Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc oko kupovine motora

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Zdravo ljudi,

Dugo me nije bilo na forumu, a evo sad planiram da pazarim virago 535 ili 750. Razmisljam i o 250, ali mi deluje da nije za duza putovanja, ispravite me ako gresim.

Ukolio znate nekoga da prodaje nesto , slobodno mi bacite poruku.Gledam da uzmem nesto jeftinije , a svakako bih bio spreman da ulazem svakog meseca.

 

Nasao sam jednog iz Novog Sada , da li ima nekog slucajno da je dokon i da bi neki dan mozda bacio neki pogled i rekao mi dal to vredi uzimati?

http://www.mojauto.rs/polovni-motori/2273976_Yamaha_2664_Virago_1990_god

Takodje ako neko zna proceduru za vadjenje probnih tablica ili nesto tako ako bih eventualno morao da dovezem tog Viraga do Cacka , posto nije registrovan.
 

U potrazi sam pretezno za tim zbog V motora koji mi je uvek bio zelja, a voleo bih da sa njime predjem malo vece relacije 200-300km , pa jel mi mozete reci koliko je to ok?

Koliko sam citao trebalo bi da se retko kvare?

Mali Offtopic:

Ukoliko bih ulagao u startu vise para nekako mi primamljivo deluje i Harley-Davidson Street® 750.
Ima li neko iskustva sa mozda kupovinom Harley-Davidson Street® 750 ,da li vredi uzeti ga na lizing, koliko izadje ucesce i tome slicno?

Puno pozdrava i hvala svima!

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: beograd,
  • Motocikl: pantelija

da ne bude da se niko ne javlja.posto planiras duze voznje svakako uzmi motor vece kubikaze.ne zato sto ces brze ici jer po nasim putevima je to nemoguce .vec zato sto u nedaj boze tesnim situacijama lakse i brze ce te izvuci motor sa vise snage.konkretno meni virago nije lego.535mi je malen.imam 183 i 106kg.mada stalno tripujem da su mi motori mali pa ih preradjujem pa opet jovo nanovo.ja trenutno vozim panteliju(vn 750) i on mi nekako odgovara.ono sto meni na njemu isto odgovara je i to sto je na kardan.ali i jamahe su na kardan.elem to sto ja kao pametujem ti nista neznaci dok ne sednes na neki od motora i probas .sto se hd-a tice tu ti nemam nikakvu ideju ni kolko kosta ni sta bi sa kupovinom.al ako vec znas ko prodaje pitas njega.svakako nije jeftina zanimacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

da ne bude da se niko ne javlja.posto planiras duze voznje svakako uzmi motor vece kubikaze.ne zato sto ces brze ici jer po nasim putevima je to nemoguce .vec zato sto u nedaj boze tesnim situacijama lakse i brze ce te izvuci motor sa vise snage.konkretno meni virago nije lego.535mi je malen.imam 183 i 106kg.mada stalno tripujem da su mi motori mali pa ih preradjujem pa opet jovo nanovo.ja trenutno vozim panteliju(vn 750) i on mi nekako odgovara.ono sto meni na njemu isto odgovara je i to sto je na kardan.ali i jamahe su na kardan.elem to sto ja kao pametujem ti nista neznaci dok ne sednes na neki od motora i probas .sto se hd-a tice tu ti nemam nikakvu ideju ni kolko kosta ni sta bi sa kupovinom.al ako vec znas ko prodaje pitas njega.svakako nije jeftina zanimacija.

Ja sam bas malen 70 kila max tako da bi mi 535 bilo sasvim ok. A HD ovaj nije skup, ima i sema za lizing u sustini isto kosta ko bilo koji drugi motor , bar taj street 750.

Pozdrav i hvala na javljanju!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Sto se tice Viraga, moj savet ti je da gledas 750.... (nisam potpuno siguran, ali mislim da ti je Ista cena registracije kao i za 535). Sto se tice probnih tablica, mislim da ti je uvek isplativije da se organizujes sa nekom prikolicom nego da dajes drzavi velike pare za parce kartona.... Ja sam u NS i mozda bih se mogao organizovati da pogledam motor, ali mislim da nisam dovoljno strucan da ocenim mehanicko stanje motora.... Kada sam sebi kupovao motor vodio sam majstora da mi pomogne....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Uzmi 535 ili 750. 250 ce ti biti mali. Jos ako nabacis suvozaca... 

Da , zato i idem na 535. :)

 

Sto se tice Viraga, moj savet ti je da gledas 750.... (nisam potpuno siguran, ali mislim da ti je Ista cena registracije kao i za 535). Sto se tice probnih tablica, mislim da ti je uvek isplativije da se organizujes sa nekom prikolicom nego da dajes drzavi velike pare za parce kartona.... Ja sam u NS i mozda bih se mogao organizovati da pogledam motor, ali mislim da nisam dovoljno strucan da ocenim mehanicko stanje motora.... Kada sam sebi kupovao motor vodio sam majstora da mi pomogne....

jeste ista cena ali mislim da mi nije nuzno da bude jaci od 535, naravno ne bezim od 750, samo su uglavnom malo skuplje.

Ako mozes bilo bi super ako bi pogledao ovako malo cisto koliko mozes oslusni.

Ionako plairam da ulazem u njega pa ni ne mora da bude savrsen.. Hvala puno!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 487 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: Harley-Davidson SuperLow 1200T

Ja vozim V star 650 pa ti ne mogu reci nista za Virago ali svakako su ti dali dobar savet u vezi zapremine V motora, uvek uzmi veci ako mozes. Nekad ti stvarno fali malo snage, ne uvek ali pri preticanju pogotovo sa saputnicom treba veca zapremina.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Ja vozim V star 650 pa ti ne mogu reci nista za Virago ali svakako su ti dali dobar savet u vezi zapremine V motora, uvek uzmi veci ako mozes. Nekad ti stvarno fali malo snage, ne uvek ali pri preticanju pogotovo sa saputnicom treba veca zapremina.

Da da :)

Ima slabo tih od 750, a i retko koji da nadjem a da mi fino izgleda da cena nije duplo veca. Kontam da bi mi za sada 535 vrsilo posao, e sad kad se stvari promene promenice se i to. Hvala puno na podrsci svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 181 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZX 750

Zdravo prijatelji, samo da vam javim da sam se na kraju nekako odlucio za FZX 750.

Prezadovoljan sam, ali to je vec druga tema, pa cu je otvoriti.

Hvala vam puno. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja