Jump to content

Moto Zajednica

Sachs x road 2

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Hvala za obiman odgovor. :) Verujem da mogu to i sam, inace sam radio pre sadasnjeg posla i bravariju i zavarivanje tako da mogu dosta toga, ali je problem taj sto saam u stanu trenutno i sto nemam dosta stvari sto se tice alata koji je ,,nestao''... Ali za toliko imam, pa cu odraditi to... Pozdrav veliki!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Мислим да ћеш о утисцима о самој машини моћи да прочиташ у теми о "Кивеј Спиду". И тамо је, као и на овом "Фостију", у питању ЦГ клон од 125 кубика (а ни верзија са 150 није пуно различита). За све остало осим машине, мораће да ти напишу ови који су купили овај моторин.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ajmo ljudi, dajte jos malo utisaka...

Kako povlaci, kako ide uzbrdo, u krivinu, kako koci, potrosnja... koja mu je putna brzina, utisci kompletni?

Ovim motorima bi potrosnja trebala da se krece negde oko 3 litre, putna brzina 70-80kmh , taman da imas jos malo brzine u rezervi za obilazenje, kontam da bi trebao izvuci stotku a mozda i preko, ali to je vec maltretiranje masine

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Sa mojih 92-3kg, se motor ne muci ni uzbrdo ni na ravnom.

80-90kmh, bez problema drzi sa lakocom.

 

Maks brzina je 105-110kmh sa jednom osobom moje gore navedene kilaze, provereno!

Sa dve osobe moze 100 i to mu je neka granica. Mozda moze u oba slucaja malo vise ali to je silovanje masine a to nisam hteo.

 

Presao sam oko 500km za sada i sve je kako treba osim tog zadnjeg amortizera koji je tvrd, a ja kazem nemam alata da ga sredim pa cu posle praznika morati do ovog servisera da mi to odradi za par min uz nagradu flase piva. :)

 

U krivinama je skroz okej, nema uvijanja, ali gume mi ne daju bas sigurnost za neke brze ulaske. Fabricke su kingston marke.

 

Kocnice nista specijalno, ali bas nista specijalno. Sa dve osobe nikako ne smes da se zaleces i da budes siguran da ces se zaustaviti iza nekog automobila. Slabe su poprilicno. Cak i kineski skuteri od 500e i 50ccm bolje koce.

Sta tu uraditi ne bih znao, osim da se pomazes motornim kocenjem.

 

Potrosnja je smesna, ja iskreno to ne gledam na njemu. Da li je 3 ili 3,5 me ne dotice dok me on sigurno preveze gde hocu.

 

Gore navedene brzine lazu za oko 5km/h, merio sam gps-om par puta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Sto se tice prvog paljenja, ja ga palim samo na dugme, na kurblu nisam ni pokusavao.

Ako je jako hladno napolju, tipa oko 0c, a motor je hladan, sauh dignem do kraja(inace ima 3 polozaja) upalim u sekundi iz prve uz mali gas, spustim sauh za broj nize na sredinu, pustim gas i motor radi na nekih 2000obrtaja.

Posle par minuta voznje ga spustim na krajnji donji polozaj i to je to.

 

Ako nije puno hladno moze i na srednjem polozaju, a ako je 20c napolju iako nije paljen dugo upali za cas i na najnizoj poziciji sauga.

 

Ja sam imao priliku da sve isprobam jer nam je vreme cas 25c cas 0c. :D

 

Pisem ovo jer sam citao da ljudi imaju nekih problema sa keeway speedom sto se tice prvog paljenja uz neko silno dodavanje gasa itd, a to ovde nije problem, makar kod mene.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

 

Gore navedene brzine lazu za oko 5km/h, merio sam gps-om par puta...

E? A kako si siguran da GPS ne laže? :)

 

Pa ne bi trebalo da laze. probao sam sa dva razlicita telefona i dve razlicite aplikacije. Mislim da je vise za verovati GPS-u....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Свакако овај и њему слични моторини могу да ти обаве пос'о, само ако знаш који је то пос'о за који ти тај моторин треба.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Danas sam saznao da zadnje sediste moze da se otkljuca i skine, ispod ima malo prostora i kesica sa osnovnim alatom. :D

otkljucava se sa strane gde ima i mala bravica kuda se moze provuci sajla i zakljucati, npr. Slikacu sutra, pocinje kisa pa sam ga sklonio. :)

Kad dodjem  na 1000km, kaze serviser da onda dostelujemo zadnji amortizer i da ce ujedno moci malo da se podigne motor da bude malko visi nego sada, mada je i ovako okej.

 

A za mesec dana mi stize alarm sa gps-om koji ce biti ubacen u ram motora, i kroz probusenu rupu za instalaciju povezan na struju, stim da ima i svoju bateriju pa ako nestane struje i dalje moze da pisti i da ti javi na telefon ako je motor pomeren cak i par cm... A radi na vise frekvencija, plus sim kartica i tako moze da zaobidje ove slabije ometace signala. :) 

 

Plus lanac i vezivanje i onda sam nadam se miran.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Danas sam saznao da zadnje sediste moze da se otkljuca i skine, ispod ima malo prostora i kesica sa osnovnim alatom. :D

otkljucava se sa strane gde ima i mala bravica kuda se moze provuci sajla i zakljucati, npr. Slikacu sutra, pocinje kisa pa sam ga sklonio. :)

Kad dodjem  na 1000km, kaze serviser da onda dostelujemo zadnji amortizer i da ce ujedno moci malo da se podigne motor da bude malko visi nego sada, mada je i ovako okej.

 

A za mesec dana mi stize alarm sa gps-om koji ce biti ubacen u ram motora, i kroz probusenu rupu za instalaciju povezan na struju, stim da ima i svoju bateriju pa ako nestane struje i dalje moze da pisti i da ti javi na telefon ako je motor pomeren cak i par cm... A radi na vise frekvencija, plus sim kartica i tako moze da zaobidje ove slabije ometace signala. :)

 

Plus lanac i vezivanje i onda sam nadam se miran.

Ta bravica je da se okaci i zakljuca kaciga  :) .Aj slikaj ispod sica ako te ne mrzi nesto da vidim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Kako kacigu da zakljucam? Ima samo mala bravica? Ako moze neko objasnjenje? Tu jedino moze sajla npr da se provuce. Izgleda kao mali pravougaonik koji se otvori na kljuc i zatvori.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Prenosim poruku iz teme za predstavljanje clanova i ovde od clana: 

DorćolAC

 

Neka ti je sa srećom novo motorče i da ga voziš bezbedno puuuunoooooo kilometara. Moj je crvene boje (na rados'). Po registraciji - posle tebe još 13 motoraša je bilo u redu na ''šalteru 2'' pa ja. ;-)  Meni i nije nešto mnogo neudoban (obzirom na moj CBF). Zvuk OK, dizajn: baš, baš!!! a jedino što mi se (za sada) ne sviđa mnogo su china pneumatici - nylonci. Zanimljivo bi bilo da se nađe nešto što lepše drži safalt a u ovim dimenzijama 90/90-17 i 110/80-17. Knjižica tehničkog uputstva odgovara nekom drugom  modelu (mopedu). Izludelo me je što ne možeš da startuješ agregat dok je na ''ćopavoj'' (kao da je neki automatik), tako da se (zbog navike sa ''velikog'') motora zaj...m skoro svaki drugi put. I pored tih stvari ovo je, po prvim utiscima i proverama, odlično motorče, posebno ako se uzme u obzir šta se za te pare može pronaći na srpskom tržištu. Doduše, mogla bi biti i povoljnija cena - na izlazu iz fabrike FOSTI u Fošanu VP cena za kontigent je oko 680 doloresa/komad !!!???.... potom stižu carine, transportni i drugi zavisni troškovi, marže uvoznika i dilera...  Zbog svega toga valjalo bi da nas posluži kako treba. Srećno i bezbedno i drugim vlasnicima ovog motocikla.

 

Odgovor DorcolCU, iz druge teme

 

Hvala puno DorcolaAC! I tebi neka je sa srecom!

 

Sto kaze Зорге imas temu za nas motor gde iznosimo iskustva itd, gde cu ja preneti ovu prepisku...  

 

Gume i nisu toliko lose koliko znaju da budu na budzetnim motorima poput ovog(kod mene su Kingston, Kina logicno)

Ja cu ako ga zadrzim da stavim bolje sl.sezone i malo siru nazad jer ima mesta poprilicno...

 

Sto se tice paljenja sa spustenom copavom ako ti smeta vidi skini dzek sa nje pa vidi da li je uspelo. Sa centralnih nogara moze da se upali ali sa spustenom ne moze iz sigurnosnih razloga, sto je dobra stvar za nas manje iskusne. Npr, ja bih sigurno krenuo par puta sa sve spustenom copom

 

Vlada invest(UVOZNIK) je rekao da ce da uveze u novoj turi i kit za ovaj agregat od 200 ccm koliko sam ga razumeo, tako da cu to odmah da ugradim i onda ce to biti vec malo bolja prica, eventualno uz pojacanje i zamenu prednjeg diska i plocica, jer je fabricki po meni slaba prednje kocnica.

 

To bi mi bila taman mera za ono sto meni treba. Nekih 20% jaci motor, sire i bolje gume i naravno veci i bolji disk i plocice.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Ta bravica za kacigu je dobro zamišljena ali malo previše nisko spuštena pa i nije baš praktična. Mislim da je bolja varijanta (kao kod hondinog CBF) metalna kuka u prostoru ispod zadnjeg sica o koji se kači čelična sajlica može se napraviti i od spojene žice za veš (tanka čelična pesvučena plastikom) - jedan kraj na kuku potom kroz alku na kacigi pa opet na kuku. Kada se sedište spusti i zaključa i kaciga je osigurana. Ima nešto što me za sada baš, baš izluđuje a to je prekidač na ''ćopavoj''. Što bi moravci rekli, J.B.. li ga što su ugradili sistem da (kao da voziš automatik) ne možeš da startuješ agregat dok je ćopava spuštena. Skoro svaki drugo startovanje se za.... - Navika sa velikih motora je gadna stvar kada dođeš u neke godine. Kad budem imao vremena ostaje posao oko pronalaženja žice koji treba odstraniti iz malog prekidača a da se ne zezne nešto drugo (nikad ne znaš da li će iskočiti neki mali kosooki nindža). Inače, razmišljam šta bi od manjih koferčića (do 30 litara)i na koji način moglo da se prihefta pozadi - da se čovek ne aka sa rancima kada krene na putiće van lokala. Pozdrav svim novim vlasnicima! Ni-hao!!! ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ima nešto što me za sada baš, baš izluđuje a to je prekidač na ''ćopavoj''. Što bi moravci rekli, J.B.. li ga što su ugradili sistem da (kao da voziš automatik) ne možeš da startuješ agregat dok je ćopava spuštena. Skoro svaki drugo startovanje se za.... - Navika sa velikih motora je gadna stvar kada dođeš u neke godine. Kad budem imao vremena ostaje posao oko pronalaženja žice koji treba odstraniti iz malog prekidača a da se ne zezne nešto drugo (nikad ne znaš da li će iskočiti neki mali kosooki nindža).

 

Ако те толико иритира, елиминиши тај прекидач. Одвијеш тај вијак са главом за крстасти шрафцигер на том прекидачу и не бакћући се са раздвајањем жица, сакријеш га негде испод пластичног панела и изолир траком осигураш да не ландара. Два минута посла.

 

А коферћићи... Можда би јефтиније и практичније (а на овом малешном моторићу и примереније) решење биле бисаге, али опет би и за ту варијанту, ко и за коферћиће, требали "кастом мејд" носачи.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

А коферћићи... Можда би јефтиније и практичније (а на овом малешном моторићу и примереније) решење биле бисаге, али опет би и за ту варијанту, ко и за коферћиће, требали "кастом мејд" носачи.

 

 

Zorge jesi li ti sedeo na ovom motoru ili ga vozio? Nije bas tako mali. :) Nije ni veliki ali ne mozes ga nazvati malim kada ga jedva pokrije cirada od 230cm duzine XL velicine.

 

Evo saljem u prilogu sliku gde drugar sedi na njemu koji ima oko 180cm i preko 100kg...

 

Ja licno nikad ne bih stavio kofer nazad jer nikako ne ide na ovaj motor, ali zato moze da se stavi onaj ranac sa magnetima napred na rezervoar...

post-41498-0-65164000-1492606135.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Јок, нисам га ни видео уживо, али 1. знам каквих су општих димензија 125-це (па их све и називам моторићима) и 2. видео сам сличицу неког клинца (па и тебе) на том "Фостију", па ми се "доима" као омањи мотоцикл.

 

Кофер илити "топ кејс", колико могу да "одшацујем", тешко и може да се постави, а да не изгледа рогобатно, али меке бочне бисаге уместо бочних кофера, мислим да би биле фино решење.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Nemoj mene da uzimas za poredjenje ja sam malo predimenzionisan. :) Od kuma Cagiva mito 125 isto bas velik motor, nista posebno r6 nije veci npr...

Nego sta ti mislis o tom kitu na 200ccm, i sirim gumama? I koliko je moguce i koliko kosta npr zamena prednjih kocnica komplet za neke jace?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ja nebih odma menjao komplet kocnice, probaj za pocetak da stavis neke kvalitetne kocione plocice, i promeni kociono crevo, stavi pancirno-teflonsko kociono crevo, to ti nije neko veliko ulaganje, a sigurno ces osetiti razliku u kocenju

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Gde to crevo moze da se nabavi, kakava je procedura zamene? Za plocice cu videti da li negde imaju bas kao za ovaj model ali kvalitetnije...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Хе, то што се назива "кит" је вероватно само пар детаља који и иначе разликују моторе различите запремине фамилије клонова "Хонде" ЦГ. Цена тих мотора је поприлично ниска, па ни делови, када се купују од произвођача (или прва, друга рука) у збиру нису скупи. Ја сам се више интересовао за оне моторе са хоризонталним цилиндром, а нисам имао потребе (признајем, ни интересовања) да улазим у истраживање детаља. Оно што знам око тих ЦГ клонова је да комбиновањем неколико пречника цилиндра и радилица која обезбеђује неколико различитих ходова клипова, добија се из неког разлога тражена радна запремина мотора.

 

Идемо редом са пречником и ходом: 125-ца - 56,5х49,5 мм, 150-ка - 62х49,5 мм,  200-ка 63,5х62,2 мм, 230-ка (када лепе ознаке, заокружују на 250 кубика) - 67х65 мм. Постоје ту и варијанте са 133, 160, 175 кубика. Наравно, постоје и којекакви китови који по димензијама елемената које садрже, одступају од тих неколико фабричких комбинација, али такви китови се појавује и нестају са тржишта практично сезонски. За то какве су и да ли уопште постоје разлике у главама мотора за различите запремине (типа, већи пречници печурки вентила), не знам конкретно, али лако се нађе и тај податак.

 

А ово за кочнице ти Бајкер Бој лепо пише - мењај црево и течност, провери да нема ваздуха у систему, па и стање плочица, да већ нису из неког разлога ухватиле "глазуру" и због тога не гризу диск. Ја и даље верујем да ти се кочнице чак нису ни разрадиле. Можда би могао и да мало убрзаш ствари и мало остружеш плочице, али и да за сваки случај, неким средством детаљно одмастиш диск. Замена читавог система је не-јефтина процедура.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Pa u sustini sa tim ,,kit-om'' od 200 do 230ccm bih dobio osetna poboljsanja?

Videcu jos malo da li ce se razraditi kocnice, ako i dalje ne bude kako treba onda cu da zamenim plocice, tecnost i crevo...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Наравно да би због новопридошлих коњића осетио разлику. На десет постојећих, четири-пет-шест додатних коња се осете.

 

Ал'да те питам: да ли моторин употребљаваш у режиму крени-стани или имаш отворен пут? Знаш за постојање кита за инсталацију уљног хладњака?

 

А ако ти неко прода плочице на основу тога што му ти кажеш "Требају ми плочице за _____________*" (* - практично било који кинески мотоцикл), ја бих му се поклонио. На жалост, колико ја капирам, то не функционише тако, барем за прву замену. Обично са старим плочицама у рукама обиђеш продавнице (рачунај и оне он-лајн), па ако те "убоде", онда и нађеш нешто, не обавезно и бољег квалитета од оних које су дошле са мотором. А онда имаш и ту варијанту да прецрташ на папир силуету плочица и поскидаш димензије, па почнеш да лопаташ каталоге произвођача плочица, па те макар тако "убоде". Ако немаш среће, онда нађеш неке плочице које мораш да прекрајаш, да би спаковао на свој мотор.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Honda CBF 600N & Fosti F51

Јок, нисам га ни видео уживо, али 1. знам каквих су општих димензија 125-це (па их све и називам моторићима) и 2. видео сам сличицу неког клинца (па и тебе) на том "Фостију", па ми се "доима" као омањи мотоцикл.

 

Кофер илити "топ кејс", колико могу да "одшацујем", тешко и може да се постави, а да не изгледа рогобатно, али меке бочне бисаге уместо бочних кофера, мислим да би биле фино решење.

Zahvaljujem na komentaru, ali i ideji za rešenje problema. Nađoh ''nešto treće''.... Umesto budženja nosača i tvrdih kofera, ili dodavanja nosača-odstojnika za bisage, došla mi je na um ideja o repnoj torbi. Ono šta će zadovoljiti moje potrebe je RA300 kappa. Estetki se uklapa, lako postavlja (i skida) i ima 15 litara zapremine. Naravno, danas nabavio jedan primerak! :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Наравно да би због новопридошлих коњића осетио разлику. На десет постојећих, четири-пет-шест додатних коња се осете.

 

Ал'да те питам: да ли моторин употребљаваш у режиму крени-стани или имаш отворен пут? Знаш за постојање кита за инсталацију уљног хладњака?

 

Ako uveze te jace kitove ugradicu odmah.

 

Upotrebljavam ga u oba slucaja manje vise podjednako. Znacilo bi mi da moze da ima vecu krajnju brzinu i bolja ubrzanja podjednako. :)

Nisam cuo za taj kit uljnog hladnjaka. Ako zelis i mozes objasni sta, gde kako? Hvala.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja