo da ga vozim na tehnicki i registrujem. Izvadio sam i potvrdu iz yamahe koju su mi izdali u ovlascenom servisu na osnovu broja sasije i motora i za to platio 6000 rsd, otisao na masinski fakultet da obavim pregled, platio i njima dazbine (pregled + agencija za bezbednost oko 7000rsd) i kad je motor pregledan ustanovljeno je da u CH saobracajnoj pise ogranicenje brzine 65km/h a svi motocikli do 49ccm treba da idu po njihovom 45km/h i zbog te napomene u saobracajnoj agencija ne moze da mi izda sertifikat...navodno sa ovim motociklom ne mogu nista da radim a to niko nike rekao dok su se placale sve te dazbine, carine, uverenja i td... sta da radim? Ima li neko da je resio takav problem posto sam cuo da dosta motocikala iz CH imaju te napomene u saobracajnoj? Cak sam izvadio i duplikat takodje gore ali napomena i dalje stoji...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa ako ide 65 km/h, trebalo bi da može da se registruje kao motocikl ( Kao Tomos 15 sl ili BT 50 ) . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Svrljig
  • Motocikl: Yamaha tzr50

Ma da ali posto je uvezen nece da mi izdaju uverenje o saobraznosti... u potvrdi iz yamahe stoji da je motocikl ide 45 km/h...kad se skine blokada svaki od tih motorcica,skutera ide preko 60...imam i puch ponyexpres pa i on cak na ravno ide preko 60. Ma mi smo luda zemlja skroz kod nas sve naopako

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bojim se da tu nema pomoci, (mozda eventualno da ga registrujes na A kategoriju) jbg platio si skolu, u buduce kupuj SAMO i ISKLJUCIVO motor koji je vec bio registrovan kod nas, tj ima nasu tablicu.  
Drzava je zestoko povampirila zakone, pa sad u oglasima ima gomila motora koji ne mogu da se registruju, a prodavci o tome naravno cute, i nazalost ti si se upecao. :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Aprilia Pegazo

Ma da ali posto je uvezen nece da mi izdaju uverenje o saobraznosti... u potvrdi iz yamahe stoji da je motocikl ide 45 km/h...kad se skine blokada svaki od tih motorcica,skutera ide preko 60...imam i puch ponyexpres pa i on cak na ravno ide preko 60. Ma mi smo luda zemlja skroz kod nas sve naopako

Trazi od uvoznika da ti da izvorni COC sertifikat i to je slovo bozije bez obzira sta pise u saobracajnoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Džaba ti COC kad se podaci u njemu i saobraćanoj ne poklapaju...isto sam prošao sa TDM-om 4tx.

 

sad više ne možeš da ga registruješ ni ovako ni onako, stoka, jebo ima ja sve na svetu (izvinjavam se na rečniku, al mi je puko film).

 

Motor po Yamahi Srbija  ide 45, a po saobraćajnoj 65km/h...znači da motor nije više po fabričkoj specifikaciji, ne možeš da ga vratiš na blokadu na 45KM/h, jel bi to bila prepravka prepravke, a ne vraćanje u prvobitno stanje, to je bio zvaničan odgovor agencije govnara Okanovića, izmislio čovek pravila, ko da se svi vozimo po njegovom dvorištu!!!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

E to je to, nasi znaju bolje od proizvodjaca! Fabricki plin u kolima ne moze, izbacis i ugradis tursko smece i tada moze atest itd. Kao sfo neko rece, ako bi od prodavca\ zastupnika dobio uverenje da ide 65 moglo bi ili opet ne?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Drugar uvezao Transalpa (1989.god) iz Bugarske, platio sve dažbine, dobio i famozni COC, izvršio pregled na teh. fakulzetu i onda problem!

U saobraćajnoj stoji da je snaga 40kW, a po fabričkom podatku je 37kW.

Registracija nije moguća i nema pomoći.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Drugar uvezao Transalpa (1989.god) iz Bugarske, platio sve dažbine, dobio i famozni COC, izvršio pregled na teh. fakulzetu i onda problem!

U saobraćajnoj stoji da je snaga 40kW, a po fabričkom podatku je 37kW.

Registracija nije moguća i nema pomoći.

Jel to Slavin slicaj?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Ja stvarno mislim da trebamo da se organizujemo kao sto je sada ovaj moto skup za otvaranje sezone ispred skupstine, da tako stanemo ispred agencije tih debila za saobracaj. Da makar znaju da prave sranja smradovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3496 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Ja stvarno mislim da trebamo da se organizujemo kao sto je sada ovaj moto skup za otvaranje sezone ispred skupstine, da tako stanemo ispred agencije tih debila za saobracaj. Da makar znaju da prave sranja smradovi.

Da samo znaš koliko će da ih pogodi i nasikira naše okupljanje!?

Dokle god mu ne brkneš u džep (ili dok mu ne prebiješ ruke ili noge), niko neće ni q.... da mrdne da bi nešto korisno uradio.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Astro Puki krsi sva pravila!, 854 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200 RS , Kymco Agility 50

Pa onda da cutimo i trpimo,najbolje. U ovakvim sistemima institucije za obracanje ne postoje. Mislim ja sam svoj problem sa njima imao i resio,nemam razloga da se trenutno bunim. Al eto saosecam se sa kolegom pa reko da odreagujemo na neki nacin... al ok

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja