Jump to content

Moto Zajednica

Kawasaki 636 2005 savet auspuh?

Recommended Posts

  • Ne silazi, 5731 postova

Nije 136ks zato sto ovo nije 636.

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Onda ok ne mora nista da radi po pitanju guma i stapova izvinjavam se ;)

 

Ja video u naslovu teme 636 :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Ma totalni promasaj kolege iz Temerina. Prvo poenta nije da li ima 120 ili 136 ks a drugo ako vec to misli trebao je tebi da se obrati sa opaskom a ne meni. Ovako ispada da mu je zelja da mene nauci a ja nisam tema

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

 

 

Mislis prednji stap ti slini od ulja?

Ja bih to uradio odmah, ne bih cekao sledecu sezonu, nije neka velika investicija, 50-tak evrica i miran si...

em ti je USD viljuska pa moze da curne po disku em je ruzno...

;)

Ma da..poceo da pusta i to dosta.50 na 50 ne mogu da sastavim kraj sa krajem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Ma totalni promasaj kolege iz Temerina. Prvo poenta nije da li ima 120 ili 136 ks a drugo ako vec to misli trebao je tebi da se obrati sa opaskom a ne meni. Ovako ispada da mu je zelja da mene nauci a ja nisam tema

Gume,kocnice,ogibljenje,svi filteri i ulje idu pre svega..nisam mentol da stavljam auspuh pre zamene guma.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Prijatelju ne spadam u one koji padaju u nesvijest kada vide potrošenu gumu ili stari dot, kad nije sve u kilometar promijenjeno..ALI iskreni savjet je da što prije zamjeniš ulje i semeringe u oba štapa..Auspuh je što se kaže "preko hljeba pogača" i on može da čeka, a ovo je nešto što se rješava odmah..

Slazem se u potpunosti..

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

 

 

 

Mislis prednji stap ti slini od ulja?

Ja bih to uradio odmah, ne bih cekao sledecu sezonu, nije neka velika investicija, 50-tak evrica i miran si...

em ti je USD viljuska pa moze da curne po disku em je ruzno...

;)

Ma da..poceo da pusta i to dosta.50 na 50 ne mogu da sastavim kraj sa krajem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

 

Ma totalni promasaj kolege iz Temerina. Prvo poenta nije da li ima 120 ili 136 ks a drugo ako vec to misli trebao je tebi da se obrati sa opaskom a ne meni. Ovako ispada da mu je zelja da mene nauci a ja nisam tema

Gume,kocnice,ogibljenje,svi filteri i ulje idu pre svega..nisam mentol da stavljam auspuh pre zamene guma.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Evo jel moze ovako. Izvini sto sam napisao bilo sta. Ti si otvorio temu sa pitanjem za auspuh sto sam ja protumacio kao da zelis da kupis auspuh. Napisao si u prvom postu da imas perfektan 636 i polemisali smo samo o auspuhu. Ti si posle napisao da cure stapovi i da su lose gume.

 

Ja sam bez ikakvog razloga uzeo ucesce u temi i koliko vidim smeta ti pa necu vise nista komentarisati

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

 

 

 

 

Mislis prednji stap ti slini od ulja?

Ja bih to uradio odmah, ne bih cekao sledecu sezonu, nije neka velika investicija, 50-tak evrica i miran si...

em ti je USD viljuska pa moze da curne po disku em je ruzno...

;)

Ma da..poceo da pusta i to dosta.50 na 50 ne mogu da sastavim kraj sa krajem

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Fazon sa CZ99 nisi dobro razumeo izgleda. Ruski rulet sa CZ99 je samoubistvo. Poenta je bila da ti docaram da stanje tvog motora iz mog ugla.

U oruzije se razumem bolje nego u motore..razumeo sam te odlicno.Nisi napisao da je voznja sa ovakvim gumama i jednim stapom koje curka ravno ruskom ruletu sa cz99.Nego da si na mom mestu bi igrao ruski rulet sa cz99 jer sam pitao da li ima nekih posledica ako curi stap..i od vise coveka sam dobio odgovor da menjam,sto cu i uraditi.Ne znam cemu tolka arogancija i drskost..Ali svakako pozdrav od mene

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Brate ne vredi ne mogu te ubediti da arogancije nije bilo a ako smatras da sam drzak tek tu ne mogu da te ubedjujem.

 

Posle pasusa sa CZ99​ sledeci pocinje sa "salu na stranu" ceo pasus sa CZ99 jeste imao samo nameru da kaze da je voznja sa takvim motorom iz mog ugla (ovo iz mog ugla sam i napomenuo) ravna samoubistvu

 

Znam da nije jednostvno porukom u svakom momentu preneti poruku na pravi nacin ali arogancije nije bilo a ne smatram ni da sam drzak.

 

Prihvatam da nemamo isti osecaj za sarkazam i necu te sigurno vise uznemiravati ako si vec na taj nacin razumeo moje pisanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Branislave vjeruj mi niko nije imao namjeru da te omalovažava..Pogledaj i ostale teme, sagovornici znaju biti dosta "oštri" najčešće je bez neke zle namjere..Ali to nije ni bitno, da se vratim na viljuške..Nemoj neko da te slučajno zezne pa da repariraš samo tu što curi bez ove druge, ako ti to neki majstor kaže da može znaj da moraš mijenjati majstora..Jednostavan razlog je taj što je kod stapova bitno da rade jednolično (možda je čak i bolje da su oba podjedanko istrošena, nego jedan nov drugi ne), a što neće biti slučaj ako samo jedan repariraš...Kad različito upijaju neravnine i reaguju pri kočenju, ne treba biti veliki znalac da predvidiš kakvu to sve opasnost nosi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova
  • Lokacija: Temerin

Moja greska jbg.

Nisam nikog hteo nista da naucim ni da se pravim pametan nego sam na brzinu samo bacio pogled i zeznem se

Ma totalni promasaj kolege iz Temerina. Prvo poenta nije da li ima 120 ili 136 ks a drugo ako vec to misli trebao je tebi da se obrati sa opaskom a ne meni. Ovako ispada da mu je zelja da mene nauci a ja nisam tema

 

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5731 postova

Moja greska jbg.

Nisam nikog hteo nista da naucim ni da se pravim pametan nego sam na brzinu samo bacio pogled i zeznem se

 

Ma totalni promasaj kolege iz Temerina. Prvo poenta nije da li ima 120 ili 136 ks a drugo ako vec to misli trebao je tebi da se obrati sa opaskom a ne meni. Ovako ispada da mu je zelja da mene nauci a ja nisam tema

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Sto se mene tice sve ok ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Brate ne vredi ne mogu te ubediti da arogancije nije bilo a ako smatras da sam drzak tek tu ne mogu da te ubedjujem.

 

Posle pasusa sa CZ99​ sledeci pocinje sa "salu na stranu" ceo pasus sa CZ99 jeste imao samo nameru da kaze da je voznja sa takvim motorom iz mog ugla (ovo iz mog ugla sam i napomenuo) ravna samoubistvu

 

Znam da nije jednostvno porukom u svakom momentu preneti poruku na pravi nacin ali arogancije nije bilo a ne smatram ni da sam drzak.

 

Prihvatam da nemamo isti osecaj za sarkazam i necu te sigurno vise uznemiravati ako si vec na taj nacin razumeo moje pisanje

Ma nema problema druže..Shvatio sam tvoje razmisljanje i savet..gume zamenio i skidam u skorije vreme oba stapa da sredim pa posle auspusi i sve ostalo.

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 23 postova

Branislave vjeruj mi niko nije imao namjeru da te omalovažava..Pogledaj i ostale teme, sagovornici znaju biti dosta "oštri" najčešće je bez neke zle namjere..Ali to nije ni bitno, da se vratim na viljuške..Nemoj neko da te slučajno zezne pa da repariraš samo tu što curi bez ove druge, ako ti to neki majstor kaže da može znaj da moraš mijenjati majstora..Jednostavan razlog je taj što je kod stapova bitno da rade jednolično (možda je čak i bolje da su oba podjedanko istrošena, nego jedan nov drugi ne), a što neće biti slučaj ako samo jedan repariraš...Kad različito upijaju neravnine i reaguju pri kočenju, ne treba biti veliki znalac da predvidiš kakvu to sve opasnost nosi..

Slobodane razumem sve..hvala na odgovoru.Naravno,kad se vec skida stap odmah se radi u paru..

 

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja