Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ja bih zapalio i šator a potom verovatno i kamp kad bi to koristio. :)

Zato najbolje malo kosine i hleba i neko vince umesto supice. Začas bude gotovo.

Ali se divim kako su ljudi uspeli da (uspešno) minimalizuju a da pri tom ostane funkcionalnost kao i dugotrajnost na visokom nivou.


Verzonden vanaf mijn iPhone met Tapatalk Pro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Zanima me, a vidim da onda ni Žiki niko nije odgovorio, šta je prednost alkoholnog u odnosu na benzinski gorionik, za nas na motociklima?

Benzin nam je uvek lako dostupan, a neki ga čak nose i u bocama na motoru.   Zašto se odlučujete za nošenje i alkohola?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Benzinski šporetići (osim što su nekoliko puta skuplji) su i dosta teži. Razlog za cenu je taj što su projektovani za više vrsta goriva a teži su jer moraju da budu čvršći i solidniji zbog benzina koji je energetski jači i zapaljiviji od alkohola. Ja kontam tako.

Laletu Trangia troši, kako on kaže 200ml alkohola za 10ak dana, što je prosek trajanja neke opuštene kamp ture. Još 200 grama u prtljagu i nije neka presudna težina. Bočice od 50ml ili 100ml ima da se kupe u svakoj apoteci na planeti pa ne mora da se vuče sav alkohol za ceo put. Svratiš do pumpe, svratiš do apoteke i svratiš u mesaru :)

Kad bih išao na ozbiljan put, od nekoliko (desetina) hiljada km, svakako bih spakovao benzinsku varijantu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 993 postova
  • Lokacija: Svud po malo..
  • Motocikl: Brdo i šuma..

Moja iskustva sa ruskim verzijama istih nisu dobre. Možda su kineske bolje ali sumnjam. Zato sam ostao na plinskim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Ove sedmice sam kupio jedan Trangia set u Švedskoj 27-6 UL (140276) Ultralight aluminium, nisam se još ni raspakovao pa ću pustiti slike kad uslikam. Inače cijena je 65 eura i na to se vrati nekih 17% PDV-a direktno na aerodromu.

 

Ono što me interesuje koji je kod nas alkohol i gdje najbolje kupiti? Ustvari postoje li neke razlike...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Koristim alkohol koji kupujem u apotekama, ne secam se procenta cistoce. Nije los, mada imam utisak da ostavlja malo cadji na tiganjima. Drugi nemam, pa to mu je sto mu je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)
Pre sat vremena, lalajko je napisao:

Koristim alkohol koji kupujem u apotekama, ne secam se procenta cistoce. Nije los, mada imam utisak da ostavlja malo cadji na tiganjima. Drugi nemam, pa to mu je sto mu je.

Alkohol iz apoteke je 96-97%.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Flying wolf, 404 postova
  • Lokacija: Shenzhen / Hong Kong
  • Motocikl: R1200GS ; vespa px200e
5 hours ago, lalajko said:

Koristim alkohol koji kupujem u apotekama, ne secam se procenta cistoce. Nije los, mada imam utisak da ostavlja malo cadji na tiganjima. Drugi nemam, pa to mu je sto mu je.

Na Trangia sajtu imaju pitanja i odgovori. Nesto pre par meseci sam citao, upravo su dali tip kako da se eliminise/smanji cadj. Evo ga quote ispod. Malo me buni ovo, zasto prosto ne uzeti manji % alkohola, ali ocigledno ima neka caka.

  • Adding water to your methylated spirits (approx. 10%) can cause the flame to burn a little cleaner; however, it also reduces the flame’s heat.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Čuvaj sebe od drugih i druge od sebe, 3477 postova
  • Lokacija: Niš / Donji Adrovac
  • Motocikl: BMW R1100GS (iz prošlog veka)

Gde može da se kupi ovaj komplet za dve osobe (serija 27) i od kog materijala bi trebalo da bude?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Isprobao sam kineski Alocs sa 96% alkoholom iz prodavnice (ne iz apoteke) i zadovoljan sam. Dovoljno brzo prokuva 0.5 l vode a potrošnja je malko veća od Trangije.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja