Jump to content

Moto Zajednica

Makedonija i njene cari

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

U početku juna idem kolima u Grčku na ostrvo Skitahos. Planirano je i jedno spavanje u Makedoniji. Zanima me preporuka za neko pristojno mesto, ne treba da je baš uz autoput, gde se može dobro pojesti i da je spavati na nivou.

Cuo sam da je Dorjansko jezero jako dobro :)

 

Planiram tamo krajem avgusta da idem :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

U početku juna idem kolima u Grčku na ostrvo Skitahos. Planirano je i jedno spavanje u Makedoniji. Zanima me preporuka za neko pristojno mesto, ne treba da je baš uz autoput, gde se može dobro pojesti i da je spavati na nivou.

Cuo sam da je Dorjansko jezero jako dobro :)

 

Planiram tamo krajem avgusta da idem :)

 

Dojransko, pardon :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

 

U početku juna idem kolima u Grčku na ostrvo Skitahos. Planirano je i jedno spavanje u Makedoniji. Zanima me preporuka za neko pristojno mesto, ne treba da je baš uz autoput, gde se može dobro pojesti i da je spavati na nivou.

Cuo sam da je Dorjansko jezero jako dobro :)

 

Planiram tamo krajem avgusta da idem :)

 

Dojran je u principu mrtav (zato ga nisam ni pomenuo), je da je zadnjih godina poboljsano stanje, ali jos uvek nista posebno da se poseti/vidi. Mozda samo neki enduras bi mogao da nedje neki dobar off road put. A u gradu, ima "cak" dve kafane, a poznatija je Fuk Tak. Ima jedan kamp, Mrdaja, odma do samu granicu sa Grcokm, gde ima bungalove.

Jedino sto bi moglo da dodje u obzir je da Dojran bude zadnja stanica odmora pre nastavak u Grcku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 899 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

 

U početku juna idem kolima u Grčku na ostrvo Skitahos. Planirano je i jedno spavanje u Makedoniji. Zanima me preporuka za neko pristojno mesto, ne treba da je baš uz autoput, gde se može dobro pojesti i da je spavati na nivou.

Cuo sam da je Dorjansko jezero jako dobro :)

 

Planiram tamo krajem avgusta da idem :)

 

Dojran je u principu mrtav (zato ga nisam ni pomenuo), je da je zadnjih godina poboljsano stanje, ali jos uvek nista posebno da se poseti/vidi. Mozda samo neki enduras bi mogao da nedje neki dobar off road put. A u gradu, ima "cak" dve kafane, a poznatija je Fuk Tak. Ima jedan kamp, Mrdaja, odma do samu granicu sa Grcokm, gde ima bungalove.

Jedino sto bi moglo da dodje u obzir je da Dojran bude zadnja stanica odmora pre nastavak u Grcku.

 

Onda sam ja pogresno protumacio prijedlog :) hvala na obavjestenju :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Ove godine se razmišljam da napravim turu po Makedoniji, da malo vidim odakle su mi koreni. Svaka čast za temu! Pratim!

Javi kada budes tu narocito u Skoplju. Imas i mesto gde da spavas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • stranac, 137 postova
  • Lokacija: MKD
  • Motocikl: pa, Magna... VF750C peugeot jet-force 50

Dojran je malo turisticko mesto zivne preko leta,za porodice sa malom decom i manjim budzetom,ribolovce i penzose. Nije bas talo lose,smestaj je jeftin,a dobra je alternativa za one koji idu za Stavros,Asprovaltu i Kavalu-Tasos,izbegava se Solun. Imaju lep kej pored jezera,zna da bude komaraca bas,jeftin kamp,Partizan. Ko svrati preporuka je da proba cufte od riblje ikre,ko vole,a posebnost jezera osim bogatstva ribom je period cvetanja algi,kad se ode na sredinu camcem i pije se voda sa mesta gde je izvor podvodni,dobro za decu sa probl disanjem,gnojne angine i tako to,voda je izuzetno bogata jodom,rane zaceljuju naocigled,provereno.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Beograd/Zug
  • Motocikl: Stokke

Na putu za Grčku, Mrzenci kod Gevgelije - kako ste to zaboravili da spomenete? Kafana Javor - Kod Džoka, jagnjetina i najbolji teleški muskul...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Par puta ulazio kod Dzoke u Mrzence i zbog neljubaznosti konobara išao preko puta u Gostilnica Jug. Odlična usluga i kuhinja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Svaka čast za opise predela.Planirao sam ponovo Rumuniju par dana,ali ovo tvoje pisanje,menja planove.Ako odlučimo u taj kraj,javljam se da popijemo neko

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 893 postova
  • Lokacija: Skoplje
  • Motocikl: Honda CBR 1000f

Svaka čast za opise predela.Planirao sam ponovo Rumuniju par dana,ali ovo tvoje pisanje,menja planove.Ako odlučimo u taj kraj,javljam se da popijemo neko

of course :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja