Jump to content

Moto Zajednica

Gume za stazu - NAVAK

Recommended Posts

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Dodje i to proleće, već uveliko, velika većina da ne kažem svi, kriziramo, čekajući prvi TD ...

 

U trenucima dokolice i tog surovog čekanja hteo bih da pokrenem temu odabira mekoće guma za TD.

Tačnije mislim na sve one gume i tvrdoće koje mogu da se kombinuju (soft, medium, hard).

 

Koje kombinacije su prave? Uzmite u obzir većinu nas koja vozi prihvatljivo dobro, a ne full trkače, s njima nemam šta da pričam, sem da plačem :D.

 

Hvala.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Navak moze da se vozi i sa gumama koje su vise ulicne nego za stazu, npr. Dunlop qualifier 2 ili Dunlop sportsmart 2 i da se prave odlicna vremena,ja sam trenutno na Pireli super corsa ali SP, one su malo vise hard od sc1 ili sc2, ne koristim grejace jer se brzo greju ( obicno jedan krug vozim da se zagreju) Za sada su se pokazale odlicne (za moju voznju) Bacio sam oko i na Dunlop gp racer 212 :D videcemo 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

eto resio sam problem izbora guma.

1. Sportsmart 2 - da krene sezona,

2. D212 gp racer - onda kad budem spreman,

3. Dunlop Moto 2. - cuvam kao zimnicu od prosle godine, bas kad mi krene ...

 

Jos samo da naucim da vozim ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Mislim da je za ljude kao sto sam i ja koji voze ulicu/stazu najbolje resenje Dunlop sport smart 2/Pirelli super corsa Sp . Mislim na iskoriscenost guma kako na ulici tako i na stazi, jer nemam potrebe da uzimam neke race slick gume, ne trkam se a i ove koje vozim ne mogu da dovedem do njihovog maksimuma,tako da... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Slazem se da su slickovi nepotrebni i da ih nikad necu iskoristiti ni do pola a ne maksimuma. Imao sam varijantu da ih nabavim, u jednom momentu cu ih staviti da probam, da vidim sta je to i kako radi. A mozda postanem vremenom za koju godinu predobar trkac pa odem na neki Serez i sl. pa opletem sa slickovima u velikom stilu ... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Slazem se da su slickovi nepotrebni i da ih nikad necu iskoristiti ni do pola a ne maksimuma. Imao sam varijantu da ih nabavim, u jednom momentu cu ih staviti da probam, da vidim sta je to i kako radi. A mozda postanem vremenom za koju godinu predobar trkac pa odem na neki Serez i sl. pa opletem sa slickovima u velikom stilu ... :D

Sve zavisi kakva vremena pravis jer je Navak kratka staza i nije bas nesto preterano brza, a to slikovima bas i treba temperatura inace nece raditi poso' sto se kaze a i tvoja bezbednost je u pitanju, zato sam i rekao da za Navak bolje igra neka guma koja brze nabije temperaturu nego neki slick (ok je ako vrtis 1:27-1:30) Ja bi pre isao na neku brzu stazu od Navaka za te slikove(nemoj pogresno da me shvatis , slik guma je mama kada se drzi na konstantnoj temperaturi) ali moj savet ti je da vidis kako ces voziti i koje vreme pravis pa donesi odluku  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SC22, 423 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki ZX10R

Naravno, slazem se za slickove, daleko sam od tih vremena koja su potrebna za njih, zato za sad vozim na Sportsmart 2 dok ne zasluzim d212 :).

Posto sad znamo kad je TD radujem se da se svi vidimo.

Pozdrav svima, vidimo se na TD.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vikend motociklista, 676 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda pantheon 125..

Druze,ja vozio Kendu, na K2 600,Japansko sranje,staro 8 god,doduse nova,i drzala extra do 1.37..lepo se zagreje i drzi..tako da ne opterecuj se...

post-27463-0-72794500-1491098889.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Motocikl: Yamaha R1

Druze,ja vozio Kendu, na K2 600,Japansko sranje,staro 8 god,doduse nova,i drzala extra do 1.37..lepo se zagreje i drzi..tako da ne opterecuj se...

Cim je Japansko,znaci da nije sranje. :)  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

Druze,ja vozio Kendu, na K2 600,Japansko sranje,staro 8 god,doduse nova,i drzala extra do 1.37..lepo se zagreje i drzi..tako da ne opterecuj se...

To sa slike je Dunlop qualifier 2, da ne bude zabune :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 793 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha R6

 

Druze,ja vozio Kendu, na K2 600,Japansko sranje,staro 8 god,doduse nova,i drzala extra do 1.37..lepo se zagreje i drzi..tako da ne opterecuj se...

Cim je Japansko,znaci da nije sranje. :)  :takoje:

 

Stare 8 godina, taman lepo ukrtile za stazu sto kaze Ares :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

 

Druze,ja vozio Kendu, na K2 600,Japansko sranje,staro 8 god,doduse nova,i drzala extra do 1.37..lepo se zagreje i drzi..tako da ne opterecuj se...

Cim je Japansko,znaci da nije sranje. :)  :takoje:

 

Kenda nije Japanska vec Taiwanska fabrika :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozim motor, nisam BAJKER, 1976 postova
  • Lokacija: BGD-LHS
  • Motocikl: Kawasaki Ninja ZZR1400 '09 aka Black Widow

Nisam pratio otpocetka, jel neko vozio Pilot power 3 na Navaku, kakva su iskustva, motor litra, 200kg +.

Čuo sam da se brzo zagreju...i pregreju...

 

post-25314-0-28524800-1492509292.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 162 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW S1000R, Suzuki gsxr 750

Nisam pratio otpocetka, jel neko vozio Pilot power 3 na Navaku, kakva su iskustva, motor litra, 200kg +.

Čuo sam da se brzo zagreju...i pregreju...

Michelin-Pilot-Power-3.jpg

Vozio sam jih ja i na Navaku i na Grobniku. Za Navak su bile u redu a na Grobniku su se pregrejale posle prvog stinta i pocele da ozbiljno proklizavaju....i od tad se nisu više oporavile. Definitivno nije guma za na stazu...po mom iskustvu.
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja