Jump to content

Moto Zajednica

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gs 500

Pozdrav drugari,potrebno mi je par saveta,kao prvo,hocu da kupim polovnu zadnju gumu 140 70 17,neki savet i ono sto mene konkretno zanima do koliko guma da bude stara a da opet bude upotrebljiva,kao drugo sta je "konzola" na glavi motora,kao trece,posto mi je amortizer ili kako se to zove na motoru,slabiji pa kad sednem spusti se po prilicno a mnogo mi secka kad menjam brzine kako da zategnem lanac i koliko da mi bude zategnut kada sednem na motor i kao trece,imam problem sad sam posle zime upalio motor i vozim se i sve super kad od jednom posle nekog vremena motor nema snagu ne nabija obrtaje pa posle nekog vremena opet sve normalno,kao da ga nesto zagusi,svaka savet je dobro dosao,jer sam laik za motore,u napred fala,pozdrav i puno lepe voznje u predstojecoj sezoni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I'm the fear addicted, a danger illustrated !, 3919 postova
  • Lokacija: Lyon
  • Motocikl: Klx650,a Tdm u srcu.

1.Predstavi se

2.Mesas babe i zabe

3.Problem koji imas moras predstaviti tako da mi razumemo sta si ti hteo reci. Na ovom forumu mozes dobiti pomoc ukoliko ispratis par prostih pravila. Mozes ih nsci u odeljku "Pravila ponasanja"

Pozdrav!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

1. Polovna guma, ja ne bih uzimao preko 5 godina starosti. Mozes naci 2-3 godine za ok cenu. Malo rizicno ali biraj prodavca. 
Ovo u sredini nemam pojma o cemu se radi....

2. Cimanje moze biti mnogo toga: svecica, karburatori, CDI....

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Konzola na glavi motora? ovo prvi put cujem  :zbunjen:    Najbolje slikaj to i postavi sliku da vidimo na sta mislis
Lanac kad je pravilno zategnut, a zatezes ga tako da kad sednes na motor i onda meris hod, treba da ima ukupno nekih 4-5cm hoda, znaci 2-2,5 gore i isto tolko dole.
Ali posto si laik najbolje da ne cackas nista sam, da nebi nesto zeznuo, nego odes kod nekog stucnog da ti pokaze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

I dimenziju si omasio treba ti 130 70 17

Posalji mi mail da ti posaljem manual,pa sedi,citaj i uci,na engleskom je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Gs 500

evo cutim i gledam vase komentare i pitam se dokle cete,pravite se pametni,ja ispadam glup a trazio sam da pomogne ko moze a ne da mi pametuje,e sad po stavkama opet:

1 standar za ovaj motor znam da je 130 70 17 ali ja vec imam 140 70 17 i hocu bas tu gumu

2 ono sto sam nazvao "konzola" sam tako nazvao jer mi je majstor tako rekao,a to je u stvari poklopac ventila

3 za lanac mi je apsolutno jasno kako to funkcionise,nego kod mene je velika razlika u zategnutosti lanca kad sam na motoru i kada nisam jer mi je amortizer ili opruga slaba

4 sve vise imam osecaj da kada mi se to desi kao da mi samo jedan cilindar radi a drugi ne i msm da se to desava zbog svecice

 

hard_rock hvala na savetima a ostali pametnjakovici,prijateljski savet nemojte da ismevate druge i pravite se pametni nego ako mozete pomozite ako ne,ne odmazite,nista licno pozdrav svima :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

 Pa, ako taj tvoj majstor poklopac ventila - takozvanu " ventil deklu " naziva " konzolom " , za početak promeni majstora. Ja za mojih četrdesetak godina vožnje motora, druženja sa mehaničarima, servisera i sopstvenim bavljenjem mehanikom - prvi put čujem da neko ventil deklu naziva konzolom. 

 

  Zatezanje lanca na motoru se radi tako da vlasnik motora sedi na istom dok majstor podesava zategnutost - kad se tako zategne onda bude kako treba. 

 

 Ovo sto ti motor prekida može da bude il do struje il do goriva. Moguce da su ti svecice dotrajale, može biti i da ti negde neka žica oksidirala tokom zime ( očistiti kontakte na akumulatoru a i druge ako negde primetiš neku nečistoću ).  Ne znam kako je kod tebe rešen dovod goriva, al na mom Suzukiju GS 400 ( stariji model, mašine skoro identične ) postoji samo jedna slavina za gorivo iz koje se snabdevaju oba karburatora.  Kad počne da mi nestaje gorivo, motor počinje da radi na samo jednom cilindru ( gorivo ne stiže do drugog karburatora ).  Tad slavinu okrenem na rezervu, opet prorade oba cilindra i idem na prvu pumpu. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Niko nije rekao da si glup, to si sam rekao, nije sramota kada ne znas nesto, zato pitas, ko pita ne skita, a i sam si rekao da si laik (nemas mnogo pojma o motorima) zato nemoj da se ljutis kada te neko ispravlja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Nije svejedno, ako zategnes bez sedanja, bice pretegnut kada posle sednes.

Kakve veze ima kardan sa zatezanjem lanca? To su dva totalno razlicita resenja, nemaju veze jedno s drugim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5900 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Cacak, Srbija
  • Motocikl: Suzuki GS 400, Sacsh Madas 125, Piaggio Zip, Tomos Targa, Honda NX 650 Dominator

Pa mislim na to kad se sedne da se više zategne a kako se to pokazuje kod kardana? Zategne se? Opusti se kardan kad se podigne točak? Ili ništa?

Fizika važi za oba.

 

 Kardan se sastoji iz dva dela koji ulaze jedan u drugi ( kao teleskop ) tako da radi u svim položajima . 

 

   post-3699-0-39252700-1488914885.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1109 postova
  • Lokacija: Sr.Mitrovica
  • Motocikl: Honda Africa CRF 1000

evo cutim i gledam vase komentare i pitam se dokle cete,pravite se pametni,ja ispadam glup a trazio sam da pomogne ko moze a ne da mi pametuje,e sad po stavkama opet:

1 standar za ovaj motor znam da je 130 70 17 ali ja vec imam 140 70 17 i hocu bas tu gumu

2 ono sto sam nazvao "konzola" sam tako nazvao jer mi je majstor tako rekao,a to je u stvari poklopac ventila

3 za lanac mi je apsolutno jasno kako to funkcionise,nego kod mene je velika razlika u zategnutosti lanca kad sam na motoru i kada nisam jer mi je amortizer ili opruga slaba

4 sve vise imam osecaj da kada mi se to desi kao da mi samo jedan cilindar radi a drugi ne i msm da se to desava zbog svecice

 

hard_rock hvala na savetima a ostali pametnjakovici,prijateljski savet nemojte da ismevate druge i pravite se pametni nego ako mozete pomozite ako ne,ne odmazite,nista licno pozdrav svima :)

Ala si se ti istripovao i isparanoisao to nije normalno,svi ovde su hteli da ti pomognu,gde zakljuci majke ti da te neko nazvao glupanom :jok: ja ti ponudio manual sa svim sitnim detaljima da ti posaljem na mail,da iscitas i resis vecinu nedoumica a ti kazes da te neko nazvao glupim,kako bi tek reagovao na neku zajebanciju u kafani ne mogu ni da zamislim posle ovoga ovde,svasta brate.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Gost
Ova tema je zaključana za nove odgovore.


  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja