Jump to content

Moto Zajednica

Honda crf 450 karburator Hitnoo :)

Recommended Posts

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: RaskA
  • Motocikl: Honda crf 450

Zdravo drustvo imam jedan mali problem, ne znam da nastelujem karburator, kupio sam motor hondu crf 450 r i posle neke voznje mi se otkinuo ventil upao dole i napravio haos, odradio sam generalnu i sredio motor sto posto novi ventili gumice klip karike lanac razvodni bas sve, ali sam nesto cackao karb kad sam cistio i pomerio srafic za smesu, i sad nece da radi kako treba, pali iz prve radi extra extra vuce, samo ga zeza sto nece da mi spusti odma ler gas, a pre nego sto se defekt desio radio je extra :) 

Kad mu das gas on ostane kao da mu drzis gas i onda posle pola minuta smanji, u startu extra prima gas, sta da se radi da se odvija ili zavija srafic za smesu :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Neverujem da je do smese.

Tako je bilo kod mene isto,kao da glavi siber u karburatoru.

 

Ja sam resio tako sto sam zamenio onu oprugu sto gura siber dole,stavio jacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: RaskA
  • Motocikl: Honda crf 450

Ne glavi siber garantovano :D kad dam gas ono ugasen i pustim skroz on udari u karburator ono da se vrati sto posto... nije sigurno do njega, garant vraca... :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 57 postova
  • Lokacija: Austrija
  • Motocikl: Kawasaki KX 250

Ja sam moj resio tako sto sam uzeo komplet set za remont karba i sve promenuo, naravno lepo ga isprao i oprao i evo radi sve ok !

Sraf za smesu treba da je od 1,5 krug od skroz uvrnutog do max 2. okretaja naravno ka napolje.

Pogledaj mehanizam sauha, i kanale sauha u karburatoru. I to moze biti razlog ne vracanja obrtaja na normalu !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: RaskA
  • Motocikl: Honda crf 450

Hvala puno momci, probam sutra sve, motor je posle pola voznje vec normalno poceo da radi neka sitnica ga jebe :) nekad oce nekad nece moram sve da pretresem ceo karb :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Na sajli kada se jedna zicica otkine ona zadrzava tj zaglavljuje sajlu u panciru. Inace meni se skoro bilo desilo na kvacilu, ali zadrzavalo je samo kratko i samo malio, dok ubrzavam, original kao d je lamela pri kraju i bio sam ubedjen da je lamela ali je bila ipak sajla. E sad to je jaca sajla i jaca opruga pa stisnes pustis kada je ugasen motor i cujes kako pucketa sajla.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: RaskA
  • Motocikl: Honda crf 450

Meni ima samo jedna i rucka je sa jednom sajlom neko je to promenio, proveravao sam sajlu ide lagano skroz i podmazao sam je sa sprejom za sajle :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: RaskA
  • Motocikl: Honda crf 450

Zamenio sam sajlu rucku, sad su dve sajle, vraca sto posto ali vrlo malo ali vrlo malo zadrzi gas, oprao sam karb u ultrazvucnoj, i mnogo bolje sad radi na leru ali vrlo malo nekad zadrzi gas, sad sta je uzrok toga ne zaglavljuje nista sigurno..... to je koliko ja znam premalo vazduha... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R

Koliko se sećam malo vazduha, odnosno višak goriva na leru guši motor.

Kada vuče falš vazduh ispred karburatora, hoće ovako da radi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: RaskA
  • Motocikl: Honda crf 450

Kada dam gas pun od jednom on zapusi crn dim sto znaci vise goriva, i nece odma da vrati ler sta da mu radim, da probam sa iglicom da spustim na najvisi nivo tj da je spustim max :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: RaskA
  • Motocikl: Honda crf 450

Drustvo ima li neko dobrog majstora da oteram hondu kod njega, ali da je dobar servis da drzi i da radi kako treba, da mi proveri sve ovo, opet nece da vraca gas kako treba ne mogu vise da se nerviram gurnucu ga negde u potok :) Sve je novo na njemu i klip i hilzna i karike ventili sve bas i nece da radi kako treba :) Ako mi preporucujete nekog majstora ja sam iz raske do kragujevca bih oterao motor nije problem... samo da moze da resi :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja