Jump to content

Moto Zajednica

skidanje rdje u rezervoru koka kolom

Recommended Posts

  • Ne silazi, 2805 postova

Imam jako blagi sloj rdje u rezervoaru-skida se prstom,ali imam pumpu u rezervoaru  i neznam kako da ga zacepim za elektrolizu i antirost da ne curi na farbu.Mislim da je to  nemoguce zacepiti tolku rupu a antirost nesmem da sipam ako pumpu ostvim unutra.Pa  sam  se setio starog majstorskog trika za odlepljivanje lamele od korpe kad uhvati rdja.Sipas koka kolu koja ima  fosforne kiseline kao i antirost i ona je nagrize.Jos je prednost sto se nista nece desiti pumpi i  farbi,Sta milite o tom postupku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Braćala..., 2179 postova
  • Lokacija: Beograd, Lion
  • Motocikl: Honda CB750F 1981

Bojim se da bi zaslađivači u koka koli ipak mogli da ostave traga u pumpi pa da posle imaš problema...

 

Onda Coca-Cola Zero  :lol:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 474 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: XV 250

Limunska kiselina + voda.
Ima je u svakoj prodavnici i jeftina je a ispiranje je mnogo lakse od sirceta jer ti ne treba sodabikarbona.

Imas temu u otklanjanjau rdje elektrolizom, ostavio sam tamo ceo postupak sa limunskom kiselinom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Nis
  • Motocikl: Yamaha thundercat

ja sam bas danas cistio moj rezervoar, kupio sam 2 i po metra sitnog lanca (kazu 2 sta god da je) i ubacio u rezervoar sa malo benzina i muckao sam, kad je pocelo da izlazi uplasio sam se  sta ce sve da izadje, posle sam nasipao 1l antirosta ali sam pre toga izvukao plovak,a pumpa je spoljna nije potapajuca i opet ubacio lanac izmuckao jos jednom, isipao sam sve to pa ponovio sa jos jednim litrom antirosta ali bez lanca i na kraj sve to isprao i valjda ce da bude sve kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja