Jump to content

Moto Zajednica

Prvi Moto Fest u Banjaluci!

Recommended Posts

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Moje licno misljenje je da su organizatori iz MK Strsljen dali domaci zadatak velikom broju klubova u krugu od 300km i da su postavili standard za jedan kvalitetan moto fest!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300
53 minutes ago, the_new_statesman said:

Mislim da sam vas vidio na Balkani, bas u vrijeme kad sam dosao ovi motori su bili parkirani ispred hotela:D

E da, bio je neki kawasaki naked na parkingu.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 27 postova
  • Lokacija: Beograd
Moje licno misljenje je da su organizatori iz MK Strsljen dali domaci zadatak velikom broju klubova u krugu od 300km i da su postavili standard za jedan kvalitetan moto fest!

Apsolutno i stvarno i svaka im čast. Bili su ljubazni i odlično odradili posao u organizaciji. Čak su ponudili da nam nadju smeštaj ako nemamo, ali smo mi već imali rezervisan.

A da se ne bi baš potpuno upbrazili, jedna lična zamerka , mogli su od ulaza u grad postaviti ili ofarbati šablonom na asfaltu neki putokaz do kastela , za nas koji dolazimo prvi put u BL .

A u i povratku kući, izlaz na autoput 9. Januar nigde nije obeležen , pa nas je u Laktašima zbunio putokaz Bijeljina gde smo mislili da je lokalni, a bio je autoput samo bez oznake.

Ovo nije zamerka njima naravno , nego gradu, ali eto..inače je put fenomenalan, odrzavan..pdličan po svim standardima..

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

kao što netko rece moto fest je svake godine sve bolji i bolji tako da 2020. ako je sve ok. bicu opet tamo.

na Balkani i u Šipovu sam i ja bio u Subotu oko podne ali tada nisam primjetio forumaše.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • prisutan, 934 postova
  • Lokacija: Banja Luka
  • Motocikl: keeway cruiser 250,KLE 500,BMW K75, ZEPHYR 750,CBF 1000

Heh moje viđenje,nekoga ko je domaći ,mada nisam član Mk Stršljen.., ovo nije klasični moto skup,ili motorijada već Moto Festival,kao što mu samo ime kaže. Parking u ogradi je bio samo rezervisan za goste koji kampuju na samom moto skupu,a i da se motocikl ostavio pored pijace,tj. nešto niže,ne bi mu se ništa desilo..,bilo je plaćeno obezbjeđenje.. ,odvojeni dio za Mk i Mc je možda i pametna stvar,bilo je dosta "civila" zbog bogatog muzičkog programa,a bilo je i tu bajkera bez boja,bio je i jedan prostor nadkriveni preko puta,ka drugoj strani za njih... 

Ozvučenje,muzički program,organizacija..... Na višem nivou nego prošle godine!!  Malo ko će uspijeti ovo nadmašiti!!

Sad kome se nije svidjeo ovaj Moto Fest, ima moto skup od MK Istoka,e to je klasični moto skup,a za domaćine garantujem!! 

U Banja Luci ima svašta za svakoga!! Pa samo izaberite..  da ne spominjem skupove u okolici..Prnjavor,Laktaši,Jajce,Doboj...itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
On 25.5.2019. at 11:55, Mister Bob je napisao:

Verovatno je probao u obezbedjeni parking kampa.
Ispred tržnice je zatvorena ulica, slobodan ulaz na parking i nema kola, samo motori.
Tu na ulazu se dobije narukvica free, sa kojom se ni ne plaća ulaz u Kastel.

I još..

A&D je sašio Muju dva puta emoji106.png

Ja godinama pricam da je A&D najbolja u gradu :D Drago mi je sto ima istomisljenika :D 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2

Ja sam bio citav vikend tu i jedino sto mi se nije svidjelo je sto su one dodatne "narukvice", za ulaz u onaj dio lijevo, gdje se sjedi, davali samo KLUBOVIMA. Ja nisam ni u jednom klubu niti cu vjerovatno ikad biti, i nekako sam zakinut tom diskriminacijom. Sto su sad oni bajkeri, motoristi, nazovi kako hoces, u nekom klubu bolji od mene?! Imaju vise para? Ne znam, ne kontam... Isto vozimo i volimo motore. To sto meni na jakni ne pise nista a njemu pise, on ispade da je bolji od mene... Jbg..

 

Sve ostalo je bilo na nivou. I, jos jedna zamjerka, mislim da je premalo kanti za smece.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 2 sati, blackbeast je napisao:

Ja sam bio citav vikend tu i jedino sto mi se nije svidjelo je sto su one dodatne "narukvice", za ulaz u onaj dio lijevo, gdje se sjedi, davali samo KLUBOVIMA. Ja nisam ni u jednom klubu niti cu vjerovatno ikad biti, i nekako sam zakinut tom diskriminacijom. Sto su sad oni bajkeri, motoristi, nazovi kako hoces, u nekom klubu bolji od mene?! Imaju vise para? Ne znam, ne kontam... Isto vozimo i volimo motore. To sto meni na jakni ne pise nista a njemu pise, on ispade da je bolji od mene... Jbg..

 

Sve ostalo je bilo na nivou. I, jos jedna zamjerka, mislim da je premalo kanti za smece.

Istu diskriminaciju motorista pravi i MC Patriots iz Temerina na svojim susretima, pa ljudi i dalje idu kod njih. Svoju sramnu odluku da članovi moto klubova (sa bojama) ulaze free, a da ostali "vanklubaši" plate po 500 din, pravdaju sa razlogom da za bilo koje problematično ponašanje pojedinca na moto skupu, odgovara klub kom taj pojedinac pripada, tj. navodno - manje "problema" na skupu prave članovi klubova, jer se "plaše" reakcije svojih klubova... :lud:

Ovo "objašnjenje" mi je jednom dao jedan član MC Patriotsa na pitanje zašto diskriminišu vozače motora na svojim skupovima...

Jednom sam posetio moto skup u Temerinu i zbog njihove odluke da tako diskriminišu motoriste, nikada više nisam otišao kod njih, niti ću...

A sad vidim da mi je drago što ni u BL nisam bio, jer svakako bi se iznervirao tom činjenicom da sam prevalio put od 400 km, a da me onda "odstrane" od dela moto skupa...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

@ThePainkiller Moto Fest je drugačiji oblik zabave i organizacije. Bio sam tamo i prije nego sam ušao imao sam isto mišljenje kao ti, ali kada sam vidio situaciju mislim da je ovo "odvajanje" bilo potpuno opravdano (na žalost). Sa druge strane unutra u tom odvojenom dijelu je bilo motorista koji nisu članovi klubova tako da nisam siguran da je bilo ko vraćan ko je želio da uđe (ja nisam vidio ne tvrdim, ali samnom ih je ušlo 4).

 

Inače Moto Fest je potpuno drugačiji oblik zabave, nije klasična motorijada i nekome se sviđa nekome ne. U svakom slučaju domaćini su podigli ljestvicu po ovom pitanju.....od marketinga, do programa i organizacije.....

 

 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Republika Srpska
  • Motocikl: Honda CBR 600 F2
2 hours ago, milje80 said:

@ThePainkiller Sa druge strane unutra u tom odvojenom dijelu je bilo motorista koji nisu članovi klubova tako da nisam siguran da je bilo ko vraćan ko je želio da uđe (ja nisam vidio ne tvrdim, ali samnom ih je ušlo 4).

 

 

 

 

Ja nisam ni probao da udjem, jer sam odmah na ulazu na Kastel vidio da nisam tamo dobrodosao. Usao sam sa par prijatelja iz MK Istok, i njima su dali te "narukvice" i momak koji ih je dijelio je pogledao u mene i rekao, citiram "ovo je samo za klubove".

 

Necu da koristim neke pogrdnije izraze, ali, pos***m im se ja na to razdvajanje. U redu je da odvojis motoriste od "pjesaka", ali ovo je vec uvreda. Ponavljam, ja nisam clan niti jednog kluba i nisam "dostojan"da sjedim sa onima koji jesu?! Sta su oni bolji od mene? Sto imaju prsluk/jaknu na kojoj pise ime kluba? A meni na jakni ne pise nista. :) Ma daaaaaj...

 

Ja ionako nisam dosao tu zbog njih, nego zbog druzenja sa normalnima, kojima nije bitno ni da li clan nekog kluba niti sta vozis. Ja sam se super proveo. Upoznao dosta pozitivnih ljudi iz MK Istok, bio prijatno docekan i pozdravljen od strane njihovih clanova (jer sam jedno deset puta u ta tri dana sjedio tamo u njihovom kaficu), naslusao se fine muzike od strane YU Grupe, i bilo mi bas dobro. I, naravno, jeo odlicnu hranu. :) Tako da me nije puno pogodilo to sto nisam mogao da sjedim sa "odabranima". 

 

Zao mi je samo sto necu moci doci kad Istok bude organizovao skup, jer cu tada biti na moru.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 609 postova
  • Lokacija: Surčin
  • Motocikl: GSF 1200 S

Jedino natpis na jakni/prsluku dokazuje da si član nekog kluba, ili imaju spisak "dobrodošlih" i onih malo manje poželjnih? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Grandpa, 135 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda X11 - Monstrum

Za malo da odem u BL, rezervisao sam i smeštaj. Hteo sam da uzmem slobodni dan... Sticajem okolnosti nisam, i bilo mi je žao. Čitajući ovakva iskustva, nisam više siguran da bi mi tamo bilo lepo.

Uopšte mi se ne sviđa takva podela. Nisam nikada "pripadao" određenom skupu ljudi, bio sam sa svima, družio se i provodio sa ljudima, nisam ih razdvajao po nekim osnovama pripadnosti.

Nadam se da će biti bolje idući put, samo nisam baš rad da rizikujem. Takve stvari bi se trebale znati unapred!

Verujem da je odluka doneta iz najbolje namere, ali ima ljudi koji voze sami, i ne treba da pređu preko 300km i da se onda osećaju nepoželjni ili manje vredni.

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec
Upravo se vratih sa tog Moto festa. Gospoj'ca i ja protegli točkove,prošetali BJB majice i vratili se razočarani. Nisu dozvolili ni da uđemo na parking kao prošle godine. Dočekali nas sa "ne možete ući,to je za bajkere i grupe". Valjda moraš biti "drug član" da uđeš a eto ja baš neću da budem član.Zahvaljujem na gostoprimstvu. Morao parkirati na tržnici i moliti Boga da niko ne ošteti ili ne prevrne motor dok uđemo na sajam na kom je ponuda, čini mi se, još lošija nego prošle godine. Posebno bih izdvojio  CF Moto,koji izlaže izgreban i prljav MT 650 i Piaggio(ili Dukati,zajedno su izloženi) koji je izložio Vespu Sprint sa puknutim okvirom oko fara. Da nije vožnje po lijepom danu i ljubaznog vlasnika jednog prelijepog,plavog NC 750xd s kojim smo lijepo popričali o motoru smatrao bih ovaj dan potpunim promašajem. U svakom slučaju,organizatorima želim svaku sreću ubuduće ali ja više ne planiram posjećivati Moto fest u Banjaluci a ni šire... 
Тај прљави 650NK сам лично ја довезао 350км дотле. То је иначе тест возило, а ја сам на путу до Бања Луке снимао својеврсну видео рецензију тог модела.

Чисто из разлога што ми неки са овог форума приговараше да не могу довољно да се упознам са мотором у 30-50км где нисам провозао мотор у свим врстама пута те да нисам довољно релевантан у изможењу утисака о мотору.
Овога пута сам отишао корак даље и ваљано се упознао са мотором пре него што сам снимио своје утиске за Јутјуб видео (који, узгреч речено излази сутра). Поздрав :)
  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

И да, наруквице су се добијале без обзира да ли имаш прслук или не, битно је било само да ли си дошао мотором или ниси. Колико сам ја схватио. Тј. добио сам ту наруквицу без прслука, а доказ да сам "бајкер" су биле мото панталоне и ципеле као и мајца на којој је писало мотораш :)

А мој утисак о целом скупу је да је свакако скуп поприлично различит од свих на којима сам био. Почев од саме локације на којој се скуп одржавао, мини мото сајма у скупу скупа... До наравно бањалучких кафана, ћевапа и нектар пиве

Видимо се догодине

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: Gradiška,RS,BiH/Ljubljana,SLO
  • Motocikl: trenutno bez motora

Ljudi ja nemam razloga da lažem i nisam jedini kog nisu pustili,odmah iza mene nije ušao momak na crnom Beverly 500 kruzer. Nisam pokušavao ući u kamp nego na onaj prvi parking. Momak na ulazu,pored one ograde od inoxa mi reče, citiram:"Ne možete ući,ovo je samo za bajkere i grupe." Rekao mi je da nađem negdje parking i idem na ulaz za sajam. E sad možda skuteri po njegovom mišljenju ne spadaju u motore pa zato ili šta je u pitanju ne znam (mada su u tom trenutku na parkingu bila dva skutera od 50ccm). U svakom slučaju,nije ni važno više. Ja sam se osjećao jako NE-dobrodošlo i samo sam iznio svoje neprijatno iskustvo bez namjere da "ocrnim" bilo šta i bilo koga. Na fest (i skupove) više neću,da se opet ne desi nešto neprijatno jer vozim zato što to zaista volim i što sam srećan kad to radim i neću da mi takve stvari kvare sreću.

Švaler,nemam ja ništa protiv što si ti vozio. ;) Podijelićeš utiske,vjerujem i radujem se tome. Motorče je na oko dopadljivo iako za moje gabarite omaleno. Zamjerka je njima na štandu što nisu oprali motor pa djeluje da su jako neozbiljni. Isto sam dao zamjerku za Piaggio. Vjerovatno im se taj neki okvir oko fara polomio u transportu ali nekako je ružno izložiti oštećen skuter.

Uh,odužio sam,praštajte :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650
Pre 6 sati, igogitar je napisao:

Ljudi ja nemam razloga da lažem i nisam jedini kog nisu pustili,odmah iza mene nije ušao momak na crnom Beverly 500 kruzer. Nisam pokušavao ući u kamp nego na onaj prvi parking. Momak na ulazu,pored one ograde od inoxa mi reče, citiram:"Ne možete ući,ovo je samo za bajkere i grupe." Rekao mi je da nađem negdje parking i idem na ulaz za sajam. E sad možda skuteri po njegovom mišljenju ne spadaju u motore pa zato ili šta je u pitanju ne znam (mada su u tom trenutku na parkingu bila dva skutera od 50ccm). U svakom slučaju,nije ni važno više. Ja sam se osjećao jako NE-dobrodošlo i samo sam iznio svoje neprijatno iskustvo bez namjere da "ocrnim" bilo šta i bilo koga. Na fest (i skupove) više neću,da se opet ne desi nešto neprijatno jer vozim zato što to zaista volim i što sam srećan kad to radim i neću da mi takve stvari kvare sreću.

Švaler,nemam ja ništa protiv što si ti vozio. ;) Podijelićeš utiske,vjerujem i radujem se tome. Motorče je na oko dopadljivo iako za moje gabarite omaleno. Zamjerka je njima na štandu što nisu oprali motor pa djeluje da su jako neozbiljni. Isto sam dao zamjerku za Piaggio. Vjerovatno im se taj neki okvir oko fara polomio u transportu ali nekako je ružno izložiti oštećen skuter.

Uh,odužio sam,praštajte :)

Ja znam koja si ti ljudina tako da ti je oprosteno :)  CIm budem sa nekim od clanova MK Strsljen kazacu im za ovaj veliki propust ;) Ajd' pa Boze zdravlja da se vidimo kad budem dolazio u julu u BL :)

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

ovako, ja sam u cetvrtak krenuo u BL preko Makarske, Livna i Mrkonjic grada i uz blagoslov kiše zadnjih 200 km stigao u BL. smjestio se gdje i prethodne dvije godine i prošetao gradom. cisto i uredno gdje god pogledaš a nisam kružio samo centrom. usluga po ugostiteljskim objektima je bila baš onako za primjer.

u petak oko 11,12 sati dolazim na parking kao potpuni civil ( patike, rifle, majca ) i prijavljujem se za naruknicu. momci pitaju za gdje mi je motor a ja im odgovaram da je na parkingu smještaja gdje spavam i pokazujem prometnu. istog trena dobijam naruknicu koju stavljam u đep uz objašnjenje da mi izaziva alergijsku reakciju, monster za popiti i pitanje dali sam prvi put. " ne to mi je treci " odgovorim. momak iz organizacije mi pruža još jednu crnu gumenu sa crvenim slovima ispisanu moto fest banja luka.

petak i subotu sam ulazio i izlazio bez naruknica na ruci ( valjda barem desetak puta ) a da me je samo jedna osoba na jednom od ta dva ulaza pitala za naruknicu što je isto malo cudno ali ....

hocu reci da pojedinacnih slucajeva ima i u stvari u tako velikim organizacijama su neizbježni ali ako cemo takve pojedinacne slucajeve stavljati na površinu a zanemariti sve ono drugo što je vrhunski napravljeno onda sami sebe moramo zapitati zašto to radimo.

vecini se desilo da u nekom ducanu na blagajni baš tada kada ste na redu nestane trake  za racun ali ne vjerujem da je itko popljuvao ducan.

nije u redu zbog neke osobne sitnice javno umanjiti uloženi trud i vrjednost moto festa pa i grad jer takve stvari se dešavaju  svugdje.

žao mi je momaka koji su imali pegulu sa opisanim događajima ali bi to trebali sagledati na nacin da je nestalo trake baš kad su oni došli na red za platiti.

 

Promenio član mile fazer
  • Sviđa mi se 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: BG - Zemun - Zvornik
  • Motocikl: Yamaha FJR 1300, Ktm exc300

Bio je jedan manji rezervisan parking za ljude koji su dosli da kampuju i ogroman parking za sve ostale. Unutar tvrdjave bio je jedan deo sa stolovima gde su uglavnom bili ljudi sa bojama. Meni generalno taj deo nije ni bio interesantan, dva raja je bila na drugoj strani i po meni bolje je zezanje sa ove strane gde su svi i gde je odnos 1:8 u korist banjalucanki ;)

 

Ja i sledece godine idem i ako bude kao i ove godine, bicu prezadovoljan.

  • Sviđa mi se 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

poslje doceka Nove godine, oko 10.1. htio sam potvrditi smještaj na istom mjestu kao i tri godine do sada ali malo morgen. sve je vec bilo bukirano. probaj tamo, vamo, ali nista. zamolio sam vlasnicu apartmana Kastel gdje sam odsjedao da pomogne i eto našla mi je smještaj. po svemu sudeci Moto fest u B.L. imao je odjeka u regiji kao nešto dobro, drugacije pa je za ocekivati da ce 4. moto fest biti još bolji ako je to moguce jer standardi su visoko podignuti vec nakon 3. moto festa. da ce biti posjeceniji u to sam siguran. radujem se dolasku.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12
Pre 13 sati, mile fazer je napisao:

poslje doceka Nove godine, oko 10.1. htio sam potvrditi smještaj na istom mjestu kao i tri godine do sada ali malo morgen. sve je vec bilo bukirano. probaj tamo, vamo, ali nista. zamolio sam vlasnicu apartmana Kastel gdje sam odsjedao da pomogne i eto našla mi je smještaj. po svemu sudeci Moto fest u B.L. imao je odjeka u regiji kao nešto dobro, drugacije pa je za ocekivati da ce 4. moto fest biti još bolji ako je to moguce jer standardi su visoko podignuti vec nakon 3. moto festa. da ce biti posjeceniji u to sam siguran. radujem se dolasku.

I ja sam imao taj problem,nisam mogao da rezervišem smeštaj u kojem sam bio dve godine,neko me preduhitrio ali sam našao drugi,bliži je Kaštelu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 123 postova
  • Lokacija: Krusevac
  • Motocikl: Suzuki Vstrom 650 L1, Yamaha XT 1200Z Super Tenere
20 hours ago, fitsensei said:

Da li je mozda potvrdjen datum, i bendovi koji nastupaju :)

29-30.maj 2020.god

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja