Jump to content

Moto Zajednica

Putem Jadrana

Recommended Posts

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Pozdrav motoraska zajednico :) Evo dodje vrijeme da vam predstavim plan voznje koju cemo moj brat Aleksandar ( na forumu poznat pod nadimkom Throttle_addict) i ja ako Bog da odvoziti ljeta Gospodnjeg 2017. Dugo smo razmisljali na koju stranu cemo da idemo. Tamo, vamo,  gore, dole, lijevo ili desno :) Nakon sto smo procitali nekoliko dobrih putopisa odlucili smo da idemo ni manje ni vise nego u Trst :)

 

I dok se Aco zanimao kupovinom drugog motra ja sam slobodno vrijeme iskoristio da napravim plan rute :)

 

Radna verzija izgleda ovako:

 

Prvi dan 10.06.2017.: subota

Bijeljina – Herceg Novi 440km

 

Polazak  u 6 i 30 ispred kuce, posle dorucka.

Putanja

Bijeljina-Zvornik-Milici-Vlasenica-Han PIjesak-Sokolac-Rogatica (pauza za sipanje goriva, voda, i javljanje)

-Ustipraca-Gorazde-Foca ( odmor u Foci,rucak)-Gacko-Bileca-prelazak u CG-Herceg Novi

Dolazak u Herceg Novi, raspremanje motora, ulazak u smjestaj i prepustanje raznim aktivnostima.

 

Drugi dan 11.06.2017.nedelja

Odmor

Kupanje, obilazak restorana u HN, obavezno tamno Niksicko u kaficu Prostorija, pakovanje motora, spremanje za nastavak puta

 

Treci dan 12.06.2017.: ponedeljak

Herceg Novi-Kastel, Split 270km

Polazak u 7:00 nakon dorucka

Putanja

Herceg Novi- Dubrovnik-Neum(BiH)-Ploce-Zaostrog-Zivogosce-Makarska-Omis-Podstrana-Split-Kastel

Kratkotrajni  oblizak Dubrovnika(spremiti 70HRK za ulazak u grad), odmaranje u Neumu, rucak u Makarskoj.

Dolazak u Split, raspremanje motora i ulazak u smjestaj, razne aktivnosti.

 

Cetvrti  dan 13.06.2017.utorak

Split – Pula 460km

Split-Primosten-Vodice-Ravanjska-Karlobag-Sveti Juraj-Crikvenica-Pula

Pauze ce se naknadno utvrditi ali bice na svakih 150km

Dolazak u Pulu, smjestaj, oblizak Pule

 

Peti dan 14.06.2017. Srijeda

Pula – Trst 140km

Pula- Porec-Umag-Trst

Odmor u Porecu, mozemo tu da klopamo a i mozemo negdje na drumu :D

 

Sesti dan 15.06.2017. Cetrvtak

TRST!!!

 

Sedmi dan 16.06.2017. Petak

Trst-Zagreb 250km

Trst-Postojina-Ljubljana-Novo mesto- Zagreb

Oblizak Postojinske jame, Ljubljane ( mala je nekih dva sata ce biti taman za rucak i obilazak centra)

Nocenje u Zagrebu nadam se kod Roberta

 

Osmi dan 17.06.2017.:

Zagreb-Bijelijna 450km

Zagreb-Kostajnica – Banja Luka- Derventa-Modrica-Samac-Brcko-Bijeljina

 

 

 

Kao sto vidite, oko nekih stvari sam cak I detaljno planirao. Naravno konacna verzija bice uradjena tek onog trenutka kada budemo imali 95% informacija.

I upravo zbog tih informacija obracam se vama za pomoc :)

 

Ono sto me prije svega zanima, tj. nas, jeste da li neko od vas vec vozio ovu rutu? Kakva su vasa iskustva?

Posto smo smjestaj u Herceg Novom i Zagrebu vec obezbjedili, da li mozete da nam preporucite smjestaj u Splitu, Puli i Trstu?

Svaka informacija bice od velikog znacaja :)

 

Ova tema bice otvorena sve do samog polaska, a onda kada se vratimo pocasticu vas jedim detaljnim putopisom :)

 

P.S. BIce i neko pivo :D

 

Hvala unaprijed :) Ocekujem vase komentare :)

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova
  • Lokacija: Asanja (Srem, Obedska bara)
  • Motocikl: Honda Vfr 1200xd

Sto se tice smestaja, kolega Mile Fazer iz Pule je ponudio smestaj za kolege sa foruma, i to za  simbolicne parice...  :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1237 postova
  • Lokacija: Niš
  • Motocikl: Yamaha Tracer 700 Traveler 2

Primate li neiskusne u ekipu? :) Ovako nešto bih i ja voleo da obiđem. Čak se 95% puta podudara sa onim kako sam ja zamišljao, s tim da sam ja mislio eventualno i do Venecije da odem. Mada, budući da će mi ovo biti tek prva sezona, sve ovo su dugoročni planovi. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Sto se tice smestaja, kolega Mile Fazer iz Pule je ponudio smestaj za kolege sa foruma, i to za  simbolicne parice...  :takoje:

Ukoliko bi mogao da nam obezbedis neki kontakt tel ili mail, bili bi ti zahvalni!? ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Primate li neiskusne u ekipu? :) Ovako nešto bih i ja voleo da obiđem. Čak se 95% puta podudara sa onim kako sam ja zamišljao, s tim da sam ja mislio eventualno i do Venecije da odem. Mada, budući da će mi ovo biti tek prva sezona, sve ovo su dugoročni planovi. :D

I mi smo razmatrali Veneciju ali otkazali za ovaj put, jer bi nam falio dodatni dan a trudimo se da ne vozimo vise od 250km u toku dana, da to ipak bude odmor a ne na vrat na nos, samo par dana cemo voziti oko 400km. A sto se tice voznje, e tu je Draki postavio uslove, prvi da si neko ko jede, drugi da si neko ko pije, treci da si neko ko ne zuri da stigne ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 62 postova

Sve ekstra ali po meni bas previse pakovanja i raspakivanja... Posle ovog nazovi odmora moraces da ides na jedan bas ozbiljan odmor. :)

Za tako kratko vreme ces proci kroz 50 mesta a nijedno neces videti, premalo vremena bukvalno za bilo kakvo uzivanje i razgledanje. :neznam:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Sve ekstra ali po meni bas previse pakovanja i raspakivanja... Posle ovog nazovi odmora moraces da ides na jedan bas ozbiljan odmor. :)

Za tako kratko vreme ces proci kroz 50 mesta a nijedno neces videti, premalo vremena bukvalno za bilo kakvo uzivanje i razgledanje. :neznam:

Ko kaze da nosimo prtljag, vozimo goli u sedlu ;) A posle odmora, pa Boze, radi se u drzvanoj firmi, ide se na bolovanje da se malo odmorimo :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1262 postova
  • Lokacija: Staze i planine
  • Motocikl: Suzuki gsxs1000, kawasaki zx6r, Beta 350rr

Sve ekstra ali po meni bas previse pakovanja i raspakivanja... Posle ovog nazovi odmora moraces da ides na jedan bas ozbiljan odmor. :)

Za tako kratko vreme ces proci kroz 50 mesta a nijedno neces videti, premalo vremena bukvalno za bilo kakvo uzivanje i razgledanje. :neznam:

Hmm, po meni je ovo super opustena varijanta, zavisi kako je ko navikao, ja turu od 2500km izvezem za 4 dana, sto ne preporucujem ali ovo je bas ok. Jedino bih vam preporucio da umesto u Makarskoj jedete u Neumu, ustedecete gomilu para a jescete bolje..

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: suzuki gsxr

Vidim da ste sve lijepo isplanirali i zelim da vam sve protekne onako kako ste zamislili.A vidim i da cete Akobogda prolaziti i kroz Trebinje.A posto mi je throttle pomogao u nekim savjetima oko mog motora,javite se da popijemo kafu,rakiju kad budete u Trebinju.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Sve ekstra ali po meni bas previse pakovanja i raspakivanja... Posle ovog nazovi odmora moraces da ides na jedan bas ozbiljan odmor. :)

Za tako kratko vreme ces proci kroz 50 mesta a nijedno neces videti, premalo vremena bukvalno za bilo kakvo uzivanje i razgledanje. :neznam:

Pojedine gradove smo vec individualno obisli :) Akcenat je na Trstu, futa je pravljena tako da se sveg tri dana vozi malo vise. Sto se tice raspakivanja, bad smo u tome ispraksani. Kod mene se bisage skidaju na zip a kod Ace koferi na jedan klik :) posla za skidanje i stavljanje prtljaga ima svega 10 minuta :) a posto smo vev ispraksani vo dobro se zna gdje sta stoji tako da nema gubljenja vremena na trazenje stvari po torbama :)

 

Za mene licno odmor traje dok vozim, jer tu odmaram i dusu i tijelo :) Takav i tip motora vozim :)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

Vidim da ste sve lijepo isplanirali i zelim da vam sve protekne onako kako ste zamislili.A vidim i da cete Akobogda prolaziti i kroz Trebinje.A posto mi je throttle pomogao u nekim savjetima oko mog motora,javite se da popijemo kafu,rakiju kad budete u Trebinju.

Jos uvijek razmatramo da li da u Crnu Goru udjemo u Trebinju ili pak na novom putu u Bileći :) Mada kafa u Trebinju pod platanima uvijek lijepo zvuci :)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova
  • Lokacija: Trebinje
  • Motocikl: suzuki gsxr

ako vas put nanese kroz trebinje slobodno se javite na +38765650967 ili vam nesto zatreba sto je u mojoj mogucnosti ja cu vam uciniti.Nemam puno slobodnog vremena,ali kafa se moze popiti

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

ako vas put nanese kroz trebinje slobodno se javite na +38765650967 ili vam nesto zatreba sto je u mojoj mogucnosti ja cu vam uciniti.Nemam puno slobodnog vremena,ali kafa se moze popiti

Hvala u svakom slucaju :) Trebinje je puno dobrih ljudi i motorista a Vi ste ovim potezom to jos jednom potvrdili :)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

ako vas put nanese kroz trebinje slobodno se javite na +38765650967 ili vam nesto zatreba sto je u mojoj mogucnosti ja cu vam uciniti.Nemam puno slobodnog vremena,ali kafa se moze popiti

Kad god sam isao na tu stranu u Trebinju sam pravio pauzu a i kako kaze Draki, valjalo bi popiti kafu pod platanima (a ima i dobrih restorana), tako da verovatno cemo kroz Trebinje, al u svakom slucaju javicemo se i hvala na gestu! 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

 

Sve ekstra ali po meni bas previse pakovanja i raspakivanja... Posle ovog nazovi odmora moraces da ides na jedan bas ozbiljan odmor. :)

Za tako kratko vreme ces proci kroz 50 mesta a nijedno neces videti, premalo vremena bukvalno za bilo kakvo uzivanje i razgledanje. :neznam:

Hmm, po meni je ovo super opustena varijanta, zavisi kako je ko navikao, ja turu od 2500km izvezem za 4 dana, sto ne preporucujem ali ovo je bas ok. Jedino bih vam preporucio da umesto u Makarskoj jedete u Neumu, ustedecete gomilu para a jescete bolje..
E to je pravi savjet :) Pišemo klopa u Neumu :) Hvala ;)

 

Послато са Smartphone_6.1 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

 

Sve ekstra ali po meni bas previse pakovanja i raspakivanja... Posle ovog nazovi odmora moraces da ides na jedan bas ozbiljan odmor. :)

Za tako kratko vreme ces proci kroz 50 mesta a nijedno neces videti, premalo vremena bukvalno za bilo kakvo uzivanje i razgledanje. :neznam:

Hmm, po meni je ovo super opustena varijanta, zavisi kako je ko navikao, ja turu od 2500km izvezem za 4 dana, sto ne preporucujem ali ovo je bas ok. Jedino bih vam preporucio da umesto u Makarskoj jedete u Neumu, ustedecete gomilu para a jescete bolje..

 

Hvala na savetu za klopu, zato je Draki i postavio temu, da nam se jave kolege koji su obisli pomenuta mesta i da nam daju savet, gde nociti, gde klopati, da li postoji neki moto klub koji treba obici ili moto kafe neki.....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

Kad se spustite u Herceg Novi javite se da odemo nedje na kafurinu ili malo izvozamo po krsevitom primorju :) (Aleksandar +38269832105)

A poslat cu vam broj od jedne divne gospodje Marice iz Splita,kod nje sam bio smjesten par dana prosle godine,kuca joj se nalazi tik iznad rive-staroga grada(37 koraka do mora :) sve vam je pod nogu ili tocak  :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • "Trtl", 584 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: BMW K1600 GT

Kad se spustite u Herceg Novi javite se da odemo nedje na kafurinu ili malo izvozamo po krsevitom primorju :) (Aleksandar +38269832105)

A poslat cu vam broj od jedne divne gospodje Marice iz Splita,kod nje sam bio smjesten par dana prosle godine,kuca joj se nalazi tik iznad rive-staroga grada(37 koraka do mora :) sve vam je pod nogu ili tocak  :takoje:

Vazi, kafa se podrazumeva (citaj pivo), mi cemo u HN biti dva dana i nocimo kod Slava Petrone i Natase iz Cruisersa (BG), a sto se tice smestaja u Splitu bicemo ti veoma zahvalni!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 166 postova
  • Lokacija: Herceg Novi
  • Motocikl: Yamaha R6 007 & Yamaha XTX660 007 & BMW F800S

 

Kad se spustite u Herceg Novi javite se da odemo nedje na kafurinu ili malo izvozamo po krsevitom primorju :) (Aleksandar +38269832105)

A poslat cu vam broj od jedne divne gospodje Marice iz Splita,kod nje sam bio smjesten par dana prosle godine,kuca joj se nalazi tik iznad rive-staroga grada(37 koraka do mora :) sve vam je pod nogu ili tocak  :takoje:

Vazi, kafa se podrazumeva (citaj pivo), mi cemo u HN biti dva dana i nocimo kod Slava Petrone i Natase iz Cruisersa (BG), a sto se tice smestaja u Splitu bicemo ti veoma zahvalni!

 

 

o pa super,znam ih sve ali onako dok mi je Misko Krivokapic komsija ;)

poslao sam ti bratu sve u privatnoj poruci

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2013 postova
  • Lokacija: Pula
  • Motocikl: KTM 1290 SD GT

 

Sto se tice smestaja, kolega Mile Fazer iz Pule je ponudio smestaj za kolege sa foruma, i to za  simbolicne parice...  :takoje:

Ukoliko bi mogao da nam obezbedis neki kontakt tel ili mail, bili bi ti zahvalni!? ;)

 

098 172 5830 Mile, ili na forumu preko PP.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vozac A kategorije :D, 897 postova
  • Lokacija: Beograd - povremeno Bijeljina,RS
  • Motocikl: Suzuki V Strom DL 650

... i jeftinije nego u Crnoj Gori, (bar je bilo prosle godine) :-)

 

Nesto ovi iz zajednickih organa BiH planiraju da podignu opet cijene goriva, kao moraju da podignu akcize :)

 

Ali sto se tice kvaliteta, mislim da RS tj. BiH ima dosta kvalitetnije gorivo od SRB I CG, a opet losije od HR i SLO :) Bilo kako bilo, savjet cemo iskoristi sigurno :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 37 postova
  • Lokacija: Herceg-Novi
  • Motocikl: Honda XL 1000 V

Sve ste super isplanirali,jedino vas moram razočarat za crno pivo u Prostoriji.Oko nove godine lokal je izgorio tako da ćete se morat spustit do mora. Pozz

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja