Jump to content

Moto Zajednica

Fatalna privlačnost - daljina, dim i prašina...more i planina

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 330 postova
  • Lokacija: Kop
  • Motocikl: BMW F800GS

Hrabrost je to ali i ludost i neopreznost i nepromisljenost.(priznali mi to ili ne)

Nemoj vise Majo, ko boga te molim! :) Istraumira me dok sam citao

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Lucifer

Ono stvarno jeste, izgleda tako.

Al ja svaki put kad krenem mislim ma biće to lagana vožnjica bez komplikacija.Tako je bilo i sad, mislila sam šta tu može nepredviđeno da se desi,pa tim putem sam letos prošla x puta i carinici me zapamtili ☺

Jedino na sneg nisam računala ☺

Sledeći putopis ako budem pisala biće sasvim drugačiji bez stresova i neplaniranih situacija (nadam se) ☺

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 16 postova
  • Lokacija: Podgorica, Crna Gora
  • Motocikl: Gilera Nexus 500

Ne dao Bog nikom, i svi da se sa voznji vracate zivi i zdravi ali

 

.. i Sena je samo jednom pogrijesio.

 

Po meni je ovo totalna ludost, kakva crna hrabrost.

Ti si ovdje jedino rizikovala svoj zivot i nista vise. Bukvalno pokusaj samoubistva. Voziti po ledu, snijegu, kisi na temperaturi ispod nule.. i posle se ljutis na prijatelja. Meni je Petra najzalije u cijeloj prici. :) Bog te cuvao, imala si srece na pretek.

 

Molim te, sledeci put se sjeti ovog iskustva kad ti ovako nesto padne na pamet. Makar da ne ides vise sama, jos jedan bajker uz tebe mora da ide.

 

A toliko lijepo pises, da je bilo jos 100 strana, u dahu bih ih procitao :)

 

Svako dobro zelim.

 

 

 

 

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1134 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

Sena je pogresio mnogo puta,ali taj jedini put fatalni o kome ti pricas su gresku napravili konstruktori Wiliamsa,tu Sena nije nista kriv,

A sto se tice Maje,svako ko je upoznao na sat vremena mogao je da primeti da je zena pravi ortak i laf u srcu,luda je sto posto ali je nasa(sto bi babe rekle),razmislja srcem vise nego glavom,zelim ti da upoznas nekog ko ce razumeti tvoje srce i ko ce moci da se bori sa svim tvojim ludostima,a znam da ce ih biti jos u buducnosti iako ona sad tvrdi da nece ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Makse

Ovakav put se pamti i o njemu se prica i slike duuugo dugoo ne izblijede. Sve sto je prosjecno ili ispod prosjeka vrlo brzo pokrije prasina zaborava.

Samo cepaj sestro

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 8-bit, 1766 postova
  • Lokacija: Beočin
  • Motocikl: KTM690 Freeride 250R
Vidim podeljena su mišljenja. Slušati ili ne - savete...

Ona je to odavno prelomila, a naše je da podržimo.

 

Suština putopisa je u jednom momentu, skrenuti levo kući ili desno u nepoznato, ka suncu.

I pored svih posledica koje je ta odluka donela, ipak mislim da nije pogrešila.

 

Obicno pratim ove "dogodovštine" u real time-u i sve više razumem taj "drive".

Malo nam je vremena ostalo...

 

Majo samo napred, čuvamo ti leđa  ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1695 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom

.....a kako bi drugacije osetila voznju po snegu i ledu...svaka cast,zavidim ti na ovoj avanturi i sledeci put samo ponesi malo vise para za nepredvidjene situacije

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 240 postova
  • Lokacija: Banja Luka, BiH
  • Motocikl: BMW 1600 GTL, Vespa PX 200

Draga Majo, pročitao sam sve tvoje putopise i zaista sam uživao. Postoji jedna zajednička stavka, a to je da uvijek imaš neki problem koji si identifikovala i ranije, ali ne služaš razum. To je lijep osjećaj, ali može da zavara i zavarao je mnoge. Razmisli o tome.

 

Što se tiče savjeta, niti volim niti mogu da ih dijelim. Moj način vožnje je drugačiji, ja se vozim sa ženom, a kući nas čeka dvoje djece tako da mi nemamo nikakve privilegije osim da uživamo u laganoj i isplaniranoj vožnji i to nam je sasvim dovoljno.

 

U svakom slučaju podrška i molim te nastavi da pišeš putopise.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3125 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

pročitao u jednom dahu. Evo, sada mi je hladno, koliko sam se uživeo u priču.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Sad si bogatija za jos jedno iskustvo, sledeci put ces se nasmejati kad te uhvati kisa, sta je jedna kisa za sneg na Durmitoru  :takoje:  :jee1:

 

Inace i ja sam imao prosle godine neku slicnu avanturu, tek kupio novi motor i navalio da idem u planinu (Ardeni) u voznju, pocetak marta, i naravno uhvatio me sneg :)))

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6285 postova
  • Lokacija: Meljak
  • Motocikl: XT600E 3TB ADV edition,KLX250S efi klot, GV 2.0 ADV edition

Ono stvarno jeste, izgleda tako.

Al ja svaki put kad krenem mislim ma biće to lagana vožnjica bez komplikacija.Tako je bilo i sad, mislila sam šta tu može nepredviđeno da se desi,pa tim putem sam letos prošla x puta i carinici me zapamtili ☺

Jedino na sneg nisam računala ☺

Sledeći putopis ako budem pisala biće sasvim drugačiji bez stresova i neplaniranih situacija (nadam se) ☺

Znači, prećićeš na enduro :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

@makikt - Lord me pretekao, ali kad sam pročitao putopis, prvo sam pomislio: "Ovo žensko čeljade vozi poptuno pogrešan motor" - u prevodu - stršljena što pre izbaci van a u dvorište uteraj neku enduraču, opremi je dovoljno čupavim gumama i ovakve sitnice poput snega u februaru ili makadama do seoske kuće više nećeš ni primećivati :D

 

Elem, respekt od mene - nek si se provozala i nek si skrenula levo tamo gde je bilo racionalno da skreneš desno... Ja upravo to zovem "sloboda"...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 421 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: Royal Enfild meteor 350

Svi tvoji putopisi su puni emocija  i zato ih rado citamo i prozivljavamo sa tobom   , a to sto te povuklo da krenes iako nije bilo pametno i pored saveta je deo ludosti svakog od nas motorista.Svako ko vozi motor je nekad krenuo na put kad bas nije trebalo ,krenuo u preticanje u pogresnom trenutku  dao gas kad nije trebalo ali to je to pozitivno ludilo koje imamo svi mi koji vozimo motor. Sa vremenom steknes iskustvo pa onda tih problematicnih sitacija bude manje,ali uvek ih ima i dalje a to i jeste draz voznje, na kraju za 20,30 godina  ispada da se secas samo tih voznji na kojima se desilo nesto ne predvidjeno one lepe brzo odu u zaborav.

Sto kaze Joca Profimoto mi bajkeri  smo sekta  ja vise volim da kazem pozitivni ludaci neko vise neko manje jer da nije tako vozili bi se u konzervama na 4 tocka i komforno putovali.

Svako putovanje je novi izazov jer ne znas sta te ceka  zato i vozimo motore.Samo vozi , uzivaj i pisi putopise da uzivamo zajedno.Pozdrav Boban. 

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Zapravo sve ono što me privlači nalazi se tamo gde se jedino ili lakše može doći enduro motorom ☺

[/quote

Lepo,udas se za endurasa i imas dva motora (odnosno dve mogucnosti za uzivanje). Ja ceo zivot (uskoro cu napuniti 67g)ne silazim.

)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: selo vojska
  • Motocikl: suzuki bandit 1200s

podrzavam ideju da se putuje ali ne po svaku cenu kao u ovom slucaju.ajde sto si sebi napravila problem nego i masi prijatelja oko sebe.po meni vrlo neodgovorno i nepromisljeno.rekao bi silovanje cele situacije.

posledice ces sumirati posle pedesete a sad ok.voleo bi da ovo pises u 55godini i vise.

svaka cast za voznju.mnogi nazovi bajkeri ne mrdaju iz kruga od 100km i to kad krenu to je wow projekat bre.

pamet u glavu.

cisti putevi i suvi drumovi. :care:  :care:  :takoje:  :takoje:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Procitao. Cenim hrabrost i zar za voznjom koju nemaju ni neki mnooogo mladji ali prevelik rizik i meni je licno voznja zimi nikakvo uzivanje. Sve najbolje

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

.....a kako bi drugacije osetila voznju po snegu i ledu...svaka cast,zavidim ti na ovoj avanturi i sledeci put samo ponesi malo vise para za nepredvidjene situacije

Voznja po snegu i ledu na asfaltu je sve samo ne voznja. Kao sto je i autorka opisala u jednom delu kako je savladavala krivine koje su ustvari i najveca car putovanja na motoru...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jako dobar putopis, pun neizvesnosti. Ja licno bi se dobro razmislio pre nego sto krenem na tako dalek put u to doba godine, ali svakako ne osudjujem. I nije mi jasno sto ste svi napali devojku za prijatelja, da je pravi prijatelj ne bi ga izgubila.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja