Jump to content

Moto Zajednica

Slep covek mi oborio motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Ljudi, moram sa vama podeliti sta mi se upravo desilo, naime ostavio sam motor ispred kafica chill na Novom Beogradu preko puta Šiša, tehnicki bio je na trotoaru ali pribijen skroz uz ogradu tako da je mogao i auto proci pored njega. Naisao je deda sa belim stapom i prema recima ocevidaca rekao sta je ovo motor i tresnuo ga o zemlju. Rezultat je polomnjen retrovizor , rucica kocnice i polomljen fuzaster. Kad sam izašao vidim motor na zemlji i sta da radim ne mogu slepom coveku nista . Tako da pazite koliko god bio u pravu ili ne ima svakakvih ljudi, ja to ne bi uradio nekom i da je na sred puta . I ako neko zna gde moze da se vari aluminijum bilo bi od pomoci .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

To sto je slep, to ne znaci da nije kretencina, i nije nikakvo opravdanje da ti obori motor, znaci sad treba da obori sve i svakog ko mu se nadje na putu  :zbunjen:  
ma trebo si da ga roknes, ionako nebi znao ko ga roknuo :D

  • Podržavam 24

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Svakakvih ljudi ima,al sto kazes ako ima invaliditet,neka ga.. Dosta mu je njegovih muka. Iako nije lepo sa njegove strane al sta ces? Rade to i oni koji vide. Da sam na tvom mestu verovatno bih se poneo kao i ti , u pravu si,al ne znas sta reci i uraditi.. Nekad je samo bolje preci preko toga i terati dalje..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • bu!, 609 postova
  • Lokacija: Pa
  • Motocikl: Honda Deauville 650

Malo mi je cudno da slepa osoba upotrebi toliku usmerenu silu i obori motor...ajde da je nesto lakse (npr bajs) pa da zakaci i slucajno obori,ali ovo,rekao bih da ti nisu rekli istinu..

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Malo mi je cudno da slepa osoba upotrebi toliku usmerenu silu i obori motor...ajde da je nesto lakse (npr bajs) pa da zakaci i slucajno obori,ali ovo,rekao bih da ti nisu rekli istinu..

 

Bilo je vise ljudi tu ozbiljnih starijih nema razloga da me lazu , svi su imali pogled na situaciju i tvrde da je bilo namerno nije ga zakacio samo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Nastavice da ih obara dokle god ga neko ne prijavi i debila rebnu po dzepu.

 

Verovatno si u pravu, al mislim da mu ni zakonski ne mozes nista.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

Ma prijavi policiji i tuzi djubre. Kakav je to nacin , sta mu to treba da unistava nesto tudje za sta je neko od usta odvajao da kupi. Ne zelim da budem bezosecajan prema tome sto je slep ali ako vec nije slucajno vec je namerno srusio motor to je nevidjen bezobrazluk i ja da sam to video pa tuzio bi ga makar mi nov motor ponudio.. Sad sam se i ja iznervirao  >:(  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

 

Nastavice da ih obara dokle god ga neko ne prijavi i debila rebnu po dzepu.

 

Verovatno si u pravu, al mislim da mu ni zakonski ne mozes nista.

 

Kako ne mozes? Mozda rebnu i tebe za nepropisno parkiranje al i njega ce. Mislim nekog hapse za cepanje predizbornih plakata a ne za ovo :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Neće time niko da se zajebava. Tehnički nisi pravilno parkirao. Dalje nemoj da insistiraš, jer mogu da ti rebnu kaznu ako se ze zaintače.

 

Budala ima svuda, bitno je samo ne naći im se na putu. ;)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 371 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Ako je istina, on je već dovoljno kažnjen. A ti opravi sokoćalo, oprosti mu, cepaj dalje i pazi gde parkiraš drugi put. Svako nosi svoju karmu i na kraju ga kad tad stigne.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Ma prijavi policiji i tuzi djubre. Kakav je to nacin , sta mu to treba da unistava nesto tudje za sta je neko od usta odvajao da kupi. Ne zelim da budem bezosecajan prema tome sto je slep ali ako vec nije slucajno vec je namerno srusio motor to je nevidjen bezobrazluk i ja da sam to video pa tuzio bi ga makar mi nov motor ponudio.. Sad sam se i ja iznervirao  >:(  >:(

Sta da se radi , nije to neka materijalna vrednost koliko meni znači taj motor, najvise me pogadja taj odnos al tako je kako je , možda neko nauči nesto na mojoj uslovno receno gresci, pa da mu se ne dogodi slicno .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Ako je istina, on je već dovoljno kažnjen. A ti opravi sokoćalo, oprosti mu, cepaj dalje i pazi gde parkiraš drugi put. Svako nosi svoju karmu i na kraju ga kad tad stigne.

 

Pa tako i ja razmišljam , nadam se da eto mozda neko pripazi sl put kad ostavlja motor da se ne bi desilo nesto slicno , prvenstveno zbog toga sam resio da to objavim ovde, a i malo mi lakse :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Tehnički nisi pravilno parkirao. Dalje nemoj da insistiraš, jer mogu da ti rebnu kaznu ako se ze zaintače.

 

 

 

Bez namere da opravdam ili branim postupak hendikepiranog starca, njegova nesreća je užasna i ne dao Bog nikom, to je malte ne dovoljna kazna za bilo šta što čovek može da zgreši u životu. Koliko god bio bolestan, ima pravo da živi, da oseti toplotu sunca kad već ne može da ga vidi, možda mu je šetnja oko bloka jedini  život i možda se svaki put susreće sa preprekama koje ne može da vidi i o koje se sapliće, možda je i padao i povređivao se. Trotoar je pešački i to svi mi ignorišemo i parkiramo se bezobzirno i drsko, i sam parkiram motor koje kuda trudeći se da ne smetam pešacima, autom, ako uvek ostavim prolaza za bar dvojke u kolicima sa bebama. Nikad mi nije pala pomisao na slepe ljude iako sam imao jako dobrog poslovnog pratnera, ubuduće ću voditi računa i o tome, oni moraju da se kreću uz stranu zgrade pipkajući štapom. Potpuno razumem revolt, humano si podneo, popravićeš motor  a starac će i dalje ostati slep. Inače, slepilo nastaje i usled šećerne bolesti, šećerasima rane jako teško ili nikako ne zaceljuju, od obične posekotine može da se javi gangrena i ode noga recimo.

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1024 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Da nisi možda parkirao na stazu za slepe sto imaju po BGu..Baš sam neki dan slušao na Hronici kako se žale da ljudi parkiraju vozila preko njih..Ne opravdavam ga, ja bih ga možda čak i tužio, već onako..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Neki BMW

Tu koliko sam ja video nema te staze, priterao sam ga skroz uz drvenu ogradu kafica koja je visoka mozda pola metra i drvena, tako da se nije tu naslanjao , stvarno desno od motora postoji mnogo mesta . Nije ni vazno, da sam video da nekom smeta sam bi ga odmah pomerio , malo mi je krivo zbog tog odnosa prema tudjoj stvari, ali ne mogu ni zamisliti u kakvom je mozda on stanju stoga nisam ni uradio nista. Ponavljam prvenstveni razlog zasto sam ovo podelio ovde da se nekom drugom to ne bi desilo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Treba kazniti olos, ako je slep i invalid, to ne znaci da moze da radi sta mu se prohte i da je iznad zakona.

 

Molim te javi se sam policiji kad parkiraš na trotoaru da ti napišu kaznu, jer nisi iznad zakona i bahato se ponašaš.

 

Parking parking za motore u ovoj državi ne postoji. Ova država ništa osim načina i mogućnosti za uzimanje love ne vidi. Dok to bude bilo tako, nećemo imati obezbjeđena parking mjesta za motore, već ćemo morati ovako da parkiramo i da se snalazimo. I za parkiranje i za nepostojeću na(do)knadu eventualne štete na, po zakonu, nepropisno parkiranim motorima.

 

Niko nikome ne daje za pravo bilo šta, ali je pitanje da li je taj čovjek ikada vidio sunce, pa mu strašno nedostaje, ili ga nikad vidio nije, pa bi strašno želio da vidi ono što ti gledaš svaki dan. Prije nego nazoveš nekoga ološem, dobro razmisli da li imaš pun i opravdan razlog za to.

 

Slijep čovjek ili bilo koji invalid je mučenik, jer njemu nešto fizički nedostaje ili ne može da koristi. Tebi ne nedostaje, pa o tome i ne razmišljaš.

 

Pozdrav.

 

Djole

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 425 postova
  • Motocikl: Kymco Downtown 300i

Po ovome ispade da nikoga ne možemo tužiti ako nam obori motor, jer je isti skoro UVEK nepropisno parkiran! Na poslu je parkiran na trotoaru, kod kuće u pešackom prolazu ispred zgrade.

 

Jel može neko da mi kaže kako propisno parkirati motor a da nije na obelezenom mestu za motore? Kojih ima ukupno 3 u Beogradu :)

 

 

:mobilizator:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Ja mislim da kada ti neko napravi stetu na pokretnoj imovini,mozes da ga tuzis. Ti ako si nepropisno parkiran platices kaznu za to ,ali to ne iskljucuje krivicu nekoga ko je ostetio tvoju imovinu.

Za sigurno znam da kada dodje do sudara 2auta,a jedan je nepropisno parkiran,Taj dobija kaznu za parkiranje,a ovaj drugi se tereti za izazivanje sudara.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6479 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Naravno da može da se tužaka za sve i svašta, to je u našem mentalitetu. A šta mislite da je starc, slepi šećeraš, zakačio nogu u fuzaster i prokvraio na već ranjeno mesto, gangrena tokom noći, pozli i...nehotično nanošenje teških telesnih povreda do životne ugroženosti. U našoj zemlji ništa nije uređeno kako treba al to ne znači činiti šta se hoće, tačno je da prakiranje motorcikla nije regulisano al to ne podrazumeva da se parkira gde se kom i kako ćefne, jednako važi i za automobile, bezobraziluku nema granica kad je njihov ljubimac u pitanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Da me neko ne shvati pogresno. Covek je vec kaznjen maksimalno,ja ne bih tuzio takvog coveka ,ni trazio sta vec. Mozda kada bih ga bas video, samo bi mu rekao da to nije u redu. Dosta je njemu njegove muke.

Samo sam hteo da kazem zakonski sta moze i kako mislim da je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja