Jump to content

Moto Zajednica

honda cb1

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

Sasvim slucajno sam prosle godine kupio jednu hondu cb1 400ccm.Samo stanje motora je bilo prilicno originalno ili sto bi ja rekao neprimetno...Iskreno bio sam odusevljen ovom malom masinom koja je mogla da parira mnogo vecim masinama.Odlucio sam da motor zadrzim za sebe i prilagodim svojim svakodnevnim potrebama,rezultat je u slikama koje slede.

post-7626-0-54412000-1489701261.jpg

post-7626-0-74780200-1489701288.jpg

post-7626-0-24430200-1489701317.jpg

post-7626-0-69254100-1489701340.jpg

post-7626-0-82433800-1489701365.jpg

post-7626-0-93928400-1489701395.jpg

post-7626-0-75695400-1489701416.jpg

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Prelepa mašina.

Ja sam inače pristalica teze da svaka domaćinska kuća treba da ima bar 2 motora. Jedan za lokal i jedan za putovanja.

Ova lutkica je idealan kandidat za gradskog potrčka.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Ozbiljno sredjeno! Mozda malo previse mat crne za moj ukus, ali kako ko voli, moj matori vozi cb1 odlican motor za svcrkanje po okolini a posle 6k obrtaja postaje raketa, karakteristika ovog agregata je sto nema lanac bregaste nego je uzupcena preko zupcanika, nepoderivo! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@Bo - Koji cajger si ugradio? KOSO original ili kinesku kopiju i da li sve funkcioniše kako treba (pre svega obrtomer)?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Lepa masinica, i nebih se slozio da je pogodan samo za grad, moze CB-1 i te kako da radi duze ture komotno, ne vidim zasto nebi, i jos pogotovo sa ovim vizirom sto ima, iako mi se bas ne svidja izgled vizira ali sigurno da radi posao, jedino su mi one harmonike na stapovima ruzne, mada opet, to je vrlo korisna stvar jer stiti stapove od ostecenja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

sat je kineska kopija i preporuka svima radi extra samo mi sijalica za temperaturu brljavi ...ostalo stvarno super...sto se voznje tice slazem se da je ovo masinica za sve...harmonike su stavljene prvo zato sto nevolim hrom delove a drugo ipak je ovo skoro pa oldtimer/////

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Taj vizir je Givi GS A770N. Imam ga i ja na Yamahi. Koliko znam više se ne proizvodi ali Ivan ima kalup za njega... Odličan vizir... Da li je nekad stavljan na neki Guzzi, ne bih znao :)

 

radovi_008.jpg

 

Inače, Honda je kao bombonica :) Hajd' cimaću te oko tog cajgera ako nije problem - hoću ja na Cagivu da turim neki od tih kineskih, ali sam skeptičan u vezi funkcionalnosti - posebno obrtomera... Daj ako možeš malo više detalja kako si sređivao motor...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: nis.srbija

uh za sve sto sam radio trebalo bi bas da pisem...ukratko motor je rasturen bukvalno na sraf ,agregat nisam dirao posto je extra sve sto je trebalo zamenjeno...podmazano...ocisceno...ofarbano.Sto se sata tice obrtomer se vrlo lako steluje na dig.gispleju jednostavno ukucas broj cilindara,dali je karb.ili in.i to je to .Isto je i za km sat senzor montiran na disc unese se duzina jednog kruga od pulsatorau mm i on sam proracuna km/h...p.s odlicna ti je yamahica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Manatwork, 86 postova

Pozz svima,

 

Meni se svidja, i vidim da je sad na prodaju..jel ima neko iskustva s odrzavanjem ovih cb- 1 400, jer kazu da se proizvodio samo 2 godine, ...ne znam dal se jos negde ugradjivao posle ili pre ovaj motor vodom hladjeni..Ne bih da se u startu uvalim u neke beskonacne probleme.Malo sam ga provozao neki dan , i meni to zvuci i izgleda , i vozi se ko da je nov (barem u odnosu na masu drugih koje sam ovih dana kao nesto isprobavao)..Mogu reci da mi cak i mnogo noviji motori deluju dosta neubedljivo sparm ovog..

Ali plasim se da nije neka retka zverka, pa da se ne ukopam s njim..

 

Aleksandar

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije samo 2 godine, a taj agregat se proizvodio godinama u raznim modelima CB-1, CB400F, CBR 400R...

pi svi su bili prilicno popularni, samo problem je sto ih nema mnogo na nasem trzistu i u ovom delu evrope generalno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja