Jump to content

Moto Zajednica

BJB Moto Kamp Bezbedne Vožnje - Maj 2017

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 93 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: XV 1100SP Virago

Skupile su se greske i rezultat je bio izletanje. Cinilo mi se da sam prebrzo usao u krivinu, pustio gas, prosirio je, gledao u livadu i to je to.
Hvala severian na svim svim savetima i ovaj snimak mnogo pojasnjava.


Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Varadero 1000

Hvala Severian za korisne savete i podršku na stazi, za snimke takođe.

Pohvale za sve drugare, instruktore i redare.

Izuzetno vredno iskustvo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Rašo, tvoja diploma o završenom Kampu je kod mene ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo,

 

Pustih par dana da mi se slegnu utisci. :)

 

Mislim da je ovaj kamp tačno pogodio viziju koju smo zamislili kada smo pre skoro 10 godina pokrenuli ovu edukaciju od motociklista za motocikliste. Kad malo bolje pogledate, uspeli smo da postignemo da smo svi odvojili ceo vikend (7 ljudi iz organizacije i 30 polaznika) i posvetili ga poboljšavanju svojih veština i znanja u vezi sa našom bezbednosti u saobraćaju i to na vrlo kvalitetan način. Sjajno!

 

Prvo bih da se zahvalim saborcima u organizaciji, svi do jednog su ispoštovali plan i zaista su dali sve od sebe za kamp i učesnike. A posebno bih da se zahvalim svim polaznicima kampa jer zaista da se vi niste prijavili i uplatili kotizaciju, kamp se ne bi ni održao. Stvarno je ohrabrujuća činjenica da se ipak skupilo dovoljno ljudi koji su spremni da plate kotizaciju koju smo pritom ove godine i uvećali zbog realnog povećanja troškova (dodatno spavanje itd) jer to direktno dokazuje da ovaj koncept kampa ima smisla i da je prosto održiv. 

 

U svakom slučaju, uskoro krećemo sa pripremama za naredni kamp. :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Trebalo je brze da obori motor, zadrzi gas, prikoci na pravom delu krivine ako je potrebno, i da izadje kroz drugi zavoj. Iz ovog ugla tako izgleda.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Drugari, omogućili smo da se oprobate na stazi već sledeće nedelje, tj. 28.5. (TD2). Uveli smo nešto što smo nazvali: TD Intro grupa... način da jeftino i odmah sada upoznate kako stvari na stazi izgledaju.

 

Ako bude bilo dovoljno interesovanja, ovo će biti na svakom TD!

 

Dole ide "zvanična" vest... Prijave na www.trackday.rs :

----------------------------------------------------------------------------

 

Od TD2 u sezoni 2017 (28. Maj 2017. godine) uvodimo novost u Track Day ponudu: od sada možete voziti i u okviru TD Intro grupe.

 

Intro grupa namenjena je vozačima koji žele da se na brz, lak i prvenstveno pristupačan način upoznaju sa Navak stazom, našom organizacijom i uopšte atmosferom koja krasi Track Day događaje. Intro grupa vozi od 13h do 13.30h, sa jednim stintom pojačanog trajanja (30min), po ceni učešća od 2000 dinara.

 

Intro grupa je namenjena svima, ali je idealna za početnike koji svoja znanja i tehniku upravljanja motociklom žele da unaprede na pravoj i sigurnoj stazi, a koji prethodno nisu imali prilike da dožive kako dan na stazi izgleda. Ona je naš pokušaj da omogućimo pristup Track Day događajima svima, bez obzira na iskustvo. Na jednostavan i veoma pristupačan način.

 

Kratko rečeno – Intro grupa je predvorje Track Day sveta!

 

Broj mesta u TD Intro grupi ograničen je na 20 učesnika.

 

Za učešće u TD Intro grupi (TD2, 28. Maj 2017. godine, 13-13.30h) možete se prijaviti na sledećem linku: http://trackday.rs/prijava-za-intro-grupu-28-maj-2017/

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Što bi rekao Lane Gutović, ne znam zašto sam vam ovo rekao ali ... 

 

TL DR Svideo mi se kamp, najbolja stvar u Srbiji za učenje vožnje motora, ali vidim i prostor za napredak a voleo bih jednom i da doprinesem.

 

Kada nešto volim i jako me zanima, volim to da radim na pragmatičan način. Dakle razložiti temu na celine, savladati svaku do određenog nivoa, samoevaluacija uz spoljašnju stručnu evaluaciju, pa ponovo sve dok nivo ne postane takav da zadovoljava sve moje želje i potrebe a i stručan evaluacioni faktor to potvrđuje. U Srbiji ima jako mnogo lepih i dobrih stvari, i pljujem je ne retko ali moram da priznam putovao sam mnogo i postoje stvari koje Srbiju po dobrome izdavajaju od drugih, a bilo ih je oduvek. Kao što znamo, vožnja motora je nešto što se u Srbiji uči samostalno, a časovi vožnje su čist kretenizam. Pored ove osobine imam i još jednu a to je da stvari koje nose rizike radim odgovorno sa ogromnom rezervom za nepredviđene i opasne situacije. Dakle stvari se komplikuju pre nego što su i počele. Ali želja je jača od straha ..

 

Povratak nekih 20-25 godina u prošlost, činjenica je da sam oduvek želeo da vozim motor. To je bio onaj kul nedostižni san, koji sam jednostavno sahranio duboko da ne bih povredio to dete razočarenjem koje želi, ali verovatno neće moći da ga ima. Kada se rodite u porodici u kojoj niko nikada nije ni pomislio na tako nešto kao što je motor i kada je čak i bicikla bila čudo, donekle opasna mašina na dva točka koja može opasno da povredi, a onda gledate roditelje kako u hiperinflaciji pokušavaju da vas nahrane, brojite koliko je projektila palo sledećeg dana 1999., realno ne nadate se previše. Danas iz ovog ugla formiranog programera i šefa kancelarije nemačke firme u Novom Sadu ovo izgleda i pomalo smešno. Ali novac nije sve što vam treba da bi ostvarili san odgovornog motocilklizma, to je možda čak i najmanje bitna stvar u celoj priči - ali je i prva i elementarna bez koje ostalo pada u vodu. 

 

Premotavanje na period pre nekih 5 godina, na faksu smo i dalje jer radimo dok studiramo. Jedan od najboljih drugara i polaznik prošlogodišnjeg kampa Branko mi govori kako će da polaže za motor dok ne uvedu ovaj novi zakon za polaganje. I tad smo bili bez dinara, a šta će biti tek kasnije kad se bude išlo 80 časova. Ja onako skeptičan da ću ikada skorije kupiti motor mu pričam kako je to bezveze ali nakon pola godine, posebno posle njegovog nagovaranja, bukvalno u poslednjem roku polažem i ja - da nije bilo njega pitanje je da li bih odustao od sna.. Ha, sećam se mojih kada sam im rekao da sam položio za motor. Moji su dobri ljudi, puni podrške i preplašeni i svoje senke. Taj očaj i razočarenje koje sam video u njihovim očima koje su nevešto sakrivali kada sam im rekao,bio je smešan i tragičan u isto vreme. Jednostavno što se njih tiče, a i svih osim moja dva dobra drugara to je bila ludost, ja sam poludeo, i to je nešto glupo od čega treba bežati glavom bez obzira i pobogu šta mi je sad pa to.. ?! 

Ok pauziramo sve, dok se ne skupi neka kinta za nešto ali sad svrbi, ne da, moja porodica se ježi, većina drugara i tadašnja devojka ni da čuju za ideju o tome. Međutim stvari se polagano menjaju na bolje i vidi se svetlo na kraju tunela a u međuvremenu nakon loše veze nalazim devojku svog života i guramo dalje. Paranoja kakav sam, donosim odluku da novac za motor može da dođe tek nakon kupljene potpune opreme. Izuzetak su na kraju bile samo pantalone, ali imao sam kakve takve štitnike od vetra i za klizanje preko kolena. Sve ostalo bilo je tu. Pre dve godine, kreće neka ludnica, mora da se da Bachelor na vreme jer mogu da izgubim Master ispite koje sam već dao, menja se sve, posla preko glave, ženim se ali samo 15ak ljudi zbog posla, gužve ali i para.Ma skupilo se sve. Branko diže kredit, uzima motor. Žena carica kakva jeste, koja generalno ne voli previše motore me nagovara da od celokupne tadašnje ušteđevine kupim opremu i motor :) Carica i volim je najviše na svetu! :) Mene je grizla savest, znam da se ona plaši toga i da generalno ne želi da se vozi ali ona gura da uzemem pa to ti je. Treba mi i zaslužio sam i da uzmem - insistirala je stalno kada sam se kolebao.

 

Uzimam opremu, tražim motor, drugar koji se razume mi pomaže. Posle dosta vremena odlazimo u Suboticu - eno ga. Moćna savršena crvena prelepa Yamaha XJ600 Diversion, čeka samo mene. Nikada nisam kupio pre toga ni kola, ni motor, ni skuter. Najskuplja stvar bila je lap top - za posao. Eno je tamo, 4 cilindra u dobrom stanju po ok ceni. Au! Kako sam se radovao. Nisam mogao da spavam. Kaparišem, čekam da ga dostave, gorim!!! 

Dobijam sve papire, registrujem i krećemo!

 

Čitam kako treba voziti motor, najbolje savete, edukujem se koliko mogu i eto ih prvi problemi. Ovaj tutorijal kaže ovako ,drugi kaže onako, ovaj bajker koji se kune da nikada nije pao kaže ovako, onaj kaže onako. Kome verovati ?! Imam predivnu suprugu, porodicu koja me voli, puno bliskih prijatelja, i osećam odgovornost prema njima. 

Monitram tablicu i zamolim Branka da mi odveze motor to parkinga kod Uradi Sam u Novom Sadu, da probam tamo pa da ga oni vrate ako ne smem sam ili ako utvrdim da nisam spreman za tako nešto. Vozač 10ak godina, sa ogromnim brojem kilometara, saobraćaj mi nije nikakav problem. Ali znam kako ljudi voze a moja veština je blizu nule, voleo bih da mogu nekako da naučim na bezbedan način. Odlučujem da vežbam, malo po malo dok ne postignem nivo kojim sam zadovoljan, baš kao i sve drugo u životu, pragmatično.

 

Stižemo na parking, početak Aprila 2015. godine. Uzbuđenje, pomalo straha, sreća, i konačno konačno konačno ostvaren taj dečački san koji vaskrsava iz svog groba i ispunjava moju dušu srećom i nekim čudnim spokojem sa dozom nestrpljenja. To je to, idemo! Motor vuče ko nevreme. Jurio sam čitavih 25-30 kilometara na sat i nisam mogao da verujem koliko ova mašina ima snage. Bokte, ne smeš gas da pipneš kako žeži. Manje više svaki SR iz knjige Twist of the Wrist se aktivira ali ja guram i guram na parkingu sam savladavam svoje prve krivine i može se reći ja lebdim. Sećam se svoje konstatacije da je motor toliko udoban da mi je udobniji našeg Fijata Punta :) Kasnije sam presvukao sedište :):D Branko i Stefan probaju malo motor, zadovoljni su. Ja crkavam od sreće.

 

Malo po malo kilometri se nižu. Uglavnom sam imao neku rutinu, radim u NS pa idem kod druagara u Temerin i sav taj put sam išao motorem. Međutim brzo shavtam nešto bitno. Nakon nekih godinu ipo dana vožnje ja ne umem da vozim motor. Moj osećaj odgovornosti mi ne dozvoljava da s epreviše opustim. Znam da može sve da se savlada ali u šumi informacija, koje su prave ? Koji savet da slušam ? Kako to da učim na bezbedan način ? Volim svoju ženicu i sve prijatelje i porodicu, ne želim da im nanesem bol tako što sam sleteo sa puta .. Branko se prijavljuje na kurs, ja moram da dam master rad i ne mogu. 

Dolazi maj 2017. i ja se prijavljujem. Malo pre toga saznajem za knjigu Twist of the Wrist II, i nakon pogledanog filma konačno imam prve prave informacije kako se vozi motor. Sa svime se slažem, sve ima smisla, ali treba to vežbati. Od kampa očekujem puno i malo. Sa jedne strane pitam se da li je moguće naučiti nešto za dva dana. Očekujem dobiću informacije kako se vozi motor, neke vežbe, inicijalne korekcije i to je. Posle je na meni. Ako se poboljšam 10 posto i to je nešto. 

 

Eto ga petak, naravno kao i uvek komplikuje se sve i jedva krećem ka kampu. Srećem se sa Sinišom na pumpi i idemo. Dolazimo do naplatne rampe, i pošte nemam zavesicu za bradu (Chin curtain) ulazi neka muva i uleće mi u oko. Ajde ok, staćemo iza naplatne rampe, da je izvadim , ne boli jako, skoro i da ne osećam možda je već ispala. Sunce ti poljubim, ne može da se pomeri. Imam više nego ludu sreću da se zalepila na 2mm od rožnjače inače ne bih mogao da vozim. Shvatam inficiraće se oko, moram do lekara. Pola 9 uveče je ništa ne radi. E super... Siniša me prati do kuće, dolazim i zovem sve drugare. Ako odem u urgentni centar, čekaću do 5-6 ujutru da me prime, zovem sve redom da vidim da li neko zna oftamologa koji bi da otvori svoju praksu da me sredi. Nalazim jednu divnu stariju doktoricu koja otvara sad već u pola 10 uveče, vrši pregled i kaže mi da nije to strašno da se krilo muve zalepi ili zabode malo i da se to uz anesteziju i iglu sve reši. Ja sam se zaledio! Bio sam bleđi od belog kreča. Sunce ti poljubim šta će biti samnom. A samo sam hteo da naučim da vozim motor! Srećom anestezija se nakapava u oko, ne buši ti niko oko :), a igla služi da se njenim vrhom pomeri strano telo da može fatom da se skine vatom. Au, smršao sam od znojenja ;) Čoveče kakav dan! Spavam kod kuće, planiram da krenem u 6 ujutru. Vreme je lepo, biće super vožnja.

 

Budim se, 6 ujutru je, mega pljusak udara u beton kao da ima za cilj da ga razbije samo da ja ne mogu da pođem. Bare, klizavo, a joj , šta da radim! Bukvalno idem na kurs da bih naučio da vozim po ovome, a ne da vozim po ovome da odem na kurs. Ajde čekaću do 7, predavanje je oko 9, ma ništa. Reko idem polako. Obećavam ženici da ću paziti i da ću stajati da se javljam da je sve ok, kiša se smiruje idemo..  Stižem u Kulu, poluizbezumljen, pogubljen i smeštam se u sobu..

Ok krećemo ovo sam čekao od prošle godine. Pretvaram se u upijač znanja. Kreće Severian, i zapisujem skoro svaku njegovu reč. Čovek priča tačno ono zbog čega sam došao, zbog čega smo svi mi došli. Sve objašnjeno činjenicama, fizikom, naukom. Nema glupih saveta, nema objašnjenja tipa - Ja to tako radim, i nikada nisam pao, pa radite i vi. Odgovara na sva pitanja staloženo, logikom i smireno. Ne mogu da verujem. Pročitao sam knjigu Twist of the Wrist II ali sada mi je jasnija nego pre. Jasno mi je šta je bitno a šta nije. Jasniji su mi koncepti fizika, sve se uklapa sve ima smisla. 

 

Nastavlja Pablo. Shavatam da sam ispisao skoro celu svesku pa odlučujem da suzim a i tema je nešto u čemu sam dobar. Ipak Pablo oduševljava jer daje jedan skroz novi ugao gledanja na tematiku bezbedne vožnje u simslu lanaca događaja i percepcije objekata. Shvatam koliko je važna poruka i uključujem je u svaki deo vozačkog života - čak i kada sam u kolima. Moram priznati za jednog pažljivog i pragamtičnog vozača prilično sam bio iznenađen količinom korisnih informacija koje sam čuo.

Nastavlja TheLord o prvoj pomoći. Predavanje je bilo strava. Samo mi je žao zato što nismo imali lutku da probamo CPR i veštačko disanje, ali dobili smo i informacije gde možemo da naučimo to - u Crvenom Krstu. Predavanje je bilo poučno i jako važno jer opet, ove stvari su jako važne a saveta je mnogo. Lepo je čuti šta je zaista tačno a ne slušati možda tačne savete.

Obuzet željom da savladam gradivo što bolje, posle večere uzimam beleške (skoro ceo ispisan blokčić) i čitam ih. Iako iscrpljen od uzbuđenja ne mogu da spavam. Pijemo par piva i pitam Severiana neke stvari oko položaja na motoru. Idemo do motora i iako je već vidno iscrpljen prati moj položaj sedenja i daje mi neke jako korisne savete. Već osećam da sam napredovao a nisam ni prišao motoru. Šta će biti sutra ? 

 

Ustajem pre alarma jer nisam mogao da spavam :) Odlazim na pumpu u Kuli da izduvam zadnju gumu i proverim prednju. Proklete pumpe sve imaju neke skranve nastvake za kompresor, ja sam jedva uspeo da sredim moje, ostale kolege su odustale i potržaile drugu. Spremam se mentalno i fizički, i dolazimo na stazu. Ključam iznutra, uzbuđen sam pogubljen ali fokusiram se. Srećom po mene, kočenje je nešto što sam sam puno puta vežbao tako da se snalazim dobro i to mi daje samopouzdanje. Da se razumemo nisam bio najbolji i ne poredim se sa drugim, ali sam definitivno bio ok. Oduševljavam se stazom. 

Kreću vežbe counter steeringa i kod najužih prepreka kod kojih ideš levo desno nisam bio dobar. Dešava se nešto čudno, uz par saveta redara ja uspevam !!! Kako ? Nije mi jasno, kako je to moguće, malo pre nisam to mogao. Bukvalno iz minuta u minut uz jako male ispravke vidim sebe pred svojim očima kako napredujem. Staza je čudo! Osećaš se bezbedno i uz te male korekcije kockice se sklapaju. Sve ono što su pričali Severian Pablo i TheLord ima sve više smisla. Oduševljen sam i ne mogu da verujem koliko je sve produktivno i koliko se uči.

 

Kreću stintovi. Pokušavam da pratim Vladu, i sećam se šta mi je Severian rekao da pokušam da visim sa motora u krivini. Radim to i oduševljavam se!!! Motor je toliko stabilan zbog žiroskopskog efekta da ja bukvalno visim sa njega i on ide baš tamo gde ja želim. Međutim hladan tuš sledi. Vlada nam objašnjava da smo skroz omanuli vežbu jer nam je putanja bila loša. Pri većim brzinama bilo bi loše. Fokusiramo se bolje i sledeći stint prolazi kako treba. Odlučio sam da neću da visim sa motora jer je Vlada rekao da se fokusiramo na putanju i na counter steering i bio je upravu. 

 

Dolazimo do poslednjeg dela vežbanja. Iscrpljen sam. Kreće sat vremena slobodne vožnje i setim se da pitam TheLorda da me snimi telefonom da ukapiram koliko se savijam. Ooo da, bilo je tu još dosta prostora. Znanjem koje sam stekao na predavanjima znam šta treba da radim, i spuštam ga dokle mislim da može. Čoveče kakav osećaj!!!! Pa to je bilo kao u snu! Kasnije kada sam pogledao gumu, ostalo je 2-3 milimetra gume koje nisam koristio. Bukvalno, čak i poslednjih 20 minuta, napredak nije prestajao. Celu subotu i nedelju svi, ali baš svi smo napredovali. Ne mogu da objasnim kako ali tako je. 

Susret se završio lepom vožnjom i u nekom momentu pre Titela izdvojio sam se nazad ka Novom Sadu. 

Severiane, TheLorde, Pablo, Vlado, Rajko i svi ostali čija imena nažalost nisam zapamtio i izvinjavam se, VELIKO HVALA! Omogućili ste da konačano postanem sigurniji na putu, da razumem šta se dešava sa motorom dok sam na njemu, da po prvi put zaista ja budem u kontroli. Svestan sam da sam i dalje početnik i da imam još puno da učim. Ali sada imam mehanizam i sredstvo za to, a zahvaljujući vašem angažmanu na Track Day-u svi imamo mehanizam da nastavimo da vežbamo u bezbednim uslovima! 

Svaki put kada sednem na motor svestan sam šta imam da izgubim, i šta drugi koji me vole mogu da izgube. I svestam sam da mi je potreban mehanizam za kontrolisanu i bezbednu vožnju. Zahvaljujući svima vama sada imam to! Još jednom, veliko vam svima hvala!!!

 

Nadam se da ćemo imati još mnogo lepih vožnji, još mnogo lepih susreta i da ćemo svi iz ove ali i svih prošlih grupa napredovati i uvek biti bezbedni na putu!

 

Uzevši sve u obzir, želim da vratim nešto zajednici. Želim da jednog dana budem dovoljno dobar da mogu da pomognem drugima. Za sada, mogu da dam svoje komentare kao učenik i da dam par povratnih informacija. Uzevši u obzir da 99,99 % predavanja je bilo besprekorno, samo ću reći šta bih da sam na predavačkom mestu uradio drugačije sledeći put.

 

1) Sinhronizacija rečnika - Šta je poniranje, šta je apex šta je podizanje, šta je naginjanje. Ne bi bilo loše da napišete rečnik ključnih pojmova i koristite ih isto. U par navrata nisam razumeo šta Vlada govori, dok nisam ukapirao da ono što ja smatram pod nekim pojmom nije ono što on smatra pod istim.

 

2) Sinhronizacija korisnih pravila - ovde pre svega mislim na drži dva prsta non stop na kočnici ili ne. Na predavanju sa Severianom imali smo diskusiju i zaključili da je to stvar navike. Na stazi TheLord mi je rekao da je to obavezno. Nije problem ni jedno ni drugo, problem je da se ja kao početnik na stazi prešaltam iz jednog režima u drugi.

 

3) Pravila ponašanja na stazi, i video snimci - ne bi bilo loše da na kraju predavanja u subotu vidimo snimke prošlih grupa, da malo diskutujemo šta će se tamo dešavati, šta sme šta ne sme

 

4) Literatura - znam da je mega teško da napišete knjigu ali možda da nas uputite na neke strane knjige iz kojih možemo da se podsetimo.

 

Sve ostalo, čista desetka :D Iz ovog ugla ne mogu da zamislim bolje proveden vikend u učenju vožnje motora. I da se razumemo, ove stvari nisu problem, već čisto ako bi ste se pitali - Hej šta možemo da uradimo još bolje sledeći put ? - dao sam par predloga, to je sve :)

 

Još jednom veliko Vam hvala, svima ali zaista svima, i predavačima i učesnicima!!!

Budite bezbedni, vozimo se kasnije :)

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo, evo spiska učesnika intro grupe na moto track day događaju koji će se održati u Nedelju 28. maja 2017. 

 

Redni Broj Ime i Prezime Termin
1 Milos Vucinic Intro
2 Toma Paunovic Intro
3 Zoran Dobrosavljević Intro
4 Marko Manojlović Intro
5 Andreja Zujkovic Intro
6 Miroslav Milivojevic Intro
7 Marko Paunovic Intro
8 Gojko Mustur Intro
9 Nenad Bacic Intro
10 Predrag Ignjatovic Intro
11 Bojan Mitrovic Intro
12 Maja Bulatović Intro
13    
14    
15    
16    
17    
18    
19    
20    

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 72 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CRF250L

@thechux

Iskrena prica od slova do slova, presrecan sam prvo sto sam ga ubedio da kupi motor a sad i sto je prosao kurs koji sam ja prosao prosle godine. Mogu samo da se radujem nadolazecim moto avanturama koje cemo deliti i da se nadam da ce ih biti sto vise!

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Yamaha FZ1-SA, BMW R1200GS, Piaggio Beverly 500

Da li je u planu da se organizuje još neki Kamp ove godine? Ima drugaricu koja polaže krajem juna i preporučio sam joj da na kamp svakako ide pa zato pitam?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Blok 70 NBgd
  • Motocikl: KTM Super Adventure 1290, Honda Africa Twin CRF 1000, Transalp XL600V

Planiramo da bude još jedan kamp. Septembar najverovatnije

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Kumodraž
  • Motocikl: Mrka kapa, za sada...

Ima li nekih vesti oko ovoga? Sve se nadam da će biti poslednji vikend u septembru (30.09), pošto bih baš 'teo da idem, a ostali su mi svadbarski :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja