Jump to content

Moto Zajednica

Scorpion EXO 920

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Kolege ima li neko iskustva sa ovom kacigom. Probao sam je neki dan i cini mi se ok, zanima me misljenje nekog ko je ima kakva je generalno. Kvalitet uposte, mehanizam, kako stoji sa bukom do 100-120 kmh itd. Hvale je na stranim forumima ali vama ovde vise verujem

Hvala unapred!

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Nisam imao kacigu ali sam prosle godine bio u dilemi Scorpion Exo 920 ili Nolan N91, pre toga sam 4 godine nosio Exo 900 (teska, ali dobra kaciga).

Posto su prodavnice udaljene 200m jedna od druge, malo sam se setao i dosao do sledecih zakljucaka:

Exo 920 je tad kostala 26.000 a N91 25.000

Exo 920 je teza od N91 za skoro 100g u mojoj velicini (velicina felna 19) :D

Exo 920 dolazi bez pinlock vizira, koji mozes u radnji da kupis za neke 3500din ako se dobro secam.

Ono sto je kod mene presudilo jeste, sto je N91 laksa za 100grama, udobnija malo i sto dobijam uz nju pinlock (usteda je tad bila oko 4500din) pa sam se odlucio za N91, a oci sam pario mesecima na Exo 920.

Sto se tice kvaliteta i mehanizma ne sumnjam u isti, jer na 900 je sve funkcionisalo a nije se skidala sa glave....

 

Sta je pisac hteo reci :D , kaciga je kvalitetna i neces pogresiti ako je kupis, ali isto tako u tom cenovnom rangu imas jos ozbiljnih ponuda od drugih proizvodjaca.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Nisam imao kacigu ali sam prosle godine bio u dilemi Scorpion Exo 920 ili Nolan N91, pre toga sam 4 godine nosio Exo 900 (teska, ali dobra kaciga).

Posto su prodavnice udaljene 200m jedna od druge, malo sam se setao i dosao do sledecih zakljucaka:

Exo 920 je tad kostala 26.000 a N91 25.000

Exo 920 je teza od N91 za skoro 100g u mojoj velicini (velicina felna 19) :D

Exo 920 dolazi bez pinlock vizira, koji mozes u radnji da kupis za neke 3500din ako se dobro secam.

Ono sto je kod mene presudilo jeste, sto je N91 laksa za 100grama, udobnija malo i sto dobijam uz nju pinlock (usteda je tad bila oko 4500din) pa sam se odlucio za N91, a oci sam pario mesecima na Exo 920.

Sto se tice kvaliteta i mehanizma ne sumnjam u isti, jer na 900 je sve funkcionisalo a nije se skidala sa glave....

 

Sta je pisac je hteo reci :D , kaciga je kvalitetna i neces pogresiti ako je kupis, ali isto tako u tom cenovnom rangu imas jos ozbiljnih ponuda od drugih proizvodjaca.

Hvala kolega na analizi .

Nisam tu Nolanku uzimao u obzir do sada pa cu je svakako pogledati. Kako si zadovoljan bukom, da li mnogo pisti sisti itd. Za neke normalne brzine 100-120kmh. Vozim Hondu CBF 600S i sedim dosta uspravno. Trenutno imam LS2 Metro i nepodnosljiva je bez cepica za usi cak i pri manjim brzinama.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Prosle godine sam vozio Spirit-a 1100, klasican coper bez vizira, voznja mi je bila 80kmh - 120kmh i buka je bila podnosljiva, ipak je to flip up i sedis uspravno i izlozen si vetru.  

Od ove sezone vozim FJR-a 1300, isto uspravan, stim da je sediste vise i da sam dosta izdignutiji nego na coperu, a fabricki vizir mi je nizak pa mi je kaciga bukvalno izlozena direktnom udaru vetra koji se prebacuje preko vizira i izaziva bas buku u kacigi, ali, cim malo oborom glavu buke nema, vec samo normalno strujanje vazduha a lek za to je Ivan iz BG-a (al dok dodjem na red za vizir :( )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Da, i ja cu stati u red kod Ivana.

A na sajmu cu da prelomim za kacigu.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Dobra stvar kod sajma jeste sto ce biti mnogo izlagaca na jednom mestu, pare za kacigu u dzep i polako redom od standa do standa. Drugar i ja cemo sutra u potragu za kisnim odelima i navlakama za rukavice i cizme....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Tako je, planiram dva dana, sutra obilazak i proba pa onda neki sledeci dan kupovina. Prosle godine probao 10 kaciga i zabolela me glava pa me svaka zuljala.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Kupio belu EXO 920 na sajmu.

Opsti utisak je pozitivan, dacu malo detaljnije utiske posle par voznji.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kupio belu EXO 920 na sajmu.

Opsti utisak je pozitivan, dacu malo detaljnije utiske posle par voznji.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Nisi pogresio, da te sluzi i sto vise bezbednih kilometara sa njom! P.S. Bio sam kod Ivana, uradio sam vizir, druga prica! Svaka pohvala za momka!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: beograd mirijevo
  • Motocikl: 950adv 450exc
On 2.4.2017. at 17:32, Borkosan je napisao:

Kupio belu EXO 920 na sajmu.

Opsti utisak je pozitivan, dacu malo detaljnije utiske posle par voznji.

 

Послато са SM-G935F уз помоћ Тапатока

Valja li?

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 442 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CBF600S, DL650 V-Strom, Beverly 400 Tourer

Valja:)

Svakako po mom misljenju odlicna kaciga.

Dobre strane:

Udobna je i duboka, materijal postave je vrlo prijatan.

Prilicno je tiha, nema sustanja itd, odgovara za uspravan polozaj sedenja na motoru, verivatno je dizajnirana za tu namenu.

Svi mehanizmi rade dobro i lako se koriste cak i sa rukavicama i sve deluje cvrsto i solidno.

Mane: Po meni ventilacij koja bi mogla biti malo bolja.

Uz kacigu se ne dobija pin lock, mora da se dokupi, primetio sam da vizir lako magli cak i kad temperatura nije jako niska.

Kopca je dosta blizu vrata pa hoce malo da "pridavi", mada je to subjektivan zakljucak.

Sve u svemu odlican odnos ulozeno/dobijeno, u odnosu na moju prethodnu LS2 FF324 Metro, preporodio sam se.

Preporucujem. Cini mi se da su mi u radnji rekli da je ovo najprodavaniji model ove godine.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Ja imam EXO 910 AIR NEON (drecavo narandzasta kao marker za podvlacenje).

 

Kupio sam je u MaxMomentu krajem 2015. To mi je prva kaciga koju sam kupovao, budzet mi je bio do 250e. Probao sam skoro sve sto imaju od proizvodjaca ali uglavnom mi nisu odgovarali po obliku, jedino su mi Scorpionove kacige u tom cenovnom rangu bile pasent. Imam malo vecu, okruglastiju glavu :lol3:

 

Ja sam bas hteo flip-up jer dosta vozim i po gradu i hteo sam da ostavim mogucnost da mogu malo da se proluftiram i da leti mogu da skinem flip deo kada se svrckam po centru. Takodje mi je i vrhunska stvar sto imaju ugradjene naocare koje se mogu podizati/spustati u voznji jednom rukom. Ja sam odmah dokupio i pinlock, nije isao uz nju. Imaju i pumpicu ali to nikada nisam koristio.

 

Elem, sad utisci...

 

PREDNOSTI: duboka, jako udobna postava; nije bucna; za moju glavu idealna nigde me ne steze iako imam malo izrazenije frontalne sinuse; kopca je po meni dobra iako bih voleo da je malo sira recimo, mene ne davi a nije ni labava, max mi je stegnuta i to mi je bas taman a lako se otkopcava/zakopcava i u rukavicama; flip deo se skida; sam vizir moze lako da se podigne i sa rukavicama, flip deo se isto lako podize u voznji i sa rukavicama i cvrsto stoji kada je podignut medjutim dosta zabacuje glavu unazad kada se iole brze ide, takodje se lako spusti i kvalitetno zabravi; naocare bas znace kada je sunce i rekao bih da imaju dobru UV zastitu jer zaista stite i mnogo je prijatnije sa njima; pinlock ne magli ni ispod 10 stepeni temperature.

 

MANE: mehanizam za skidanje flip dela je malo kilaviji jer je od plastike, cenim da bi oblajznuo kada bih cesto skidao flip deo, ceo taj proces mi je malo onako...vidi se da nije model iz top kategorije; ventilacija slaba (ima otvore na celu i bradi koji se mogu podesavati ali mala je razlika); vizir kada se podigne i malo brze se ide sam se spusti, sistem je sa nekim zubicima ali nije bas otporan na to strujanje vazduha; licno bih voleo da se naocare spustaju jos malo dublje.

 

Dakle ukupan kvalitet izrade solidan-korektan, ni manje ni vise. Ovo sto sam naveo kao mane ne bih uzeo za zlo jer se zaista radi o benignim stvarima, a verovatno nesto zavisi i od oblika glave, pozicije ociju itd. Mozda je najbolji komentar odogovor na pitanje: da li bih je kupio opet? Vrlo verovatno. A mozda bih uzeo i neki model sa velikim vizirom gde se skida samo podbradak.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 118 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Forza 350 '23

Ja je koristim vec 2 sezone i nemam nikakvih zamerki. Postava se lako skida, materijal prijatan. Skoro sam kupio FullFace kacigu MT Revenge 2 i ispade da je bucnija od EXO-920. Cak sam ugradio i Bluetooth komunikaciju. Za taj novac vise nego odlicna. 

IMG_20210129_081618.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 376 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: KTM 890 Duke R

Na popustu 13900 u maxmomentu. Ja danas neplanirano kupio. Dopada mi se. Hteo sam da uzmem Caberg ali kad sam probao ovu, video cenu, video kako lagano mogu naocare da stavim, odmah je uzeo.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja