Jump to content

Moto Zajednica

Pocetnik 100%

Recommended Posts

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Па није некултурно ако неко хоће брз мотор којим ће да 'фата рибе а уз то је и клинац :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Hvala svima odgovorim i ovi sarkasticni su zanimljivi. Bandit mi se isto svidja, ali on kolko sam video ima vazdusno hladjenje, pa koliko.je to pametno?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motordzija opste prakse, 700 postova
  • Lokacija: Novi zaSad
  • Motocikl: Tomos, Sprint (Jonway) Explorer 150, Yamaha TDM 850

Hajde prvo sedi na neki 600 pa zakljuci mozes li to da podneses duze od 10 minuta. To ces sigurno moci na CB500X , KLE 500, itd a vrlo su zahvalna i klasa i velicina. Koliko vidim nije ti bitno da buduci motor bude sa najboljim ubrzanjem do 250 (kao ni meni, uostalom). 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Ma kakva ubrzanja, a o 250 da ne pricam. Hocu nesto sto je kvalitetno, zahvalno za odrzavanje i da na auto putu ide 120 a da ne izlecu klipovi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 91 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL650

Moj predlog  za prvi motor je KLE.Jako kvalitetan motor,jeftino održavanje,mali potrošač,relativno uzak u *struku* pa možeš butinama lako da ga kontrolišeš.I ne gube mnogo na ceni,uzmeš,navozaš se,pohvataš fore pa kasnije može i nešto jače,veće,brže.....U svakom slučaju,pamet u glavu,ne dozvoli da te povuku brzine i vetar u kosi (mada je verovatno i nemaš  :) ).Dobrodošao i srećno!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Honda Hornet... i Bog da te vidi svaki je dobar, i svaki ce ti biti i vise nego dovoljan.. ali koji se tebi najvise svidja, izaberi jedan ili dva, i potrazi ih, pogledaj, probaj, sedi... tako se kupuje najbolje...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Odrzavanje im je relativno jeftino,delova ima svuda jer je jako veliki broj motocikala tog tipa prodat. Super su svi modeli te klase. Er5 i kle500 nose isti agregat, a pritom i jednog i dgrugog ima koliko oces tako da za delove stvarno nema zime. Gpz 500 i En500 takodje imaju taj agregat s tim sto kod gpz-a ima manjih modifikacija,a ispod mislim '94 god imaju problematican magnet (isto vazi i za Kle) kasnijim godistima je to reseno. Ako uzimas Er5 kod njega ne moras da razmisljas o tome jer je dosta kasnije izbacen kao model,kod njega je sve valjano.. Prelaze puno uz minimalna ulaganja. Odrzavanje kao bilo kog drugog motora.. Al zato registracija im je smesna u odnosu na druge motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Misbehave Responsibly, 1574 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: FZ6S

Prvi korak:  Kupi kvalitetnu kacigu; onoliko dobru (skupu), koliko ceniš svoju glavu. Kupi jaknu sa protektorima i obuću i rukavice sa zaštitom. Kupi pantalone koje imaju protektore.

Drugi korak:  Bezecuj BJB ili neki drugi kurs vožnje.

Treći korak:  Nađi motor za koji se zna poreklo i istorija od, po mogućstvu, poznatog prodavca. Japanac. Model nije presudan, 500-700 ccm je idealno.

Četvrti korak:  Uživaj !   :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Kakav kurs voznje, gde to ima? Upisao sam obuku sada i krecem sa auto skolom. Ja sam gledao po polovnim automobilima, jer niko.iz moga okruzenja ne vozi motor, zavrsio sam pravo, komsija jedan ima skuter od 250ccm. Hocu motor jer su me uvek.zanimali, kada sam imao 18godina nisam polagao jer sam bio svesan da nije za mene dok se malo ne smirim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

Kakav kurs voznje, gde to ima? Upisao sam obuku sada i krecem sa auto skolom. Ja sam gledao po polovnim automobilima, jer niko.iz moga okruzenja ne vozi motor, zavrsio sam pravo, komsija jedan ima skuter od 250ccm. Hocu motor jer su me uvek.zanimali, kada sam imao 18godina nisam polagao jer sam bio svesan da nije za mene dok se malo ne smirim.

https://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/112978-kurs-bezbedne-voznje-2016-i/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Honda Hornet mi je prelepa, ali mnogo mi ti jako. Svideo mi se er5. Generalno koliko prelaze ti od 500ccm kavi su za odrzavanje?

Veruj mi druze, ja sam mislio da je prejak, ali sad vise volim sto znam da ima snage u rezervi koliko hoces, a krstareca brzina od 100-120km/h je idealna, a ako pipnes gas odeeeee... ako treba

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 542 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: GS

Isti slucaj je bio i kod mene, kad sam odlucio da kupim motor trazio sam da bude sto bolje stanje, da ga ne bih popravljao vise nego sto bih vozio. Izbor je pao na KLE 500. I nisam pogresio, presao s njim skoro 30.000 km a onda jedan za drugim i tako redom. Ima snage, mali potrosac, mozes ga nabudziti za duza putovanja, pouzdana masina i jeftino odrzavanje. Naravno...juri nesto 2005 i mladje i nema greske

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno

Honda Hornet mi je prelepa, ali mnogo mi ti jako. Svideo mi se er5. Generalno koliko prelaze ti od 500ccm kavi su za odrzavanje?

sa 185 er5 ti je mali tj nizak pa ce te zezati polozaj sedenja ako ides negde u jednom pravcu vise od 100 km. Kle ima istu masinu koer5 al je enduro fazon visi je i bolje bi ti cucno obzirom na visinu. Suzuki bandit sa vazdusnim hladjenjem je odlican motor, bulet proff masina, nema antifriz nema pumpa nema puklo crevo na putu i sta sad. Hladi se on i uljem ima hladnjak za ulje ispred masine, sto ga brze vozis on se bolje hladi il lagano mali gas i nemas problem, to je napravljeno da traje. Licno vise volim vazdusare/uljare od vodenjaka. Hornet je odlican motor al ima 98 konja i moz opasno da te zavara kao 600 kubika al ima snage koliko oces. 

P.S. masina u er5 i kle-u se proizvodi vise od 20 godina, od kraja 80tih preko GPZ500 ER5 KLE pa sve do ER6 koji je ustvari isti modernizovan, pojacan agregat baziran na proverenom agregatu od 500 kubika. Od odrzavanja menjaj ulje redovno filter i teraj. ER5 ima cesto problem sa salvinom za gorivo, i iglicama karbova, na modelima pre 1993 je umeo da se razleti magnet posle 1994 (ili je 1996 u pitanju ne secam se vise tacno) je taj problem resen. AL suzuki kad parkiras pored ER5 ice vidi se sta je muski motor :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 0 postova
  • Lokacija: beograd
  • Motocikl: nemam

Narode havala svima.za savete i izvinjavam se sto se duze nisam oglasio. Pala mi je jedna ideja pa da cujem vase misljenje. Dobio sam ponudu za skuter Beverly 250 i 500, e sada da li da se zezam jednu godinu sa ovim skuterima i posle kupim neku jacu i noviji masinu, a na skuterima da se izgulim i posle ih zavalim? Da li.i koliko znaci ta godina na skuteru ili da se ja drzim prvobitnog plana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stari S.W.A.T., 975 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: crf1000

Ma skuter uzimaš ukoliko ti on treba. Samo za prelazni period nemoj. Uzmi šta ti duša želi odmah, pa ako je i jače, samo budi nežan na zglobu. Brzo se ulazi u štos i nemaš problema sve dok voziš bezbedno. Ako ćeš da se manijačiš doooobro možeš da se skrljaš i sa 125-icom. Problem nastaje u glavi - tvojoj, ne glavi cilindra, ili što bi drevni bjb vitezovi govorili - ako savladaš sebe, savladao si i mašinu :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1022 postova
  • Lokacija: Bijeljina
  • Motocikl: YZF R1

Ma skuter uzimaš ukoliko ti on treba. Samo za prelazni period nemoj. Uzmi šta ti duša želi odmah, pa ako je i jače, samo budi nežan na zglobu. Brzo se ulazi u štos i nemaš problema sve dok voziš bezbedno. Ako ćeš da se manijačiš doooobro možeš da se skrljaš i sa 125-icom. Problem nastaje u glavi - tvojoj, ne glavi cilindra, ili što bi drevni bjb vitezovi govorili - ako savladaš sebe, savladao si i mašinu :D

Poslušaj ovaj savjet i slobodno zaključaj temu :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo i ja ću da se složim sa Singularitetom. Otprilike sam u sličnoj situaciji kao i ti, ali mi ne pada na pamet da uzimam motor na koji se ne ložim. Auto sam kupio glavom, ali motor... Pa nekim drugim delom tela, jbmlg...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 169 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Honda CB500XA

Kupi transalpa 650... Ja sam vozio bandita 3 godine, bmw r1100r jos tri godine i sad sam presao na hondu, udoban je, ne trosi puno, jeftino odrzavanje, pouzdan, menjac divota, moze i blagi offroad, 53 konja, sve sto trazis ima transalp potpisujem. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja