Jump to content

Moto Zajednica

BJB Moto Kamp Bezbedne Vožnje - Maj 2017

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

BJBikers Moto Kamp Bezbedne Vožnje

*Ove godine ceo vikend posvećen kampu, 2 noćenja, druženje, predavanja i praktična obuka krunisani zajedničkom vožnjom*

kurs bezbedne voznje.jpg
 
 

 BJBikers je prva organizacija koja je na našim prostorima, pre punih 8 godina, pokrenula održavanje ovakvih kurseva bezbedne vožnje. Ono što nas sada odvaja od drugih je što kurseve i dalje organizujemo volonterski, tj. ne opterećujemo cenu finansijskim motivima. Drugim rečima, trudimo se da moto edukaciju sebi može da priušti svako ko to želi, a ne samo oni koji to mogu. Mi smo motociklisti i osećamo potrebu i želju da pomognemo drugim motociklistima kroz znanje koje smo stekli pohađajući slične kurseve u inostranstvu, vožnjom na NAVAK moto stazi, čitajući razne studije o bezbednosti koje su druge države napravile i iskustvom koje smo stekli vozeći motocikle u raznim uslovima, širom sveta. Tu smo da vam pomognemo i prenesemo svoje znanje, a da li ćete tu pomoć prihvatiti, zavisi samo od vas.

I ove godine Moto kamp bezbedne vožnje biće odžan u Kuli. U Kuli postoji solidna karting staza, kao i dobar smeštaj na samoj stazi. Svi uslovi su tu, pa nije bilo razloga da nešto menjamo!
 
Koncept kampa je da potpuno posvetimo ceo vikend učenju i praktikovanju bezbedne vožnje, a da naučeno odmah i primenimo u grupnoj vožnji na putu. U PETAK u popodnevnim časovima ćemo se okupiti u Kuli, ostaviti stvari u hotelu, smestiti se, i celo veče provesti u druženju i opuštanju sa ostalim učesnicima kursa kao i ljudima iz organizacije. Sutradan ujutru počinjemo sa radom I ceo dan posvetićemo teoriji po oprobanom receptu iz dosadašnjih kurseva, uz druženje uveče. U Nedelju ujutro krećemo sa praktičnim delom na karting stazi od 9h i završavamo do 14h. Svaka grupa na stazi imaće svog demonstratora. Imaćete priliku da vežbate dosadašnje i neke nove vežbe, a poseban segment biće posvećen realnoj vožnji. Posle pauze za ručak, krećemo svi zajedno u vožnju do Beograda interesantnom rutom koja neće uključiti autoput.

 

Datum, Lokacija

Vikend 12,13,14. maj 2017. godine

Hotel Rodić, Kula

 

Okvirna Satnica

 

Petak 12. maj

  • Start neformalne vožnje ka Kuli: BG, Zmaj, 14h.  Ruta: auto-put (vreme polaska podložno promenama i biće na vreme precizirano)
  • Napomena: u Kulu naravno možete doći i samostalno, rutom i tempom koji Vam odgovara
  • Okupljanje u hotelu i registracija svih polaznika između 18h i 20h
  • Pozdravna reč i predstavljanje svih redara, predavača i organizacije: 21h

Subota, 13. maj

  • Teorijski deo kursa
  • Prvi deo kursa (Severian): Vreme početka predavanja će biti naknadno objavljeno
  • Pauza za ručak: 12.45-14h
  • Drugi deo kursa (Pablo):  Vreme početka predavanja će biti naknadno objavljeno
  • Treći deo kursa (Lord):  Vreme početka predavanja će biti naknadno objavljeno

21h - Druženje 

Nedelja, 14. maj

  • Doručak i polazak na stazu do 8.30h
  • Poligon (staza): 9-15h
  • Pauza za rucak i priprema za put: 15-16.30h
  • BJB vožnja (lokalni putevi):  od 16.30 Kula-Beograd

Cena

Kao I do sada, cena pokriva samo troškove rentiranja staze, smeštaj u hotelu za učesnike, kao i troškove organizacije. S obzirom na troškove organizacije, neophodno je da se prijavi minimalno 25 učesnika i samim tim, broj učesnika je osnovni kriterijum da li ćemo održati kurs.

Smeštaj smo organizovali u hotelu Rodić, a cena kotizacije zavisi od sobe koju rezervišete.

post-2-0-53578900-1470648899.jpg 
 
post-2-0-71928300-1470648903.jpg 
 
post-2-0-23985000-1470648908.jpg 

Cena obuhvata:
- Teoretsko predavanje, sale hotela Rodić (6h)
- Zakup staze - Praktične vežbe na karting stazi rezervisanoj za polaznike Kampa (5h)
- Smeštaj u hotelu (2 noćenja), sa doručkom
- Brendirana majica

- Traka za ključeve

-  Organizovanu BJB vožnju na relaciji Kula-Beograd

Ukoliko se prijavite i uplatite kotizaciju do 17. aprila, cene kotizacije su sledeće:
- Smeštaj u trokrevetnoj ili četvorokrevetnoj sobi – 7.900,00 RSD
- Smeštaj u dvokrevetnoj sobi – 8.400,00 RSD
                                                             Ponuda istekla 18. aprila
- Smeštaj u jednokrevetnoj sobi – 8.900,00 RSD

Ukoliko se prijavite i uplatite kotizaciju nakon 17. aprila, cene kotizacije su sledeće:
- Smeštaj u trokrevetnoj ili četvorokrevetnoj sobi – 8.900,00 RSD
- Smeštaj u dvokrevetnoj sobi – 9.400,00 RSD
- Smeštaj u jednokrevetnoj sobi – 9.900,00 RSD

Možete povesti I suvozača, za koga je potrebno da uplatite još 50% od cene kotizacije u odgovarajućoj sobi.
 
Prijavljivanje
Možete se prijaviti na sledećem linku:
http://bjbikers.com/...ezbedne-voznje/

Nakon što popunite formular, dobićete mejl sa instrukcijama za uplatu. Kako budu pristizale prijave i uplate, obaveštavaćemo vas o broju učesnika.
 
Rok za prijavljivanje je nedelja 7. maj, kada ćemo konačno znati da li imamo dovoljno učesnika da bismo mogli da održimo kurs.
 
Otkazivanje
Ukoliko želite da otkažete svoje učešće, to možete uraditi do subote 6. maja do 15h slanjem mejla na adresu info@bjbikers.com, nakon čega ćemo vas kontaktirati i organizovati refundaciju kotizacije. Nakon tog vremena nije moguće dobiti refundaciju novca ukoliko niste u mogućnosti da dođete na kurs, zato što ćemo u nedelju 7. maja na osnovu broja učesnika doneti konačnu odluku o održavanju Moto Kampa. Ukoliko iz bilo kog razloga budemo otkazali Moto Kamp, refundiraćemo novac svima koji su uplatili kotizaciju.

 

Ukoliko se dvoumite da li da se prijavite, pogledajte kako su naši dosadašnji kursevi izgledali, a mi vam obećavamo da će Moto Kamp bezbedne vožnje biti još bolji od kurseva:

 

staza1.jpg staza.jpg

 

box.jpg atmosfera.jpg

 

arakis.jpg

Tu smo za sva pitanja!    :jee1:    :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Praznici su bili neumoljivi ove godine te se kurs održava malo kasnije nego sto smo zamislili. Prvomajski praznici koji su realno okupirali dva vikenda ljudima koji bi putovali negde kao i Đurđevdan vikend nakon toga pomutili su planove oko datuma ali zato neće moći da nam pomute dobru zabavu, vedar duh i puno dobre vožnje! Vidimo se na kampu! Dobrodošli!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Bravo ekipo BJB! Želim ovim puten da vas pozdravim i pohvalim kvalitet i trud svih kolega uključenih u ovu organizaciju. Kurs je idealna prilika da se sazna više o tehnici vožnje ali i neophodnom znanju svakog savesnog motocikliste. Nažalost nisam u mogućnosti da prisustvujem i ovaj put. Veliki pizdrav iz Herceg Novog

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

1.makikt ☺

2. Darko Lausev (Asl servis)

3. Borkosan

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Ima li kakvo resenje za nas iz Kule ili okoline? I hteo bih i curu da povedem na  teorijsku obuku samo jer je tek u procesu polaganja pa jos nije ni sela posteno na motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Uh, stvarno bih voleo pogotovo sto sam novajlija, ali mi je dosta daleko, od Negotina imam nekih 400km. Mozda neki drugi put kad se bude organizovalo negde blize.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Uh, stvarno bih voleo pogotovo sto sam novajlija, ali mi je dosta daleko, od Negotina imam nekih 400km. Mozda neki drugi put kad se bude organizovalo negde blize.

Kad bude postojala staza negde drugde i adekvatan smestaj mi cemo rado razmotriti tu opciju. Stvar je sto mi za takvo mesto ne znamo, tako da za sada ostaje ili Beograd ili Kula. Beograd je otpao za sada iz vecini poznatih razloga tako da za sada jedina opcija je Kula.

Pokusaj da se organizujes, neces se pokajati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 433 postova
  • Lokacija: Blok 70 NBgd
  • Motocikl: KTM Super Adventure 1290, Honda Africa Twin CRF 1000, Transalp XL600V

Jos malo napravicete da mora covek godisnji da uzme...Pa ko moze 3 dana da odvoji...auuuu...

Sasko, tri kvalitetna dana

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

NA MOJU VELIKU ZALOST, PROPUSTAM I OVAJ KURS :( neka svadba je u igri i nemoguce je uklopiti sve... nadam se da ce biti jos jedan krajem leta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 254 postova
  • Lokacija: Vidikovac
  • Motocikl: KTM 790 Adv

Mislim da je od Nisa ista kilometraza +-10km, s tim sto si odmah na auto-putu. 

 

Ima jos vremena do Maja pa cu videti nekako da se organizujem, taman mi se tad i rodjendan pada pa vec znam sta cu traziti kao poklon od meni bliznjih  :dobar:  :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 22 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: MT-07

Nazalost i ja imam svadbu 13-tog :'( :'(  Nadao sam se da ce biti prve nedelje Maja. Znam da ne moze svima da se udovolji i da je izbor pao na taj dan tako da se nadam krajem sezone da ce biti ponovo.

 

Mislim da je od Nisa ista kilometraza +-10km, s tim sto si odmah na auto-putu. 

 

Ima jos vremena do Maja pa cu videti nekako da se organizujem, taman mi se tad i rodjendan pada pa vec znam sta cu traziti kao poklon od meni bliznjih  :dobar:  :jee:

 

Uh uh. Od Negotina Dunavom do Beograda. Tamo ekipa pa svi grupno do Kule. Bolje od bilo kakvog autoputa pa da je i dalje. Da idem na kamp ne bi imao nista protiv da svratim do Negotina i da idemo zajedno :)

 

Ono sto se nauci na kampu se ne moze nauciti ni u jednoj auto skoli niti za par godine voznje samostalno. Uz dobro drustvo se nauci kako stvari treba raditi ispravno i posle je sve samo vezba. Od kada sam bio prosle godine mnogo sigurnije i sa vise uzivanja vozim. Tako da ako su kilometri jedini problem bas je steta propustiti ovako nesto.

 

P.S.
Bio je i kolega iz Brusa :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ponosni BJB Redar, 1214 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: R1100GS

Jeste bio je kolega iz Brusa na F800GS, ako se ne varam, ali je prespavao u BG a nišliju smo ispratili sa zebnjom jer je dečko posle puta iz Kule i rastanka u BG samo nastavio za Niš. Medjutim, iako ga je opralo, dečko sretan stigao kući

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Pozdrav iz Brusa! Kamp je prosle godine bio odlican! Ove ce, siguran sam, biti jos bolji.

A sto se daljine tice... sto dalje to bolje. Vise se vozis, duze uzivas... i tako

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Tako je, bio je i kolega iz Crne Gore, tako da nije daleko, a svakako vredi ucestvovati na ovakvom kursu.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja