Jump to content

Moto Zajednica

Gume za stazu - NAVAK

Recommended Posts

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Na pocetku sezone sam postavio ovu temu, I bilo je raznih misljenja, zakljucaka.

Sad, na kraju sezone I potrosene 4 zadnje gume (prednje traju zauvek :) ) od GP racera, Slikova, GP Pro ... iskusniji sam u toj meri da cu sledece godine potrositi definitivno duplo manje guma. 

Zakljucak teme, da bi gume drzale, trajale, radile ... moraju da se ispune uslovi i preduslovi za to. Ulica i staza su ni priblizno slicne, ne iste stvari, to svi znamo, ali neki smo naucili da na gume uticu ogibljenje, spoljasnja temp, temp asfalta, pritisak guma, temp guma, stil voznje, brzina voznje, abrazija asfalta, sila gasa koja se daje, prenos ...  da bi se vozilo brzo, sigurno, ok ne toliko sigurno :) ... a gume ko gume, kod pravog vozaca sve one drze vise ili manje ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Moj izbor je D212 gp pro M sa pritiskom 2.1 i 1.6 na hladno tj. 2.3 i 1.9 posle grejaca. Nema pregrevanja ako se ne daje preveliki gas na izlasku iz krivine i ako je ogibljenje tj rebound kako treba. Sa tom gumom i tim pritiscima sam vozio 2 open day-a i dva celodnevna TD i jos moze da izgura barem jeda celodnevni TD. Ulicu. ne racunam po sredini je nova. Pirelli SC nisam probao ali planiram :). Vremena su 1.34 za sad. Ali to je do mene ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750

Pirelli Superbike Pro za vremena iznad 1'30 garantujem pet TD-ova. 1.9/1.6... 0.1 gore - dole. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Slazem se s tim da cena ima ulogu playmakera. D212 pro je jeftinija a radi posao veoma dobro. Probao sam Moto 2 slickove, i kao sto svi kazu slick je slick. Ali nema da se nadje :) ponegde pretekne ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 12740 postova
  • Lokacija: Buda/Szigliget
  • Motocikl: CB 360 / . SV 650 / GSXR600(ukraden) / GSX-R 750
2 hours ago, dvlns said:

Nemoj svima da garantujes ;)

 

Garantujem da svako može da vozi iznad 1:30! :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Elbow dragger, 2405 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: CBR 1KRR Luna Nera / BMW S1KRR Lexa
1 hour ago, Mario Marko said:

Da li neko može da iznese koliko toliko realno poređenje KR-ova i GP Racer-a po pitanju trajnosti?

 

Shonegood je vozio obe, on ce ti najbolje reci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

KR nisam vozio ali sam vozio Moto 2 koje su iste/bolje od KR, gp Racer 212 M i gp Pro 212 M. Slick traje duze, bolje drzi, bolje koci, manje se pregreva od svih ostalih. GP Pro je super jer je jeftinija od slika a primetno bolja od racera. Racer da bi trajao mora da bude endurance, u protivnom se pregreje vrlo brzo. Opet zavisi kako se daje gas pri izlazu iz krivine. Mario posto zavrce junacki za njega racer nije. KR je po meni najbolji jedino sto je najskuplji :) nov. KR je za nijansu siri 195 i vislji 65 u odnosu na D212, a Moto 2 je 195/75/17 i prednja 125/75/17. Malo mi je neprijatno da iznosim svoje stavove jer ne vozim toliko dobro/brzo da bih bio validan u proceni, ali eto to je moje skromno misljenje. Dunlop znam u dusu, za Pirelli nemam pojma :). Pritisak u gumama je prica za sebe, ako se omasi 0.1 bar pregreje se. Za Navak, Dunlop mora da ima radnu temp 1.9-2.0 bara da bi trajala (zadnja), prednja trpi 2.2-2.4 radno. Ako se ide na manji pritisak hoce da se kida kao i zadnja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

Nisam znao da je GP Pro  primetno bolji od Racer-a. Hvala na informaciji.

Čuo sam priče da se KR mnogo manje troši nego GP Racer, čak i da neki celu sezonu izguraju a jednim setom, što je po meni nemoguće ako voziš svaki navak (da ne uključujemo odlazak na neku drugu stazu). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Aprilia RSV4

IMG_20171004_160221.thumb.jpg.745fbf743e8c9dfcdbff7ab5b373834b.jpgIMG_20171004_155934.thumb.jpg.b0103e41e5307de5b42ae5a0b2a6b293.jpgJa sam celu sezonu vozio superbike sc1 I prednju i zadnju I odlicno se pokazala, s tim sto se posle 6 ili 7 kruga pregreje zadnja pa hoce malo da slajduje zadnji, ali ne toliko strasno. Td 8 sam na rsv4 vozio superbike sc2 I iskustva su mi blagi uzas, verovatno sam se zeznuo sa pritiskom, ali unisti sam desnu stranu za 6 stints do zica. IMG_20171004_155722.thumb.jpg.74823bf5baae672addefcab19fa03f0b.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova
  • Lokacija: Jagodina
  • Motocikl: Aprilia RSV4

Za Td 9 odlucio sam da rizikujem I predjem na dunlop kr 106 I 108, polovne naravno I drze kao po sinama, neverovatno, mada mi je vreme oko 1 27 8 pa za prave trkace pitanje je kakva je guma ali nije bilo pregrevanja niti proklizavanja, prednja na 1, 6 zadnja 1. 5 na hladno jer grejace nemam. Ali bolja guma za mene tesko da postoji. Mada to je samo jedan td... Zadnja se naravno potrosila skoro do kraja ali ja sam vozio 6 stints I drugar u drugoj grupi 3. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r
5 hours ago, dvlns said:

@Mario Marko

 

Sta si ti sad terao?

GP Racer 212. 

Ali zadnju sam stavio staru koju je drugar skinuo kao potrošenu.

Moglo je da se vozi ali ne pun gas jer mi je baš mnogo klizao zadnji kraj. 

 

Nova guma je nova guma. Zato se razmišljam da se za sledeću godinu otvorim za KR:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja