Jump to content

Moto Zajednica

Sachs x road 2

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Испаде да је она формула за израчунавање цене кинеског мотора, коју је одавно дефинисао "Слоба НС", и даље актуелна: дуплираш фабричку цену у доларима, па уместо доларског знака, ставиш знак евра.  ;)

 

Али ја и даље мислим да је мало повећа цена за овај конкретан Ф-51. Знам да су у Украјини, у којој, кад се тиче пара и економије,  такође не цветају руже, кинески мотори веома повољне цене. Ево сајт једног тамошњег дилера који продаје више брендова -  http://mototek.com.ua/catalog/moto . Цене су изражене у доларима и видите и сами колике су. Или ево и дилера из њиховог комшилука, из Русије, где су трговци поприлично алави - https://universalmotors.ru/motorcycles/. Опет исти технички ниво овог "нашег" Ф-51 кошта мање. И као шлаг на торти, налетиш на ове Амере са тим "Маџишном" или некаквим софт ендурићима, код којих је све доста скупље јер су у приходи већи, па се изненадиш да и они могу да формирају "ритејл" цену која је нижа од оне код нас. Ово је довољно да се малчице замислиш.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Aj da ne mešamo ''naše'' i ''njihove'' MSM... nije bitno ko je sa mladine a ko sa mladoženjine strane - važno je da svadba prođe kako treba a da brak traje na radost svih a ponajviše mladenaca. Da pojasnim. Možemo mi ovde raspravljati ko se koliko ugradio, zašto i kako ali osnovno pitanje je kako i šta da nabavi onaj ko želi da se motorizuje sa dva točka pogonjena manjim agregatom. Naravno, u zemlji Srbiji! Ako malo gugluješ videćeš da uglavnom nema ovlašćenih uvoznika a ono malo šta se može naći ne odgovara motoru kojem se nada srpski kupac (da bude dobar a jeftin). Tu se već nazire stara izreka sa ovih prostora: ''Ne mož da .... a da......'' Malodušni će se sasvim obeshrabriti. Nekako nemam utisak da je neko napravio paralelu između cena novih i polovnjaka ovde. Sve mi se čini da su cene polovnih motora još više nerealne nego novih kod ono malo dilera. I kao što već napisah potencijalni kupac postaje zbunjen... a ima i ono o ''lud-zbunjen''. Malopre potražih na guglu ''kineski motori u srbiji''. Samo nekoliko modela. Zapade mi za oko (ukoliko je sajt dovoljno ažuran) jedan motorić kod Gevare. CF moto 150NK. Likom veeeooooommaaa blizak fostiju F51 (odnosno sach X road 2 - kako se prodaje kod nas, iako na deklu piše PEDA). E, sad tema za uvaženog Zorgeta - ako smo više puta konstatovali da je F51 ''poskup'' šta je to posebno kod CF kojem stoji cena 2890 evara. Tehničke karakteristike su slične. A i vizuelno nisu se odmakli mnogo jedan od drugog. I......  Možemo mi teoretisati ali normalnog rešenja nema. Možda padne nešto na lutriji ili se (kao u filmu) pojavi neko nasledstvo od rođaka iz dalekog sveta ili...''Nikad se ne zna - krhko je znanje'' (kao što napisa onaj poznati YU pesnik).

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Meni se cini da taj cfmoto bas slabo posluje ,na sajmu bili sve neki prasnjavi motori a na ulici u zivotu nisam video cfmoto..

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650
Pre 7 sati, DorćolAC je napisao:

 šta je to posebno kod CF kojem stoji cena 2890 evara. Tehničke karakteristike su slične. A i vizuelno nisu se odmakli mnogo jedan od drugog. I......  Možemo mi teoretisati ali normalnog rešenja nema. Možda padne nešto na lutriji ili se (kao u filmu) pojavi neko nasledstvo od rođaka iz dalekog sveta ili...''Nikad se ne zna - krhko je znanje'' (kao što napisa onaj poznati YU pesnik).

Razlika je u tome sto je CFMOTO mnogo ozbiljnija firma, sa gomilom razlicitih modela i kubikaza (od 125 do 650ccm) motocikala, sa cime ne mogu mnogi kinezi drugi da se pohvale, a takodje rade i kvadove velikuh kubikaza, i imaju predstavnistava sirom zemlje, i generalno posluju uspesno ,iako na nasem trzistu nisu najjaci.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51
Pre 3 sati, Biker-Boy je napisao:

Razlika je u tome sto je CFMOTO mnogo ozbiljnija firma, sa gomilom razlicitih modela i kubikaza (od 125 do 650ccm) motocikala, sa cime ne mogu mnogi kinezi drugi da se pohvale, a takodje rade i kvadove velikuh kubikaza, i imaju predstavnistava sirom zemlje, i generalno posluju uspesno ,iako na nasem trzistu nisu najjaci.

 

Po svemu sudeći nismo se razumeli. Nisam upoređivao firme, poslovne rezultate, tehnologiju, pošto smatram da za to na forumu nema mnogo mesta a i potrebne javnosti učesnika i dovoljno pouzdane argumentacije.  Želeo sam samo da ukažem na konkretan model i pokušao da napravim komparaciju pre svega u veoma različitoj ceni za (bar po onome šta se navodi kao tehničke karakteristike a vizuelno se da lako uporediti da li postoji vrlo mala razlika) modele od 125 ccm.  

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa pogledaj karakteristike, Za razliku X Road-a,  CFmoto NK150 ima vodeno hladjenje, BOSCH ubrizgavanje... mada, to i dalje ne menja cinjenicu da je i on preskup, bilo bi ok da NK150 ima cenu X Road-a , a X Road-u da je cena jedno 1000e plafon,  eto bi bilo skroz na mestu jer 1400e je previse

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

O tome (čini mi se) svi i govorimo. Preskupi motocikli a slaba ponuda. još tužnija priča o cenama polovnjaka kojima je (čast manjem broju veoma korektnih) uglavnom ''duša u nosu''. I kao u ''tamnom vijajetu'' - (parafraziram) ko kupi kajaće se a ko ne kupi još i više. E, sad!!! Dobro bi bilo da sagledamo šta može neko, ko želi da ''zajaše'' na recimo 125 kubika, da kupi u zemlji Srbiji. Polovnjake treba obilaziti ili preko prijatelja proveravati i analizirati koliko će još novaca, vremena, nerava, poseta majstorima...  biti potrebno da se motorče ''utegne''. Nov bar ima nove pneumatike, obaveznu garanciju i ovlašćene servise. Nije nešto velika uteha ali je bar malo manja briga oko pouzdanosti vozila. Znaććććiiii.... pitanje je šta kupiti po nekoj razumnoj (?????????!!!!!!!!!!!??????) ceni. Koliko sam shvatio prethodne postove svi se slažemo u jednom: Kod nas su cene novih motocikala baš, baš ''jake''. Posebno kada su to modeli iz Azije. Da ponovo ukažem na podatak: Iz fabrike u Foshanu F51 izlazi sa cenom od 670 DOLARA, uvezo ga novosađani (firma TJ...) i na tržište plasiraju preko nekog od tridesetak svojih dilera. U tom trenutku ''dostižemo'' svetski standard po sistemu ''take iz or leave it'', a brza prodaja tridesetak x roUda 2 (kako se reklamirao F51( pokazala je ne ekonomsku jačinu kupaca nego (nažalost) malu, veoma slabu, ponudu na tržištu. I kada me neko pita ''Šta da kupim'' - ne mogu da mu dam normalan odgovor. Stvarno, šta da se (od motocikala koji će pružiti zadovoljstvo u vožnji a ne stajanje u garaži ili kod majstora) kupi u ovom trenutku???

P.S. (za Biker-Boy-a): Mora da je taj sistem vodenog hlađenja, uz elektronsko ubrizgavanje kao i još neke sitnice, veoooomaaa poseban kada pravi razliku od skoro 1500 evara. Čini mi se da ovde neko nas (kupce) il' ponižava ili smatra nedovoljno inteligentnim.

P.P.S. Da bih ilustrovao moju tvrdnju iz vrethodnog posta o vveeeoooooomaaa velikoj sličnosti dva modela evo i slikica u približno istoj rezoluciji. Plavi (za dečake) je SYM a crveno (na rados') Fosti F51.  ;-) :-D

 

8023_150NK.png

Fosti  II.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Dobro je da si postavio slike poređenja radi.....kolega u par postova iznad napisa da vodeno hlađenje,el.ubrizgavanje i to Boškićevo.....pa tu je onda momenat kalibrisanosti mašina i strugova koji obrađuju komponente motocikla,koliko ''očiju''sve to prati i opšta kontrola kvaliteta,e ima tu milion još stvari....

Što se tiče vizuelnog poređenja,jesu slični,ali bato,razlika je enormna.Pa vidi CF-a kao odlivak sine...dok je Peda na nižem nivou od IFA mobile DDR.

Što se mene tiče oba su precenjena...u modernom društvu(bar po pričama u mom okruženju((eto postade i ja moderan)) ova Peda je u dosta slučajeva sinonim za srednji nivo kvaliteta.Nalazim da veliku ulogu u tome ima kancelarija u formi kontejnera negde u italiji....Ču'š u Veroni!?...ali nema veze to je hrana za majmune i jedna ljiga od marketinga,jedno jajarenje i vaćarenje.Sada je kvalitet za nas nedostižan.Ono što je nekada bio srednji nivo kvaliteta  sada se prodaje kao gornji,donji dolazi na mesto srednjeg.....i tako.Pogledajte prehranu,odeću(majice koji se prave od niti plastike dobijene od plastičnih flaša),kožne patike sam tražio i traaažio,na kraju pogledam sina,pomazim ga po kosi i kažem mu ''jebi ga sine,ničim ne zaslužuješ ali mi je te iskreno žao''Nosićemo patike od puliuretana i sećati se nekih Albatros patika od dojajne kože za koje niko nije čuo i koje niko nije hteo da nosi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

I, bre! Odosmo u naučno-političke sfere a čini mi se da je osnovno pitanje: Šta od motocikala manje kubikaže, po RAZUMNOJ ceni, nabaviti u zemlji Srbiji! Sećajući se ''onih'' vremena.... setih se konstatacije jednog mog nekadašnjeg školskog druga: '' Nekada sam bio mlad, lep, pametan, skroman.... a sada sam samo lep, ali i to je vrlo diskutabilno.'' Dal' je grožđe kiselo ili ne... tek treba realizovati nameru - a vreme neumitno teče. Ne znam šta Cvijanović vozi od motocikala, a što se tiče poređenja sa DDR voznim parkom, sećam se vremena kada su trabanti drali mnoge na YU relijima, a i (u to vreme) ''istočnog bloka'' stizale su Škode 130RS koje su takođe mnogima pokazale vezu između muse i jarca. Naravno, radilo se o fabričkim ekipama, dok su kod nas po običaju momci sklapali, budžili i snalazili se oko pripreme mašina a na stazi je puno puta dokazano da je bitno i ''srce u junaka''. 

Nego vratimo se osnovnoj temi. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat


Погледао сам цене за тог "Чун Фенга" у Турској и Аустралији - тамо кошта око 2100 евра, у Русији 2350, Британији 2200. А код нас скоро 2900 евра. Што рече онај чича: "Шта рећи? Какву послуку порати?" Та цена од 2100 евра за НК ми се чини као коректна. Зато мислим да "Гевара" и неће да се напродаје тих 150-ки нама смртницима за 2900 евра. Можда имају неку херметичку групу фенси клијената која их купује...

 

А да је "Чун Фенг" на вишем техничком нивоу од Ф-51 - о томе ваљда не треба да се споримо. Ђаво је у детаљима, а у случају ова два, нису само детаљи.

 

Ал' да се вратим на нашег Ф-51. Мени се он као моторић за важњу у локалу допада - то нећу да поричем. Јесте да изгледа много претенциозније него што то може машина да подржи (изгледа опасно, али не иде опасно), али није то једини случај мимикрије код било какве робе данас.

 

Обзиром да сте код нас, на тржишту које просто нема приступачних моторића, на дуже стазе осуђени да засучете рукаве и сами прчкате и тражите делове, свакако је добро што на Ф-51 стоји најстандарднији могући мотор и остала механика, каква се среће на десетинама и стотинама кинеских модела. Неће вам покварен џеџити у гаражи читаву сезону, док ви напабирчите делове.

 

Моја замерка се односи на малопродајну цену, која ми се, када сам видео од чега је Ф-51 направљен, чини као неоправдано висока. Па сама та машина, ЦГ клон од 125 кубика, са ваздушним хлађењем и без балансног вратила, кошта само око 150 долара. Клон "Хонда" ЦБ мотора (OHC конфигурација), који дели део делова са ЦГ клоновима, кошта сто долара више. Онај мотор какав је на "Спринт Пулсеру" , клон "Сузе" ГС , кошта око 400 долара, клонови "Хондиних" двоцевки су око 450 долара па на више. Мислим, сигурно нема јефтиније машине од 125 кубика од тог ЦГ клона. Ни остатак моторића не искаче ван економске класе компоненти. Све то спаковано у целину кошта којекуде по свету мање него код нас - то је оно што сам видео.

 

А сад, то што код нас постоји потреба за таквим моторићима, а понуда практично не постоји, па наш увозник на конто тога скида кајмак - то је нешто сасвим друго што нећу коментарисати. Лепо каже она пословица - нека роба кошта колико је купац спреман да плати за њу.

 

 

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Zorge dade dobar presek, a ja samo da podsetim kako sam u dva posta naznačio da je cena F51 670 dolara ma izlazu iz fabrike - sve ostalo (do onoga šta plaćamo) je.......  Ja znam šta sam tražio, odnosno šta bi od  motorića zadovoljilo moje zahteve. Nažalost, nisam našao pravu stvar ali od onoga šta je bilo na SRB tržištu nađoh (kao) najmanju cenu. Nije bilo po sistemu ''kad nema vina - dobro je i sirće'' nego, što bi rek'o moj drug Zoća pčelar, Bate, što imam kominjak - dušu razgaljuje. (A voli Zoća da mo ponekad donesem da degustiramo neku buteljku vina iz domaćih vinarija). Da sam se premišljao, ne bih se ovog leta navozao u lokalu (na Jugu) kako treba. A Hondom prethodnih nedelja prokrstarih najlepšim delovima Šumadije, Levča, Resave i Stiga.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pre 2 sati, DorćolAC je napisao:

Ja znam šta sam tražio, odnosno šta bi od  motorića zadovoljilo moje zahteve.

Де напиши шта, да видим да ли нека врста моторића, баш као пихтије, "долази са годинама". ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

...''korektan kineski motor sa italijanskim nalepnicama i ugraviranim PEDA na agregatu. Ekonomičan, lagan za upravljanje (k'o bicikla) i taman za svoju kubikažu i snagu (7,2 kW). A nije moped!''...

...''Čini mi se da Cvija napomenu kako se klinci lože na ovakve motoriće.. Nekako ne spadam u tu kategoriju (ostavih iza sebe i ''penzionersku granicu'') a kupih Fosti.''...

...''nisam našao pravu stvar ali od onoga šta je bilo na SRB tržištu nađoh (kao) najmanju cenu.''...

...''Da sam se premišljao, ne bih se ovog leta navozao u lokalu (na Jugu) kako treba. A Hondom prethodnih nedelja prokrstarih najlepšim delovima Šumadije, Levča, Resave i Stiga.''...

 

Za Zorgeta - citirah neke delove mojih prethodnih postova. Da pojasnim Honda CBF mi služi za ''vožnje motorom'' po Srbiji (''i šire'') - primereno mojim željama i zadovoljstvu vožnje. Za vožnje u lokalu (na jugu SRB) i vožnjice do Niš, LE, VR, Vlasine, Pirota , pa i do Prokuplja F51 je taman, taman. (što bi rek'o Burhan iz turske tv serije) Ako bude malo više slobodnog vremena možda stignem i do Bagrdana da se i motorićem prevezem preko čuvenog mosta, a ne samo Hondom. 

 

IMG_3572.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kulpin
  • Motocikl: Sprint Filly 72cc

Pozdrav svima, zainteresovao sam se za ovaj model. Najvise me privlaci to sto je motor nov i ima dobru servisnu mrezu i garanciju. Izgled mi je ok, moderan. Koliko sam saznao, cg klon agregata nije sklon nekom ozbiljnijem tjuningu, ali je zato pouzdan. Zanima me kako se pokazao do sada motor, najvise sto se tice kvaliteta plastika, i ostalih delova?

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Ja sam i dalje zadovoljan ovim motorčetom koje mi u potpunosti zadovoljava predviđenu upotrebu. Za sada je sve uglavnom: sipaj gorivo i vozi (ponekad ga i operi malo) i povremeno proveri da li je sve na svome mestu. Ima samo jedna stvar koja me malo nervira a to je akumulator. Ili sam ja Q--te sreće ili je to ''po difoltu''... Kada se ne vozi neko vreme (15-20-25 dana) on se isprazni i onda... ili kurbla pa voziiiii da se malko napuni ili na punjač uz malo strpljenja. Problem je što je doćo do klema zaj...na rabota. Ima odšrafljivanja i zašrafljivanja a moglo je malko bolje da se sve to uklaviri. Ja, po sistemu ''umetničko ime mi je mali DŽO'' kupih za hiljadarku u maxmomentu utičnicu za 12V, kućište osigurača (cevastog - kao i onaj što je već na motorčetu) i termobužir sam imao... malo žice, dve šelne (farbnute crno), malo kože od starih rukavica kao podloška i... reših ''dve muve''. Kada se isprazni samo se iz punjača ugura odgovarajući konektor i ode na ladno pivo dok se akumulator ne napuni dovoljno. 

IMG_3693.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Kulpin
  • Motocikl: Sprint Filly 72cc

Kako si zadovoljan kvalitetom plastike? To me iskreno najvise i brine. Bio bi on u garazi, pa od sunca i kise bi imao zastitu, ali me brine kako bi plastike podnosile truckanje i ostale vibracije.

 

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Nisam neko vreme bio na sajtu, ali sad sam se vratio pa saljem pozdrav svima.

 

Inace motor sam prodao dobrom drugaru koji ga redovno vozi i i dalje je sve u najboljem redu, motor je presao ove sezone mislim oko 3.000km bez kvara i popravke, samo servis. 

Ja sam sada malo u fin.krizi ali ako da Bog na prolece uzimam nesto jace i bolje. Slucajno naleteh na ovaj motor, bilo bi lepo da ga ima kod nas u prodaji. 

http://www.zontes.fr/310s/

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Go fuck yourself!, 823 postova
  • Lokacija: Bor/Zlot
  • Motocikl: 4X4 egzotika iz Azije...
Pre 8 sati, Matijaa je napisao:

Nisam neko vreme bio na sajtu, ali sad sam se vratio pa saljem pozdrav svima.

 

Inace motor sam prodao dobrom drugaru koji ga redovno vozi i i dalje je sve u najboljem redu, motor je presao ove sezone mislim oko 3.000km bez kvara i popravke, samo servis. 

Ja sam sada malo u fin.krizi ali ako da Bog na prolece uzimam nesto jace i bolje. Slucajno naleteh na ovaj motor, bilo bi lepo da ga ima kod nas u prodaji. 

http://www.zontes.fr/310s/

 

U jbt, svemirska buba  :sampion:

Резултат слика за space bug

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Obiđoh već prvog dana ovogodišnji ''sajam vozila'' u Beogradu. Pošto je bijenalnog tipa automobili su predstavljeni sa nešto manje glamura nego kada je ''BG salon'' u pitanju ali i pored toga dovoljno da se uzdiše i razmišlja..... :-(  Motocikli (i ostalo šta sleduje uz dva točka i kvadove) u halama desno od ulaza. Vlada (iz Leskovac) i ovog puta zauzeo stratešku poziciju i izložio bogatiju ponudu nego prošle godine. Naravno u prvom planu, a i nekako odmah ''upada u oko'' Fosti F51, pardon... Sax roud x2...još jednom pardon.... Peda..... motorić od 125 kubika. Malo je ojačao (cenovno) od prošle godine pa je sada 1499 evropskih, iako mislim da se uvek može postići nekakav dogovor sa prodavcem. Leskovčanin je to, dobar gazda sa evropskim shvatanjima - a naš čovek. Uz sve to zna i gde je najbolja skara u Leskovac. Vidi se da je dobar čovek pa saradnicima oprašta greške, jer i ovoga puta kao snaga motora napisano 10 kW a na COC dokumentu (ličnoj karti motora) stoji 7,2 kW. Sitan detalj, ali može nekome da zasmeta. Meni ni najmanje jer, kao što sam već napisao, agregat uopšte ne oseća mojih 90+ kilograma pa lepo stiže i do maksimalno naznačene brzine - na digitalnom cajgeru videg brojku 96 km/čas.  Na ostalim štandovima puno lepih eksponata. Stvar ukusa ali sam se najviše zadržao kraj jedne od legendi: Indian motorcycle. Moćno, baš, baš!!! I ponuda opreme raznovrsna i bogata. Bez posebnog plana obiđoh štandove dobrih prijatelja iz nekoliko naših firmi. Ispričah se sa njima i usput pazarih dobre (a po veoma razumnoj ceni i uz sajamski popust) moto farmerke. Tek kada dođoh kući shvatih da sam zaboravio osnovnu stvar - da uslikam bar nešto... E, J... ima dosta fotki u novinama i na internetu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Cao evo ja da se malo umesam u temu Vlade invest, i meni je zasmetala greska od 10kw pogotovo sto sam danas postao vlasnik njegovog novog modela krstenim nazivom pro xt rr, pa cemo videti kako ce se pokazati :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ja sam FAP mašina, 746 postova
  • Lokacija: Leskovac, Srbija
  • Motocikl: apn 6 i Transalp
Obiđoh već prvog dana ovogodišnji ''sajam vozila'' u Beogradu. Pošto je bijenalnog tipa automobili su predstavljeni sa nešto manje glamura nego kada je ''BG salon'' u pitanju ali i pored toga dovoljno da se uzdiše i razmišlja..... :-(  Motocikli (i ostalo šta sleduje uz dva točka i kvadove) u halama desno od ulaza. Vlada (iz Leskovac) i ovog puta zauzeo stratešku poziciju i izložio bogatiju ponudu nego prošle godine. Naravno u prvom planu, a i nekako odmah ''upada u oko'' Fosti F51, pardon... Sax roud x2...još jednom pardon.... Peda..... motorić od 125 kubika. Malo je ojačao (cenovno) od prošle godine pa je sada 1499 evropskih, iako mislim da se uvek može postići nekakav dogovor sa prodavcem. Leskovčanin je to, dobar gazda sa evropskim shvatanjima - a naš čovek. Uz sve to zna i gde je najbolja skara u Leskovac. Vidi se da je dobar čovek pa saradnicima oprašta greške, jer i ovoga puta kao snaga motora napisano 10 kW a na COC dokumentu (ličnoj karti motora) stoji 7,2 kW. Sitan detalj, ali može nekome da zasmeta. Meni ni najmanje jer, kao što sam već napisao, agregat uopšte ne oseća mojih 90+ kilograma pa lepo stiže i do maksimalno naznačene brzine - na digitalnom cajgeru videg brojku 96 km/čas.  Na ostalim štandovima puno lepih eksponata. Stvar ukusa ali sam se najviše zadržao kraj jedne od legendi: Indian motorcycle. Moćno, baš, baš!!! I ponuda opreme raznovrsna i bogata. Bez posebnog plana obiđoh štandove dobrih prijatelja iz nekoliko naših firmi. Ispričah se sa njima i usput pazarih dobre (a po veoma razumnoj ceni i uz sajamski popust) moto farmerke. Tek kada dođoh kući shvatih da sam zaboravio osnovnu stvar - da uslikam bar nešto... E, J... ima dosta fotki u novinama i na internetu.
E vidim da ni ti a cudi me i Vlada ne zna gde je najbolja skara u Leskovac, kakav rio, zna se samo kod Bibca i Sandokana.
  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1268 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: SMC 300
16 hours ago, Poske said:

Cao evo ja da se malo umesam u temu Vlade invest, i meni je zasmetala greska od 10kw pogotovo sto sam danas postao vlasnik njegovog novog modela krstenim nazivom pro xt rr, pa cemo videti kako ce se pokazati :D

Daj slike i prve utiske.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova

Pozdrav društvo,pošto sam nov na forumu,pročitao sam sve vaše komentare,ali u poslednje vreme niko od vas ne iznosi nikakve utiske o ovom modelu. Mislim na vlasnike istih,ima li nekih primedbi,problema  itd... Ja planiram da uzimam taj takozvani x road 2. Ali sam... još uvek u dilemi. Ako može mala pomoć. Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja