Jump to content

Moto Zajednica

BJB Moto Kamp Bezbedne Vožnje - Maj 2017

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: Belgrade, Serbia
  • Motocikl: '16 CBR500RA

Ja sam odusevljen. Svaka cast ucesnicima i organizaciji bez koje ovo ne bi smo imali priliku da iskusimo.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8120 postova

Bivstvovanje u ovoj moto zajednici ima smisla upravo zbog ovakvih akcija. Meni lično mnogo znači što imam priliku da vratim delić onoga što sam ovde naučio i tako predamo tu štafetu dalje i dalje...

 

Kada čovek doživi ovako pozitivnu i obrazovanu grupu ljudi spremnih da čuju i probaju, veoma lako da sve od sebe.

 

Bravo za sve uključene u priču od početaka kursa do današnjeg kampa!

 

Malo sam i ponoson šta smo napravili sa ovim konceptom kursa od motociklista za motocikliste...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250

Ipak ne mogu sačekati da se utisci slegnu - moram odmah da dam svoje viđenje ovog kampa. Isto kao što sam morao da odmah zovem par prijatelja i da im preporučim da se ovakav kamp jednostavno ne sme propustiti.

Bez obzira da li imate desetine hiljada km, ili ste nabavili motocikl juče - iskustvo predavača i demonstratora/instruktora, način na koji ga prenose, teme (sadržaj i obim), praksa na stazi (gde vam se greška prašta i ostaje iza nje samo pouka iz koje sledi izbegavanje greške) su jednostavno neprocenjivi. Voleo bih kada bi ovo što smo radili za vikend bio obavezan deo obuke novih vozača.

 

Verujem da bi tek prava stvar bila kada bi postojao još jedan dan - treći dan (ovo je u praksi praktično nemoguće jer onda ide i radni dan, mada bi vredelo i te kako potrošiti deo god.odmora na ovo - prva stvar na koju bi ga motociklista morao potrošiti), gde bi se posle drugog dana pregledali snimci, ukazivalo na pravilne i ne baš pravilne stvari, te svako mogao da prespava sa tim informacijama i ujutru u svega 2x10 minuta na stazi probao da popravi svoje greške ili unapredi svoje dobre reakcije, posle čega bi išla vožnja u grupi. Desilo mi se par puta da sam napravio grešku i video gde to vodi motor - to treba na stazi uraditi, izvući zaključke i nikako ne ponoviti u realnoj situaciji.

 

Ovom prilikom želim posebno da ohrabrim ljude sa skuterima i manje kubikažnim motorima da se potrude da ovakav kamp prođu. U našoj, 4-toj grupi (čuvena Arakisova grupa), je bio čovek koji je skuterom bio ispred većine ljudi sa motorima svojom tehnikom i znatno napredovao u svojoj vožnji. Niko u kampu nije imao manje kubika od mene (niko nije imao manje kubika od mene kad svoju kubikažu podeli sa 2), ali je staza takva da je bitno koliko ste poslušali predavače i demonstratora, prihvatili da se motor vozi tako i sproveli u delo birajući prave putanje i čineći sve radnje pre, u, i posle krivine.

 

Sada svima ostaje da ubuduće poslušaju glavni savet - napredovati, poboljšavati, vežbati - na taj način će svaki kilometar biti bezbedniji i lepši. Kad god budem imao prilike, bar ću par jakih kočenja odraditi na praznom polignu auto-škole, ili osmisliti counter-steer koji bih da uradim.

 

Na kraju, stoti put, da pohvalim otvorenost i predanost ljudi koji su kamp osmislili, organizovali, uradili, ... Divni ljudi, čast mi je što sam ih upoznao, kao i sve polaznike kampa koji su bili tamo - pravi motociklisti, otvoreni, odgovorni, sjajni ljudi.

 

Ovo mi je bilo jedno od najlepših iskustava koje sam imao tokom mog motociklističkog staža, a ako računamo i automatik i APN to je 27 godina.

 

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650

Ne bi bilo lose da se posle nekog vremena okupimo, da li na stazi i na picu ili samo na picu, pa da razmenimo utiske kad se slegnu emocije sa kampa i podelimo nova iskustva iz saobracaja iz prespektive novih znanja. 

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • REW/Hit The Road, 501 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R 1250 GSA

Sada jedna dobra BJB vožnja da se stečeno znanje utvrdi. Bravo momci na trudu da svoje znanje poboljšate, a predavači su već davno ispričana priča (dobra) tako da ostaje još ta vožnja da se upriliči. ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA Gold Wing 1800

Ovo je jedno fantastično iskustvo koje bi trebalo da iskusi svaki motociklista bar jednom uživotu :)

Oduševio me entuzijazam svih predavača i želja da sve svoje iskustvo i znanje prenesu na nas u potpunosti.

Ekipa nas učenika, se trenutno uklopila i sa savršenim predavačima, celi program i iskustvo je dragoceno i nezaboravno.

Moj lični utisak je da sam, razumevajući fizičke procese koji se odvijaju upravljajući motor, a koji se rasčlane i objasne na teorijskom delu kursa, a potom praktičnom primenom teorijskog znanja na stazi,  barem za duplo sigurniji na motoru, a samim tim i vožnja postaje jedna veća zabava - kontolisana od strane mene - vozača ;)

Ideja za treći dan na stazi i pregledavanja snimaka posle drugog dana je savršena, ali neka to ostane na organizatorima da porazmisle makar kao opcioni još jedan dan.

Kurs je toliko dobar i koristan, da bi ga trebalo početkom svake sezone ponovo proći i posle njega ući u sezonu sigurniji, pametniji i iskusniji.

Fantastično i nestvarno iskustvo :)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Napisao sam i u grupi, ali i ovde da pohvalim sve. Od početka do kraja je sve bilo savršeno. Predavači, demonstartori, učesnici i na kraju (ali ne najmanje važno - naprotiv) Nidža koji je pravi Wizard. :)

 

Severian pun energije i spreman da podeli znanje kao i uvek.

Pablo tih, ali na pravom mestu u pravo vreme uz prave savete.

Neša XX sa ogromnim iskustvom odličan demonstator na stazi.

Arakis legenda, Boki The Lord, Vlada SD predavači i demonstratori od kojih ima puno da se nauči. Bez obzira na godine. ;)

 

Od početnika pa do onih koji voze više od 10 godina (u koje ubrajam i sebe), imali su šta da čuju, vide i nauče.

Ako nekom nešto znači moj savet: Grabite se za mesto na sledećem kampu!

 

Već sam pričao sa nekim drugarima i preporučio im da OBAVEZNO planiraju neki od sledećih kampova.

 

Ja se nadam da će uskoro biti nešto slično i za nas koji volimo da malo siđemo sa asfalta sa ovim teškim šklopocijama. Pa stoga predlažem da krenete da razmišljate u tom pravcu. :)

 

 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Eto ideje od milion dolara! Samo sto ih nema.. :)

Ako se bude pravilo bilo sta vezano za teskase u svom prirodnom neasfaltiranom okruzenju, unapred se prijavljujem!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Ja sam moje digo, s'oprostenjem, u onaj album koji je Pablo postavio: 

 

Stizu i dva Zju Tjub videa :) Kad nam brat Zju Tjub obradi video, bice na linkovima: 

 

 

Ozbiljan PS - Zbog privatnosti sam stavio da su snimici unlisted da se ne vide u pretrazi vec samo direktnim linkom. Ako nekome smeta neka slika ili to sto je na videu mogu skinuti video snimak dok ga ne editujem da se ne vide

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 155 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Triumph tiger 1050

Da  i ja dodam koju. Znaci od kampa sam ocekivao dosta, a na kraju je ispalo mnogo vise. Zaista puno pozitivne energije i od strane predavaca, i ostalih demonstratora a takodje i ucesnika. Toliki broj ljudi na jednom mestu a zaista samo sa jednim ciljem nije nesto sto se vidja svaki dan. Citav period od petka do nedelje je protekao u fantasticnom ritmu i bez ikakvih problema, sto samo govori o ozbiljnosti citave organizacije. Cak nas je  i vreme sluzilo kao po narudzbini.

Jos jednom hvala svima na ekstra korisno provedenom vremenu u odlicnom okruzenju, i poziv svima koji imaju ikakve nedoumice sa nekim buducim kampom u ovoj organizaciji da ne razmisljaju mnogo jer je ovo dobitna kombinacija.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

PS - za sve koji su bili impresionirani Ducatijevim suvim kvacilom i zvukom koji pravi :)

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

drago mi je sto je sve ovako lepo proslo, ja cekam sledeci kurs, sa sigurno jos dvojicom polaznika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 160 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: RD07 '93., šareno govedo..

Druze nosi taj dron i do prodavnice kad ides.. :) Hvala za snimak, odlican je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 66 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha XJ 600 Diversion

Strava! Treba da sacuvate ovaj video, jer bi bilo super da se vidi na teorijskom delu radi diskusije o ispravnim putanjama a i kao priprema za stazu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 361 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha YBR250
pre 4 minuta, Borzegi said:

I posle da neko kaze da Virago nije za off road! :D

Na 5:00 - Da li je to greška kada usporavanjem širi putanju, onda pogled u livadu, umesto povećanja ugla? Meni se to dogodilo u ovoj krivini - i ukapirah odmah da sam trebao samo da se više nagnem i bolje koristim pogled.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja