Jump to content

Moto Zajednica

Da li da kupim MZ motor

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 360 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: TDM 900

Ja sam Lazar Vukmanovic iz ljiga pored valjeva mehanika mi neide ali znam dado popravim I imam 17 al u jonu punim 18

Nemas ti vise od 7-8 godina. Vec sa 9 deca budu mnogo pismenija nego ti sada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

Ja samo pitam posto ja sam sam skupljo pare radio tokom raspusta jebo se po malinama zimi u sumi za male pare pa nemogu da se zeznem kao sa tomosom tako da negledaj knjigu po koricama I sjeban mi tac a veliki sam 95 kg nemam bas male ruke I samo trazim pomoc ako nemas par minuta za misljenje odjebi nemoj srati posto ovo moze I nekome sem meni Hvala

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

  Vidi Lazare, MZ je dobar motor, proizveden u Istočnoj Nemačkoj što bi rekli " za široke narodne mase i potrebe " , a što je podrazumevalo da bude jeftin za održavanje, pouzdan, dovoljno jak za neku pristojnu vožnju. 

  Sve je to lepo, ali i sa njim se možeš zeznuti isto kao i sa bilo kojim drugim . Motor se pre kupovine mora dobro pregledati, jer puno toga zavisi od prethodnog vlasnika ( ili više njih ) kako su ga vozili, čuvali, održavali . . . .  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 285 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: BMW F800ST Honda NX 250

Ja samo pitam posto ja sam sam skupljo pare radio tokom raspusta jebo se po malinama zimi u sumi za male pare pa nemogu da se zeznem kao sa tomosom tako da negledaj knjigu po koricama I sjeban mi tac a veliki sam 95 kg nemam bas male ruke I samo trazim pomoc ako nemas par minuta za misljenje odjebi nemoj srati posto ovo moze I nekome sem meni Hvala

Auf kako bih ti odvalio jednu vaspitno edukativnu zaušku pre nego što uopšte poželim da ti odgovorim.

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 747 postova
  • Lokacija: Ugljevik; RS; BiH
  • Motocikl: MZ TS250/1, Honda CBF 1000

Lazare. možda za tebe ipak nije MZ motor.

MZ motor se kupuje iz nekih pobuda koje ti nemaš. Bojim se da ćeš se razočarati u motor jer ti je MZ ušao u izbor isključivo zbog cijene.

Dobri ljudi na forumu su ti pokušali ukazati na neke specifičnosti kod ovih motora a ti sam odluči i nemoj sutra nikoga drugog da kriviš ako ne budeš zadovoljan motorom.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I have limited knowledge to make room for faith..., 435 postova
  • Lokacija: Padova, Italy
  • Motocikl: R1200GS

Opet tovar tema ili si ti mladi Lazare malko retardiran? Pa dobro, kazi ti sad meni onako zdravorazumski, da li tebi ima smisla da kod jednog motora treba da gledas kocnice i gume, a kod drugog ne?

Malo ti nas zekis, kanda...

Evo ja cu ti odgovoriti, kupi MZ i nemoj gledati gume i kocnice, posto se to na MZu, za razliku od ovih japanskih djubradi, uopste ne trosi. MZ kupis 76te sa original gumana i on i 2017 i dalje vozi sa istim gumama. Ma, cudo od motora, neces pogresiti sigurno.

Ajd, pa se javi od srede jedan dan, kad te opet puste u setnju...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 231 postova
  • Lokacija: Beograd Avala Pinosava
  • Motocikl: Yamaha TDM 850 3vd,mz etz 251,mz ts 150, BMW R1100RT

U prodavnicu kad odes da kupis nesto novo i pitas prodavca da li valja on ce ti reci da je to nesto trenutno najboilje na trzistu a 99% da to nesto doticni nije probao.Ovde imas savet od ljudi koji su ljubitelji  MZ motora medju njima sam i ja.Ako ti nije dovoljno to sto su ti oni napisali najbolje je onda da ostanes na tomosu.Uostalom zagrizi, kupi MZ pa kako bude biraj sta se tebi najvise svidi i odgovara, ne kupujes novo vec motor koji je u svom veku imao najmanje dva vlasnika (cast izuzecima).Uostalom nije to neka velika para pa da i ako se zajebes ne mozes ponovo da ih zaradis. :MZ:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

Ma nisi ti razumeo ima li nes sto treba da obratim paznju da nerdja ili da neudje voda na to ili ako se nesto kvari na to naprimer elektronika

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4502 postova
  • Lokacija: Rotterdam, the Netherlands
  • Motocikl: Triumph Daytona 955i SE

Ako ne znaš na šta da obratis pažnju onda povedi nekog sa sobom ko zna. Sve i da ti neko ovde kaže na šta da obratis pažnju ti kao nestrucan to nećeš znati da procenis. MZ je odličan motor, u odnosu na tomosa 2 klase vislje. Ako te privlači iole uzimaj slobodno a kad ti dosadi, produces ga za iste pare.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-T585 met Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

Ako ne znaš na šta da obratis pažnju onda povedi nekog sa sobom ko zna. Sve i da ti neko ovde kaže na šta da obratis pažnju ti kao nestrucan to nećeš znati da procenis. MZ je odličan motor, u odnosu na tomosa 2 klase vislje. Ako te privlači iole uzimaj slobodno a kad ti dosadi, produces ga za iste pare.

 

Verstuurd vanaf mijn SM-T585 met Tapatalk

Hvala puno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1015 postova
  • Lokacija: Beograd, Rakovica, Skojevsko naselje
  • Motocikl: Yamaha Majesty 250

Ja sam čuo da MZ dobro pali i kada ga malo poliješ benzinom i prineseš šibicu

 

Сент фром му ГТ-И9300 усинг Тапаталк

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ja sam čuo da MZ dobro pali i kada ga malo poliješ benzinom i prineseš šibicu

 

Сент фром му ГТ-И9300 усинг Тапаталк

 to samo ako nije dobro nastelovan.. :D 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

nema tu na sta ness spec da se obraca paznja, to je prost motor,motorna testera je komplikovanija od njega. Obratis paznju ma standardne stvari tipa: lanac, lancanici, radi li sva signalizacija, da li negde ne curi benzin...veoma slicno kao i sa tomosom

ps. sto si ti naveo gume kocnice...to se podrazumeva da treba gledati, zato je to malo glupo pitanje ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 3/9/2017 at 10:06 PM, Lazar Vukmanovic said:

Ja samo pitam posto ja sam sam skupljo pare radio tokom raspusta jebo se po malinama zimi u sumi za male pare pa nemogu da se zeznem kao sa tomosom tako da negledaj knjigu po koricama I sjeban mi tac a veliki sam 95 kg nemam bas male ruke I samo trazim pomoc ako nemas par minuta za misljenje odjebi nemoj srati posto ovo moze I nekome sem meni Hvala

Upravo si se ovim postom usrao po sebi. I popisao si se na dobru volju dobrih ljudi, koji su zeleli da ti pomognu. Iz kog li si ti fakenwulfa izronio...?

  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja