Jump to content

Moto Zajednica

Predlozi i iskustva za sever Albanije

Recommended Posts

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Za prvomajske praznike planiramo putovanje.

 

Odredište je Ulcinj, gde ćemo da ostanemo nekoliko dana.

 

Ideja je da se ide preko Višegrada i Trebinja, krajnje turistički, sa 2 noćenja, uz obilzak tih gradova i Dubrovnika, pa dalje "rivijerom". Lagano, sa ne previše Kilometara, kako bi bilo prijatno i mojoj devojci, koja mi "čuva leđa", i da ostane dovoljno vremena za razgledanje. Bože zdravlja, pa ćemo pisati o tome.

 

Još razmatramo rutu za povratak. Jedna od ideja je da se preko Skadra ide na Plav i spava na Bjelasici. Rutu je izbacio Google Maps, i o njoj ne znam baš ništa. 

 

Ne bih išao preko Podgorice.

 

Ima li iskustava u severnoj Albaniji?

 

Otvoren sam za predloge rute – promenu graničnog prelaza i mesta noćenja.

 

Prvobitna ideja je bila da se, opet preko Skadra ide na Ohrid u Makedoniju, a dalje preko Prizrena i Peći. Ocenjeno je kao nebezbedno.

 

Alternativa je bio pravac Skoplje - Priština - Mitrovica, ali i taj put je napušten iz sličnih razloga.

 

Bila bi mi korisna iskustva iz severne Albanije. Napominjem da motor nije za off road: Violeta je Honda X 11 - rasna "gradska riba". Jeste prolazila i putevima koji za nju nisu predviđeni, ali joj to prosto ne prija....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1461 postova
  • Motocikl: 2017 BMW R1200GS Exclusive

Put od Skadra prema Plavu bi trebalo da je citav asfaltiran, sa sve onih lepih serpentina. Dalje od Andrijevice preko Mateseva ka Kolasinu i gore na Bjelasicu...sve sama poslastica za voznju.

 

https://goo.gl/maps/nkmoeiuUoZw

 

 Odlican predlog , ako se odlucis za taj pravac , a ne zuris , svrati do doline Grebaje

 

http://www.gusinje-info.com/zivopisna-dolina-grebaje-kod-gusinja-jedna-od-najljepsih-u-evropi/

 

mozes tamo da spavas u Eko katunu Grebaja ili

 

na samo prelazu Tresnjevik imas Eko katun Stavna

 

evo ga link za Stavnu , jedan na lepsem mestu od drugog ....

 

http://www.ekokatunstavna.com/

 

ja bi proverio dali rade i dali ima mesta pre polaska ....

 

a vredi i obici nacinalni park Biogradska Gora ...

 

Sretan put  !!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ajd da se nadovezem na temu jer i ja planiram svracati u Albaniju.

 

Da li je neko isao trajektom Durres - Bari?

 

Prvobitno me interesuje da li je put do luke kroz Albaniju bezbedan ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Ja sam letos prošla kroz Albaniju duž obale u povratku iz Grčke.Jednu noć sam spavala u mestu Sarande, čak sam motor ostavila na ulici.Putovala sam sama i nikakvih problema nije bilo.Ljudi su jako srdačni. Navigacija mi se pokvarila baš na ulasku u Albaniju tako da sam često morala da pitam kuda dalje i stvarno svi su bili jako raspoloženi da pomognu.

Inače more je predivno pogotovo u delu bliže Grčkoj a put pored obale super za vožnju.Jedino što je bila užasna gužva, to je bio kraj avgusta a i radovi na putu malo malo su pravili zastoje.

Milicija je na svakom ćošku regulisala saobraćaj naročito u gradovima ali to nije mnogo pomagalo.Gužva nije mogla da se izbegne a tamo vozači baš i ne poštuju saobraćajne propise tako da sam baš dugo i sporo putovala.

Ipak to mi nije pokvarilo utisak, opet bih vozila kroz Albaniju a verujem da ako zaobiđem sezonu gužve u toj meri neće biti.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Ovo je više bilo za mrxfona i odnosi se na južni deo Albanije koji je Pustolov takođe vozio ☺

Kroz severni deo nisam išla ali i mene zanima kakvi su putevi i koji su predlozi za vožnju tuda.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

@ doktor & Velimlje 2: Hvala na konkretnim preporukama i sjajnim informacijama!

 

@ mrxfon: Do Drača bez problema, cela Albanija je OK. Evo linka za prošlogodišnji putopis uz čitavu Albansku obalu, koji uključuje i put od Bara do Drača:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113952-od-tirane-do-nirvane/#entry1855123

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -, 1649 postova
  • Motocikl: /

@mrxfon

Nema sta da brines za Albaniju... Mani se propagandi.

Letos sam bio na zurci u Tirani (fatboy slim), motor na javnom parkingu (doduse sa cuvarom i kapijom), spavao tamo, ma nikakvih problema...

Pretprosle godine putovao u MK preko Al, blejao u Dracu, svracao i u Elbasan...

Za ovu godinu uveliko mi se motaju misli po glavi da ceo odmor provedem u Sarandeu!

 

Nego (sad vec odosmo u off) i mene interesuje onaj trajekt, al cena... Jel ima neko predstavu kolko skace cena karte, sto se vise blizi dan putovanja ili je ona fiksna?

Sad stoji na aFerry 60-70e za pocetak avgusta u jednom pravcu (a ista cena je i za sutra 30.3). Malo mi to sumnjivo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Ja sam se raspitivao za kraj avgusta, povratna karta za dvoje i motor je iz Bara 300e, a iz Durres-a 200e.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 28 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: imam

Put od Skadra prema Plavu bi trebalo da je citav asfaltiran, sa sve onih lepih serpentina. Dalje od Andrijevice preko Mateseva ka Kolasinu i gore na Bjelasicu...sve sama poslastica za voznju.

 

https://goo.gl/maps/nkmoeiuUoZw

Prosle godine, od granice do mesta Tamare, je bio makadam koji nikako nije za dvoje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Par kolega je vozilo sever Albanije i imaju napisane putopise. Dovoljno da se dobiju sve informacije. Na to sve dodao bih da je put iz Skadra (malo posle grada iz pravca CG) ka Albanskim alpima nov i impresivan u svakom obliku. Izlazi se negde na 15-20km od Gusinja u CG i kraći je nego kroz CG za 60-tak km. Neka sela na tom putu liče na svajcarska mesta, za neverovati. Generalno pumpi po AL ima na svakom koraku ali na tom putu treba malo voditi računa. Gorivo im nije dobro pa treba računati na povećanu potrišnju. Inače, AL ima svoja izvorišta nafte ali nema rafineriju, sve ide preko korumpirane vlade za USA pa se uvoze derivati (?!). Ukupno od granice u Tuzi do Gusinja ima oko 110-120km pa nije problem proci sa jednim rezervoarom. Trajekt DU-BR (IT) je najekonomičniji na Jadranu ali voditi računa prilikom rezervacije karte. Treba to uraditi u napred ali i u potpunosti (nije samo jedna karta u pitanju, ukrcaj, paluba, motor...) Ne znam sve detalje ali neke informacije govore da su mnogi bili iznenadjeni kad su došli na trajekt. Mislim i da im je sajt samo na AL pa je i to zbunjujuće. Čak postoje i različite opcije ako se ide IT trajektom ili AL. Dobro sve info protumačiti. Još nešto, ako već prolazite kroz Herceg Novi bilo bi mi drago da se upoznamo :) pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5486 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

 

Put od Skadra prema Plavu bi trebalo da je citav asfaltiran, sa sve onih lepih serpentina. Dalje od Andrijevice preko Mateseva ka Kolasinu i gore na Bjelasicu...sve sama poslastica za voznju.

 

https://goo.gl/maps/nkmoeiuUoZw

Prosle godine, od granice do mesta Tamare, je bio makadam koji nikako nije za dvoje.

 

 

Evo jedna slika sa street view iz novembra prosle godine, bas iz tog dela gde se vidi da je asfaltirano. Inace, sa vise strana sam cuo da je asfaltiranje zavrseno.

 

https://www.google.rs/maps/@42.5318797,19.718163,3a,75y,46h,88t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-6F4MiRLAepo%2FWDNIOhWJLDI%2FAAAAAAAAFds%2FYmUa9HVeJWsa-cUoJdwTjVZc237dA8L4gCLIB!2e4!3e11!6s%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2F-6F4MiRLAepo%2FWDNIOhWJLDI%2FAAAAAAAAFds%2FYmUa9HVeJWsa-cUoJdwTjVZc237dA8L4gCLIB%2Fw203-h100-k-no-pi-2.9338646-ya207.50002-ro-0-fo100%2F!7i6656!8i3328?hl=sr

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

 

Put od Skadra prema Plavu bi trebalo da je citav asfaltiran, sa sve onih lepih serpentina. Dalje od Andrijevice preko Mateseva ka Kolasinu i gore na Bjelasicu...sve sama poslastica za voznju.

 

https://goo.gl/maps/nkmoeiuUoZw

Prosle godine, od granice do mesta Tamare, je bio makadam koji nikako nije za dvoje.

 

 

Hvala i Bojoviću i doktoru, zna li neko kakva je sad situacija sa asfaltom na toj deonici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Ja za 1. maj vozim iz Gusinja do doline Teth i Valbona. Verovatno sam zakasnio jer je skoro sve asvaltirano, ali ću probati da uhvatim nešto šodera sa strane. Biće mi drago da se sretnemo.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Политички некоректан, 858 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda CB 1100 SF X - Eleven

Ja za 1. maj vozim iz Gusinja do doline Teth i Valbona. Verovatno sam zakasnio jer je skoro sve asvaltirano, ali ću probati da uhvatim nešto šodera sa strane. Biće mi drago da se sretnemo.

 

Za sada je plan da u petak, 5. maja, krenemo na deonicu Ulcinj - Skadar - Plav - Berane - Bjelasica.

 

Bilo bi lepo makar kafu da popijemo zajedno negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 997 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Trenutno je prevoj prema Thet-u zavejan. Trebaće vremena da se glavni put pročisti a kamoli ovi sa strane koje nameravam da pogledam. To znači da mi se termin pomera za nekih nedelju ili dve. Jbg, ništa od kafe, drugi put.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: BMW S1000XR,BMW R1200GS,BMW R80RT,HUSQVARNA TE450

Put od Gusinja do Skadra je zavrsen. Asvalt, bankine i signalizacija.

Prosao tuda pre 7 dana.

Znaci provereno.

Pozdrav svima.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1426 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Sve kockice su se slozile, tako da pocetkom avgusta krecem ka Siciliji preko Albanije.

Planirao sam da idem bas ovom deonicom Plav - Gusinje - Skadar - Drac i odatle trajektom u IT. 

Da li je ceo ovaj put asfaltiran ? Nesto gledam na google maps da je na albanskoj strani makadam (jun 2016)

 

Znam da je lepse, ali da li je brze ici ovuda ili ici autoputem pa kroz Makedoniju, Albaniju do Draca (Durres).

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Fat and furios, 579 postova
  • Lokacija: Budva
  • Motocikl: bev 500 cruis

Isao sam u kontra smjeru, od Podgorice prema Gusinju,  put je asfaltiran kompletno do granice prema Gusinju, ostavili su nekih 100tinak metara makadama do same rampe valjda protiv malera :-).  Nijesam isao dalje u CG nego se vratio opet nazad i u mjestu Tamare rucao odlicnu jagnjetinu sa raznja.  Srecan put!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja