Jump to content

Moto Zajednica

K: Honda CB 500 X

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

a evo ga i drugar da se pravi pametan :) ...

 

sto se kaze u mom kraju - oba se teraju za sve pare, sta god pazarili, nece biti pogresno... gabariti su slicni, u pitanju su gotovo finese i iako znam da zivot cine male stvari ovo je potpuno subjektivno, zavisi od afiniteta vozaca pa i njegove konstitucije, dakle tesko je dati apsolutnu prednost jednom ili drugom modelu, upravljivost zavisi i od onog ko upravlja :) ...  svakako se i nc i cb teraju jako lako i njima se u mestu manipulise bez muke... agregati sa druge strane potpuno razliciti... na nekom stranom forumu sam procitao da je nc750 kao moderna nemacka dizel masina a cb500 kao mali italijanski sportski auto i rekao bih da je to prilicno tacno...  ovaj prvi daleko elasticniji po gradu, bez potrebe da se salta, ovaj drugi u nizim obrtajima skace i trza ko sanska koza, trazi stalno ruku na kvacilu... opet, sa druge strane, van grada nc mozda moze da bude "dosadan" za prave bajkere a cb te gotovo uvek prijatno iznenadi cim krenes po gasu,... obrni okreni, oba sam vozio sa velikim zadovoljstvom, sta god da je namera, od commutinga do neke ozbiljne ture /par hiljda kilometara... licno, po ovim cenama, dao bih prednost nc750, ozbiljnija zavrsna obrada, bolja tabla, vise opcija za podesavanje,  dosta manja potrosnja... vrednost polovnih ne mogu da komentarisem jer je ipak pitanje sta se zaista dobija za trazeni novac, ja sam svoje prodao po cenama koje su i sada aktuelne, dakle ne gube puno na vrednosti...

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda CB500F
On 5/15/2017 at 13:09, Funky je napisao:

 

Reci mi taman da te pitam, posto vidim da si dosta putovao po Grckoj i inace sa CB. Koja putna brzina joj je OK?

Posto sam ja svega par puta vozao auto putem (90% voznje je gradska)... 

Interesuje me brzina sa kojom necu da se vucem ali i takodje ona sa kojom necu opterecivati masinu preterano :)

Pazi ovako...Ja ga vozim oko 130kmh to ti je tacno 6000 obrtaja, 120kmh ti je na 5500 obrtaja. Ali moram naglaiti da ja na mom CB imam dodatno stavljen vizir, ne bas onaj touring ali nije ni mali kao fabricki na NC, i mogu ti reci da dosta znaci. Naprimer kad sam isao u Grcku (tura oko 2000km i kusur), meni je bord kad sam se vratio pokazao prosecnu potrosnju 4.5l/100km. Dok kad sam isao Bgd-Zlatibor-Zlatar-Sjenica-Ivanjica-Bgd, pokazao 3.6l/100km. Po meni je taman da ga drzis na 130kmh do 140kmh max. Vec preko toga je po meni mucenje motora a i samog sebe. 

To ti je neko moje misljenje steceno iz ovih 9000km sto sam presao za ovih godinu dana sto posedujem motor :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Hvala na odgovoru, pitam iz razloga sto idem prvi put sa njim na neki duzi put pa me je bas interesovalo dal je potrosnja veca na auto putu ili na nekoj magistrali. Ma ja sam racunao 120 da drzim da ce to biti OK jer cu imati puno prtljaga i suvozaca.

Vizir kod mene nije problem steluje se u 2 polozaja ja ga uvek drzim u visem polozaju jer u nizem mi tacno bije vetar u bradu od kacige, dok je u visem polozaju skroz druga prica :aha:

Sve u svemu hvala za info :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 2 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda CB500F
pre 6 minuta, Funky je napisao:

Hvala na odgovoru, pitam iz razloga sto idem prvi put sa njim na neki duzi put pa me je bas interesovalo dal je potrosnja veca na auto putu ili na nekoj magistrali. Ma ja sam racunao 120 da drzim da ce to biti OK jer cu imati puno prtljaga i suvozaca.

Vizir kod mene nije problem steluje se u 2 polozaja ja ga uvek drzim u visem polozaju jer u nizem mi tacno bije vetar u bradu od kacige, dok je u visem polozaju skroz druga prica :aha:

Sve u svemu hvala za info :takoje:

Pazi, sve ovo sto sam ti napisao, ti moji putevi su isto sve sa prtljagom i zenom pozadi. Tako da samo lagano 120-130 i uzivaces. 

P.S. Izbegavaj autoput sto vise mozes. Uzivanje je u krivinama a ne na otvorenom u borbi protiv vetra :jee:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 328 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hondaaaa :)

Znam, pokusao sam jedan deo auto puta da izbegnem ali jedan deo mora da se izvoza. Inace se vodim bas tom politikom izbegavanja auto puta radi sopstvenog uzivanja :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja