Jump to content

Moto Zajednica

Aprilia SR50 2007

Recommended Posts

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Planiram kupovinu skutera iz naslova. U pitanju je verzija sa karburatorom.

 

Evo linka oglasa:   https://www.polovniautomobili.com/motori/9313591/aprilia-sr-50

 

Trenutno smo u fazi pregovora. Trenutna cena je 850, ja se nadam da mogu i da prodjem za manje ali ko zna ;)

 

Interesuju me Vasi saveti, prvenstveno sto se ticu izmena koje su izvrsene na skuteru (navedeno u oglasu).

 

Ovaj model skutera nisam video uzivo, nadam se da ima dosta mesta i da je udoban (inace sam visok 1.85, 85 kg).

 

 

Prilazem i video snimke:

 

 

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 8859 postova
  • Lokacija: Beograd - M.M.Lug
  • Motocikl: Peugeot Satelis250 ...... Honda NC750XD

Dobar je to skuter ali msm da ce ti biti malecak, polozi ti lepo za A1 pa uzmi nesto da se mozes voziti ko covek.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Dobar je to skuter ali msm da ce ti biti malecak, polozi ti lepo za A1 pa uzmi nesto da se mozes voziti ko covek.

 

 

U kom smislu malecak, sto se tice brzine ili...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Uzmi, vozikaj se pa ces videti da li je to za tebe ili ne. Ne znam koje si godiste, ali po meni, mora se poceti od skutera ili mopeda, nikako ne podrzavam da se odmah posle bajsa ide na 125 ili nesto "jace". Ja sam vozio tomos automatik, pa skuter, pa kineski naked od 125cc pa dominator 650, hronoloski. Sledeci motor mi je TDM 900, boze zdravlja. 

 

I naravno, bez kacige ni do prodavnice..

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: APRILIA SR50 DITECH

Ja sam imao taj model 4 godine...bezvremenska mašina...maltene se ne kvari...a ide ko blesava...ma penje se na drvo ! Preporučio bih ti ga od srca, pogotovo ako si početnik...međutim, na ovom primerku šta mi bode oči:

-servisna lampica mu stačno gori (zašto) - ne sme da gori;

-ima malo neobićan zvuk(zašto), a vidim da je serijski auspuh;

-nisam siguran da je ofarban iz estetskih razloga...pogledaj držače za noge...oderani su...verovatno je padan, pa izgrebane bočne plastike, prednje i zadnje...

Kako god, moj glas je za njega ! Ako ga uzmeš, staviš mu obavezni Leo Vince ZX i bićeš naj laf među nas cigani ! Ako pristane na 750-800, odličan posao...a ako i daš 850, nećeš se zaj...ti !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Uzmi, vozikaj se pa ces videti da li je to za tebe ili ne. Ne znam koje si godiste, ali po meni, mora se poceti od skutera ili mopeda, nikako ne podrzavam da se odmah posle bajsa ide na 125 ili nesto "jace". Ja sam vozio tomos automatik, pa skuter, pa kineski naked od 125cc pa dominator 650, hronoloski. Sledeci motor mi je TDM 900, boze zdravlja.

 

I naravno, bez kacige ni do prodavnice..

 

89 sam godiste. I ja sam za varijantu da krenem prvo od 50 kubika, da steknem malo rutine pa posle mogu na nesto vece.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 580 postova

Drugar ja sam imao u svom posedu sr 50 nekih 7~8 godina. Lepo sam se navozio, a viši sam i teži od tebe.

Jedini problem što sam sa njim imao je prilikom skretanja nekada mi je korman udarao u koleno, pa sam morao malo da izbacujem(ako to može da bude problem)

Moj savet: ako imaš AM(psp) dozvolu kupi tako neki motor i uživaj. A ako nemaš ni jednu kategoriju, onda lepo položi za A puno i polako može i 50 a može i neka mašina od 125~250.

Sve u svemu znaj jedno da se takvi mali motori 50 kubika teži za upravljanje nego ovi veći zbog točkova.

Moj primer kada pređem sa beva na sr, ne mogu da se povatam potpuno mi je nestabilan. Naravno ovo nisam mogao da primetim dok nisam počeo uporedno da se vozim.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Drugar ja sam imao u svom posedu sr 50 nekih 7~8 godina. Lepo sam se navozio, a viši sam i teži od tebe.

Jedini problem što sam sa njim imao je prilikom skretanja nekada mi je korman udarao u koleno, pa sam morao malo da izbacujem(ako to može da bude problem)

Moj savet: ako imaš AM(psp) dozvolu kupi tako neki motor i uživaj. A ako nemaš ni jednu kategoriju, onda lepo položi za A puno i polako može i 50 a može i neka mašina od 125~250.

Sve u svemu znaj jedno da se takvi mali motori 50 kubika teži za upravljanje nego ovi veći zbog točkova.

Moj primer kada pređem sa beva na sr, ne mogu da se povatam potpuno mi je nestabilan. Naravno ovo nisam mogao da primetim dok nisam počeo uporedno da se vozim.

Ja mislim da imam AM kategoriju s obzirom da sam polozio pre novog zakona, tacnije 2008. godine. Za pocetak, kao sto sam i rekao, mogu da krenem sa 50 kubika pa kasnije otom potom. Rekao bih da mogu apriliju uvek da prodam za fine pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 32 postova
  • Lokacija: Cacak
  • Motocikl: Strsljen 600

Imas AM , ja sam polozio isto te god, i vozio sam skuterce 2 god tako, cak sam imao staru vozacku gde nigde ne pise AM i nikakv problem nisam imao.

Ovo je golf medju skuterima, cena slabo pada , a zavrsna obrada je bas dobra za razliku od nekih kineskih ( cak i onih skupljih) . Lepo skuterce, a i cena nije losa

Valjalo bi da nadjes neki da probas i vidis uzivo, cisto da steknes utisak , ja sam 175/75 pa mi sve potaman, osim kad se menja sijalica

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Imas AM , ja sam polozio isto te god, i vozio sam skuterce 2 god tako, cak sam imao staru vozacku gde nigde ne pise AM i nikakv problem nisam imao.

Ovo je golf medju skuterima, cena slabo pada , a zavrsna obrada je bas dobra za razliku od nekih kineskih ( cak i onih skupljih) . Lepo skuterce, a i cena nije losa

Valjalo bi da nadjes neki da probas i vidis uzivo, cisto da steknes utisak , ja sam 175/75 pa mi sve potaman, osim kad se menja sijalica

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jesi me nasmejao sa sijalicom :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Ipak je 850 zadnja. Ja mislim da je cena korektna za ovaj skuter. Krajem sledece nedelje bi trebao da skupim sve pare i da finalizaramo dogovor. Tu sam ukoliko imate jos neki predlog i sugestije.   :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Ako je moguce, nadji nekog majstora za skutere da podje sa tobom...

Rado ali ne znam nikog. Tek sam  pocetnik :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

U medjuvremenu sam se setio jedne bitne stavke vezane za prevod skutera. S obzirom da treba da se registruje ja bih da odmah odradim sve to zajedno sa prevodom na moje ime. Problem je u tome sto nisam odjavljen s Kosova ali imam prijavu boravka u Bg-u. Interesuje me da li cu moci da ga registrujem na moje ime ali na BG table ili cu morati da uzmem ovlascenje da mogu da ga otudjim i registrujem pa da onda ovlastim drugara koji je iz BG i da se registruje na njegovo ime. Koja peripetija :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

U medjuvremenu sam se setio jedne bitne stavke vezane za prevod skutera. S obzirom da treba da se registruje ja bih da odmah odradim sve to zajedno sa prevodom na moje ime. Problem je u tome sto nisam odjavljen s Kosova ali imam prijavu boravka u Bg-u. Interesuje me da li cu moci da ga registrujem na moje ime ali na BG table ili cu morati da uzmem ovlascenje da mogu da ga otudjim i registrujem pa da onda ovlastim drugara koji je iz BG i da se registruje na njegovo ime. Koja peripetija :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

U medjuvremenu sam se setio jedne bitne stavke vezane za prevod skutera. S obzirom da treba da se registruje ja bih da odmah odradim sve to zajedno sa prevodom na moje ime. Problem je u tome sto nisam odjavljen s Kosova ali imam prijavu boravka u Bg-u. Interesuje me da li cu moci da ga registrujem na moje ime ali na BG table ili cu morati da uzmem ovlascenje da mogu da ga otudjim i registrujem pa da onda ovlastim drugara koji je iz BG i da se registruje na njegovo ime. Koja peripetija :(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1228 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Nemoj po netu, nego odi pravo u MUP ili neku agenciju koja se bavi prenosom i registracijom da se raspitaš. Možeš i telefonom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Nemoj po netu, nego odi pravo u MUP ili neku agenciju koja se bavi prenosom i registracijom da se raspitaš. Možeš i telefonom.

I to sto kazes, raspitacu se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilia SR 50 2007

Stigla makina  :na_glavi:  Uskoro postavljam slike i pisem utiske :) Sad sledi onaj dosadni deo oko papirologije itd. al dobro, zavrsice se i to.  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja