Jump to content

Moto Zajednica

Sachs x road 2

Recommended Posts

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

 

Јок, нисам га ни видео уживо, али 1. знам каквих су општих димензија 125-це (па их све и називам моторићима) и 2. видео сам сличицу неког клинца (па и тебе) на том "Фостију", па ми се "доима" као омањи мотоцикл.

 

Кофер илити "топ кејс", колико могу да "одшацујем", тешко и може да се постави, а да не изгледа рогобатно, али меке бочне бисаге уместо бочних кофера, мислим да би биле фино решење.

Zahvaljujem na komentaru, ali i ideji za rešenje problema. Nađoh ''nešto treće''.... Umesto budženja nosača i tvrdih kofera, ili dodavanja nosača-odstojnika za bisage, došla mi je na um ideja o repnoj torbi. Ono šta će zadovoljiti moje potrebe je RA300 kappa. Estetki se uklapa, lako postavlja (i skida) i ima 15 litara zapremine. Naravno, danas nabavio jedan primerak! :-D

 

 

Их, па ми у "Кинеској империји" нешто не показујемо манире и не захваљујемо се на туђим коментарима - више смо на "Буразере, да ти кажем нешто...". :jee:

 

Но, без обзира на све, то "нешто треће", та "Капина" "борса ди села" је баш елегантно решење. Штета што на кусом "Фостију" не може да има функцију, како каже у опису на италијанском сајту "ке фа ди скиеналино пер ла комодита ди пасађеро", али ће "скиеналино" да буде за возача. :takoje:

 

Nisam cuo za taj kit uljnog hladnjaka. Ako zelis i mozes objasni sta, gde kako? Hvala.

 

 

Ево ти линк са "Бенггуда" (има их и по другоим кинеским онлајн продавницама) за тај кит - http://www.banggood.com/Oil-Cooler-CG-125cc-150cc-Standard-Radiator-Engine-Cooling-Parts-For-Motorcycle-Dirt-Bike-ATV-p-1002268.html .

 

Ако сличице из описа производа нису довољно "селф експалнатори": просто се фабрички поклопац главе мотора и постави овај из кита. Он на себи има два извода на које се спајају два цревца са два извода на хладњаку за уље. Пошто уљна пумпа тера уље и у магистралу која кроз канал поред цилиндра, кроз главу и поклопац, да би цуркало на клацкалице вентила, Када се угради овај кит, уље иде кроз канал у цилиндру и глави, а онда улази у поклопац главе. И ту, уместо да буде спроведено на клацкалице, иде напоље кроз цревце, па кроз хладњак, где се хлади, онда цревцем наставља назад у поклопац главе мотора и на крају на клацкалице. После тога, слободним падом се слива назад у... назови - картер.

 

Убрзо после куповина, ја сам свој мотокултиватор почастио неким китом исте намене и да ти кажем - ствар без свакје сумње дисипира неку топлоту и хлади уље (самим тим и мотор).

 

DorćolAC

 

Posalji neku sliku kako to izgleda, sliku motora itd... :)

 

Јес', јес'... тражи ти фотку, да будеш сигуран да ти нису утрапили другачији моторин од његовог, "Фости" Ф50 уместо Ф51. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

U sutini to je dodatak za poboljsanje vazdusno hladjenog motora da se jos bolje hladi.. :) Hvala na odgovoru i objasnjenju!

Ali tu nema poboljsanja u performansama. Mozda kad uzmem taj kit na 200-250ccm, stavim i to dodatno, za sada nista. :)

Ne znam da li mogu nekako i sam da porucim taj kit iz kine, tj. ne znam kakva je procedura oko carine itd, a i treba ga potrefiti da odgovara na ovaj model agregata FT157FMI-3.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2
  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Буразере, да ти кажем нешто... ;)

 

То би могло да се назове као нешто типа ваздушно-уљно хлађење, као на старим "Сузама". Сигурно је да моторче неће ићи 20 километара брже, али да ће се темапература уља спустити за 20 степени - хоће. 

 

И нема "да ли ћу да потрефити да оговара за моју машину". Овај са линка одговара за све ваздушно-хлађене ЦГ клонове, какав је и на твом моторчету.

 

Наравно да можеш да поручиш кит из Кине, а конкретна питања око испоруке, царина и других дажбина имаш у теми о "Алиекспресу" на овом форуму, али и којекуде другде на нашем Нету.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

https://www.aliexpress.com/item/High-performance-high-precision-high-quality-for-LONCIN-200cc-tricycle-motorcycle-air-cooling-engine-parts-CG200/32473245751.html?spm=2114.01010208.3.161.dbYI3h&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_3_10152_10065_10151_10068_10084_10083_10080_10082_10081_10110_10136_10137_10111_10060_10138_10112_10113_10155_10062_10114_10156_10179_10154_10056_10055_10054_10059_10099_10078_10079_10103_10073_10102_10096_10070_10148_10123_10147_10052_10053_10124_10142_10107_10050_10143_10051,searchweb201603_9,afswitch_1,ppcSwitch_3&btsid=23e5744b-2a1f-4b4d-ab47-7f6f7b1de349&algo_expid=359e45ee-8055-4892-9e2b-3a1c02508117-19&algo_pvid=359e45ee-8055-4892-9e2b-3a1c02508117 

 

Jel moze ovako nesto npr? Da li treba posle ugradnje menjati jos nesto osim cilindra, klipa i ovoga sto se dobija uz paket?

 

Још радилица и евентуално глава.

 

Само овај са линка ми је мало скуп.

 

Сигуран сам да може то и јефтиније.

 

Чешљај повремено нпр. сајт "Мото Бајк" јер повремено имају те делове у одељку за квадове.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Hvala, jos cu da sacekam malo pa da razmislim.

Ako budem porucivao javicu se na pp za koji savet jer vidim da rado izlazis u susret i svaka cast za to.

Mada 99% da cu uzeti i taj kit i uljni kit.

Koji je maximum za ovaj moj agregat, nekih 250ccm, odnosno realnih njihovih 230ccm jel tako?

I sta mislis koliko bi kostala ukupno sva ta zezancija i zamene, tipa ta dva kita, radilica, postarine i zamena? Oko nekih 200-250e? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Који је максимум? Када ме не интересују, онда неки делови коштају једну цену, а када се заинтересујем за конкретни део, испоставља се да је поприлично скупљи него што сам мислио.

 

Колико ће те читав тај циркус коштати, зависи и од тога где ћеш наћи делове. Тих 250, па и више евра ће да оду очас посла, ако делове купујеш преко гране, па је најбоље да почнеш да тражиш код нас. На "Купујем-продајем" имаш неколико људи који продају којекакве делове и то су обично угурани међу делове за квадове. Постоји пар Нишлија код којих би могао да потражиш потребне делове - имаш неког Владу и неког Коцића.

 

Значи, треба ти цилиндар са клипом, комплет глава (ал' да се ипак прво распиташ да ли је на тим главама исти компресиони простор или зависи од пречника цилиндра), радилица, дужи брезони, дужи подизачи, сет дихтунга и... у неко време карб ширег дифузора. Обично то фабрички буде јефтини PZ 27, али ништа (осим финансија) те не спречава да накалемиш неки мало мање обичан карб, неки CV или макар неки са "accelerator pump", какогод да се то преведе на српски.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Hvala. Videcemo sve.

zapao mi je sad ovaj model za oko, mnogo je dobar i fabricki 250ccm, 130km/h, lep, dupli diskovi. Kad bi uvezli ovaj kupio bih ga kako znam i umem! :) https://xinling.en.alibaba.com/product/60176073361-50076061/hot_sell_sport_motorcycle_racing_Motorcycle_150cc_200cc_250cc_street_motorcycle_chopper_motorcycle_cheap_motorcycle_RXM250BJ.html?spm=a2700.8304367.0.0.3qpBZr

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
On 20.4.2017. at 16:47, DorćolAC said:

Zahvaljujem na komentaru, ali i ideji za rešenje problema. Nađoh ''nešto treće''.... Umesto budženja nosača i tvrdih kofera, ili dodavanja nosača-odstojnika za bisage, došla mi je na um ideja o repnoj torbi. Ono šta će zadovoljiti moje potrebe je RA300 kappa. Estetki se uklapa, lako postavlja (i skida) i ima 15 litara zapremine. Naravno, danas nabavio jedan primerak! :-D

Крајичком ока сам запазио рекламни банер "Бенг гуда" и тамо сличицу нечега што би могло да буде користи возачима "Фостија", да уместо 7.5000 динара за ову "Капу", плате некакву репну торбицу мање од 20 евра -  https://www.banggood.com/Motorcycle-Tank-Bag-Helmet-Travel-Tool-Tail-Luggage-Waterproof-Multi-Riding-Tribe-p-996285.html?currency=EUR&utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_content=all&utm_campaign=automobiles-motorcycles-EU-English

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Ova ''moja'' Kapa legla je ko D.. na nošu. Skoro da poverujem kako su uzimali meru Fostija. Imam nešto slikica, ali još nisam ''uklavirio'' kako se bez problema i rizika fotke dižu na net i spuštaju na forume - a i nešto sam se ulenjio. Zato, verujte na reč. Jedanu crnu gumenu gurtnu iz Kape sam presekao na pola i dodao dve kineske kuke za gumu pa sa time kačim torbicu za trouglaste proreze kod zadnjih fuzastera. Od plastične gurtne 30mm i jedne kopče napravih kaiš koji drži torbicu kroz zadnje plastične alke. Motorče je tako lep ''jednosed'' bez narušavanja estetike. A vrlo je praktičan dodatak.

A sada o utiscima posle koju stotinu km: 

Što se tiče naziva, nije mi jasno otkud ovo x-roUd 2 jer u pitanju je čistokrvni Fosti F 51 (to je bar jasno na sajtu te fabrike). Doduše, tamo su nešto lepši retrovozori a i neki sitni dizajnerski zahvati su drugačiji. Inače u knjižici ''tehničko servisni priručnik'' koja se dobija uz motor ima gomila podataka koji nemaju veze sa ovim vozilom nego se odnose na neki moped ili skuter. Ipak na kraju - u delu gde je mesto za overe servisa piše da je ipak to vaš motocikl x-roUd (ne roAd nego lepo, srpski ROUD). Nebitan detalj, ali zanimljiv. Mnogo toga ne možete saznati pa ostaje da verujete i ispoštujete rečenicu iz knjižice ''trgovac će obrazložiti pravilnu upotrebu, pregled pre vožnje i redovno održavanje, garantne uslove i rok kao i postupak''  ?????!!!!! Ali, ne bi mi bili mi da se ne snađemo i sve saznamo - na malo zaobilazniji način.

Sam motor, ''moj crveni kineski zmaj'', je ono šta sam tražio i očekivao - za ove novce. Vozio sam ga putevima na jugu Srbije a nekoliko puta me je policija zaustavila uz izvinjenje i molbu da pogledaju koji je to lepi motor. Što se tiče vožnje po putu, iako su felne 17 inča, oseća se loš asvalt i definitivno mora se voziti malo pažljivije. Potrošnja mu je baš ekonomična a (iako, po preporuci fabrike, nisam testirao sve mogućnosti) verujem da lepo može dostići naznačenih 90 km/h. Od problema, bilo je malo sa kvačilom - teško išlo ''ubadanje'' u ler ali podešavanjem sajle to je eliminisano. Mučenje oko startovanja agregata (ne može da ''upali'' dok je na ''ćopavoj'' - iako nije automatik) rešio majstor na I servisu, a što se tiče sauGa mogli si da stave sajlu i onaj prekidač kod leve ručke (imao sam ga na Hornetu) a ne da se posle pola minuta ili minut zavlačiš i guraš ruku kroz rešetku da smanjiš saug. Otkrio sam i položaj glavnog prekidača (stakleni cevasti u beloj plastičnoj oblozi u kojoj je i rezervni kao i neke druge ''sitnice'' koje vožnju čine udobnijom i bezbednijom. Majstor na I servisu u Leskovcu (ljubazan, mlad momak, stručan - uostalom bajker, vozi jednu ljutu mašinu parkiranu prekoputa servisa) dao sva potrebna tehnička objašnjenja i uradio svoj deo posla. Posle nezaobilazne pljeske iz meni najdraže ćevabdžinice Rio, putovanje iz Leskovca je bilo mnogo prijatnije. Do Vlasotinca kolovoz i nekako, pa čak i do Svođa ali kasnije preko Mzgraje, Modre stene i Ljuberađe do Babušnice muka živa od zakrpa, rupa, ulegnuća i svega ostalog.

Da zaključim. Pre svega lep i korektan kineski motor sa italijanskim nalepnicama i ugraviranim PEDA na agregatu. Ekonomičan, lagan za upravljanje (k'o bicikla) i taman za svoju kubikažu i snagu (7,2 kW). A nije moped! Zaboravih da pitam koja je zamenska svećica (umesto ove made in china) ali naći će se neka uporedna tabela.  Nadam se da će moja zapažanja biti nekome od koristi - u svakom slučaju (kao što reče onaj pozbati glumac) ne može da šteti. 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat
Pre 5 sati, DorćolAC said:

Otkrio sam i položaj glavnog prekidača (stakleni cevasti u beloj plastičnoj oblozi u kojoj je i rezervni kao i neke druge ''sitnice'' koje vožnju čine udobnijom i bezbednijom.

Ако ти досади тај стаклени, не баш свуда доступни осигурач, можеш да пазариш у радњама типа оних где се продају компоненте за акустику и којекакву електронику, неки "in line" носач осигурача у који се убада онај, сада већ стандардни, "чешљић".

 

То што је тип у сервису коректан и стручан тип, може само да радује.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51
On 28.5.2017. at 13:00, Зорге je napisao:

"Фостаџије", живи ли сте?

Itekako!!! :-D  

Nego, kad napisa ''fostadžije'', navede me da razmislim na temu: Zašto se F 51 ovde reklamira kao ''x roUd 2'' kada mu na deklu sa strane piše ''peda'' (uz nekoliko nalepnica sa bojama italijanske zastave). Na sajtu: http://www.fosti.com.cn/fosti/index.asp pod menijem ''new models / patent models'' naslikan plavi F 51 (doduše sa manjim razlikama od ovog ''našeg''). Na deklu utisnuto FOSTI (u istoj boji kao dekl - kod nas PEDA belom bojom), retrovizori su na ''kinezu'' lepši - primereniji dizajnu, a prednji disk je kod njih sa leve strane?!?... To su zapažanja - na prvi pogled. Nigde podataka tipa ''specification'' uobičajenih za motocikle. Ja mailom potražih od uvoznika iz NS odgovarajući ''owners manual'' uz nekoliko pitanja - nema odgovora. JBG... mora da su previše opterećeni poslom oko uvoza novih partija roUda  ;-). U Leskovcu je baš lepa potražnja. Ruku na srce - u ovom trenutku i ponudi tržišta čini se da je dobar pazar, ukoliko ne očekujete previše od takve konstrukcije motocikla (125 ccm, sa max. 90 km/h i potrošnjom ''na kašičicu''). Za dizajn imaju maksimalnu ocenu, a za relevantne ocene eksploatacije - biće potrebno malo više vremena i kilometara. Za sada to fercera kako treba i dolikuje. Ne bih da se shvati kao reklama, ali repna torba koju sam kupio i postavio estetski se uklopila - samo tako, a korisnost pokazala veš pri prvoj upotrebi. Supruga (nažalost ne voli motore, ali mora da se pomiri sa činjenicama) jednog dana naprani nalog za kupovinu ''sve po spisku'', a na spisku je bilo: 1/2 kg šargarepe, glavica kupusa, dve grane banana, 600 gr mlevenog mesa i veće pakovanje kiselog mleka (ovčo). Sve stalo i doneto bez problema po lošem asvaltu uz normalnu vožnju. Inače, čitajući iskustva sa kineskim motorima, nabavio sam i ''lepak za mutere'' dobar kao i lockti... ali upola jeftiniji - za svaki slučaj, ako počne ''olabavljivanje''. Pozdrav na sve strane.

IMG_3346.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Samo da javim da motor sluzi odlicno. Nisam ga vozio puno zbog vremena i obaveza ali sam presao od poslednjeg puta vise od 1000km.

Sve lepo radi, funkcionise i nemam bas nikakvu zamerku na motor! Vozio sam i relaciju Obr-Bg kada sam isao po dozvolu, bez problema moze da se vozi autoputem 90-95km/h i to bez da se umori! Maks brzina sa mnom je kako kada, od 105-110km/h a ja imam 92kg.

80kmh, ne oseca.

Moze i lepo da se pretekne sa njim ako uzmemo u obzir da i nema neku snagu(10ks)....

 

Moja preporuka za kupovinu ali stvarno je okej motor, i bas lepo izgleda uzivo. Dosta ljudi se zagleda i pohvali dizajn.

Nije nesto glomazan ali boze moj, za svoju kubikazu i pare je sve kako treba.

 

Posto su mi lopovi skinuli ciradu sad moram da ga ostavljam u garazi kod druga ili tetke pa moram kolima po motor kad hocu da se vozim. U nasoj zemlji vise ne smes nista da ostavis na ulici a da se ne brines... Kupio sam i dobar lanac za svaki slucaj! 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Pozdrav svima,
Nov sam clan foruma, al vas "citam" vec neko vreme. :)
Planiram da kupim svoj prvi motor i zaljubio sam se u ovog Kineza 2017 Sachs x road 2, :).. 
Matijaa, kako sluzi motor do danas? Koliko si presao? Jel si zadovoljan?
Ostalim clanovima pitanje, kao klinac sam vozio apn 6 a onda 10 godina nista, koji motor je preporuka za pocetnika poput mene? koje kubikaze, snage, marke? koliko para nije puno odvojiti za motor u Srbiji?:care:

Unapred zahvalan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova

Izdvojiš onoliko koliko možeš,možeš u startu da kupiš Hayabusu ukoiko si zreo,oprezan,odgovoran....Po tom pitanju slabo ko može da ti da savet.Imaš i ograničenje u okviru polaganja i dobijanja pune A kategorije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Beograd

Da se dopunim, maksimalno za motor planiram da odvojim do 1500 e, ne bih nista jace od 125 cc jer sam neiskusan vozac i ne bih se potencijano uvaljivao u moguce velike brzine... svidjaju mi se Sport / Super sport modeli... i da nemam polozenu A kategoriju, samo B sto ukljucujue psp, nju bih radio nakon kupovine motora :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Upiši se ti što pre za polaganje za A. A1 bi bila dovoljna za motor koji planiraš da kupiš, ali je moj savet da polažeš odmah za što višu kategoriju možeš (imaš još i A2 ili punu A) da se ne bi cimao ponovo kasnije. Upiši se što pre jer to sada ne ide brzo kao što je nekada išlo, a ako naletiš na gužvu ili nezgodan period može da se razvuče i na pola godine...

 

A što se motora tiče, moje iskustvo je da nikada do avgusta prošle godine nisam vozio motor. Nikakav, ni skuter. U avgustu sam se upisao za A2 (to je bilo najviše što sam mogao jer nisam imao pune 24 godine za A), i tek sam marta ove godine polagao. Za A2 sam i ciljano polagao jer sam odmah želeo neki motor za neka iole ozbiljnija putovanja, pa sam negde u novembru kupio motor sa agregatom od 650 kubika i 35kw. Nije to nešto mnogo jak motor, ali nije ni igračka, a opet se za ovih nekoliko meseci i isto toliko hiljada kilometara nisam uvalio u velike brzine. :) Dakle, kad dovoljno poznaješ sebe i svestan si svojih mogućnosti, ne postoje prepreke kao što je ova koju pominješ.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ономад сам поменуо да ми је цена овог моторчета малчице превелика, чак и ако узмем у обзир "отежавајуће околности" тржишта и трговине у Србији. Ево недавно налетим на један моторин сличног технолошког нивоа као овај Ф-51 (мотор ЦГ клон, цевасти рам, најстандардније ослањање и кочнице...), који јe, истина, другачијег "форма фактора" ("позајмио" дизајн од "Јамахе Трикер", али ако ћемо по правди, "Шајнреј" је још пре пар година убацио "Јамаху Трикер" у фотокопир апарат, па би ово била копија копије).

 

У Америци (оној северној; САД-у) га увози нека мала приватна фирма "Рики Пауерспортс" и дилери по Америци тај "Маџишн", како су га крстили, продају за 1100-1200 евра -  https://www.txpowersports.com/New_Buy_RPS_Magicican_enduro_dirt_bike_250cc_p/magician-250-in-stock-now-!.htm

 

 

Колико је напрезање за просечног Американца да купи доступног "Кинеза" за 1200 евра и колико је напрезање за неког нашег човека да купи нешто слично за 1400 евра (ако увозник није "вратио" цена са ове "рекламне" од 1400, на "регуларну" цену од 1800 евра)?

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

O ukusima ne treba raspravljati....Međutim to je jače od mene. Izrod 2 je totalna ložana,neuspeli klon ''R'' modela,Željko je a Nemanja...

P.S.ovo je odraz mog nezdovoljstva i kritka plitkog smisla za trgovinu,koji ide u smeru ''daj ono na šta se klinci lože''.Siguran sam da se neće proslaviti prodajnim rezultatima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Цвијо, они су канда тај контејнер кога су поручили од Кинеза вероватно већ раскрчмили. Ако си мала фирма - где ћеш боље? Барем са избором модела кога ће продавати нису промашили, а знајући шта се све нуди код Кинеза, не сумњам да су могли да "убоду" и кудикамо лошији модел. Искрено, није то моторче једина ствар на овом свету која изгледа другачије од онога шта пружа - то је нешто као светски тренд, па ми чак и не боде очи  баш толико.

 

Верујем да би Лесковчани нашли интерес да продају и којекакве друге моделе, али капирам да тако малој форми увоз, тј. плаћање и једног контејнера, није баш мала инвестиција, па још ако им се мотори вуку по лагеру пар сезона... "Масатехник" ("Спринт") је лепо почео (барем се мени тако учинило), али ето где су сада.

 

Да неко из овога што сам написао не помисли нешто друго - и даље мисли да је цена за Ф-51 већа за пар стотина евра него што би требало да буде.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

...''da je cena''....  Bez namere da nekog omalovažim, to me podseća na onaj vic:'' Da baba ima trole - bila bi trolejbus!?! - ali bi deda tada imao psihičku traumu'' ;-)

A sada ozbiljno na ovu temu. Činjenica je da se na našem tržištu teško može pronaći razumna cena motocikla. Bilo da su u pitanju novi ili polovni. Sve iz ugla kupca koji (uglavnom) ima veeeooooomaaa ograničena novčana sredstva. Čini mi se da Cvija napomenu kako se klinci lože na ovakve motoriće.. Nekako ne spadam u tu kategoriju (ostavih iza sebe i ''penzionersku granicu'') a kupih Fosti. Proverio sam pre nabavke o čemu je reč. Sve se (kao što sam već pisao) može lepo pronaći na njihovom portalu. A grad Foshan (blizu Hong Konga) ima industrijsku zonu u kojoj se proizvede i neke poznate evropsle marke dvotočkaša!!!!!????????? Tako su i ovi talijanci iz Verone napravili dil, a kontejner sa motorićima uvezla naša firma iz Novog Sada. Vlada iz Leskovac je cool tip, trgovac, diler (motora i korisnih informacija gde je u njegovom gradu dobra skara - roštilj) koji je još u vreme sajma rasprodao sve ono šta je obezbedio i vrlo brzo stigla i nova tura. Dokaz da je tržište gladno. Računah da će na sajmu biti dobra ponuda onog šta sam tražio (''biciklu'' od 125 kubika za kraće i duže vožnje u lokalu na jugoistoku Srbije). Apenci ispadoše skuplji od ovog crvenog čudenceta. Ostali kosooki motorići nisu zadovoljavali zadate kriterijume i....  Jeste da je cena od 1400 evropskih novčanica malo jača, ali to ide, lepo nosi mojih devedesetak kg i stvarno malo troši. Kod MASS-a nabavih odgovarajuće NGK svećice i to je (uz kappinu repnu torbicu) bila jedina investicija. Spremam se da na sedište dodam ''jagnjećak'' presvlaku sa malo sunđera kako bi ''mladiću'' mojih godina bilo još udobnije.

Jedan prijatelj mi je nedavno tražio savet šta da nabavi. Naravno, uz prethodnu analizu tipa: za šta mi je potreban (relacije, tip kolovoza, doba godine kada bi se koristio, znanje iz oblasti mehanike, iskustvo u saobraćaju, suvozačica da-ne... i naravno raspoloživa sredstva). Ubismo se tržeći nežto pogodno i.... još uvek je u fazi potrage. U jednom manjem gradu se nudi mali japanski čoper...pozvah prijatelja bajkera iz tog kraja da proveri o čemu je reč a kada je čuo cenu njegove (iskrene) prve reči su bile ''bre, zar toliko mnogo para za tako mali motor''. Još jedna potvrda o stanju tržišta. Nađosmo nešto šta bi mu bilo po meri - Hyosung (''kinez'' što nije kinez a nije ni Suzuki). Lep 250 kubika taman, taman (što bi rekli u turskim serijama). E, JBG  firma koja ga je uvozila i prodavala više to ne radi - objašnjenje da nema interesovanja. I sad ostade dilema nov ili polovan! Setih se dobrog saveta kada sam davno, davno kupovao moj prvi auto (zna se - fiću): ''Novi auto - velika briga, stari auto - tuberkuloza (stalno ga lečiš al' nikako ne možeš da ga izlečiš)''. Ne znam koliko su u pravu ti koji smisliše takvu umotvorinu, al kupih tada nov auto. Ovo moje ''crveno zmajče'' je prošlo kontrolu svih šrafova i spojeva. Ne razmišljam o zameni pneumatika. Na prvom servisu stavljeno motoreksovo ulje i.. što bi rekli moji prijatelji moravci: ''JBM li ga - motorče samo pi.i''. Evo slike iz LE uz nekoliko ATV i drugih motocikala. 

 

IMG_3345.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 745 postova
  • Lokacija: Lazarevac

Izuzetno mala mogućnost izbora...gotovo da je nema,s toga i ovakva reakcija sa moje strane.Još nešto,ako je onaj sweet trayal ili soft enduro-šta li je u USA 1100 dolara,što je 930evra...onda sledi da mi imamo bolji standard(sudeći po ''regularnoj''ceni  X raod-a),međutim i ako ga nemamo apetiti i marže sigurno premašuju američke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51
Pre 3 sati, Cvijanović je napisao:

Izuzetno mala mogućnost izbora...gotovo da je nema,s toga i ovakva reakcija sa moje strane.Još nešto,ako je onaj sweet trayal ili soft enduro-šta li je u USA 1100 dolara,što je 930evra...onda sledi da mi imamo bolji standard(sudeći po ''regularnoj''ceni  X raod-a),međutim i ako ga nemamo apetiti i marže sigurno premašuju američke.

Upravo u tome je i poenta. Ti, kao krajnji kupac si uvek ''ona'' strana. Kako god okreneš. Kada malo ''zakopaš'' po sumama pronađeš da ''na izlazu iz fabrike'' (ako kupuješ kontejner - dva motorića) plaćaš ih 670 DOLARA po komadu. Dok stigne do tebe, uz sve transportne troškove, špeditere, carinu, marže i druge zarade onih koji su se pozicionirali između tebe i motocikla njegova vrednost naraste do 1400 EVRA!?! Mislim da su te dve sume - početna i krajnja dovoljan komentar.

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja