Jump to content

Moto Zajednica

Sachs x road 2

Recommended Posts

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis

Razmisljam o kupovini prvog motora. Ne bih izdvajao mnogo novca (1000-1500). U planu sam imao neki naked ili chopper, ali nazalost nisam naisao ni na sta pouzdano i mladje od dvadesetak godina. Posto je ipak prvi, ne bih da mi se smuci zbog svakodnevnih odlazaka kod majstora, pa sam iz tog razloga paznju usmerio na nove kineze.

Naisao sam na ovaj oglas: https://www.polovniautomobili.com/motori/9465565/sachs-x-road-2

Nisam uspeo da pronadjem post usmeren konkretno na ovaj model, pa me zanimaju vasa misljenja. Da li 125cc znaci da necu moci da ga provozam od Nisa do Bovanskog jezera ili Soko banje? Kakva su ogranicenja kod takvih malih motora?

Posto sam neznalica, pa ne znam ni sta treba da pitam, bicu zahvalan na sto opsirnijim odgovorima. Hvala!



 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Недавно је поменут и тај, назови, "Сакс Икс Роуд 2", али колико сам ја скапирао, то је ребрендирани "Фошан Фости Ф 51" који ми се "на радару" појавио првенствено због те светло плаве, тиркизне боје (ј... га, ја сам мушко, па не могу да разлучим више од туце боја) и ОК дизајна - https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81523-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B8%D0%B7-%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B5/page-38#entry1822438

 

Да у овом моменту у Србији себи купујем кинески моторин, овај квази-"Сакс" би ми био у ужем избору: ем је један од ретких кинеских мотоцикала кога можеш новог да купиш, ем му је машина довољно поуздана и позната, да може да те носи уздуж и попреко Србије. Каква су ограничења малих мотора? Па прво може да се догоди да ћеш да се погрбиш на њему ако си вишег раста и да ти седиште нажуља задњицу чак и после само сата вожње, али то свеједно можеш сам да провериш уживо у Лесковцу. У сваком случају, од куће до тог језера лако долазиш на оваквом моторину са 125 цм3 мотором. На отвореном путу можеш да га константно пељаш око 80 на сат, да даш гас и нагураш до око стотке и то је то. Али зато троши к'о исправна "петнаестица". Више о томе шта и колико може такав мотор, можеш да пронађеш у теми о "Кивеј Спиду", јер оба имају клонове "Хондиног" ЦГ мотора. Одма' да ти напишем - карактер тог мотора је дијаметрално различит од изгледа квази- "Сакса": више је дугопругаш него спринтер.

 

Теби Лесковац није далеко, па утиске уживо о моторину ћеш пре сам да добијеш, него да ти ми овде свашта причамо и теоретишемо. Иди види како је склопљен, како ради, како се вози, па сам реши.

 

И немој да те продавац "бари" на то што је тај моторин неки фамозни "Сакс" или "Педа" - то ти је мејнстрим "Кинез", какве производе све кинеске фабрике и фабричице и по мени не би смео да купца да кошта више од 1200 евра. Мислим да са актуелном ценом могу и да се надају да распродају тај контејнер моторина кога су купили, али ту "праву цену" од 1800 евра коју наводе могу да окаче мачку о реп.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Nis

Недавно је поменут и тај, назови, "Сакс Икс Роуд 2", али колико сам ја скапирао, то је ребрендирани "Фошан Фости Ф 51" који ми се "на радару" појавио првенствено због те светло плаве, тиркизне боје (ј... га, ја сам мушко, па не могу да разлучим више од туце боја) и ОК дизајна - https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/81523-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D1%82%D0%B5%D1%82%D0%B8-%D0%B8%D0%B7-%D0%BA%D0%B8%D0%BD%D0%B5/page-38#entry1822438

 

Да у овом моменту у Србији себи купујем кинески моторин, овај квази-"Сакс" би ми био у ужем избору: ем је један од ретких кинеских мотоцикала кога можеш новог да купиш, ем му је машина довољно поуздана и позната, да може да те носи уздуж и попреко Србије. Каква су ограничења малих мотора? Па прво може да се догоди да ћеш да се погрбиш на њему ако си вишег раста и да ти седиште нажуља задњицу чак и после само сата вожње, али то свеједно можеш сам да провериш уживо у Лесковцу. У сваком случају, од куће до тог језера лако долазиш на оваквом моторину са 125 цм3 мотором. На отвореном путу можеш да га константно пељаш око 80 на сат, да даш гас и нагураш до око стотке и то је то. Али зато троши к'о исправна "петнаестица". Више о томе шта и колико може такав мотор, можеш да пронађеш у теми о "Кивеј Спиду", јер оба имају клонове "Хондиног" ЦГ мотора. Одма' да ти напишем - карактер тог мотора је дијаметрално различит од изгледа квази- "Сакса": више је дугопругаш него спринтер.

 

Теби Лесковац није далеко, па утиске уживо о моторину ћеш пре сам да добијеш, него да ти ми овде свашта причамо и теоретишемо. Иди види како је склопљен, како ради, како се вози, па сам реши.

 

И немој да те продавац "бари" на то што је тај моторин неки фамозни "Сакс" или "Педа" - то ти је мејнстрим "Кинез", какве производе све кинеске фабрике и фабричице и по мени не би смео да купца да кошта више од 1200 евра. Мислим да са актуелном ценом могу и да се надају да распродају тај контејнер моторина кога су купили, али ту "праву цену" од 1800 евра коју наводе могу да окаче мачку о реп.

Pretpostavio sam da je rebrendiran jer nisam mogao da nadjem nijednu recenziju po stranim sajtovima. Hvala ti na informativnom odgovoru!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

А тај "оригинални" је као био европски, јер је град Гуангџоу, одакле је његова фабрика, у срцу Баварске? ;)

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Što se tiče vožnje malog motora, svojevremeno sam od Niša išao do Čačka sa poni expresom. Takođe je sa poni expresom jedan momak obišao celu evropu .  O ovom motoru ne znam ništa, al mu je auspuh ružan do bola ( ko da je za 1000 ccm, a ne za 125 ccm ) . 

  • Haha 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

А тај "оригинални" је као био европски, јер је град Гуангџоу, одакле је његова фабрика, у срцу Баварске? ;)

 

Ti kao da ne znaš da je taj motor bio pravljen kad je fabrika prodata Kinezima.

Svi vitalni delovi su evropski proizvod.

Motor je projektovan u Evropi, prvo sa Suzuki agregatom, a posle sa Franko Morini, ram je isto evropski, paljenje i elektronske instalacije Mitsuba, ostalo neka je u drugoj podverziji bilo kinseko i sklapano tamo, ne znači da je motor bio kineski. To se vidi. Ovo novo je već kineski inženjering, spljoštena buba sa pokušajem agresivnog izgleda. Kilavo i bezveze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Outsourcing - реч која означава ангажовање спољних добављача/произвођача за извођење неког посла. "Сакс" одавно нема капацитете да произведе савремен мопед/мотоцикл по иоле конкурентној цени. Они су могли да нешто осмисле и са документацијом оду до неких Кинеза и виде за које паре то могу да добију, што су и учинили. "Сакс" је остао немачка марка, а пиииип! се Кинезима да због неке репутације купују неку и у Европи готово заборављењу марку - зараде они без неке главобоље свој хлеб и као ОЕМ испоручилац. Ено види и сад то што нуди "Сакс" и издвоји шта ту није из Кине.

 

А у варијанту да се којекакве компоненте извозе из Европе у Кину да би тамо биле склопљене у неки мопед/мотоцикл... То је варијанта у коју тешко могу да поверујем.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1817 postova
  • Lokacija: Beograd

Ne pričamo istim jezikom

 

Sachs X road je bio projektovan pre nego što u fabriku kupili Kinezi.

Znači potpuno evropski projekat sa više različitih verzija. Čak su i posle prodaje vitalni delovi bili uglavnom evropski i ne kineski.

Ovaj skarabudž sad je kosooka izvedba neke kopije i sa Evropom jedino zajedničko što ima je ime.

 

Autsorsing je nešto potpuno drugo,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Добро, де, а шта је "аутсорсинг"?

Ја мислим да су Кинези из фабрике FYM само производили оно шта им је наручено из "Сакса" (у смислу, наручилац им предао документацију свог пројекта). И обзиром на кинеску производну базу и постојање локалних џоинт-венчр компанија из света које послују у Кини, ја тешко могу да поверујем да је "Сакс" слао моторе, рамове, кочнице и штошта друго преко пола света, у фабрику FYM у Кини, да би се тамо све то ушрафило у целину и вратило назад у Европу. Свакако не искључујем ту варијанту, поготово када знам за које паре су их продавали, али имам разлоге да сумњам у такав след ствари.

Тај "скарабуџ", како си га назвао због које је и покренута тема, чак и није из FYM-a, а постао је напрасно "Сакс" због безочне "бароније" увозника, баш као што је баронија и та његова тврдња о "кооперацији "Сакса" и "Педе" ", два европска "произвођача".

Ово што сада пишем, нема везе за дискусијом око "Сакса", већ са "скрабуџом". Пошто је код нас некакав имиџ важнији од суштине, тако и увозник не преже да "искриви истину" и потенцијалном купцу-лаику овај моторин представи као нешто друго, мало боље, мало више фенси, а не коректан кинески комјутер бајк из фабрике "Фости" из града Фошан у провинцији Гуaндонг. Та прича можда може некога и да натера да преломи им купи моторин, али неко ко са мало интересује за такве буџетне "Кинезе", може да се запита типа: "Ако ме баронишу и за овако баналну ствар око имена, око чега ће још да ме избаронишу? О стручности сервиса и доступности делова?"

Иначе, и даље мислим да је "скарабуџ" солидна куповина, па чак и одлична, ако би коштао 200 евра мање.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Ja sam vlasnik vec par dana gore pomenutog modela. To je inace marka Fosti iz Kine, koju nadgleda Peda i od njih uzima za sebe i brendira pod svojim imenom.

Motor ima 2godine garanciju bez obzira na predjene kilometre.

Ja sam uzeo zeleni model.

 

Jos uvek se razradjuje pa ga stedim koliko mogu, ali sam primetio da za cas na pola snage u petoj brzini dodje do 90kmh bez naprezanja.

 

Polozaj na motoru je generalno okej ali nije nesto udoban.

 

Zvuk mu je prijatno i iznenadjujuce dubok i grub kao da je rec o makar 250ccm.

 

Tabla je analogno digitalna sa prikazom brzine, temperature, brzine u kojoj se nalazi menjac, sat itd, i prelepo izgleda nocu.

Motorom su odusevljeni svi koji ga vide.

Juce sam ga registrovao i presao sam za dva dana ukupno oko 25km jer je kisa i nemam kada da ga vozim.

Za ove pare koliko je kostao na sajmu nema i ne moze da se ostvari bolja kupovina motora koji je 2017 godiste.

Ako nekoga nesto zanima neka pita. Pozdrav svima

post-41498-0-07640900-1491490357.jpg

post-41498-0-02670400-1491490366.jpg

post-41498-0-21590300-1491490374.jpg

post-41498-0-05226400-1491490384.jpg

post-41498-0-67070000-1491490392.jpg

post-41498-0-26804500-1491490400.jpg

post-41498-0-21023700-1491490410.jpg

post-41498-0-36947500-1491490421.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Bogami, Kinezi polako al sigurno naucise lekciju, prave sve lepse i lepse motore :takoje:  bilo bi cool da izbace i verziju od 250ccm, to bi se prodavalo.
Kad ga razradis, obavezno mu nabaci neki otvoren protocni auspuh da se to cuje kako valja  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Скроз коректно моторче!

 

Истина, тај квази цевасти рам мало квари утисак (барем мени), али мислим да то може са скине ако има само декоративну функцију.

 

Ко зна, можда смо овим "Фостијем" на тржишту добили замену за "Кивеј Спид".

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Pozdrav!

Cena 1400e je bila na sajmu, sada je 1800e.

Registracija prva kosta 10.500rsd.

 

Kako ga vozim iznosicu redom utiske, sada je vreme lose pa nisam bas raspolozen da vozim po kisi i vetru.

Danas sam kupio i ceradu za njega i super je ispalo posto ga parkiram ispred zgrade.

Taj cevasti ram nije kvazi cevasti, vec je uradjen u sklop sasije. Slikacu izbliza pa cu poslati popodne.

Za te pare trenutno ne moze bolje da se pazari i prodje sa novim motorom po mom misljenju.

Kocnice su okej, ali nista specijalno po meni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Немо' да причаш! То што испод резервоара што личи на рам није нека пластична декорација, већ од металних цеви и, колико видим са фотки, пришрафљено за основни рам?

 

Онда то, ако не утиче на чврстоћу рама, може да се искористи за... неку другу сврху. ;)

 

А кочнице ће вероватно бити нешто боље када се разраде, тј. плочице мало похабају површински слој. Иако мислим да ће све лећи на своје место баз додатне интервенције, ако разрада не буде довољна, увек можеш да покушаш са заменом течности, црева и плочица.

 

Матија, слажем се са тиме да тренутно нема ништа боље да се пазари из Кине, поготово што код нас понуда "Кинеза" готово да не постоји. :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Cevi su zavarene za ram, evo i slika...

Kocnice su danas vec malo bolje, tako da moguce da treba da se malo i one razrade. :)

Uzivo je motor jos bolji nego na slikama. 

post-41498-0-94275000-1491589491.jpg

post-41498-0-15807200-1491589504.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 79 postova
  • Lokacija: Turija
  • Motocikl: Suzuki GS500E da ne kazem crveni

Sve mi se svidja na motoru ali ovaj nosac tablice je odvratan.

 

Послато са LG-D331 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 161 postova
  • Lokacija: Futog
  • Motocikl: Qingy sm200 SV650N

Matijaa cestitam, lepo izgleda.

Video sam ga i ja u Temerinskoj u NS. Mali je motor, gume su kingston, instalacija,  osvetljenje i točkovi su ovde montirani i tako. Cena oko 1400, i mislim da bi cenkanje proslo kao sto je vec neko spomenuo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Matijaa cestitam, lepo izgleda.

Video sam ga i ja u Temerinskoj u NS. Mali je motor, gume su kingston, instalacija,  osvetljenje i točkovi su ovde montirani i tako. Cena oko 1400, i mislim da bi cenkanje proslo kao sto je vec neko spomenuo.

Hvala puno! Ne znam za tebe, ja imam 183 i 90kg i nije mi mali motor. Sve zavisi na sta si navikao. Ima 17 tockove. Neke srednje velicine je za naked varijantu. Sto se tice cene sajamska je bila najniza i sada je vracena na 1800e. Drugar hteo da kupi posle sajma i nisu hteli da daju ispod 1800e pa ga nije ni uzeo, potraznja je za motorom a ostalo im je jos malo pa hoce da izvuku sto vise. 60 su uvezli a do sada su prodali oko 50 ja mislim, pa zato nema popusta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Опет кажем - за 1800 ојра ће пиииииип!!! да продају.

 

Ено код Украјинаца, који су пролетери као и ми, нпр. њихова компанија "Мототек" нуди барем туце сличних модела, чак и нешто напреднијих, који су знатно јефтинији од овог код нас: "Лифан" КП, Лонћин" ЦР5, којекакве моделе под локалним маркама "Геон" и "Вајпер", чак и индијски "Баџаџ". И поред логике која стоји - да је Украјина много веће тржиште од Србије и да је и понуда већа и цене због тога ниже, ових 1800 ојра за "Фостија" је баш превише.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 40 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: X road 2

Опет кажем - за 1800 ојра ће пиииииип!!! да продају.

 

Ено код Украјинаца, који су пролетери као и ми, нпр. њихова компанија "Мототек" нуди барем туце сличних модела, чак и нешто напреднијих, који су знатно јефтинији од овог код нас: "Лифан" КП, Лонћин" ЦР5, којекакве моделе под локалним маркама "Геон" и "Вајпер", чак и индијски "Баџаџ". И поред логике која стоји - да је Украјина много веће тржиште од Србије и да је и понуда већа и цене због тога ниже, ових 1800 ојра за "Фостија" је баш превише.

Pa ovo je zemlja Srbija, kod nas su cene evropske a plate srpske.. :) 

Nego da li si video sliku koju sam ti poslao tj.okacio na forumu na tvoju tvrdnju da ram nije zavaren? :)

P.S. Danas sam u cugu presao nekih 50km, sve je bilo kako treba, nego mi se cini da se malo cuju ventili, ne znam da li je to normalno i da li se to steluje na prvom servisu? 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3087 postova
  • Lokacija: The very heart of southern Banat

Нисам ја категорички тврдио да је она решетка испод резервоара нешто декоративно, а не део рама, али сам сабрао два и два - видим неке вијке и знам за "Кинезе" који имају неке такве декоративне оплате које личе на рам. Какогод, то није цевасти рам типа оних на нпр. "Дукатијима", али вероватно та конструкција колико-толико учвршћују постојећи рам на "Фостију". Код таквих моторића често долазе примедбе да се при мало агресивнијој вожњи осећа како је рам млитав. Значи, овај додатак не мож' да шкоди.

 

А где ти је најближи овлашћени сервис? Деле сервисну мрежу са досадашњим увозником "Педе"?

 

Вентилима ће временом требати подешавање зазора, али да ли ће ти то радити на првом сервису зависи од самог сервисера. Ако се звук мотора променио, тј. постао гласнији, то свакако треба да поменеш сервисеру, али веома је могуће да ти је тај бућкуриш од уља који је сипан још у фарбици, што због самог његовог "квалитета", што због времена од када стоји, што због повећане температуре мотора током периода разраде, већ почео да деградира. Ако си прешао око 300 километара, ја бих ти препоручио да то уље замениш за неко (намерно) обично минерално аутомобилско 15w-40 и возиш са њиме мотор до првог сервиса (је л' на 1000 км?). И касније не мораш да се замлаћујеш са избором уља - имаш повољно "Елфово" полусинтетичко уље 10w-40 за мотоцикле. Сигуран да да нећеш осетити бољитак ако у мотор будеш сипао неко фенси, три пута скупље уље.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja