Jump to content

Moto Zajednica

Da li da kupim MZ motor

Recommended Posts

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

Imam mali problem razmisljam sta da kupim I gledam I gledam I vidim lepotu mz 150 lux 1991 I pitanje kakvi su motori cuo sam da se brzo kvare I NEVREDE NICEMU!!! dami le to istina pomozide za sad imam Apn 6 I svide mi se pa ocu da povecam igru. Hvala na pomoci

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Ljudi koji su ti rekli da se MZ brzo kvari nemaju pojma o cemu pricaju, i ucini sebi uslugu i nemoj nise nikad da trazis savete od njih.
Vrednost im je vremenom naravno opala, jer su i novi bili dosta povoljni, ipak su to motori od 25-30 godina, samo gledaj da kupis neki ocuvan primerak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 779 postova
  • Lokacija: Barajevo
  • Motocikl: Suzuki GSXR 1100 ,Suzuki GSX 600F

Tako su imeni govorili ali sam ipak kupio.Ja sam mog vozio 3 godine i sad mu treba malo ulaganja pa ce odmarati ovo leto,jer cu voziti drugi.Motor je dobar i nema razloga da ne kupis Mz-a.Prati malo oglase a mozda ce se javiti neko sa foruma ko bi prodao MZ-a.

Inace sam se lepo navozao 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

Aha pa ja sam gledao neke forume I na dosta njih je bilo da nevaljaju ali hvala I naj verovatnije cu da kupim jedan I jos jedno pitanje koliko masina pije na 100 km

Jer to trazim svuda I nemogu da nadjem. Hvala svima

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

Znaci da mz 150 250 trose isto pa ok ali neznam dal da kupim mz 250 posto mz 150 kosta neki pun stuplji od 250 I to me buni nema sanse da jaci motor jeftiniji od slavijeg a jos je I mladji????

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Stevan, 59 postova
  • Lokacija: Bajevac
  • Motocikl: MZ ETZ 125

I ja sam se premisljao da li da ga kupim i kupio sam ga, ali etz 125. U poredjenju sa drugim motorima po njegovoj kubikazi on nije brz, ali zato ima dosta vise snage. Moj je bio u losem stanju pa ga sad detaljno sredjujem, dovi u odnosu na tomosa jesu skupi, ali u odnosu na japance nisu uopste. Inace je jako zahvalan motor, ne kvari se, ima veoma precizan menjac, a nije ni puno tezak. E jedino su mu gume problem, tj zadnja jer je 16 coli i bas su retke da se nadju da se kupe

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ma ne valja MZ pogotovo kad upali na 3 kurblu posle 6 meseci stajanja... :D (etz 150) A kostaome kao pola dobrog apenca.. :) A taj 250 to teski krs navozao me samo 55.000km i 8 godina.. Sve sto radi kvari se, jedina razlika je u tome koje delove stavis i ko to popravlja. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Cek dali da kupim mz ili ne

A da se prvo predstavis, odakle si, koje si godiste, sta bi radio sa motorom, jel ti poznata mehanika?! :) 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nekrunisani kralj moto cigana, 3120 postova
  • Lokacija: Banovo brdo, Juzni Beograd...
  • Motocikl: 4x4

Ako nemas strpljenja za stelovanje platina i karburatora MZ nije motor za tebe

ne znam da sam imao nekih problema sa tim. A kao i kolega prešao sam preko 50.000km sa njim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • MZ Rider, 4126 postova
  • Lokacija: Arilje - Zemun
  • Motocikl: Yamaha XT600k 3tb, Honda XRV 750 RD07

Ako nemas strpljenja za stelovanje platina i karburatora MZ nije motor za tebe

Na 150-ci nisam to stelovao od kako sam kupio, a vozio sam ozbiljiji offroad sa njim.. :D

 

 

Kako mi motorce stoji vec nekoliko meseci tj. provozam ga po kraju par puta mesecno tek da se okrenu tockovi

a stigao jos jedan Mz koji ce biti novi projekat,resih da ga prodam ovog.U pitanju je moj etz 150.

Motorce u dosta dobrom stanju,ima par sitnica ali nista ozbiljno.Nedostatke cu nabrojati:akumulator(ima ga ali je los)

lanac u motoru bi valjalo zameniti cuje se malo ali ne cese o deklu,na sedistu par savova popustilo,rucica

prednje kocnice polomljena ali ce to biti sredjeno.Sve ostalo u ok stanju.Na njemu je zadnja guma malo nizeg

profila(ne izleda bas lepo sa njom ali zato je odlicna u voznji)a dajem i jos jednu gumu originalnih dimenzija

koja je dobra.Motor je na mom imenu,registracija istekla.

Cena je po meni simbolicna 200e,bolje da ga neko vozi nego da skuplja prasinu kod mene.A evo slicica. 

 

26551435992_4cb1a10c72_b.jpg_DSC0191 by Šumi Zmajček, on Flickr

 

26041076393_5b858946f9_b.jpg_DSC0106 by Šumi Zmajček, on Flickr

 

Stim sto sam samo promenio gumu, a ceka se i prednja samo da je stavim napred i enduro korman.. :D oko mehanike nist nisam cacnuo od kako sam ga sa drugarom dovezao iz Valjeva u februaru 2016.. :D

Sad je doduse malo losije izgleda, ima rane na auspuhu od sumskog kamenja.. :D al ideeeee... Juce upalio i provozao, a nije bio paljen od Novembra! :D

post-7918-0-25346000-1488979202.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 45 postova
  • Lokacija: Ljig-Dici
  • Motocikl: Tomos Apn 6 2010

I ja sad jos vise neznam sta da radim bolje sam znao pre nego sto sam pito neko kaze ekstra motor a drugi sranje pa jel dobar motor ili nije to trazim I to je to ljudi pa posle se raspravljte hvala ☺

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 978 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: MZ 175/1 ES , MZ 250 ETS ,ETZ 250 , 2 komada trkacka MZ-a (u pripremi), KTM LC4 , MZ 660 Mastif

Naravno da je MZ dobar motor ! 

 Mogao bih na dugacko i na siroko to da obrazlazem i objasnjavam , ALI , eto neka moja rec o 35 godina iskustva sa MZ motociklima neka bude garancija verodostojnosti misljenja .

  • Haha 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pa šta će ti veći dokaz od toga da se i danas voze primerci iz 60-tih, 70-tih, 80-tih godina i to ne samo kod nas već u celom svetu . 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja