Jump to content

Moto Zajednica

Gume za stazu - NAVAK

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5724 postova

D212 GP racer polovne tesko da ces naci jer je prodaja pocela pre mesec-dva. D212 PRO moze da se nadje polovan ali je to guma koja zahteva grejace i uglavnom su vozene na stazi a kako Navak jede desnu stranu na to treba obratiti paznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Nova Pazova
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Moja greska D212pro je u pitanju, vozio sam je bez grejaca, dva kruga zagrevanja i guma kida koliko drzi... inace gume koje su skinute sa staze dot14, tek skinut povrsinski sloj. Nema greske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 655 postova
  • Lokacija: Srbija

Nisam pratio otpocetka, jel neko vozio Pilot power 3 na Navaku, kakva su iskustva, motor litra, 200kg +.

Čuo sam da se brzo zagreju...i pregreju...

 

 

Ja sam ih vozio na 600cc i nisam imao zamerke

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 224 postova
  • Motocikl: YZF R6

Jel imao neko iskustva sa Pirelli Diablo Superbike?

Vozio sam ja. Drze odliicno. Na bas brzim krugovima se pregrevaju ali se na Navaku svaka guma tako ponasa tako da nista cudno.

 

Pretpostavljam da mislis na one trackday gume Superbike Slicks koje nemaju oznaku komponente.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 546 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Beverly 300 i.e. Suzuki GSX650F/GSXR600

 

Jel imao neko iskustva sa Pirelli Diablo Superbike?

Vozio sam ja. Drze odliicno. Na bas brzim krugovima se pregrevaju ali se na Navaku svaka guma tako ponasa tako da nista cudno.

 

Pretpostavljam da mislis na one trackday gume Superbike Slicks koje nemaju oznaku komponente.

 

 

Na njih. Piše samo Pirelli Diablo Superbike i ništa više.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

CBR 600F2 , obuvena u sport-turing gume
prednja: Michelin Pilot Road

zadnja: Bridgestone Battlax
S obzirom da sam prvi put na Navaku (uopsteno prvi put na stazi), nemam ambicije a ni znanja za brzu grupu, nego cu u sporu, eventualno srednju.

Imam puno km pod guzicom, nisam neki sporać, ali nisam bas ni neki pržač.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5724 postova

Prijatelju zaboravi ovaj deo nisam spor ali nisam ni brz i dodji da vozis. Kilometri na ulici nemaju nikakve veze sa kilometrima na stazi. Idi za pocetak u sporu grupu jer to nije nikakva sramota voze ljudi u toj grupi i ispod 1:35 (kada dodjes shvatices kakvo je to vreme a realno je prosecno na Navaku). Gume su ti ulicne i nemoj da lupas glavu o pritisku jer najverovatnije neces imati vreme ispod 1:50 a na tom tempu nikakva frka nije za gume. Tamo slobodno pitaj bilo koga svi ce ti pomoci u vezi svega ali budi spreman da dobijes oprecna misljenja. Imaces dovoljno vremena da se igras sa pritiskom u toku dana pa ces isprobati sta tebi uliva najvise poverenja. Ja sam imao strasnu nervozu pre mog prvog Navaka i imao 1000 pitanja i plasio se da cu se obrukati (mada jos uvek se brukam ali to je druga tema). Samo lepo pokusaj maksimalno da shvatis to kao lepu voznju bez tenzije o pritisku u gumama, vremenu koje postizes i uzivaj. Posle par TD-a ces 99% otvoriti temu da prodajes taj motor i kupujes motor za stazu ;) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Ok, posto sam otvorio temu, moram da sumiram svoje utiske nakon ovog TD. 

Naime, :) stavio sam Dunlop d212 gp racer M prednju i zadnju. Pre tih guma sam imao sportsmart 2. S obzirom da sam bio na njima prvi put prosle godina na Navaku, vozio sam 1.47. sto je realno slabo ali sam se vise trudio da savladam krivine. Nisam bio srecan sa gumama jer sam znao da mogu vise. Obaranje na koleno nije bilo ni u mislima. 

Sa d212 I malo treninga po Avali stvari su se promenile. Smanjio sam vreme na 1.42. s tim da sam I dalje imao cilj obaranje na koleno a ne vreme. Sto sam zacrtao to sam i uradio i sad sam u Full extra ludilu.

Gume su fenomenalne, drze kao pegla. Na izlazu iz krivina dodajem mnogo jaci gas bez bojazni da cu proklizati jer mi se desavalo na SS2 da mi zadnji kraj proklizava i bezi siroko. Ok, neko ce reci da nisam namestio ogibljenje, pritisak .... ali jednostavno nije mi bilo prijatno na SS2. Takodje znam da neki voze na SS2 mnogo brze od mene, ali jednostavno tako je na mom motoru i u mojoj glavi. Sad sam krenuo na stazu bez tripova da cu proklizati.

Jedino mozda lose po gume je sto sam verovatno promasio pritisak pa sam je potrosio vise nego sto treba ... ali verujem da je to rezultat jaceg otvaranja gasa na izlazu iz krivine. Pritisak je bio na 1.2 bara na hladno tj 1.4 - 1.5 bara posle grejaca.

U svakom slucaju sjajan osecaj .... :D

 

18740277_10209012883139979_7442543399392842757_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nebi prodao ovaj moj, treba mi motor za civilnu voznju, ali rado bi ja uzeo jos jedan motor za stazu, da ne njakam ovog, ali jbg trenutne finansije su takve da moze samo jedan motor, a on mora da bude univerzalan, vozikanje, putovanje, staza :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 700 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: zx6r

D212 sa tim vremenom i na Navaku je pritisak 1,2 prenizak.  Ja zadnju D212 pumpam na 1,5-1.6 i deluje mi da je za moju vožnju (ispod 1,35) to pravi pritisak.

 

Primera radi, na Hungaroringu smo i drugar i ja vozili iste gume, on zadnju na 1,2, ja na 1,5, i pravili smo slična vremena.

 

Na kraju dana je njegova guma bila drastično potrošenija iako ima slabiji motor (gsxr 600).

 

Naravno, ima tu i do stila vožnje, ogibljenja i sl., ali mislim da je zavećinu rekreativaca taj pritisak prenizak, posebno ako se ne koriste grejači.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2291 postova
  • Lokacija: Beograd-Vracar
3 hours ago, ShoneGood said:

Ok, posto sam otvorio temu, moram da sumiram svoje utiske nakon ovog TD. 

Naime, :) stavio sam Dunlop d212 gp racer M prednju i zadnju. Pre tih guma sam imao sportsmart 2. S obzirom da sam bio na njima prvi put prosle godina na Navaku, vozio sam 1.47. sto je realno slabo ali sam se vise trudio da savladam krivine. Nisam bio srecan sa gumama jer sam znao da mogu vise. Obaranje na koleno nije bilo ni u mislima. 

Sa d212 I malo treninga po Avali stvari su se promenile. Smanjio sam vreme na 1.42. s tim da sam I dalje imao cilj obaranje na koleno a ne vreme. Sto sam zacrtao to sam i uradio i sad sam u Full extra ludilu.

Gume su fenomenalne, drze kao pegla. Na izlazu iz krivina dodajem mnogo jaci gas bez bojazni da cu proklizati jer mi se desavalo na SS2 da mi zadnji kraj proklizava i bezi siroko.

Ako ti se na 1:42 desava da ti proklizava motor onda ne radis nesto dobro, bio i na nekim kamenjarkama a ne na SS2.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja