Jump to content

Moto Zajednica

Motor se ugasio u toku voznje i vise se nije ni upalio

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Pre nego sto sam menjao antifriz u svoj motor ( bio je crveni) rekli su mi da malo kapnem na prst i da probam ako se oseca da je slan tj koliko je slan toliko je kvalitetan i stv kad sam probao bilo je jako slano jer je u motrou stojao cist antifriz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 947 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Cbf 1000

Mozda ima razlike moto i auto antifriz.

Za automobile sam liznuo bar 20 antifriza i svi su bili slatki,a koncentrat izrazito sladak.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 289 postova
  • Lokacija: Zemun / Žarkovo
  • Motocikl: Versys 650

Možda je motor stao jer ste sipali slani umesto slatkog antifriza. Šta piše u uputstvu za taj model motora, kakvog ukusa treba biti antifriz?

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1818 postova
  • Lokacija: Beograd

Antifriz je sladak i nemojte se šalii sa njim, sa ne pričam šta čini ćelijskoj strukturi i kako zbog toga možete da završite ovozemaljski život.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Ne igrati se sa time, postoje dve vrste, jedna kojoj osnovni sastojak nije otrovan, i druga čiji se osnovni sastojak koristi u drugim preparatima kao otrov..što je između ostalog naglašeno i na ambalaži..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Antifriz je sladak i nemojte se šalii sa njim, sa ne pričam šta čini ćelijskoj strukturi i kako zbog toga možete da završite ovozemaljski život.

u svakom slučaju Darvin pobeđuje......

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 617 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Yamaha SR250 Honda NTV650

Brate mili, da mi je neko pričao verovao ne bih! Jedan degustira antifriz da mu proveri salinitet, drugi probao bar pet različitih al naletao samo na slatke... Imam i ja jednog takvog ali malo benigniji slučaj. Moj tast poneo flašu rakije, pogledam je a ona od antifriza. Kaže ''Ispereš tri puta ladnom vodom i to je dobro, dobra flaša, od jake je plastike''. S obzirom da ima 77 godina moram da ga pitam na kakve je on antifrize nailazio u karijeri, pa da prenesem to iskustvo ovim degistatorima, da spoznaju koji antifriz je dobar za dug život. Oni na Kavkazu troše kefir, naši ljudi antifriz?!

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Da ne otvaram novu temu evo da vas pitam ovde, busimo sam cilundar na specijalu 56.5mm i razradjivao sam ga. Imao sam osjecaj da klize lamela ( sto nije iskljuceno jer se dere a slabo ide) i da je sa starim klipom bolje isao, i sad on ide 1,2,3 brzina dosta dobro a dalje samo muli i tesko preko 90km/h, veceras sam ga probao na 470km i samo se je ugasio u voznji i zablokirao, kompresija je ista( prejaka) stao sam kraj puta i vidio da je kurbla zakovala ( mislio sam da je klip ali nije bilo nikakvih cudnih zvukova, ubacio ga u brcinu i malo ga mrdnuo nazad i odlijepio je odma , kao da je lamela zalijepila i odlijepila) i onda je upalio bez problema isto isao. Jos da dodam posle zadnjeg sipanja na pumpi znalo se je desiti da malo stucne u voznji kao da ostaje bez goriva i nastavi dalje.

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Meni se isto tako ugusila i stala,razlog tome je bilo to sto se odlomio deo osiguraca na klipu i prosekao klip na pola.... ali kod tebe to nije slucaj cim je ponovo upalila.

18279941_1364852143608513_877671304_n.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 168 postova
  • Lokacija: Brod
  • Motocikl: Yamaha FZ750

Meni je upalila odma cim sam ga gurnuo malo nazad u brzini , i ista kompresija sve isto kao i prije a lamela smrdi jer klize malo

Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 119 postova
  • Lokacija: Aleksinac
  • Motocikl: Honda NSR

Nakon sto sam shvatio u cemu je problem i da je klip prosecen na pola, vozio sam motor kod majstora od prilike mi je rekao da se ne isplati popravljati jer ce generalna njegova ruka i delovi izaci vise nego sto ceo motor kosta. Nakon cega sam motor vratio kuci i krenuo sam da ga rastavljam jer svakako nisam imao sta da izgubim motor je bio pokvaren i to je to. Rastavio sam masku,hladnjak sva creva. Polako sam skinuo poklopac glave cilindra i kasnije izvukao cilindar bez skidanja masine. Kada sam izvukao cilindar imao sam sta i da vidim osigurac cini mi se na desnoj strani je iskocio to jest vrh osiguraca se otkinuo kada je klip bio verovatno u gornjem polozaju i kako je klip isao na dole tako ga je to parce zice proseklo kao sir i iz tog razloga se motor ugasio i vise nije hteo da upali jer nije imao kompresiju. a parce zice koje je proseklo klip sam nasao u auspuhu. Pozvao sam svog prijatelja koji se malo razume u mehaniku cisto da pogleda radlicu i da jos nesto pored klipa nije proseceno ili neispravno. Na moju srecu cilindar je nekim cudom prosao bukvalno netaknut kao da se nista nije ni desilo. Lepo smo sve ocistili sredili. Stavili novi klip vratili glavu nazad stavili nov dihtung vratili poklopac glave sve lepo sklopili sredili. i dosao je cas trenutka istine da li ce motor upalili ili ne. Motor je upalio bukvalno na dodir tastera na nase veliko odusevljenje.  Motor je jos uvek u mom vlasnistvu i svakodnevno se vozi bez ikakvih problema. samo sipam gorivo i vozim. Do sada sam presao oko dve hiljade kilometra i jedino sto sam menjao je ulje u kocnicama, menjacu i akumulator koji je bio dotrajao. Motor sada jako bolje ide jako bolje vuce na samu pomisao na startovanje motor pali i dosta je smanjio potrosnju. Tako da se nekada isplati pokusati popraviti nesto sto se pokvarilo i ako niste bas sigurni sta radite. uglavnom sve lepo moze da se nadje na internetu.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja