Jump to content

Moto Zajednica

Sachs x road 2

Recommended Posts

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Нисам ја категорички тврдио да је она решетка испод резервоара нешто декоративно, а не део рама, али сам сабрао два и два - видим неке вијке и знам за "Кинезе" који имају неке такве декоративне оплате које личе на рам. Какогод, то није цевасти рам типа оних на нпр. "Дукатијима", али вероватно та конструкција колико-толико учвршћују постојећи рам на "Фостију". Код таквих моторића често долазе примедбе да се при мало агресивнијој вожњи осећа како је рам млитав. Значи, овај додатак не мож' да шкоди.

 

А где ти је најближи овлашћени сервис? Деле сервисну мрежу са досадашњим увозником "Педе"?

 

Вентилима ће временом требати подешавање зазора, али да ли ће ти то радити на првом сервису зависи од самог сервисера. Ако се звук мотора променио, тј. постао гласнији, то свакако треба да поменеш сервисеру, али веома је могуће да ти је тај бућкуриш од уља који је сипан још у фарбици, што због самог његовог "квалитета", што због времена од када стоји, што због повећане температуре мотора током периода разраде, већ почео да деградира. Ако си прешао око 300 километара, ја бих ти препоручио да то уље замениш за неко (намерно) обично минерално аутомобилско 15w-40 и возиш са њиме мотор до првог сервиса (је л' на 1000 км?). И касније не мораш да се замлаћујеш са избором уља - имаш повољно "Елфово" полусинтетичко уље 10w-40 за мотоцикле. Сигуран да да нећеш осетити бољитак ако у мотор будеш сипао неко фенси, три пута скупље уље.

Pazi, presao sam do sada oko 150km, na 200km je prvi servis, posle toga na 1000km, pa posle toga na svake 2000km. Motor lepo radi, nego na malo vecim obrtajima kao da malo zveckaju ventili, moram to proveriti. Inace serviseri su frenkymotors, oni su ovlasceni za Pedu, i ima ih i u Obrenovcu. Videcemo posle prvog servisa da li ce nesto da se promeni, u sutini za sada lepo sve radi i lepo sluzi. :) Hvala za savet, sipacu to ELF ulje vec na prvom servisu za nekih 50km. Meni ram deluje cvrsto kao i sam motor, ali je toliko tvrd da je to katastrofa, bukvalno na rupama odskaces sa njega. :) Ne verujem da ogibljenje moze da se podesi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Опет кажем - за 1800 ојра ће пиииииип!!! да продају.

 

Ено код Украјинаца, који су пролетери као и ми, нпр. њихова компанија "Мототек" нуди барем туце сличних модела, чак и нешто напреднијих, који су знатно јефтинији од овог код нас: "Лифан" КП, Лонћин" ЦР5, којекакве моделе под локалним маркама "Геон" и "Вајпер", чак и индијски "Баџаџ". И поред логике која стоји - да је Украјина много веће тржиште од Србије и да је и понуда већа и цене због тога ниже, ових 1800 ојра за "Фостија" је баш превише.

Ne brini, cim skontaju da niko ne kupuje, i zalihe stoje, posle nekog vremena ce cena doci na svoje kao sto to biva, ili ce da prsnu...  ali generalno sad imaju dobru priliku, postoji solidna potraznja pogotovo otkad je Sprint izgoreo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Ja ovde vidim dva velika inbus šrafa za koje mislim da pričvršćuju tu rešetku za ram. Ovako kako je montirana, teško bi bilo skinuti i karburator da se očisti, a servis motora bi bio mislena imenica. 

  post-3699-0-20239900-1491758909.jpg

 

  Što se cene tiče, slažem se da je velika, bojim se da ne bude kao sa onim kinezom sa V motorom što se prvo prodavao za 3000 evra, pa ga onda spustiše na 2000 ( il 1990 ). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Fosti x-road 2

Pozdrav, ja sam isto uzeo taj motor po sajamskoj ceni od 1400e. Motor mi je stigao pre 3 dana i evo vec imam predjenih 250km, sutra ga vozim na prvi servis. Motor uopste nije los, videcemo kakav ce biti kada se razradi u fulu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Uradio prvi servis na 180km. :) Nisam hteo da cekam a i imao sam slobodnog vremena danas.

Pregledano sve, dotegnut lanac, proverena svecica, zamenjeno ulje, podesena smesa u karburatoru.

Cena za ruke u ovlascenom servisu 2500rsd plus ulje...

Sledeci je na 1000km, pa na 2000km, pa posle na svakih 2000km.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Hvala za savet, sipacu to ELF ulje vec na prvom servisu za nekih 50km. Meni ram deluje cvrsto kao i sam motor, ali je toliko tvrd da je to katastrofa, bukvalno na rupama odskaces sa njega. :) Ne verujem da ogibljenje moze da se podesi.

 

 

Провери и притисак у гумама - можда су препумпане. Ако није то, за предњу виљушку би помогло да се промени уље и наспе неко мање вискозно, а позади могуће да имаш барем неко преднапрезање опруге, па можда можеш још мало да попустиш ту опругу. Дај неку сличку задњег амортизера, па ћемо видети да ли нешто може да се уради.

 

Evo meni se ovo desilo na predjenih 280km

 

Ниси једини. И поред тога што сам ја сам склапао из кутије свој култиватор, и мени се догодило да ми се у једном моменту тај линк између полуге мењача и његове осовине одвио са једне стране, али је сам линк остао да виси на другом крају. Код мене се радило о линку са навојем на једном крају М6х1,00, а други крај - то исто али леви (контра) навој. Ако одговарајући линк немају у сервису (или траже за њега пар стотина динара), то је посао који може да ти уради сваки стругар за пет минута и за пиво. Ја сам се од поновног одвијања линка осигурао са пар намотаја тефлон траке на навоје ('еби га, кад сам стипса да се отворим за неки лепак за навоје) на оба краја и додатном матицом на оном "нормалном" делу навоја.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Evo meni se ovo desilo na predjenih 280km

Jesi zvao ove sto si kupio da prijavis kvar? Ja cu bas da proverim da li je kod mene taj deo dotegnut kako treba.

Za sada je hvala Bogu sve ok.

Kakvi su tvoji utisci sa motorom, presao si 280km, iznesi neke utiske. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Ne znam koliki treba da bude pritisak u gumama, mozda pise u uputstvu, pogledacu i proveriti, hvala.

Inace zadnji amortizer ima to podesavanje, slikacu bas sutra ili veceras pa saljem da vidimo kako da ga podesimo da bude malo udobniji.

 

Danas sam presao oko 50km i sve je kako treba posle servisa, samo treba da legnu ventili i da se po potrebi presteluju na 1000km jer se pomalo cuju na vecim obrtajima, ali kaze mehanicar da to nije strasno jer je nov i da treba sve da legne i da se razradi pa se tek onda steluje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 194 postova
  • Lokacija: Bg - Lo
  • Motocikl: Kymco Agility 125

Skroz dobar motor. Kakav je izbor delova za taj agregat, ima li vecih cilindara od 150, 180, 200 ccm, karburatora? 

 

Bio bi idealan bez nosaca tablice i sa sto manjim izduvom. Eventualno zadnja guma za jednu velicinu sira  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Skroz dobar motor. Kakav je izbor delova za taj agregat, ima li vecih cilindara od 150, 180, 200 ccm, karburatora? 

 

Bio bi idealan bez nosaca tablice i sa sto manjim izduvom. Eventualno zadnja guma za jednu velicinu sira  :)

Ima ih od 150 i 200ccm ali uvezeni su kod nas samo sa 125ccm.

Lepsi je sa nosacem jer deluje vece a i znaci kada se vozi po mokrom kolovozu taj branik.

Za izduv se ne slazem i bas mislim da je ovaj fabricki top pravi pogodak jer deluje kao da je ozbiljniji agregat u pitanju a i daje zaista pristojan zvuk.

Guma moze da se stavi sira, ima dosta mesta od gume do rama, samo ne znam tacno koliko moze sira.

Da je bio od 200ccm ja bih odmah kupio. Lepo on ide zaista za svojih skromnih 7.2kw iliti 10ks, ali za neku pristojnu voznju mu treba makar 15ks.

Inace kada kupujes motor prodavac navodi 14ks, ali istina je da je u pitanju 10ks, makar tako meni pise na papiru od proizvodjaca marke Fosti, kao i u saobracajnoj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Na izgled nije los ali sto rece Zorge preterase sa cenom. Mozda tebi lepo izgleda  ali taj izduv je tezi od pola motora. Moguce da je dobar izbor ali bas za pocetnika koji tek ulazi u svet bajkera, da nauci nesto osnovno. To ces izgustirati za dva meseca maksimum. O  kvalitetu kineskih motora je mnogo pisano tako da ne sumnjam da je taj nesto bolje napravljen. Sama vasa prepiska u temi govori da ni vi bas ne verujete u to sto ste kupili.  

 

Po mom misljenju i cena servisa je preterana. Za odvrtanje jednog srafa za ispustanje i sipanje novog ulja 20 eura??? Posao od 5 minuta za laika. Kakvo crno podesavanje smese, zategnutost lanca, provera svecica. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Na izgled nije los ali sto rece Zorge preterase sa cenom. Mozda tebi lepo izgleda  ali taj izduv je tezi od pola motora. Moguce da je dobar izbor ali bas za pocetnika koji tek ulazi u svet bajkera, da nauci nesto osnovno. To ces izgustirati za dva meseca maksimum. O  kvalitetu kineskih motora je mnogo pisano tako da ne sumnjam da je taj nesto bolje napravljen. Sama vasa prepiska u temi govori da ni vi bas ne verujete u to sto ste kupili.  

 

Po mom misljenju i cena servisa je preterana. Za odvrtanje jednog srafa za ispustanje i sipanje novog ulja 20 eura??? Posao od 5 minuta za laika. Kakvo crno podesavanje smese, zategnutost lanca, provera svecica. 

 

 

Nisam znao da je ovaj auspuh dosta tezak, ne znam ni kolika razlika moze biti izmedju nekog manjeg i ovog u kg?

 

Pa dobar izbor za pocetnika naravno, ja sam pocetnik.  :) Videcu za koliko cu ga izgustirati, ali ovu sezonu ce sigurno biti kod mene, a iduce sezone idem na makar 250ccm kad lepo savladam voznju. Smatram da nije normalno da pocetnik odjednom sedne na 600ccm. Ja imam 25g i vozim 7godina svaki dan auto, pa se opet ne bih usudio kao odgovoran vozac da skocim na veliku kubikazu na motoru odmah.

 

Cena servisa je paprena ali nazalost mora da se vozi u ovlasceni zbog servisne i garancije jer je motor 2017g.

 

Podesavao je karburator i tu smesu, bio sam tu i video kada je zavrtao karburator da motor radi mirnije. Sada radi dosta tise na leru i smanjio je obrtaje za makar 200.

Lanac je dotegao jer je bio malo labav, kazem bio sam prisutan na servisu.

Svecicu smo zajedno pogledali i vratili nazad.

 

Ja verujem da sam kupio solidan motor s obzirom da je kinez za relativno male pare i siguran sam da uz lepo odrzavanje moze dugo da traje jer je agregat u njemu isti koji se koristi i u keeway speed-u a za koji je dokazano da moze dosta da predje..

1400e za nov motor ovog tipa od 125ccm, lepog izgleda, digitalne table i 2 godine garancije bez obzira na kilometrazu je po meni skroz okej.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Ne znam koliki treba da bude pritisak u gumama, mozda pise u uputstvu, pogledacu i proveriti, hvala.

Inace zadnji amortizer ima to podesavanje, slikacu bas sutra ili veceras pa saljem da vidimo kako da ga podesimo da bude malo udobniji.

 

Danas sam presao oko 50km i sve je kako treba posle servisa, samo treba da legnu ventili i da se po potrebi presteluju na 1000km jer se pomalo cuju na vecim obrtajima, ali kaze mehanicar da to nije strasno jer je nov i da treba sve da legne i da se razradi pa se tek onda steluje.

 

Ено ти налепница (оно TIRE IN FORMATION; Бого мој, што волим тај "чингриш" ;) ) на левој страни виљушке на којој пише препоручени притисак у гумама, али обзиром да већина "Кинеза" долази са гумама које се разликују од серије до серије која дође из фабрике, ти буди слободан да коригујеш тај притисак по вољи.

 

Kakav je izbor delova za taj agregat, ima li vecih cilindara od 150, 180, 200 ccm, karburatora?

 

Фамилија тих "Хонда" ЦГ клонова иде од 100 до 223 кубика, а разликују им се радилице и сетови клип-цилиндар. У преводу - и ова 125-ца лако (и не за велике паре) може да добије још стотинак  кубика и тим кубицима припадајуће коњиће.

 

Ima ih od 150 i 200ccm ali uvezeni su kod nas samo sa 125ccm.

...

Lepsi je sa nosacem jer deluje vece a i znaci kada se vozi po mokrom kolovozu taj branik.

...

Za izduv se ne slazem i bas mislim da je ovaj fabricki top pravi pogodak jer deluje kao da je ozbiljniji agregat u pitanju a i daje zaista pristojan zvuk.

...

Guma moze da se stavi sira, ima dosta mesta od gume do rama, samo ne znam tacno koliko moze sira.

...

Inace kada kupujes motor prodavac navodi 14ks, ali istina je da je u pitanju 10ks, makar tako meni pise na papiru od proizvodjaca marke Fosti, kao i u saobracajnoj.

...

Pa dobar izbor za pocetnika naravno, ja sam pocetnik.  :) Videcu za koliko cu ga izgustirati, ali ovu sezonu ce sigurno biti kod mene, a iduce sezone idem na makar 250ccm kad lepo savladam voznju. Smatram da nije normalno da pocetnik odjednom sedne na 600ccm. Ja imam 25g i vozim 7godina svaki dan auto, pa se opet ne bih usudio kao odgovoran vozac da skocim na veliku kubikazu na motoru odmah.

 

Да ли је лепши или не са задњим блатобраном је ствар укуса, али оно што не може да се доведе у питање је да он спречава да ти леђа буду засрана после вожње по мокром асфалту.

 

Ауспух је баш-баш деб'о, али ако чини да звук мотора буде поприлично тих, онда могу и да разумем. Али проблем је, колико ја видим, што новопечани власници воле то гласније прдурење мотора, па онда залуд Кинези бацили новце на толико материјала - тај посао ради и мање габаритан ауспух.

 

Димензије гума које можеш да поставиш зависи и од ширине фелне. Јасно је одређено које ширине гума иду на коју ширину фелне. Нема места за експерименте. Али зато те нико не спречава да, ако те ове сток гуме не задовољавају, купиш сет квалитетнијих гума у истој димензији. Уз то, шире гуме на овако нејаком моторићу повећавају потрошњу и снижавају перформансе.

 

Заиста ми се "свиџа" тај "модус операнди" продавца: ем моторче рекламира као марку и модел који он није, ем те уверава да је снажнији него што јесте и што пише у папирима. Можда могу да промене назив фирме из "Влада Инвест" у "Минхаузен мото". "Метар стабљика - два метра паприка". :)

 

Људи, који је то штос у Србији да сви кукакомо како шкрипи са парама, а онда овде често видим како људи пишу нешто типа "купио сам мотор за једну сезону, па ћу га следеће продати..."? Матија, ниси клинац луде главе, па да треба да те ограничавају неком 125-цом. Сигуран сам да си могао 'ладно да купиш неку "двоцевку" од пола литре (типа "Суза" ГС, "Кава" ЕР5 или КЛЕ, "Хонда" ЦБ), да се избориш са њом и да ти задовољи потребе и више од једне сезоне. Мада, има оних који после куповине већег, задржавају и тај "малокалибарски" мотор са којим су почели каријеру јер они имају и неке крајње позитивне особине типа лак, окретан, мали потрошач, јефтино одржавање...

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Mogao sam da kupim nest jace i polovno ali nisam hteo jer nisam vican vozac i volim da idem redom. :) A druga stvar ipak vise volim sto sam sebi uspeo da pristim nov motor sa 0 km, nego neki kvalitetan star 20godina sa 50.000km.

Mozda ce taj kvalitetniji i nadziveti ovaj ali ipak mi je vece zadovoljstvo kad znam da je nov.

A i nije ovo neki skuter od 500e pa da crkava stalno, ima te agregate koji nisu losi i uz lepo odrzavanje mogu da potraju.

Da su iz firme Vlada invest uvezli isti ovakav sa 200ccm to bi bila prava stvar, a cena je ista koliko sam video na sajtu za kupovinu Fostija kao sto je ovaj. Inace ko poruci ovaj motor i to minimum 60 komada, dobija ga po ceni 660dolara plus ostali troskovi, carine, sklapanje, shiping itd... :)

Verujem da bi sa agregatom od 200ccm isao dosta bolje, mada ni ovako nije lose.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

To sto kazes u vezi novog motora stoji ali kad je kupovina kineskih  u pitanju nije pravilo. Svi mi volimo novo jer u sustini imas najmanje brige oko njega, radi, pali, vozis ga itd... Kod kineza je to retka pojava ali se desava.... ponekad, nadam se da si bas ti ubo pravu masinu i da neces imati problema. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Да у фар не иде обична сијалица од 35/35 вати?

 

Колико капирам, то је некако стандард за обичне кинеске моториће, а од снаге генератора зависи да ли би довољно допуњавао акумулатор са сијалицом веће снаге. Али онда се појављује питање загревања читавог фара од халогене сијалице - може сва та пластика да се отопи.

 

Ја бих покушао са ЛЕД светлом, оним "сијалицама" које имитирају класичне сијалице са две нити, које имају кратко и дуго светло (има и других конструкција, па зато и напомињем коју конкретно), да би рефлектујућа површина у фару радила посао за који је намењена. То је нешто типа - http://www.banggood.com/H4-40W-4000lm-6000K-HiLo-Lamp-COB-Motorcycle-LED-Headlight-Bulb-p-1089732.html , или ако на фар иде наизменична, а не једносмерна струја (ако светло сија и када мотор не ради - једносмерна је, ако светло сија само док мотор ради - наизменична је), онда неки сличан комплет који садржи и мали исправљач. Снаге тих ЛЕД фарова крећу се око 30 вати, што је упоредиво са снагом сток сијалице.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Do danas 363km, sve je okej samo mi se cini da se lanac opet malo olabavio iako ga je majstor zategao na servisu na 180km. Posle praznika cu da se provozam u sredu do servisa da vidim on lanac, i da pogledamo amortizer zadnji da li i kako moze da se podesi da bude udobniji za voznju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Дај бре, ниси зајашио фисиони нуклеарни реактор, па да ти треба стручњак, већ једноставно кинеско моторче! То је посао за тебе, а не за сервис.

 

Попустиш матицу на осовини задњег точка, па мале матице на оба шпанера завијеш по пола круга и док неко седи на мотору, провериш да ли имаш ти пар сантима луфта горе-доле у ланцу. Док не добијеш такав луфт, завијаш или отпушташ подједнако те две матице на шпанерима. Наравно, ако отпустиш матице, мораш да удариш дланом задњи точак да се помери напред и матице легну на те зеленкасте плочице на крајевима задње виљушке. Потом само провериш да ли је фелна подједнако удаљена од оба крака задње виљушке (положиш нпр. тракасти метар на виљушку и мериш одстојање до обруча фелне и тако урадиш са левим и десним краком виљушке) и ако има потребе, завијањем или попуштањем једне од матица шпанера, доводиш фелну "у средину". Потом стежеш вијак задње осовине и возиш даље.

 

Колико видим на фотки на којој се види задњи амортизер са црвеном опругом, на његовом доњем делу имаш навој и на њему два прстена са неколико уреза на сваком. Њиховим померањем навише и наниже по навоју на телу амортизера, сабија се или попушта та опруга и тако чини мање или више напрегнутом. Ако није очито на први поглед, за "омекшавање" треба да за два прстена окретањем по навоју спустиш ниже. Тај доњи прстен има функцију да спречи онај горњи, у кога упире опруга, да се произвољно окреће. Пос'о му је, што кажу, да му "даје контру". Дакле, очистиш тај навој на амортизеру од прашине, земље или чега већ користећи некакву стару четкицу за зубе, WD 40, бензин или чак и воду са детерџентом, па га малчице подмажеш.

 

Потом великим обичним ("-") шрафцигером (јер посебан кључ за то немаш) упреш у урез на доњем прстену који ти је доступан и лечка чукаш чекичићем да покренеш прстен, Наравно, обратиш пажњу на навој и на коју страну треба да окрећеш прстен да би га поменио наниже. Верујем да када прстен попусти, даље можеш и руком да га окрећеш. Иста процедуру понављаш  и са горњим прстеном, с тим што у њега упире опруга и не дозвољава да само руком окрећеш тај прстен, па ћеш морати да користиш шрафцигер и чекић читавим путем.

 

И тако, окренеш пар кругова тај горњи прстен, па испоробаш тврдоћу "ароматизатора" и све тако док не добијеш шта желиш. На крају ти преостаје да онај доњи прстен завијеш до горњег и стегнеш га ("даш контру").

 

Мајку му... Некако ми се на почетку учинило да ћу ове процедуре написати у две реченице, али некако није успело... Али заиста је једноставније него што може да се помисли после читања ових пар пасуса изнад.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja