Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora na sajmu

Recommended Posts

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Plattner ce na Novosadskom Sajmu izlagati kompletnu MT seriju, 29-og aprila. Moze se prijaviti na test voznju.

Potrazite njihovu facebook stranicu, ako se zainteresovani.

O popustima nisu dali informaciju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 94 postova
  • Lokacija: Cetinje
  • Motocikl: VESPA PX200 1988 BMW R1200GS 2015

Kolega, neka je srecna trgovina i da uzivas u voznji! Pisao sam vec u nekoj temi o NC750, da ne ponavljam. Ono sto, po meni,

nije dobro je sto imas posla sa Delta Autom, direktno ili indirektno. A oni su olicenje neposlovnosti i fukarluka, kako bi kod nas rekli.

Uvoznik za Hondu za Balkan je firma iz Slovenije, Delta Auto je zastupnik za Srbiju i Crnu Goru, ostali su dileri. Diler u CG nije izdrzao ni godinu,

zbog pritisaka i ucjena od njihove strane. Sad sam prinudjen da kontaktiram Deltu za servise i garanciju, jer smo kupili 3 motora i 3 skutera.

Vezano za prvu registraciju novog motora, kod nas u CG nema tehnickog pregleda 3 godine. Zato je cijena registracije opipljivo veca.

Eto, mozda nekome posluze informacije ubuduce...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Da osvezim staru temu oko kupovine novog motora. Kod oba zastupnika, iako sam rekao da zelim da kupim nov motor u slucaju da ga imaju na stanju ili da ce ga uskoro imati, nisam dobio neko vece interesovanje sa njihove strane. Naime, kao da se motor kupuje svaki dan, pa ce ga prodati... Prodaja vozila je u jednu ruku i nauka, i covek cim udje u salon, usao je jer se interesuje za neko vozilo. Prodavac je taj koji mora dati sve od sebe da kupac kupi vozilo bas u njegovom salonu. Cak i po telefonskom pozivu, svi kupci se svrstavaju u kategorije: pa tako ima onih koji samo zovu informativno, do onih koji su reseni da kupe odredjeni model i spremni su odmah da plate. Ako prodavac zadrzi takvog kupca i sa njim sklopi posao, to je bonus za njega. Pre nekoliko godina sam sa bratom isao u VW salon, jer je on zeleo da kupi novog Golfa. Nakon posete, prodavac ga je zvao na svaka 3 dana da ga pita da li je i dalje zainteresovan, i davao mu razne pogodnosti (gume, alarm, popust, metalik boju...). Cak i da se ne odluci za kupovinu, prodavac ga je ljubazno zamolio da mu bar predoci ako je bio neki problem od strane auto kuce. U mom slucaju jedva dobijem neki info, javice mi danas-sutra, dok ih cekam leto ce proci. Ocigledno im dobro ide, pa im nije stalo da se potrude oko musterija. Tako da mi je izvesnije da kupim polovan, nego nov...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 61 postova
  • Lokacija: Beograd, Zemun
  • Motocikl: intruder
On 7/16/2019 at 4:39 PM, Yanco said:

iProdavac je taj koji mora dati sve od sebe da kupac kupi vozilo bas u njegovom salonu. Cak i po telefonskom pozivu, svi kupci se svrstavaju u kategorije:

upravo tako  k ada ih zovnem kao da zovem da ga ukradem a ne da kupim

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 561 postova
  • Lokacija: Bg-Ar
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000L, Kymco Xciting 250

Sajam 2019. Odlazimo da se raspitamo za MT07,posto placamo u kesu ocekujemo neku povoljnost.Dobijamo neki mizeran popust pa prelazimo na sledecu foru,da dobijemo vizir uz motor koji u tom trenutku kosta oko 120€ ja mislim. Nema nista ni od toga,vizir ne mogu da poklone,spustaju cenu na 100€ za vizir.Pozdravljamo se i odlazimo.Kupujemo motor 3 god stariji,sa malom kilometrazom,u garanciji,sa novim guamama,sa dodatnom opremom u vrednosti od 1500€,za mnogo mnogo manje pare.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Takodje na sajmu 2019, odem na Hondin štand da se raspitam za NC, takodje spreman da odmah kupim ukoliko bude imao sive boje. Na štandu nema nikog, obilazim oko motora... Na kraju dodje cura, ja joj rekoh da hocu malo da pogledam i da se raspitam oko povoljnosti jer želim da kupim, na šta mi ona reče da sad nema ko da mi pomogne, da dodjem sutra...

  • Haha 1
  • Zbunjen 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CBR 650R 2022MY

Ja bas naprotiv imam suprotno tj. dobro iskustvo sa Deltom. Jeste da sam kod njih kupio vec 2 automobila pa se mogu smatrati lojalnim kupcem i redovnom musterijom, ali kada sam kupovao CB 500 f 2019 godiste restyle, redovna cena 6.490 eur a ja dobio za ispod 6.000 eur ...da ne spominjem bas konkretnu cifru jer nije bitno. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
40 minutes ago, DarkoČa said:

Kod kupovine "novog" Motora 2 godine ste pošteđeni tehničkog pregleda, prilikom registracije prve i sledećeg produžetka 

To nije potpuna istina. To važi za registraciju prve 2 godine od datuma proizvodnje a ne prve registracije. Na primer, motor je proizveden 2019, može bez tehničkog 2019 i 2020. 

 

Ja sam kupio nov motor ali je proizveden 2008, tako da nisam mogao bez tehničkog.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1250 GS/A
Pre 4 sati, mradomir je napisao:

11 godina nov?  :staa:

i ja gledam u godinu i ne verujem......

 

Drugar je kupio 2018-te kupio novog Tracera i nije prva godina morao tehnički, sada je u Junu pred Trebinjue produžio reg.takođe bez tehničkog pregleda, motor je proizveden 2018

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 288 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650
Pre 15 sati, Ivan Cirkovic je napisao:

Ja bas naprotiv imam suprotno tj. dobro iskustvo sa Deltom. Jeste da sam kod njih kupio vec 2 automobila pa se mogu smatrati lojalnim kupcem i redovnom musterijom, ali kada sam kupovao CB 500 f 2019 godiste restyle, redovna cena 6.490 eur a ja dobio za ispod 6.000 eur ...da ne spominjem bas konkretnu cifru jer nije bitno. 

Da li pružaš usluge društva prilikom kupovine u Delti? :)

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 270 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Sprint Challenger
5 hours ago, mradomir said:

11 godina nov?  :staa:

Radi se o kineskom čoperu koji je proizveden 2008. Massetehnick iz Novog sada je prodavao kineske motore do pre dve godine. Ostalo im je par komada na stanju koji nisu sklopljeni, novi u sanducima, i prodavali su ih za 1000€ bez garancije.

http://www.sprintscooters.com/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Slow rider, 887 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda NC750X 2021, Tomos automatik A35 ML 1987

Planira li neko kupovinu na sajmu? Ja sam već cimao Deltu, pazario bih i sad motor, ali nemaju ništa na stanju. Nisam uspeo da saznam datum kada će stići novi modeli

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja