Jump to content

Moto Zajednica

Kupovina novog motora na sajmu

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Pozdrav,

 

Pošto sam se pre nekog vremena zaljubio u jedan model motora, rešio sam da ga pazarim čim se saberem finansijski...  Kako se bliži sajam, a ja sam u prethodnom periodu bio maksimalno štedljiv, red je i da se počastim što sam bio dobar novim (i prvim!) bajkom.

 

E sad, kako se kupuje nov motor, šta je neophodno znati, šta je neophodno odraditi?

Prvo, vidim da mnogi stranci pominju cenkanje kod dilera, nešto od dodatne opreme uključene u cenu samog motora, i slično.  Ima li toga i kod nas, vredi li se pogađati, tražiti neke pogodnosti?

 

Drugo, kada se uzima nov motor, da li on bude predat novom vlasniku tu na sajmu pa vlasnik organizuje transport motora na tehnički?  Koliko toga je moguće odraditi odmah na sajmu, i da li je tu i povoljnije?

 

I treće, šta je to što bih trebao da znam kada je kupovina novog dvotočkaša na sajmu u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 518 postova
  • Lokacija: Bg

Sigurno ga neces oterati sa sajma kuci :)

Ja sam kontaktirao motoring ( kawasaki ) i rekli su mi da se u najboljem slucaju ceka 2 nedelje da motor stigne..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

To su druže slatke muke...Ruke u džepove i laganica na sajam.

 

Odeš na štand ko dingospo, sedneš za sto i kažeš taka i taka svar hoću da iskeširam za taj i taj motor

 

Prodavac sedne vizavi tebe i prođete kroz sve detalje šta, kako i gde 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

Cenkanje apsolutno dolazi u obzir i nemoj ni slucajno da pristajes na prvobitne uslove. Uvek mozes da spustis cenu, ili makar da ugovoris neku dodatnu opremu besplatno po istoj ceni.

Sto se tice teranja sa sajma, to zaboravi. Motor ce ti prodati tek posto se zavrsi kada se uvere da nista nije osteceno, ako mislis na izlozbeni primerak. Nakon sajma, posto uplatis pare na racun na osnovu profakture, ides u salon gde ces dobiti sve papire koji su ti potrebni za registraciju. Tehnicki pregled se za nov motor ne radi. U agenciji placas osiguranje i sve potrebne takse pa u Ljermontovoj podizes tablicu, verovatno isti dan. Posle toga ti kace tablicu i mozes da ga vozis. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 130 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: YBR 250 '08

Ja kad sam kupovao YBR 125, dobio sam popust oko 60 evra za gotovinsko plaćanje. Što se tiče cene, nisam se cenkao uopšte, možda sam pogrešio. Nisam ga kupio u vreme sajma, nego krajem avgusta 2011te. Došao sam sa kešom u radnju, pošto sam se prethodno najavio i raspitao koja je cena. Pošto nisam bio siguran u svoje vozačke sposobnosti, pitao sam dal mogu da mi ga dovezu do kuće, ali su rekli da to ne rade, bar meni nisu hteli. I ja sam ga onda odvezao kući onako neregistrovanog bez tablica, pa sam sledeći dan vozio na tehnički u agenciju. Mislim da i za nov motor mora tehnički da se radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Cenkanje apsolutno dolazi u obzir i nemoj ni slucajno da pristajes na prvobitne uslove. Uvek mozes da spustis cenu, ili makar da ugovoris neku dodatnu opremu besplatno po istoj ceni.

 

Sto se tice teranja sa sajma, to zaboravi. Motor ce ti prodati tek posto se zavrsi kada se uvere da nista nije osteceno, ako mislis na izlozbeni primerak. Nakon sajma, posto uplatis pare na racun na osnovu profakture, ides u salon gde ces dobiti sve papire koji su ti potrebni za registraciju. Tehnicki pregled se za nov motor ne radi. U agenciji placas osiguranje i sve potrebne takse pa u Ljermontovoj podizes tablicu, verovatno isti dan. Posle toga ti kace tablicu i mozes da ga vozis. :)

 

Otkud ti ovo da se ne radi tehnički za nov motor :stabre:

 

I ovo oko plaćanja, tutni im evre na ruke pa neka oni uplaćuju. Svi prodavci imaju svoje menjače i po povoiljnijem kursu rade zamenu novca  ;)

 

Cenkanje vrlo poželjno, da ne kažem obavezno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Prijatelju cjenkaj se kao na svakom buvljaku slobodno i to ne mislim u desetinama evra nego slobodno budi "bezobrazan" ,pogotovu ako su u pitanju neki prosli modeli..Bio sam prisutan prosle godine u dva navrata kada ljudi kupuju LandCruzera i Bmwa ma to prsti ko na Bubanj Potoku samo ovde imaju kravate..I obojica su pazarila :D Imao sam druga na jednom standu Aj da ne spominjem kojem, novi model motocikla i kao sajamski popust, i prilazi on meni šta ima kako je, ako gledas za sebe možemo još cijenu da korigujemo..Tako da..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

S obzirom da mi se u poslednje vreme po glavi mota i Versys 650, mislim da ću svakako tražiti da me prodavac ubedi (nižom cenom naravno) da pazarim baš Hondu, a ne konkurenta.  :)

Uz to, praktično su me odbili kada sam došao u salon da pazarim motor početkom februara, u fazonu "ali niko ne kupuje motore zimi, hajde da sačekamo sajam", što je meni bilo u najmanju ruku čudno za nekoga ko živi od prometa.

 

Neki rade i besplatan transport motora u lokalu, ali rade i transport po Srbiji, s tim što to košta oko 250-300e.  Ako već imamo besplatne dostave pegli, veš mašina, računara na kućnu adresu, što ne bi imali i nešto što košta 50-100 puta više...

 

Da li je moguće i da li je isplativo uzeti produženu garanciju za motor?

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

moje iskustvo, tačnije bio sam prisutan kada je moj kum kupio Jamahu. Uplatio, sačekao nekoliko dana, išli smo da je preuzmemo iz servisa kod valjda Spaleta (tamo kod Zvezdara teatra, tu u ulici) gde je urađen nulti servis. Motor bez tablica. Izvezli ga i na Slaviji nas zaustavi murija, jurili nas kolima... i pisali kaznu za neregistrovani motor, a cajger pokazuje 2,5km...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 442 postova
  • Lokacija: Evanston, Illinois
  • Motocikl: NC750X

@Milanezi

Ja ga nisam radio kada sam kupio motor koliko se secam. :)

P.S. U Delti nisu hteli da uzmu pare na ruke, cak ni u dinarima, ali je cena dalje redukovana tako da nije bilo gubitka na kursu. Iako ovo zvuci smesno, u zavisnosti od odabranog referentnog kursa za uplatu (kupovni, srednji, prodajni) i banke, mozete izgubiti i po 50-100 evra.

P.P.S Milanezi, sad sam se setio da tehnicki pregled treba, ali da sam dobio list da je uradjen kada sam kupio motor i sa tim registrovao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Yamaha YBR 125 '16

Prosle godine sam kupio ybr kod Plattnera u NS.

Nisam bio tamo, sve je islo preko telefona, uplata prvi deo 50% preko banke. Onda su otisli po motor u Sloveniji, a kad za nekoliko dana stigao, ja uplatio drugi deo. Jos koji dan dok su odradili homologaciju, carinu, itd. (Ukupno oko dve nedelje).

Oni su odneli i na tehnicki tamo u NS, to sam im isplatio prilikom preuzimanja, i dovezli motor kombijem do Sombora za 3000 din.

Dobio sam popust od 80 eur.

Ja sam to kupio posle sajma, a kako su rekli u vreme sajma sam mogao dobiti popust i do 150 eura.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Ne prihvataj nista manje od 5% popusta a posle im obavezno iskamci i nesto od dodatne opreme.

Pare su u tvom dzepu, igraj se, cenkaj se i uzivaj a oni ce leci na rudu, nema previse kupaca..  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Na žalost ne, nije bilo boja motocikla koja bi došla u obzir (bila je samo plava u DCT verziji), a za ostalo bi moralo da se čeka do kraja juna...

 

Razmišljao sam da, pošto već moram da pravim kompromise, odustanem od Honde NC750 i pređem na Kawa Versys 650 koji i izgleda brutalno dobro i u testovima je odlično ocenjen, ali... Nisam ga dovoljno proučio da bih mogao tako brzo da se presvičujem na njega.

 

Inače, sajamska cena od 8000 za NC750X DCT će ostati i trajna cena posle sajma.  Zato sam rešio da ne žurim...   I dva dana nakon sajma, tj. danas, kupio sam motor. :D

Našao sam u NS-u salon koji ima Hondicu u verziji koja meni odgovara, čak sam od finih ljudi tamo dobio i prijateljski popust i transport do BG-a.  :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Jesam?

Crna mi je bila prvi izbor, bela boja drugi, siva treći...  Na kraju sam pronašao sivu boju sa automatskim menjačem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 621 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Cestitam na kupovini.

 

Sad se slobodno raspisi i docaraj kako je izgledala procedura. I nalazenja i pregovaranja i skakutanja od srece po izlasku iz salona... Sve polako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Paaaa, nije baš bilo toliko euforično, bio sam malo razočaran što Delta nije imala motor koji želim iako sam još u januaru najavio da želim da ga kupim na sajmu, ostavio sam svoj kontakt i rekli su da će me pozvati kada budu imali ponudu za 2017. godinu.  Došao sam na sajam, i rekli su mi da za motor koji želim moram da čekam puna 3 meseca, ali da će mi ako platim u kešu za verziju koju imaju na stanju, dati popust od 100e.

 

Pošto mi ta ponuda nije baš delovala kao win-win, krenuo sam u razmatranje kupovine Versys 650 bajka koji je sa manualcem nešto skuplji od manualnog NC-a, ali je zaista dobar motor.

 

U međuvremenu mi je prijatelj rekao da Stojanov u Novom Sadu ima NC750X motore. Kontaktirao sam ih, saznao da imaju sivi model u DCT varijanti na stanju i telefonom smo sve lepo dogovorili.  Novac uplaćen, motor će posle tehničkog biti prebačen do garaže u BG-u gde će sačekati registraciju. :)

 

Sve je završeno bez odlaska u Novi Sad (trebalo je danas da odem ali... posao, klasika).
 

Sada samo čekam da ga isporuče pa da konačno napišem temu u kojoj ću se predstaviti kao bajker - sada sam samo "bajker wannabe".  :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 621 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Malo mi tu odnos uvoznika i zastupnika nije jasan? Ko uvozi Honda motore, Delta, Centar S ili neko treci? U kakvom je odnosu Stojanov prema njima?

 

Neshvatljivo mi je da nisu mogli da ti izadju u susret jer nemaju takav motor na stanju vec moras da ga cekas. A onda se ispostavi da kod jednog od dilera takav motor vec stoji u salonu.

 

Jesi imao kakvih pogodnosti kod Stojanova, obzirom da je bio vec u salonu? Neki popust, gratis servis, dodatna oprema...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 422 postova
  • Lokacija: Beograd / Kraljevo
  • Motocikl: Honda NC750X DCT

Danas sam dobio info i za to što si pitao.
Delta je uvoznik Honda motocikala, a Stojanov je diler koji od Delte unapred naruči i odmah otkupi motore, pa tako mogu u ponudi da imaju i ono što Delta nema (kao što je sada bio slučaj).  Delta auto-moto je jedino mogla da ih sada otkupi od Stojanova i da ih preproda, ali bi cena verovatno bila viša.

Nije bilo dodatne opreme, ali jeste npr. besplatan transport do Beograda.  Takođe, dobio sam par stotina jedinica evropske monete popusta za plaćanje odjednom (ali je jednu četvrtinu toga pojela provizija banke), a možda i zbog zajedničkog prijatelja sa prodavcem.  :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 9 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Versys 650

Jedine ozbiljne popuste na motorcikle srednjih kategorija (a ti su najtraženiji) može da se računa zimi. Pred kraj godine kvote za ispunjavanje uslova dobavljača jako se teško dostižu kod motora. Tako da su prodavci izdašni, samo da u pozitivi dočekaju kraj godine. Konkretno moj drugar je kupio PIAGGIO X10 u zimu za oko 5.500 a cena redovna nešto ispod 7.000 (znam, skuter je iz premimum kategorije i teže se prodaje, ali opet neka orijentacija). Budimo realni, marže na motore su kod nas jako male plus što se u Srbiji godišnje proda oko 4-5 puta manje novih motora nego u Hrvatskoj. Imao sam uvid u zvaničnu statistiku jednog od dilera.

 

Ja sam u martu prošle godine otišao u EUROSUMAR i hteo u paketu da kupim auto (SWIFT) i motor (V-STROM 650) i naravno pitao za popust. Odje.... su me na 1. Pa eto neko moje iskustvo.

 

Upecaj na zimu, zamrzni i jedi na proleće. A sajam...ni na kacige ne daju popuste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 621 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: mali Versys prodat, u potrazi za sledecim

Z900 je potpuno nov model i mislim da i nije realno očekivati neke ustupke za njega. Ali za Z800 bih vec ocekivao, npr.

 

Послато са SM-G925F уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja