Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Honda CM CUSTOM 125

Ima li neko ko vozi gore pomenuti motor? 
Nađoh danas jedan za neke male pare, pa se razmišljam da zamenim Hondu CM 125 C za ovaj motor.
Stajao u podrumu dugo (poslednja registracija 2008), na satu 45 000, dole kaiš, nije u lošem stanju samo mu je rezervoar sav zarđao od stajanja.
Zanimaju me iskustva vlasnika. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Imaš ovde u bokcetovoj temi baš jednog takvog skockanog cakum pakum ...

 

ako imaš znanja, vremena i volje, možeš i sam da se igraš.

Ja ga nikada niaam ni video uživo, a kamo li vozio, ali po onom što sam pročitao o njemu rekao bih da je ok motorče ... jedino što je dosta mali, ali ako si prosečne građe, verovatno će ti odgovarati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Mene vise plasi to stajanje od 9 godina nego da je presao  i 100k

Promenio član Mikulanac

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Honda CM CUSTOM 125

Imaš ovde u bokcetovoj temi baš jednog takvog skockanog cakum pakum ...

 

ako imaš znanja, vremena i volje, možeš i sam da se igraš.

Ja ga nikada niaam ni video uživo, a kamo li vozio, ali po onom što sam pročitao o njemu rekao bih da je ok motorče ... jedino što je dosta mali, ali ako si prosečne građe, verovatno će ti odgovarati.

Ako može link do teme, nikako na search da nađem (y) 1.82cm, 73 kg, i Honda CM 125 koju sad vozim mi je taman, paše i Kawasaki super :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Honda CM CUSTOM 125

Mene vise plasi to stajanje od 9 godina nego da je presao  i 100k

Tada je prva registracija u Srbiji i poslednja, Od tada je promenio vlasnika a novi ga nije registrovao usled nekih porodičnih problema, motor je paljen i vožen po lokalu, ali ne neku veliku kilometražu. Jurim vlasnika, a dogovor je i kad ugreje da odem i provozam motor. Kozmetički nije u idealnom stanju ali nigde ništa ne curi, osim goriva na karburatoru  :D a i to zbog rđe iz rezervoara pa stalno drži iglica otvoreno, verovatno zaglavilo. (y) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Honda CM CUSTOM 125

meni posle ovakve zime na motoru blokira jedan prednji disk,ne radi lampica za ulje i pukla rucica gasa.Motor stajao napolju pokriven

LTD 440? Ako jeste, koliko dugo voziš ovaj motor i kako se pokazao ( pouzdanost, održavanje potrošnja?)

I koji akumulator ide na njega?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 82 postova
  • Lokacija: Irig
  • Motocikl: Suzuki SV 650N

Ja sam pre 7-8 godina imao LTD 450,isti problem sa rezervarom i karburatorima... najbolje ti je da pokusas naci drugi zdrav rezervar jer svako krpljenje nema smisla kad je jednom zardjao ili je truo...dosta sam se navozao s njim za 3-4 godine koliko je bio kod mene ... Bio sam bas zadovoljan,inace sad sam skontao da mi je slika na profilu i dalje sa njega :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Honda CM CUSTOM 125

Ja sam pre 7-8 godina imao LTD 450,isti problem sa rezervarom i karburatorima... najbolje ti je da pokusas naci drugi zdrav rezervar jer svako krpljenje nema smisla kad je jednom zardjao ili je truo...dosta sam se navozao s njim za 3-4 godine koliko je bio kod mene ... Bio sam bas zadovoljan,inace sad sam skontao da mi je slika na profilu i dalje sa njega :)

Hvala na predlogu, ovaj rezervoar ima nekoliko ulubljenja, svakako ću razmotriti i zamenu. O tom po tom ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Brus
  • Motocikl: Honda CM CUSTOM 125

Hvala, pogledao sam. (y)

Nego videh, pitaš ga za LTD 440 iz Aleksandrovca sa kaišem. Koja je priča tu?

Pitaj, jer sam ja ovaj baš u AC gledao  :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 752 postova
  • Lokacija: sokobajna
  • Motocikl: nekad

Pitao sam ga jer sam mislio da je kupio i sređuje baš njega.

 

A ako ga vlasnik kako kažeš godinama vozika po selu i pored toga što zna da mu je tank pun rđe, i zakazuje ti probu kad ga zagreje, begaj daleko !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Vozio sam ga par meseci... Pre par godina sam vozio i motor koji ga je nasledio gpz500s... Neuporediva stvar i nikad mi  nece biti jasno zasto nesto sto je novije i sto treba da bude bolje od prethodnika, bude mnogo losije. Imaju potpuno razlicite krive snage i obrtnog momenta, stari je mnogo elasticniji, mnogo lepse povlaci sa nizih obrtaja u visim stepenima prenosa.. Kao i novi, ima dosta lanaca unutra, ali od sinhronizacije karburatora dosta zavisi kako ce da radi, moze da ide do toga da kad su losi karburatori pravi stvarno zastrasujucu buku iz motora kao da otkida nesto unutra koja se dosta umiri ako mu posvetis malo paznje i ispostujes neke stvari. Ipak necu ni da te ohrabrujem, bavim se samo sa tim krsevima i obicno kupujem u kartonskim kutijama motore, mala je nijansa izmedju potrebne sinhronizacije i crknutog motora... Nije registrovan, ne vozi se, zasto? Preduslove ima, voda, korozija u rezervoaru, prelivanje karburatora, razredjivanje ulja... dalje ti je jasno. Sto se sredjivanja tice nikakav nije problem restaurirati bilo kakav rezervoar, pa makar i onaj koji je skroz protrulio... veruj mi...

da skratim...

Za klasu dvocilindrasa do 500 kubika do 1983.

sto se mene tice

amortizeri i udobnost 10+

izgled 9

agregat jaka sedmica.. (za kavasaki jako visoka ocena ako samnom pricas o kavasakijima generalno (naravno opet kazem od pocetka vremena do 2000. godine otprilike)

potrosnja sjajna

snaga ok, grad sasvim dovoljno, na putu mene od 70 kila gotovo trenutno povuce sa 80 na 100 isto tako i sa 100 na 120... 120 sam ga konstantno vozio nisam primetio da se muci. maksimalnu brzinu najbolje otkrij sam, mene nije interesovala.

Ako me pitas da li da ga kupis, kupi ga ako ti se svidja, ako ce da ti ispunjava zahteve, ako ti odgovara velicina, kupi ga povoljno i budi spreman da sipas jos neku lovu u njega u nivou toga kako hoces da ga sredis.

 

Inace ne pratim forum tako cesto,  slucajno videh temu pa rekoh ajde ako mogu nekako da pomognem, ako imas jos neka pitanja, slobodno me pozovi ako mogu nekako da pomognem tu sam. 

062/192-3433 Nikola Zemun.

Pozdrav svima.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja