Jump to content

Moto Zajednica

odvijač

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

hteo sam da skinem blagu rdju odvijacem da ne bi ostetio kiselinom.Na njima piše da skidaju rdju.Kupio sam k2 i pospricao probno na flah blago zardjan.Posle par minuta povukao cistom krpom-nista,jos posle par minuta-nsta ,posle 12 sati nista.Ima jedva vidljiv trag od rdje na krpi -da sam skidao noktom ili bez spricanja samo krpom bilo bi više.Nikad nisam koristio odvijač-mozdaje sve u redu -mozda bi šraf popustio,ali rdja nigde nemrda.Da li je neko koristio odvijac-da li je ovo normalna pojava ili ovaj k2 nije dobar

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

K2 (Akra K2) ne sluzi za skidanje rdje, nego za pranje i odmascivanje motora, delova....od prljavstine nastale talozenjem ulja, prasine..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

Ja sam bas juce otkrio jednu super stvar a to je aditiv za dizele, bočica nekog koncetrata za prociscavanje dizni. Posto sam remontovao pumpu visokog pritiska par elemenata je krenulo da rdja, valjda od ove nase kvalitetne nafte(ko je rasklapao zna kako to izgleda) i probam sa wd40 i tako neki k2 odvijač ali nista posebno. Sjetim se da sam kupio taj aditiv u maloj boci malo vecoj od laka za nokte i mjesa se sa 40-80l nafte i probam onako bez razblazivanja kad ono pravo cisti a kosta nekih 1.8€ i isto je mislim k2 proizvodjac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Od odvijaca, samo wd40. Svakodnevno gledam tu praksu i razne sarafe i prirubnice, male i velike, niske temp i visoke temp, zardjale po 30 godina i samo ali iskljucivo wd40. Firma gde radim ima i svoju liniju odvijaca ali to nije možda ni upola kao wd40. I kad god je neki zajeban poslic, zaboravimo lako na onu 'if you work for coca cola, you don't drink pepsi!' i vadi se wd40.

 

 

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Pobjednik motogp kladionice 4X, 5225 postova
  • Lokacija: Sokolac RS
  • Motocikl: s.f. fzr1000 crf450r cbr600rr shadow

WD je super to je opste poznato ali nije  u svim prilikama..recimo cicenje turbine, krilca(geometrija) mozes deset dana prskati sa wd i dzaba dok UK ulje to s.ebe za 5min..ovaj aditiv djeluje jos jace..tako da legenda o wd zivi kod ogranicenih vrsta rdja, podmazivanje cjevi od pistolja i tako to.. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ma ok, mislio sam na neke klasične odvijace za 'klasičnu' primenu.

Za turbinu ako sam dobro skužio bi neki odmascivac / rastvarač trebao tj bolja bi bila primena.

 

 

Verzonden vanaf mijn airbus 380 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja