Jump to content

Moto Zajednica

Pomoc u odabiru enduro motora KLE vs FREEWIND

Recommended Posts

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Sevojno
  • Motocikl: suzuki gsx600f

Kolege bajkeri zdravo, doslo je vreme da se kupi neki motor posle duze pauze. Znam da ovakvih tema ima poprilicno ali bih vas sve zamolio za pomoc u odabiru. Elem, planiram da pazarim enduro motor ali mi je budzer poprilicno bedan nekih 1400 evra. Izbor sam sve na dva modela a to su kawa kle i suzuki freewind. Prohtevi mi nisu veliki tu su vikend voznje do nekih 150 km. Visok sam 190 cm i tezak celih 110 kg wow. Na sta obratiti paznju, koje godiste je donja granica za navedene modele i sl.... hvala

 

Послато са HUAWEI CRR-L09 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 613 postova
  • Lokacija: Beograd/Užice
  • Motocikl: Honda Shadow 750 Black Widow

Za tu kintu bolje idi na freewind, motor je jednocilindras uljno hladjenje jako pouzdan i za te pare moze da se uzme u jako dobrom stanju, e sad predpostavljam da je manje udoban od klea, ima vise vibracija, vecu potrosnju, registracija skuplja 50ak e, dok KLE koji mozes da nadjes za te pare je verovatno stariji od '95 godista kada su imali problem sa pucanjem magneta u tim masinama, veci je, lepsi, smesno mali potrosac, jeftina registracija ali sumnjam u stanje KLE-a za te pare

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Ja sam skoro imao istu dilemu. U startu sam generalno jurio KLE, ali... Nailazio sam uglavnom ili na relativno nove modele (2003-2004 i mlađe) koji su mi bili skupi, ili na nešto starije modele (1994-1995 i starije) koje sam hteo da izbegnem. Izgleda ovi između nisu bili dovoljno izrabljeni da bi ih ljudi prodavali. :) Koliko vidim na oglasima je i sada veoma slična situacija. Kako god, naišao sam na jednog Freewind-a u oglasima, a onda sam počeo da čitam temu o njemu ovde na forumu i definitivno odlučio da uzmem njega. Ljudi imaju maltene samo reči hvale za njega, i vrlo brzo sam bio ubeđen da je to to... :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6711 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

Oba modela su dobra, mada vise favorizujem KLE zbog:

 

-Manje registracije i to osetno za slicne performanse

-Dva cilindra, lepo se vrte, lakse i prijatnije na duzim turama i dugim voznjama na otvorenom

 

Naravno kod ove kupovine, pazari ono sto nadjes u najboljem/odrzavanom stanju bilo KLE i Freewind. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 120 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V

Za "gabarite" ne brini, bar sto se KLE-a tice, ja se na njemu osecam sasvim komotno a imam 198 cm i 120 kg, tako da bar sto se toga tice nemas brige.

Za ostalo sve slusaj iskusnije kolege, ja se tu ne bih mesao meni je KLE prvi pa samim tim i najbolji motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

Moj glas ide za kawu KLE. Imao sam taj motor a isto tako sam imao priliku vozim i vozam se sa drugarima koji su posedovali jedno cilindraša vazduhom hladjenog. Priče o magnetu koji se raspada zanemari. Jeftiniji je magnet od generalne na freewindu koji srče ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduro, 569 postova
  • Lokacija: Šabac
  • Motocikl: Husaberg TE250 2013

Freewind koji srce ulje? Nemoj plasiti coveka, ti agregati su poznati kao nenunistivi.

Ja imam na DR-u isti taj agregat, od zamene do zamene ne potrosi ni TRUNKU ulja. Masina nikada nije otvarana, sve je na njoj fabricko, a i dalje radi kao singerica.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja