Jump to content

Moto Zajednica

Prvi motor - skuter

Recommended Posts

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco People 250

Pozdrav svima,

 

Posle predstavljanja reših ovde da potražim pomoć - savet u vezi kupovine skutera. Imam staru B kategoriju odnosno AM pa mogu do 50cc bez dozvole. E sada šta je moja dilema i gde mi treba savet?

 

Do sada nisam vozio motore, samo sam dosta puta bio suvozač. Skuter mi je potreban(za početak) za put do posla cca 5km u pravcu i povremeno vozikanje po gradu. Generalno cilj je da mi reši problem parkinga makar tokom lepšeg dela godine, pošto radim u centru i ne mogu zbog zona da parkiram.

 

Razmišljao sam o nekom skuteru od 50cc za početak(polovan naravno), a posle bi upisao za A kategoriju da bi mogao da pređem na veće kada steknem malo iskustva. E gde kreće moja muka, ja sam visok nepunih 2m, što se tiče težine to nije problem imam oko 80kg, ono što me brine je prostor za noge za mene i povremena mogućnost da nekoga povezem. Takođe voleo bi kada mogao da ide oko 50-60km/h kao i da ne izgledam sa svojih dva metra baš previše smešno na njemu :)

 

Cena u koju bi mogao da se uklopim je oko 500 evra. Ja sam gledao Peugeot Elyseo koji mi deluje kao maxi skuter a ima modela od 50cc(doduše jako retko možda su čak i preskupi za moj budžet).

Više mi se sviđaju modeli sa većim točkovima, a pošto bih vozio uglavnom po gradu kontam da bi to bilo sigurnije zbog rupa itd...

 

Molio bih ljude dobre volje da mi daju neke predloge, uzmite u obzir moju visinu a i budžet. Ukoliko mislite da je neki motor pravi izbor možda bi mogao još malo da se ispružim(ne u visinu nego finansijski haha)

 

Hvala svima unapred na savetima

 

Da dodam - ne bežim od kineza ali bilo bi dobro da bude koliko toliko pouzdan, da ne razmišljam puno ako ga redovno održavam da će me ostaviti svako malo :)

Promenio član Vendigo01

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 836 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: NEMAM

Osim elysea imas i kymco grand dink 50 koji je skroz dobar skuter.

Koliko se ja razumem u 50 oce na svemu ostalom covek od 2m izgleda smesno da kazemo.

A pritom uklapa se u budzet. Moze dobar ja mislim za 500-600e da se nadje

 

Послато са GT-I9301I уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco People 250

Da li generalno te pedesetice (većih gabarita) mogu da nose dve osobe od na primer 80+60kg ponekad :)

 

Sad gledam po oglasima grand dink 50 najjeftiniji je 700 a nema ih baš puno :) Mada dobro izgleda, kakve su im mašine vidim da je ovaj za 700 prešao 35k.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zlo i naopako, 545 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Kao da nema

Da li generalno te pedesetice (većih gabarita) mogu da nose dve osobe od na primer 80+60kg ponekad :)

 

Sad gledam po oglasima grand dink 50 najjeftiniji je 700 a nema ih baš puno :) Mada dobro izgleda, kakve su im mašine vidim da je ovaj za 700 prešao 35k.

 

Naravno da moze. Ja i cura na 50 kubika

 

stim sto sam ja tezi od tebe nekiih 30-40 kila pa sad ti gledaj :) ide i dalje.

 

u pitanju je Kymco Super 8 2t.

 

 

E sad, ne znam da li ima bilo koji model u toj ceni jer realno za 500 eura mozes ili kinez (ne preporucujem sem ako ne mislis za jednu sezon) ili neki krsten ali izdrndan do maksimuma. Grand dik je super masina ali mali tokovi.. Kymco ima modele super 8 i agility od 50ccm koji imaju vece tockove ali za te skutere moras da dobacis jos barem 300-400 eurica.

 

Ovde ne govorim za starije modele, koji su em sto su svi odreda mali gabaritno em sto su izjakani do bola.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Vozim Peugeot tweet 50 ccm 4 t vec 5 god registrovan za 2 osobe veliki tockovi 16 coli ide malo vise od 70 km skinuta blokada presao 8000 km nista se nije kvarilo samo redovan servis i to je to za grad super tosi oko 3 litre na 100 km preporuka 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Beograd, Novi Beograd
  • Motocikl: Kymco People 250

Vozim Peugeot tweet 50 ccm 4 t vec 5 god registrovan za 2 osobe veliki tockovi 16 coli ide malo vise od 70 km skinuta blokada presao 8000 km nista se nije kvarilo samo redovan servis i to je to za grad super tosi oko 3 litre na 100 km preporuka 

Tweet je skup sad gledam oglase najjeftiniji 1100 evra a to mi probija budzet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 46 postova
  • Lokacija: Bečej
  • Motocikl: 2005 Yamaha TMAX 500

Mislim da ce svaki da probije budzet. Bez ljutnje.

Bolje skupiti jos malo, pa uzeti nesto valjano, nego sad juriti nesto tek tako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 143 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Transalp 600

Mada mislim da moras da uzmes ovu novu dozvolu i onda automatski dobijas am kategoriju .I ako kupujes skuter od 50 ccm obavezno od prodavca trazi potvrdu da max brzina ne prelazi 45 km na sat jer bez te potvrde ne mozes da registrujes na zute table vec na bele a onda ce ti trebati A kategorija. A moze i faktura koja se dobija prilikom kupovine novog  skutera i na njoj isto pise max brzina ili od ovlascenog uvoznika .Dobro proveri pre kupovine jer dosta skutera ove godine ne moze da se registruje na zute table bez te potvrde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8925 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Vozim Peugeot tweet 50 ccm 4 t vec 5 god registrovan za 2 osobe veliki tockovi 16 coli ide malo vise od 70 km skinuta blokada presao 8000 km nista se nije kvarilo samo redovan servis i to je to za grad super tosi oko 3 litre na 100 km preporuka 

 

Peugeot Tweet i Sym Symphony su skoro isti skuteri, vrlo vrloo mala razlika u nekim detaljima, inace nose identicne agregate koji su se pokazali veoma dobro, pouzdana masina + kad se doda vizir, skroz drugacije tj vece izgleda.

 

Elystara ili Elyseo nemoj gledati jer neces naci delove za njih ako nesto zatreba, Verano je puko dok Euroimpex je kao poceo da radi program skutera ali su jako tanki.........kineze izbegavaj u sirokom luku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Јахач змајева, 1537 postova

I ja sam htio da kažem isto za kineze...

 

Nisam snob, ne patim od brendova... ali brate kineski skuter imao sa 15 godina i nikada više dok sam živ... 

Samo ti kupi nešto "sa pedigreom", tj od nekoga koga znaš...

siguran sam da oko tebe ima pedesetki na prodaju...

 

A oko veličine... sinko ti ćeš na svemu biti smješan...

 

 

 

P.S.

De ti položi A pa da ti prodam pravi skuter... (ako se Aleksa ne naljuti pa budem morao njemu)   :lol:  :lol:  :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Za tu kubikazu gledaj 2t agregate. Piagio Liberty 50 ili 125 koji je pri uvozu registovan na 50ccm .. Pogledaj i Kymco Agility 50 CITY,super moped..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 410 postova
  • Lokacija: Petrovac na Mlavi
  • Motocikl: CBR 900RR

Da li generalno te pedesetice (većih gabarita) mogu da nose dve osobe od na primer 80+60kg ponekad :)

 

Sad gledam po oglasima grand dink 50 najjeftiniji je 700 a nema ih baš puno :) Mada dobro izgleda, kakve su im mašine vidim da je ovaj za 700 prešao 35k.

Moj surak ima Kymco super cx 50ccm, mislim da je 90 i neko godiste, ja nisam verovao sta taj motor moze. Nas dvojica po 85 kg i nosimo dzak od 50 kg, uz jace brdo, pa preko nekih livada, oranja i ne znam ja cega sve.. Motor je neunistiv, on ga tako vozi godinama ne zali ga uopste, neverovatno

 

Sent from my Nexus 4 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja