Jump to content

Moto Zajednica

Odzracivanje kocnica

Recommended Posts

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Imam problem da ispustim vazduh iz jedne Mane. Motor ima ABS, dva diska i onu odzracnu slavinu gore na glavnom cilindru. Vozalo me dva sata sinoc i jos ga ima. Drukao sam i ispuatao na sva tri mesta u krug. Negde sam procitao da dijagnostikom pokrenu pumpu ABS-a jer je moguce da u njoj zeza, a negde sam procitao da moze da se provoza polako pa da se par puta nabada kocnica da otvori pumpu.
Ima li neko neki savet pre nego sto odem ponovo u garazu da se mucim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Ne znam kako je sa ABS ali ja kad sam pre par dana komplet rastavljao kociona klesta, skidao i sa creve, kada sam vracao ulje, drzis crevo iznad kocione posude i pumpas dok ne krene ulje na crevo. Kad zasrafis crevo na kociona klesta drzis klesta iznas kocione posude i pumpas. Nakon par sekundi sam dobio pritisak. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skuteras, 3622 postova
  • Lokacija: Ivanjica
  • Motocikl: Suzuki Burgman 250

Sad sam pre kise ugrabio malo da provozam i kocio tako da aktivira ABS. Ponovo sam ispustao u krug i sad mi se cini da imam od pocetka puniju rucicu. Pada kisa pa ce proba da ostane za sutra.
Kad brzo uzastopno drukam kocnicu i jako stiskam, dole kod razvoda  kocenja se cuje neki zvuk, pa ne znam da li to kod ABS-a mora ili je to vazduh :neznam:

Do problema je doslo prilikom zamene plocica. Kad sam skinu stare video sam da su na klestima dva klipa na jednoj strani gurala kako treba, a na drugoj strani ne. Poznaju se i tragovi da su sa te strane koja nije radila klesta verovatno dohvatala do diska. Morao sam skroz da razradjujem cilindre

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja