Jump to content

Moto Zajednica

Dublja kaciga....za nas glavate

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Vec duze vreme imam problem da pronadjem full face ili flip up kacigu za sebe. Inace vozim cruiser i najcesce vozim sa jet kacigom, ali cim izadjem negde van grada...pocinje mucenje. Zato trazim neku kacigu koja nije nabudzena,sportska,....vec naj jednostavniju. Posto imam izduzen oblik glave, sve kacige koje sam probao do sada su mi bile plitke (viri brada)....

 

Da li neko ima ideju koje kacige bi mozda mogle da mi rese problem? Koji proizvodjac ima dublje modele? Inace mi treba kaciga XL (61-62cm) pa ako neko ima da ponudi neku, slobodno neka napise....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Ja sam prošle godine pazario u " Gevari "  HJC kacigu XXXXL  ( nosim 64 ) .  Vidi sa njima dal imaju još ovih velikih modela.  Ovde u N. Sadu nisam ništa našao . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Uf! Dobro je! Vidim da nisam jedini koji se pati sa ovakvim problemom. Juce mi je jedan clan foruma dao ideju da odem na sajam pa da isprobam sto vise kaciga. Valjda cu pronaci neku za sebe. 

 

Prosli put sam narucio kacigu na slepo (sva sreca jeftiniju) iz Louis-a, pa sam je isti dan stavio u oglase....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3126 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

ja sam baš zbog glavurdže odustao od integralne. Još i kada nađem veličinu, pri skidanju mi zateže kožu lica, a nosim sočiva, pa je velika verovatnoća da izvadim sočivo. (Ko nosi sočiva, zna kako se skidaju ista, zatezanjem kože pored oka.)

I na savet prodavca sam probao flipup Nolan. Bila napravljena kao po mojojglavi (XXL).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Uf! Dobro je! Vidim da nisam jedini koji se pati sa ovakvim problemom. Juce mi je jedan clan foruma dao ideju da odem na sajam pa da isprobam sto vise kaciga. Valjda cu pronaci neku za sebe. 

 

Prosli put sam narucio kacigu na slepo (sva sreca jeftiniju) iz Louis-a, pa sam je isti dan stavio u oglase....

 

 Pa i ja sam moju uzeo na sajmu, krenuo od štanda do štanda dok nisam našao ono što mi treba . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

I ja imam "iduzen"oblik, skoro sam probao noxx i zadovoljan sam "dubinom" kacige...Inace nosim L

Danas sam video neku Nox flip up kacigu na netu, a posto je u NS otici cu svakako da je probam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • -+-, 1005 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha ♥

 

I ja imam "iduzen"oblik, skoro sam probao noxx i zadovoljan sam "dubinom" kacige...Inace nosim L

Danas sam video neku Nox flip up kacigu na netu, a posto je u NS otici cu svakako da je probam...

 

Joooj izvini, polu-permutovao sam  ne Noxx nego Nexx u Plattneru. Ja nisam probavao flip-up vec samo integralne i model XT1 mi je bas cucnuo

https://www.google.com/search?q=NEXX+Xt1&num=50&safe=off&client=firefox-b-ab&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjInOWX_9fSAhUEfhoKHaA3A8wQsAQIRg&biw=1280&bih=887

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 430 postova
  • Lokacija: MLADENOVAC

Ja imam isti problem i jedino shoja zadovoljava te kriterijume XR800.Imam jednu XL viska ako ti mladenovac nije daleko provozaj se pa da je probas

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

 

 

I ja imam "iduzen"oblik, skoro sam probao noxx i zadovoljan sam "dubinom" kacige...Inace nosim L

Danas sam video neku Nox flip up kacigu na netu, a posto je u NS otici cu svakako da je probam...

 

Joooj izvini, polu-permutovao sam  ne Noxx nego Nexx u Plattneru. Ja nisam probavao flip-up vec samo integralne i model XT1 mi je bas cucnuo

https://www.google.com/search?q=NEXX+Xt1&num=50&safe=off&client=firefox-b-ab&sa=X&tbm=isch&tbo=u&source=univ&ved=0ahUKEwjInOWX_9fSAhUEfhoKHaA3A8wQsAQIRg&biw=1280&bih=887

 

 

Ma nije neka velika razlika...jedno slovo...i koja crvena vise! ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Ja imam isti problem i jedino shoja zadovoljava te kriterijume XR800.Imam jednu XL viska ako ti mladenovac nije daleko provozaj se pa da je probas

 

Trenutno mi je daleko posto jos nisam zapoceo moto sezonu... ne stizem od obaveza, ali ukoliko se ne snadjem u skorije vreme, bicu slobodan da se javim i provozam na tu stranu pa da probam. U svakom slucaju HVALA

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Ja sam pazario od kolege sa foruma:

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/113297-scorpion-910-gt/?hl=scorpion

dosta je "duboka", pa ako ides na ovu stranu javni se pa da je probas...ja sam prezadovoljan.

Danas sam shvatio da se ljudi uveliko vozaju motorima dok ja radim po garaži, tako da ću ako sve bude kako treba od nedelje skoknuti na tu stranu pa se javljam...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 963 postova
  • Lokacija: Užička Republika
  • Motocikl: Suzuki DL650 V-Strom

Na Sajmu probao Scorpion Exo-920 u XXL i stiska sa svih strana. Posle kupio Nolan N-104 u XL i sela kao dupe na nošu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 113 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R51/3, Honda VT750 Shadow Aero, Suzuki DL650

Ja sam probao Nolan N104 i imam problem sa dubinom... Inace nije nigde stiskala.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja