Jump to content

Moto Zajednica

Slep covek mi oborio motor

Recommended Posts

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Nema tu brzih rešenja. Recept je u kulturološkom i civilizacijskom napretku. Kod nas su se u staroj SFRJ takve stvari dešavale u minimalnom broju slučajeva, što znači da je postojao veći red. Da li zbog straha od drzavnih organa ili svesti, nisam siguran. Ali, sada je zavladalo totalno odsustvo svakog poverenja u državu, pravdu i nadu u boljitak. Plus, nekultura i neobrazovanost su preplavili javni prostor, tako da nema rešenja za takvo bahato ponašanje.

 

Naravno, i dalje ima pristojnih i kukturnih ljudi, ali njih je sve manje a njihov glas se sve slabije čuje :(

 

 

:mobilizator:

Đunta, mislim da bi jedan viljuškar riješio problem...

 

Garaže se nije koristila dugo i komšiluk se parkirao ispred  godinama . U zgradi sam preko ulice i kada sam kupio skuter, počeo sam da je koristim, niko od komšiluka nit se javljao nit se formalno izvinjavao, ne daj Bože da je neko pitao il zahvalio što koriste prilaz garaži za parkiranje. Neko ostavi auto normalno da može da se prođe, ali je pretežno bilo takvih da jedva da sam mogao da isteram skuter kroz vrata i provučem a da ne ogrebem parkiran auto. Počeo sam da ostavljam oštampane cedulje sa molbom da mi ostave mesta da mogu nesmetano da provučem skuter, lično obraćao, ma jok,  isti ljudi su se bezobzirno parkirali uvek, al ajd, nema parkinga, i ja se zlopatio ispred svog ulaza sa svojim autom pa sam manevrisao skuterom zarad uljudnosti. Kad sam prešao na motor, nakon par meseci i na BMW, vide komšije naravno al ne fermaju ič, intenziviram cedulje, turim po dve na oba brisača i sve ih zamoljavam iako prolaze pored mene ko pored turskog groblja, dok jednog dana ne zatekoh dva auta ispred tako da nisam uopšte mogao da isteram motor, komša iznad garaže "parkiro" i otišo na posao, ja na vrata, kaže supruga da je odneo i ključ od auta. Tačno dve ipo moto sezone ovo traje i rešim da parkiram svoj auto ispred. Obratim se svima i objasnim da od sada je garaža u punoj funkciji korišćenja i zamolim da ne parkiraju u buduće i moj auto od tad stoji ispred. Međutim opet isto, tolerišem i parkiram se naokolo uz ostavljanje opet cedulje ispod brisača koje zatičem zgužvane ispred ulaza u gražu. Obratim se policiji, kažu da ne izlaze za takve slučajeve i da  slikam i podnesim prijave ali da je efekat neće biti očekivan jer sudije uglavnom ne priznaju digitalne snimke i da postavim sklopive stibiće. Obratim se komunalnoj policiji, razumeju problem al kažu da to nije dozvoljeno i da će me kažnjavati, te da zovem pauk svaki put. U pauku kažu da šalju vozilo 24h dnevno ali da je vreme dolaska oko 45 minuta, te da metem tablu sa znakom i upozorenjem na vrata od garaže. Učinim, i opet komšije ceduljom i lično  zamolim i upozorim da ću u buduće zvati pauk, na šta mi je prećeno da će da  padne saksija ako im pauk odnese ljubimce i sve po starom, doduše u manjem obimu. Zvao sam nekoliko puta pauk, čuju jer uvek postoji "radio Mileva", sklone auto i slušaju kad sam ga otkazivao neverujući ušima, ali problem nije iskorenjen sve dok nisam uzeo stvar u svoje ruke, praktično je ovo trajalo 3 pune godine. Međutim, to nije bilo konačno, počelo je bacanje đubreta sa prozora, prosipanje kafe, maramica, leba,... krajika me je i pogodila, svako jutro sam mogao da doručkujem od onoga što sam zaticao na automobilu. Trajalo to dok opet jedan dan nisam uzeo stvar u svoje ruke.

 

Praktično je proteklo jedno 4 godine dok se nisam izborio za osnovno pravo prolaza i to sa jednim te istim ljudima, da je u pitanju negde gde svaki dan nasruću novi i nepoznati to ne bi bilo moguće. Sad, zamislite tog nemoćnog slepog starca kome je šetnja neuporedivo  više nego isterivanje motora iz garaže ili parkiranje automobila, a svaki dan mu je možda poslednji krug u životu.

 

Ponavljam, ne opravdavam rušenje motora, i sam bih parkirao motor ispred slikanog kafića na isti način, al bih imao razumevanje, posebno zato što je u pitanju i primarni lični uzrok za koji niko nije spreman ili voljan da snosi posledice, ne bitno koje, zakonska pravda je relativna. Moje komšije su se gicale do neba od pomena pauka, pa prijatelju, parkiranje na tom mestu košta toliko, znao si, video i znak, pa šta sad, hoćeš da glumiš gospodina da se parkiraš ispred svoje zgrade a nisi spreman da snosiš cenu za to. Znaju ljudi da je bahaćenje formalno nemoguće sankcionisati pa tek kad se suoče sa nečim drugim se uzmu u pamet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Tvoja situacija nikako nije uporediva sa situacijom iz ove teme, ali nikako! U tvom slučaju je namerno, bahato i bezobrazno ponašanje koje svesno traje godinama. U slucaju obaranja motora, slep čovek je imao i vise nego prostora da prodje, nije se ponavljao slučaj i nenamerno se došlo u tu situaciju. Kolega nije parkirao motor znajući da će smetati slepom čoveku.

 

Ti samo potvrdjuješ moju tezu da su ljudi kod nas generalno nervozni i isfrustrirani iz raznih razloga -nepostojanja sistema, pa smatraju da imaju pravo da uzmu pravdu u svoje ruke. Ko podržava takvo ponašanje, taj podržava i anarhiju i bezakonje. Mogu da razumem takvo ponašanje, ali ne i da podržim!

 

P.S. Ne znam gde živiš, ali takvo blokiranje garažnog ulaza je stvarno necuveno. U mom kraju, a i u većini drugih, ulaz u garažu ili dvoriste se poštuje i retko ko tu parkira.

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Uporediva je itekako,za Djuntu znas koliko se komsija parkiralo a za navedenog coveka neznas na koliko je motora naleteo,verovatno zivi veoma blizu kafica i mozda svaki put naleti na poneki motor.

Dali znate kako se slep covek krece pomocu stapa? Ako ide prema motoru pipa trotoar pomeranjem stapa levo-desno ne moze napipati retrovizor ili levu rucku jer je motor nagnut a zakacice ih.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ali druze niko ne spori da je motor prepreka slepom coveku samo smatram da bez obzira na to nema pravo i ne treba da rusi motor. Kao sto je Tomamega napisao mogu da razumem ali ne mogu da opravdam uzimanje pravde u svoje ruke.

 

Mare je izrazio grizu savesti za svoj postupak i ne trebamo ga vise osudjuvati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Ja sam rekao da nije isti scenario ali da postoji analogija paralele, zbog hendikepa je slepom sužen prostor jednako kao što je i meni bio za garažu kao i što je blokiranje izlaza ulice sa postavljene slike. Imao sam i ja slične izgovore, "pa možeš  malo da izmanevrišeš i provučeš se motorom pored parkiranog auta", da, tačno je da mogu u većini slučajeva al odakle pravo nekom da uskraćuje drugom, meni,  samo zato da bi zadovoljio svoj komotitet a na uštrb mog, na stranu što sam tad operisao kilu. Jednak je rezon u saobraćaju, svi bre nasrću na suprotnu polovinu ulice, kao, vidi kolko imaš mesta i možeš da se pomeriš jer si na motoru, pa nije to nit njegovo pravo nit moja obaveza da se sklanjam, moja polovina je samo moja i neću da se pomerim da taj ne bi "izgubio" par sekundi, moja dobra volja a ne obaveza a svi tumače kao da sam dužan da se sklonim i uopšte se ne obaziru čak ni ne predpostavljaju da to nije uvek moguće, rupa na putu recimo. Isto i ovo, slepiom je putanja prioritetna u odnosu na parkiranje motora, nit mora da se dođe u taj kafić, nit mora da se parkira tu, nit treba da očekuje i traži da bude zaobilažen iako ima mesta, jednostavno ne treba da bude tu, mada bi i ja moj motor baš tu namestio.

 

@Tomamega- razumem te ja odlično, pročito sam tvoj komentar u smislu da smo svi prinuđeni da se snalazimo zarad parkiranja, činim to i ja brate, ali uopšte se ne radi ni o kakvoj prinudi već o ličnom zadovoljenju svoje potrebe, niko nikog nije prinudio da dođe u Beograd konkretno, da živi baš tu, da priušti sebi i auto i motor, pa kad sve to stekne to ne znači da postoji ičija obaveza da mu ispuni sve što ta imovina iziskuje nužno, dođoši u kraju upravo tako rezonuju, pa gde da prkiram i odma krenu da se bahate bezobzirno smatrajući da je to opravdano.

 

@Dvlns- tako je, zakon kolta ne vodi ničemu dobrom ko što sam u početku teme istakao, al niko ne odgovori šta je rešenje na blokiranje ulice ko na slici, kopriva jeste al ajd, alternativa nema kraja i jeste na žalost efikasnija ko što sam i naveo lično. Ko zna koliko puta se slepi starac suočio sa problemom, izudarao na koje šta, možda je i pokušavao da reši na ko zna koje "normalne" načine koje mi ne razumemo i ne znamo, jednostavno dozlagrdilo i učinio iz nemoći to što je učinio, podvlačim, ne opravdavam ali razumem, sad će verovatno osoblje kafića i domoroci da upozoravaju motordžije da pomere motor na drugu stranu jer tu ima ludi slepac koji obara motore, a neki od nas će ovo imati na umu i više voditi računa da ne uzrokuju ovako nešto. Prekojuče sam upravo tutnuo motor na trotaru uz ulicu radije ga izloživši da me auta zakače, nego da zasmeta osobi bez vida.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • moto merkat °°, 4792 postova
  • Lokacija: Šid
  • Motocikl: Yamaha TDM 3VD

Nijednog trenutka nisam pravdao rusenje motora,kada bolje razmislim dobro je sto je tema pokrenuta,da shvatimo svi (Mare je na zalost imao taj peh) da trebamo biti obazriviji i kada parkiramo kao i kada vozimo.

Cim sednes na motor etiketiran si od vecine drustva i bas zato moramo paziti na ponasanje u svim situacijama,svi znamo kako izgleda biti ugrozen od drugih ucesnika u saobracaju tako i mi ne smemo ugrozavati druge sugradjane u bilo kojoj situaciji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Djunta recimo po meni civilizovano resenje je poziv komunalne policije od strane slepe osobe nakon toga kazna Maretu uz obrazlozenje da je omeo invalida. Ako je Mare normalan kao sto mislim da jeste izvukao bi pouku. Da nije normalan mozda bi u Informeru citali kako je bajker prebio slepog coveka jer mu je srusio nepropisno parkiran motor

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Formalno postoji uvek kao ponuđeno rešenje, u praksi je ne često čista utopija, znači ne delotvorno. Sad, zamisli slepog čoveka sa mobilnim telefonom da ga otključava, da nauči sve neophodne brojeve telefone napamet pošto ne može da vidi imenik, primarno je nekog bližnjeg svoga, hitne pomoći, nekog doktora u lokalnoj ambulanti, pa znaš kad bi znao broj komunalne il već koga, pa mu se neko tamo javi pa mu izdiktira neki drugi broj, život ni izbliza nije idealn ko što se misli ili pokušava predstaviti, mnogo je muke i iznuđenog iz afekta. Bio sam jednom u Urgentnom centru, da ne nasrnuše  na doktora, umre čovek, doveli neki drugara sa ozbiljnim krvarenjem i bilo je pitanje minuta, dođe obezbeđenje al ih doktor umiri iako su ga ovi uvatili za gušu. Nije to svakako  rešenje nit treba pribegavati tome, teško je uvek biti razložan na današnje vreme, mora se biti razumljiv i uviđavan upravo kako je Mare1991 ceo nemili doživljaj prihvatio, sa namerom da nas upozna šta se sve može desiti nehotice i da vodimo računa jer svi zaboravljamo da imamo sugrađane sa hendikepom koji imaju jednako pravo na život koji je mnogu suženiji nego naše motorisanje.

 

@Mare1991-ako mogu nešto da pomognem oko sanacije štete vrlo rado ću, mogu ulje ako ništa drugo da ti ponudim po povlašćenoj ceni, svi ćemo jednog dana biti starci ako imamo sreće i uslova da dožimo starost. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

:D :D :D

 

Kako brate slepac da u toj situaciji izvadi telefon, izgugla broj komunalne i da okrene istu?

 

Svi ste u pravu kad kažete da stari nije smeo da uzima pravdu u svoje ruke. Niko od nas sa malo drugačijim stavom ne kaže da je smeo, naprotiv, već samo da razumemo kako je do takvog besnog poteza došlo.

S druge strane ovde se itekako gura logika da motorima nije dozvoljeno parkiranje na javnim parkinzima, što nije tačno, a onda kad se ispostavi da nije tačno kreće se sa izvlačenjem primera u kojima su motori namerno kršeni na parkinzima, pa eto kao da je zabranjeno i onda ljudi moraju da parkiraju tamo gde je stvarno zabranjeno, odnosno na trotoarima.

Ne liči li to na uzimanje pravde u svoje ruke?

 

Elem, parkirao sam i sam više puta tako, ali moram priznati da mi je Maretov post malo proširio vidike, a čini mi se i njemu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Vidi ovako ja gledam na stvari. Izneta je predpostvka da je covek oborio motor jer mu se desava cesto da ima takve probleme. Ako se cesto desava on ili trpi ili zna kojoj sluzbi se obraca. Ako je trpeo 20 puta pa sad poludeo krivo mi je da trpi 20 puta a placamo komunalce koji svakako pisu kazne pa neka onda bar pomognu nekom.

 

Zalazem se za funkcionisanje sistema cak i kada je uperen "protiv" mene ali mora da bude jednak za sve i jasno definisan. Ne opravdavam samovolju i uzimanje pravde u svoje ruke cak ni sebi pa ne zelim ni drugima. Sve ostalo ako posmatramo kroz izuzetke vodi ovome sto imamo a to je selektivno funkcionisanje sistema. Ne moze niciji hendikep da bude opravdanje za "rusenje sistema" i ne sme sistem da zaboravlja hendikepirane

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

:D :D :D

 

Kako brate slepac da u toj situaciji izvadi telefon, izgugla broj komunalne i da okrene istu?

 

Svi ste u pravu kad kažete da stari nije smeo da uzima pravdu u svoje ruke. Niko od nas sa malo drugačijim stavom ne kaže da je smeo, naprotiv, već samo da razumemo kako je do takvog besnog poteza došlo.

S druge strane ovde se itekako gura logika da motorima nije dozvoljeno parkiranje na javnim parkinzima, što nije tačno, a onda kad se ispostavi da nije tačno kreće se sa izvlačenjem primera u kojima su motori namerno kršeni na parkinzima, pa eto kao da je zabranjeno i onda ljudi moraju da parkiraju tamo gde je stvarno zabranjeno, odnosno na trotoarima.

Ne liči li to na uzimanje pravde u svoje ruke?

 

Elem, parkirao sam i sam više puta tako, ali moram priznati da mi je Maretov post malo proširio vidike, a čini mi se i njemu.

Brate svaka slepa osoba bi trebalo da zna kojoj sluzbi se obraca ako joj je onemoguceno kretnje a iskreno i verujem da zna.

 

Ovo je sad "prepucavanje" predpostavkama bez razloga.

 

Parkiranje motora u metropolama mora da bude podstaknuto od gradakih vlasti upravo da bi se rasteretili guzvi. Obzirom da se u BG javni prevoz obavlja iskljucivo nadzemno tim pre bi gradske vlasti trebale da stimulisu ljude da umesto automobila voze motore.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

 

@Mare1991-ako mogu nešto da pomognem oko sanacije štete vrlo rado ću, mogu ulje ako ništa drugo da ti ponudim po povlašćenoj ceni, svi ćemo jednog dana biti starci ako imamo sreće i uslova da dožimo starost. 

 

Hvala puno na ponudi :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

@dvlns - ma ne, nisam siguran da zna. X stvari u saobraćaju, na parkinzima, u komunalnoj sferi verovatno podjednako iritiraju i mene i tebe, pa ne znamo napamet brojeve nadležnih službi.

 

Lično mislim i da nam stavovi nisu ozbiljno udaljeni, već govorimo o različitim stvarima.

Evo recimo, muka mi je od naše komunalne policije - imam utisak (čast izuzecima) da su to sve mrtva puvala i hronični kompleksaši. Smara me i milion drugih nesavršenosti u našem društvu, mada ne mislim da smo najgori na svetu - stava sam da ima dosta uređenijih društava i 5 puta više gorih. Sve to što mi se ne sviđa u nas Srba mi ne daje za pravo da ignorišem propise, ako težim ka uređenijem sistemu. Koliko me te nesavršenosti (može se reći i idiotizmi našeg društva) nerviaju, toliko me nervira i naš mentalitet, nedostatak osnovne kulture, zajedljivost, bezobrazluk, a ponajviše pakost. Ipak, realnost je da to nisu samo srpske boljke, već ljudske, pa je toga negde više, a negde manje.

 

Kad sam napisao da govorimo o različitim stvarima mislio sam na to da pišem o tome da nema ispravnog izgovora za parkiranje na mestu koje ugrožava tuđe slobode, suprotno propisima, dok ti pišeš da nema izgovora za uzimanje pravde u svoje ruke i rušenje tuđeg motocikla. Apsolutno se slažem sa tobom, a nadam se i ti samnom.

 

Inače, interesantan mi je stav tipa "neću da parkiram na parking mestu, već moram na trotoaru", uz razloge tipa "momentalno mi bahati vozači ruše motor, radnik u parking servisu ne poznaje zakon, država je šuplja, sve je otišlo u K..." dok ostaje ono neizrečeno, a najčešće najiskrenije, "ma neću da plaćam, kad mogu da ga gurnem uz ogradu".

 

Elem, bajkeri jesu na jako lošem glasu, jer 90% nas grmi, seva, uleće između vozila u pokretu, parkira gde i kako stigne, mada takvi uglavnom i ne ulaze na ovakve teme - 'ebe im se ;)

 

Edit. @Mare - tebi momče svaka čast. Mlad si, a reaguješ i razmišljaš kao da imaš duplo godina. A i postavio si top hot temu, nema šta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

@Singularitet

 

Naravno da nam stavovi nisu uopste udaljeni. Mora da se zna sta se sme a sta ne. Mora da se zna koja sankcija proizilazi iz nekog postupka. Ima gorih ali ja zelim bolje, zelim uredjeno, zelim pravedno drustvo sa institucijama koje rade svoj posao

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Eto, tu se slažem sa tobom 200%! ;)

Polazim od sebe, pa za početak mislim da je moj doprinos ako smanjim ili čak potpuno isključim parkiranje na trotoaru.

Imam stav i do sutra mogu da debatujem "šta je trulo u državi Danskoj", ne želim na ovom forumu, prubližiću se politici. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5753 postova

Ma naravno uvek polazim od sebe. Samo da bih mogao da postujem recimo parkiranje mora neko da mi stvori preduslove za to pa tek onda da posegne za kaznama.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Ova poslednja rečenica kolege dlvns precizno pogadja metu. Nešto slično sam i ja pisao ovde, na drugačiji način. Iskreno, i ja bih zeleo da ne parkiram na trotoaru, ali ako ne tamo, ja stvarno ne znam gde?!

 

Na Vračaru u poslednjih 6 godina nisam video ni jedan jedini motor da je parkiran na obeleženom mestu. Ni jedan!

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Jedan drastičan primer lošeg rešenja za legalno parkiranje motora je mesto kod Mek Donaldsa na Terazijama. Tu naime postoji ona tabla za parkiranje motocikala i bicikala, a moraš se probiti kroz šumu pešaka do nje. Plus tu je tako gust pešački saobraćaj, da tek tu može biti problem sa vrućim auspuhom i decom! I tu je ok parkirati jer postoji znak, dok na drugom širokom pešačkom prolazu nije jer nema obeleženog parking mesta :)

 

Drugo mesto sa istom tablom je recimo na početku Knez Mihailove, ali na tom mestu je ivičnjak visok pola metara. Tako da mi treba dizalica da bih bezbedno došao do propisnog parking mesta za motore!? Ponekad se pitam da li iko ozbiljno razmisli pre nego što postavi te table po gradu.

 

 

:mobilizator:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Svega ovoga ne bi bilo da se kolega nije parkirao na trotoaru.

 

Nema direktne veze sa temom, ali ima sa sistemom. Neki dan čitam u novinama da ima određeni broj firmi koje imaju licencu za rukovanjem i čuvanjem zapaljivih materija, ali da ne mogu da se jave na konkurs/oglas za posao, jer im skladišta ne ispunjavanju uslov. Jedan uslov. Prema zakonu iz 1971. godine, da skladište mora biti pod zemljom. Ljudi u skladu sa EU zakonima kupili opreme za skladištenje koja ispunjava sve najstrože EU propise (unazad nekoliko godina), a mi opušteno furamo zakon star 50 godina. To je sistem o kome se priča.

 

Do prije koliko godina nije bilo niti jednog znaka/češlja za parkiranje bicikala? Sad ih ima, ali može na prste da izbroji njihov upotrebljiv broj u gradu. Dalje, isti ti češljevi su sklepani tako da ako svi postave i vežu svoje bicikle, moraš da budeš akrobata i imaš ruke od 2 metra, da bi odvezao svoj bicikl odatle. I niko ti ne garantuje da ćeš tu da ga zatekneš. I ako ga ne zatekneš, nikom ništa, jer pandure zaboli za bicikl, zakon traži štetu veću od 200 EUR, a tebe boli glava.

 

Dakle, sistem ne valja. S obzirom da sistem prave i trebaju da poštuju ljudi, onda ne valjaju ljudi. Nijedan sistem nije idealan, ali da bi nešto funkcionisalo kako treba, prvo zakon treba da valja, onda građani trebaju da ga poštuju, a oni koji ga sprovode trebaju da rade svoj posao nepristrasno i pošteno. Kod nas je sve osim toga. Ne bih dalje da se nastavljam po tom pitanju...

 

Nevezano za to, postoji ona stara - prvo sredi svoje dvorište ili ispred svojih vrata, prije nego komšiji prigovoriš. Tako i kolega nije trebao da parkira tamo. Svi smo svjesni svog položaja, ali praktično ništa ne činimo da to promijenimo. Ja svoj motor parkiram onako kako moram i uvijek gledam da bude što dalje od protoka saobraćaja - i ljudi i drugih vozila. Kad može da mi bude na oku - bude, kad ne može - stisnem zube i molim se da ga nađem tamo gdje sam ga ostavio. Nekad je to na trotoaru, nekad je pred ulazom u zgradu, ali sve zavisi od situacije i okruženja u datom trenutku. Znam da je pogrešno po zakonu, da me sljeduje kazna, ali znam i da je stanje takvo. Kad god ga parkiram i dođem po njega - sretan sam što me dočekao tamo gdje sam ga ostavio. Ako dobijem kaznu, platiću istu i idem dalje. Onaj slijepi čovjek je kaznu dobio odavno i plaća je svakog dana.

 

Ne opravdavam nikoga, pa ni sebe, ali da ponovim samo prvu rečenicu - svega ovoga ne bi bilo da se kolega nije parkirao na trotoaru.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Svega ovoga nebi bilo da je covek slep...

 Ne znam dal si mislio ovo što si napisao, il si pogrešno napisao, ali se i meni mota po glavi slična misao. Možda čovek i nije bio slep nego samo nosio beli štap, glumio slepca i pravio pizdarije po ulici znajući da će ga ljudi iz sažaljenja pustiti na miru.  

  Nikako mi ne ide u glavu to njegovo ponašanje. Imao sam komšiju koji je ostao bez vida usled bolesti, vozikao ga po lekarima, lečenjima i na kraju do saveza slepih gde je sa receptima dobio beli štap na rasklapanje, sat za slepe i magnetofon za čitanje knjiga ( u savezu imaju biblioteke sa kasetama na kojima su snimljene cele knjige i slep čovek samo ubaci kasetu i sluša glas nekog ko je tu knjigu čitao ). Kad je dobio štap, ljudi iz saveza su mu objašnjavali kako se štap najbolje upotrebljava i stalno su ga upozoravali da mora da bude uvek pažljiv i oprezan, jer može biti prepreka i na poznatim stazama gde stalno prolazi ( neko se seli pa izneo nameštaj pred ulaz da kad dođe kamion brzo utovare jer nema mesta gde bi se kamion parkirao ) il istovar robe pored prodavnice i još svašta nešto. Takođe mi ne ide u glavu da slep čovek naiđe na motocikl od 150 kila ( možda i više ) i da ga tek tako lako obori, a ne vidi ni gde ni za šta da ga uhvati il gurne da bi ga oborio.  Možda grešim, al eto i takve misli mi naiđoše . . . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Isto je i meni proslo kroz glavu odmah na početku. Nema logike nikakve. Slep čovek se bori sam sa sobom i sa svojim koracima, obaranje motora je previše zahtevno i nikako se ne uklapa u profil.

Ali rekoše da možda nije slep već samo loše vidi.

Svakako je hrabro/ludo jer da je naišao na nekog ludaka gazdu od motora, ne znam ni kako bi se odbranio jer pobeći ne može.

 

Nelogično do koske :)

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja