Jump to content

Moto Zajednica

Gume za stazu - NAVAK

Recommended Posts

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: s1000rr

D212 se bas tesko nalazi, ali po mom misljenju je bas dobra guma. Posle njih D211 GP racer je svakako, po meni, odlican izbor. :)
Vozio sam prosle godine i sa Dunlopom, qualifire1, i ne zna se da li manje drzi kad je zagrejana, ili kad je hladna.:jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Krusevac, Beograd
  • Motocikl: BMW 1200gs, Yamaha Fz1, dva puta Kawasaki 636

Gde inace kupujete gume? Ja vec 5-6 sezona koristim d212, ali nikad nisam vozio Navak samo Serez. I za mene su bile dobre, potrebno je bas da se namucis da bi guma pustila u nekoj krivini. Ali osecao sam se kao da jedino ja vozim dunlop sve sam pirelli oko mene. sad vidim da nije bas tako :D upravo trazim po netu D212 pa sam naoisao na temu :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Ja imam utisak da se na Navaku najvise vozi dunlop.

 

D212 koliko sam shvatio mogu biti tri gume:

- D212 GP Pro

- D212 GP Racer

- D212 GP Racer slik

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Cbr 954

Supercorsa sc1

prednja se trosi lepo i ima dobru tempetaturu,na krugovima 1:40-42. Zadnja je niza temperatura i kida se stalno..

Sad sam vozio Bridgestone v01 slikove i zadnja se trosi normalno,ali nemam sliku.. 

WP_20170522_17_12_53_Rich.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Supercorsa na hladno prednja 2.1 bar mislim da je bilo 75c, supercosa zadnja na 1.8bar jedva 55c...na tom tempu,u avgustu prosle god.

Postavicu sliku slickova,lepse su se trosili od sc a probacu na sl Td da izmerim temperaturu posle stinta. Isto sam ih duvao pr 2.1 i zad 1.8 iako bi trebalo manje.

Slickove sam dobio pa mi zao da satrem supercorse...a svakako sam bedan vozac,brze ne mogu...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
1 hour ago, speedfreak said:

Supercorsa na hladno prednja 2.1 bar mislim da je bilo 75c, supercosa zadnja na 1.8bar jedva 55c...na tom tempu,u avgustu prosle god.

Postavicu sliku slickova,lepse su se trosili od sc a probacu na sl Td da izmerim temperaturu posle stinta. Isto sam ih duvao pr 2.1 i zad 1.8 iako bi trebalo manje.

Slickove sam dobio pa mi zao da satrem supercorse...a svakako sam bedan vozac,brze ne mogu...

 

Mozes, mozes :) ... a D212 se nabavljaju preko Pilot Sport i Maxmoment. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6
On 6/4/2017 at 9:29 PM, speedfreak said:

Supercorsa na hladno prednja 2.1 bar mislim da je bilo 75c, supercosa zadnja na 1.8bar jedva 55c...na tom tempu,u avgustu prosle god.

Postavicu sliku slickova,lepse su se trosili od sc a probacu na sl Td da izmerim temperaturu posle stinta. Isto sam ih duvao pr 2.1 i zad 1.8 iako bi trebalo manje.

Slickove sam dobio pa mi zao da satrem supercorse...a svakako sam bedan vozac,brze ne mogu...

 

Nesto tu nije u redu, bar u ovom slucaju sa tim vremenima 1:42-40 , ne bi smelo to tako da se trosi , moje misljenje je da je pritisak previsok pa se pregreva i kida , prosle godine sam vozio Navak sa Pireli supercorsa , pritisak je bio : zadnja 1.5 , prednja 1.6  vreme : 1:35 . Guma izgleda ovako : 1469711780632.jpg.8bb47605650fd0a755939b59eab6105f.jpg 

Probaj malo da se igras sa ogibljenjem sledeci put pa vidi kako ce se ponasati :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 308 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda

Dunlop gp212   , pritisak na hladno 1,3 bara , grejem je dva kruga sa vremenima 1,40- 1,45 ,   (nemam grejace)   posle vozim 1,33  do 1,35  ......evo kako izgleda posle 2 navaka prosle godine i ovog jednog u ovoj godini . Honda cbr 954 i mojih 95 kg 

20170606_204341.jpg

20170606_204430.jpg

20170606_204400.jpg

20170606_204416.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 13 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Honda CB600F Hornet

I moja Supercorsa se pojela skroz, ne mogu da se pohvalim vremenom jer vozim 1:40 i ispustio sam je na 1,8 bara i evo kako izgleda

IMG_6843.JPG

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R
14 minutes ago, Nikola Honda 954 said:

Dunlop gp212   , pritisak na hladno 1,3 bara , grejem je dva kruga sa vremenima 1,40- 1,45 ,   (nemam grejace)   posle vozim 1,33  do 1,35  ......evo kako izgleda posle 2 navaka prosle godine i ovog jednog u ovoj godini . Honda cbr 954 i mojih 95 kg 

20170606_204341.jpg

20170606_204430.jpg

20170606_204400.jpg

20170606_204416.jpg

Videcemo sad u nedelju, definitivno sam promasio pritisak sa mojima prosli put. Stavicu zadnju na 1.3 na hladno pa cu pratiti kako se ponasa posle svakog stinta. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1050 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Suzuki Gsxs 1000

Sve je ovo ok,ali guma se vise greje kad je ispustena a ne obrnuto.

Probaj na autu-ispusti na 1 bar,potamni i ugreje se vise od ostalih.

A za ogibljenje -posebna tema-jako slozeno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Kad je pritisak manji, guma se greje više u celini ali kada je pritisak viši karkasa jeste hladnija ali sama površina gume se pojačano greje i onda dolazi do deformacije gazećeg sloja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Dodje mi sada da napisem najduzi post na forumu,ali rasclanicu na vise komada :)

 

Mozemo li  tacan pritisak u gumi da gledamo bukvalno kao brdo gde je idealan pritisak tacno na vrhu,a premali ili previsok levo ili desno,pa se zapravo ista stvar desava,guma se svakako kida kod pogresnog pritiska...

 

Znam da postoji hot tear i cold tear,ali dok to ocima ne vidim i ne opipam ja ne mogu da budem 100% siguran gde sam...

 

Jos jedna stvar je moze li se zanemariti pritisak ,pod tim mislim na neki predlozeni pritisak od proizvodjaca,ali se osloniti na temperaturu gume?

 

S tim da temperatura gume bi varirala od tempa na stazi i pocetnom pritisku,ipak imati dva vozaca na istim motorima sa istom kilazom ali na dva razlicita tempa voznje,da sad lupim razlika od 10sec,i da su isti pocetni pritisci guma,onaj na brzem tempu bi grejao gume vise od ovog sporijeg...

Zato i mislim da bi pritisak gume bio individualan u zavisnosti od tezine,tempa voznje i jos bitno da ce 1000ccm jesti gume pre nego 600ccm

 

Ili sam ja sad sve ovo shvatio naopako?:)

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Pritisak i treba da se koriguje u odnosu na temperaturu gume. Proizvođač ne može da baca pasulj koliko ti brzo voziš, po kakvim uslovima i na kakvoj stazi.

Najbitnija stvar, kao što već rekoh, je da guma bude na radnoj temperaturi. Tačnije karkasa, ne površina gume jer može da bude razlike upravo kod cold tear-a.

 

Analogija sa brdom i idealnom temperaturom nije loša ali padine nisu iste jer oštećenja od preniskog odnosno previsokog pritiska nisu ista.

 

Ali lično mislim da je cepanje guma kod većine vas, s'obzirom na vremena, posledica loše kontrole gasa i lošeg ili neadekvatno podešenog ogibljenja. Pritisak u gumama bih stavio tek u nekih 10%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Za ogibljenje si 100% u pravu,sto se mog motora tice,ja i dalje mislim da se motor odvratno lose vozi,ili je samo mator pa su tada svi bili takvi...

Dobio sam jednom prilikom komentar da se guma kida zbog kontrole gasa,a mozda i zbog oklevanja u krivini tj u nagibu,mada mi deluje da je kidanje gume kada se motor ispravlja i odvce pun gas  najvece...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 110 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Ducati 1098

Da dopunim,prosli Td, Bridgestone racing batlax vcv(medium) na 1.8bar hladan

Desnu stranu je trosio ok,a na levoj strani se vidi da nesto mrljavi,tj mrljavim ja posto ne mogu levu stranu da vozim nikako. E sad dobio sam gumu polovnu i potrajala je 6 stintova...

 

WP_20170608_09_32_59_Rich.jpg

WP_20170608_09_32_44_Rich.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Moze neko bar otprilike da mi preporuci koliki pritisak je potreban za ovo moje krme CBR600F2?
inace ovako u saboracaju vozim sa: prednja 2,2 a zadnja 2,6   ,sport turing gume su na bajku, 

i posto pvi put vozim Navak, ne znam da li da diram nesto ili mogu ovako da vozim?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

To sto se kida guma, najcesce je, zato sto je zadnji kraj mekan. Meni se to desilo na zadnjem TD. Olabavio sam zadnju suspenziju za ulicu I nisam razmisljao da trebam da je dotegnem. Bilo mi je ugodno mekano, jace sam zavrtao gas I guma se raspadala najvise na delu na kojem sam bio na izlazu iz krivine. Pritisak je bio na granici radnje temperature I trebao je biti za nijansu jaciumesto 1.2 da bude 1.3 na hladno. Kod pritiska je sve jasno ili je jak ili je slab. Ali ako je pritisak u redu i radna temp. u redu a guma se kida, onda je greska u ogibljenju. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2101 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW 1300 GS, Sherco SE 300 Factory

Je l' imao neko iskustva sa Metzele Racetec RR K3 ili sa Supercorse-om SP V2 u kontekstu gume koja je dobra za stazu a moze da se vozi i van nje?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja