Jump to content

Moto Zajednica

Citroen c5 i ovaj nosac?

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Da li je neko napravio ovakav nosac za motorcilk. Radi se o rmz250, tezina oko 100 kg. Ako neko ima iskustva interesuje me da li ovo moze da se instalira na automobil i da li je dozvoljeno da se ovako vozi motorcikl u Srbiji. Gde m,oze da se uradi atest ako je dozvoljeno.

Pozdrav

post-3121-0-82400400-1490463677.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Ovo nije prikolica i ne prelazi dozvoljenu duzinu tereta koji moze biti iza vozila, ne vidim razlog zasto nebi moglo. Neko montiranje na kuku mi izgleda kao dobro resenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Хм, колико се сећам другар је имао нешто слично за ауто, или за комби, нисам сигуран. Носили су на њој синовљеву RS50.

 

Kaд ископам слике на фб могу окачити овде или ти послати ПП. Ово коментаришем само да ми се сачува тема и да не заборавим. Такође ћу га питати и ово да ли је дозвољено и јел треба атест.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 612 postova
  • Motocikl: Suzuki GSX 750F; Yamaha TDR125R; Sprint GRIZZY 125 ; CZ 175 iz 1972

Isao sam pre neki dan u AMSS (naravno od jednog do drugog, jer niko nije znao) i na kraju su mi dali broj od gospodina Loncara. :) Njega sam pozvao i objasnio mu sta zelim, ali mu nisam pokazao slike. Rekao mi je da bi bilo dobro da to kupim u nekoj fabrici jer je ovo luda zemlja, a kada sam rekao da se ne proizvodi u SRB onda mi je rekao da pogledam na aliexpressu, pa sad kontam, da ja to sam napravim i odradim neku homologaciju na portugalsom ili kineskom jeziku. Sta mislite? Inace, rekao mi je da nije potreban atest.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 251 postova
  • Lokacija: Rakovac
  • Motocikl: zrx1200

Problem je što kuka uglavnom ima dozvoljeno vertkalno opterećenje do 75kg, ja sam imao nosač za 2 ili 3 bicikle koji sam hteo da prepravim takodje u ovakav nosač za cross, ako će neko da te drka može samo za to vertikalno opterećenje, neke kuke imaju veće neke manje dozvoljeno (nije u pitanju vučna sila).

 

Često ti nosači za kuku imaju i soptvenu signalizaciju, pa ne mogu da te drkaju ni za gabarite...

 

Nosači za bicikle, i boksovi za pse (koji se takodje montiraju na auto kuki) nemaju nikakve sertifikate i čuda koja si ti dužan da daš na uvid organima, em nemaju dodira sa nekom registracijom jer nisu vučna- priključna vozila.

 

napravi i bole te!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Tu je ipak veliki problem vertikalno opterecenje, jer je motor tezak 100+ kg i pitanje je da li bi kuka za auto to izdrzala jer je sila mnogo veca tokom voznje kad se auto vozi po neravnom putu. 

Ovo sa slike je dzip, kod njih su kuke jace i vezuju se za sasiju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja